مهاجرت, ویزا

چگونه ویزا بگیریم؟ 0 تا 100 اخذ ویزا

ویزا یک مجوز است که به شهروندان یک کشور خارجی اعطا می شود.ویزا به شما اجازه می دهد که وارد کشور مورد نظرتان شوید و در آن اقامت داشته باشید و یا آن کشور را ترک کنید.و یکی از شرایط مهم ورود به هرکشوری اخد ویزا است در ادامه با شرایط اخذ ویزا بیشتر آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

شرایط اخذ ویزا

 

اولین کاری که برای اقدام به اخذ ویزا باید انجام دهید گرفتن پاسپورت است.گرفتن پاسپورت سی تا ۴۵ روز طول خواهد کشید و اعتبار پاسپورت‌ها به طور معمول ۵ ساله است. اگر گذرنامه دارید، نیاز است تاریخ اعتبار گذرنامه تان را نیز چک کنید که شش ماه اعتبار داشته باشد.

 

اعتبار گذرنامه در کشورهای مختلف متفاوت است بعضی از کشورها برای ارائه ویزا به مسافران زمانی بیش از شش ماه اعتبار گذرنامه را در نظر می‌گیرند. اگر گذرنامه شما دارای اعتباری زیر شش ماه باشد، قادر به دریافت ویزا نیستید و شرایط اخذ ویزا را ندارید.

تمدید گذرنامه نیز حدودا یک تا دو ماه زمان می‌برد. اما این امکان برای افرادی که زمان کمی دارند وجود دارد که ظرف مدت یک هفته گذرنامه خود را به صورت شخصی از اداره گذرنامه دریافت کنند.

 

مدارک موردنیاز اخذ ویزا

شرایط اخذ ویزا

شرایط اخذ ویزا

  • پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار
  • مدارک شناسایی که هویت شما را مشخص می‌کنند.
  • مدارک مالی مبنی بر توان مالی افراد، صورت‌حساب بانک و …
  • عکس واضح و جدید

 

این موارد مدارک کلی برای گرفتن ویزا در کشورهای مختلف است.البته این نکته را در نظر بگیرید که مدارک مربوط به ویزای تحصیلی،کاری و… با این مدارک متفاوت است به عنوان مثال شرایط اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی نیاز به مدارکی مبنی بر پذیرش فرد در دانشگاه یا مدرسه مشخصی در آن کشور را دارد.

 

برای گرفتن ویزاهایی که به منظور دیدار بستگان و خانواده صادر می‌شود باید یک دعوتنامه از طرف فرد مقیم در آن کشور برای شما فرستاده شود و این دعوت‌نامه جزو مدارکی است که هنگام گرفتن ویزا باید به سفارت ارائه شود. ویزاهای تجاری و کاری نیز شامل همین امر می‌شوند. برای دریافت ویزای کاری، باید سوابق تحصیلی، کاری و آموزش های فنی حرفه ای خود را ارائه کنید.

 

شرایط اخذ ویزاهای مختلف

ویزاها با توجه به هدف شما برای مهاجرت مختلف است. ویزاها می‌توانند برای یک بار ورود یا ورود و خروج بدون محدودیت برای زمان مشخصی صادر شوند.انواع ویزا شامل موارد زیر است:

 

شرایط اخذ ویزا توریستی یا گردشگری

 

ویزای توریستی و یا گردشگری، با هدف گردشگری و دیدار از کشوری صادر می شود با دریافت ویزای توریستی در زمان مشخصی می توانید به کشور مورد نظرتان رفت و آمد کنید. برای دریافت ویزای توریستی باید بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و تمکن مالی با توجه به تعداد روز‌های اقامت تان ارائه دهید.

 

ویزای توریستی معمولا در قالب سینگل یا یک بار ورود، دبل و یا دو بار ورود و مولتیپل و یا چند بار ورود صادر می شود. برای دریافت ویزای توریستی، با تکمیل فرم های مربوطه و آماده سازی مدارک، منتظر وقت سفارت باشید و در زمان مصاحبه، مدارک درخواستی را تحویل افسر ویزا دهید همچنین شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که از پس هزینه های روزانه و زندگی در کل مدت زمان اقامت در کشور مقصد برمی آیید.

 

شرایط اخذ ویزا تحصیلی

 

برای اخذ این ویزا باید قبل از اقدام نامه پذیرش خود از دانشگاه مورد نظر را داشته باشید.بعد از آن برای تحصیل در کشور مورد نظرتان نیاز به گرفتن ویزای دانشجویی نیز دارید.

پس از اینکه نامه پذیرش خود را از دانشگاه مورد نظرتان دریافت کردید باید به صورت آنلاین اقدام به رزرو وقت مصاحبه کنید. با توجه به نامه پذیرش و شروع ترم نیاز است مدت زمانی در حدود ۸ تا ۱۰ هفته قبل از شروع تحصیل اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کنید.

 

شرایط اخذ ویزا دیدار بستگان و نزدیکان

شرایط اخذ ویزا

شرایط اخذ ویزا

دریافت این نوع ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است اما به طور کلی برای دیدار از بستگان مسیر ساده‌تری طی می‌شود. بستگان شما با مراجعه به کنسولگری در کشور مقصد می‌توانند برای شما یک دعوت‌نامه ایجاد کنند که مبنی بر آن می‌توانید نسبت به اخذ این ویزا اقدام کنید.

 

شرایط اخذ ویزا تجاری و کاری

برای دریافت این ویزا مراحل سخت تری را گیش رو دارید این ویزا در صورتی صادر می‌شود که از طرف یک اداره یا سازمان به عنوان نیروی کار پذیرفته شده باشید. باید از زمان درج آگهی کاری حداقل سه ماه گذشته باشد و شرکت مورد نظر تایید کند که استخدام نیروی کاری با این تخصص در کشورش امکان پذیر نیست سپس در این صورت کارفرما می تواند برای شما درخواست کار ارسال کند.

راه دیگر برای اخذ ویزای کاری، اقدام برای پیدا کردن کار در کشور مقصد است و به همین منظور کشور مورد نظر با توجه به قوانین خود فرصت شش ماهه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد تا نسبت به پیدا کردن شغل مورد نظر اقدام کنید.

نکاتی که برای اخذ ویزا باید بدانید

برای گرفتن ویزا و خروج از کشور پیش از هرچیز نیاز به گذرنامه یا پاسپورت دارید.گرفتن ویزا سی تا 45 روز طول خواهد می کشد و اعتبار پاسپورت‌ها به طور معمول 5 ساله است. اگر گذرنامه دارید، نیاز است تا تاریخ اعتبار گذرنامه تان را نیز چک کنید.

اگر گذرنامه شما دارای اعتباری زیر شش ماه باشد، قادر به دریافت ویزا نیستید و شرایط اخذ ویزا را ندارید.اگر پاسپورت شما کمتر از شش ماه اعتبار داشته باشد اجازه ورود به آن کشور را نخوهید داشت. تمدید گذرنامه نیز زمانی در حدود یک تا دو ماه می‌برد اما این امکان برای افرادی که زمان کمی دارند وجود دارد که ظرف مدت یک هفته گذرنامه خود را به صورت شخصی از اداره گذرنامه دریافت کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *