آمریکا, ازدواج

چگونه از طریق ازدواج گرین کارت آمریکا را بگیریم؟

همه افرادی که می خواهند در آمریکا زندگی کنند باید گرین کارت را داشته باشند.باید درباره گرین کارت بگویم که این کارت به شما این امکان را می دهد که از همه حقوق شهروندی به جز حق رای بهره مند شوید.با داشتن این کارت می توانید در هر کدام از ایالت های کشور آمریکا که می خواهید زندگی کنید، کاری پیدا کنید و کسب درآمد کنید و به تحصیل رایگان در آمریکا بپردازید.گرین کارت انواع مختلفی دارد که یکی از انواع آن گرین کارت ازدواج آمریکاست که در ادامه با شرایط این گرین کارت آشنا خواهید شد.

گرین کارت ازدواج آمریکا

اگر شما قصد ازدواج با یک تبعه خارجی رادارید یا نامزدی در آمریکا دارید این شرایط اخذ گرین کارت آمریکا را برای شما راحت تر می کند. اما گرین کارت ازدواج کارتی است که به همسر خارجی شهروند آمریکایی اجازه قانونی کار و زندگی در کلیه ایالت های کشور آمریکا را می دهد.

برای اخذ این گرین کارت ابتداء باید بدانید که اخذ گرین کارت ازدواج به معنای اخذ اقامت دائمی آمریکا است و گرفتن پاسپورت را برای شما راحت تر می کند.

روش های اخذ گرین کارت ازدواج آمریکا

جهت اخذ اقامت امریکا از طریق ویزای ازدواج از دو روش امکان پدیر است:1.ویزای نامزدی 2.ویزای ازواج

ویزای نامزدی آمریکا

مدت زمان دریافت ویزای نامزدی حدود 3 ماه تا 1.5 سال است. ویزای نامزدی آمریکا مخصوص افرادی است که بخواهند با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنند، یا با او نامزد باشند.

این ازدواج می باید با توجه به قوانین دولتی آمریکا صورت بگیرد، یعنی دو طرف باید مجرد باشند و از لحاظ قانونی به سن ازدواج رسیده باشند و یا اگر طرفین قبلا ازدواج کرده باشند قبل از اقدام برای ویزای نامزدی آمریکا باید مراحل قانونی طلاق را به طور قانونی سپری کرده باشند. ویزای نامزدی آمریکا غیر مهاجرتی و موقت است و بعد از ازدواج فرآیند گرفتن گرین کارت طی می شود.

فردی که فاقد ملیت آمریکایی است و می خواهد این گرین کارت را ئریافت کند باید به قصد ازدواج وارد خاک آمریکا شود، و ظرف ۹۰ روز این ازدواج صورت گیرد. ویزای نامزدی قابل تمدید نیست و پس از ۹۰ روز از تاریخ صدور باطل می‌شود.

برای ازدواج طرفین باید یکدیگر را طی دو سال قبل از اقدام برای ویزای نامزدی حداقل یکبار حضورا ملاقات کرده باشند.ویزای نامزدی آمریکا شرایطی را برای افراد مجرد زیر 21 سال فراهم میکند تا به مراه فرد متقاضی به آمریکا مهاجرت نمایند.در این صورت فرم درخواست شده و ویزای K-2 آمریکا به آنها تعلق می گیرد.و همچنین کسانی که قصد ازدواج با خاله زاده، عمه زاده، عموزاده و یا دایی زاده خود را دارند، قوانین ایالتی و یا محل اقامت آن‌ها ممکن است مانع برای گرفتن ویزای نامزدی باشد.

شرایط کلی دریافت گرین کارت ازدواج آمریکا

گرین کارت ازدواج آمریکا

گرین کارت ازدواج آمریکا

در مرحله اول باید تشکیل پرونده در USCIS داشته باشید. در مرحله بعد فرستادن مدارک لازم به USCIS و انتظار دو هفته ای تا دریافت رسید مدارک و سپس انتظار برای تایید شدن پرونده است که به طور متوسط 6-5 ماه زمان بر است و بعد از تایید مدارک به NVC فرستاده می شود.

مرحله بعد قسمت رفتن مدارک به قسمت NVC می باشد. ویزای نامزدی آمریکا بعد از رفتن به NVC مستقیماً به سفارت فرستاده می شود که دلیل کوتاه تر بودن زمان ویزای نامزدی همین موضوع است و سپس سفارت یک سری مدارک اضافی را درخواست می کند و وقت مصاحبه اعلام می نماید. مدارک لازم را شخصا باید به سفارت تحویل دهید.

پس از مراحل بالا مراحل گرفتن کارت واکسیناسیون بین المللی و سپس برگزاری مصاحبه و کلیرنس و سپس دریافت ویزا را پشت سر می گذارید. پس از دریافت ویزای نامزدی آمریکا، نامزد شهروند آمریکایی وارد آمریکا می شود. این زوج باید در عرض 90 روز از تاریخ ورود نامزد به آمریکا ازدواج کنند.توصیه ما این است که حتما سری به مطلب وقت سفارت آمریکا بزنید و از مناسب ترین زمان برای گرفتن وقت سفارت آمریکا آگاه شوید.

تشکیل پرونده

 • تکمیل فرم I-129F توسط نامزد آمریکایی
 • تکمیل فرم G-325 به صورت جداگانه توسط هر دو نفر
 • گواهی تولد هر دو نفر
 • ترجمه طلاق نامه (اگر هر کدام قبلا ازدواج دیگری داشته اند).
 • کپی گذرنامه های هر دو نفر
 • کپی تامین اجتماعی (Social Security) نامزد
 • 2قطعه عکس 5 در 5 برای هر دو نفر
 • چک به مبلغ 340 دلار که از یک حساب بانکی در آمریکا باید باشد.
  ارائه چند عکس که نشاندهنده در کنارهم بودن این دو شخص باشد.

ویزای ازدواج در آمریکا

ویزای ازدواج مهاجرتی است و در همان ابتدا گرین کارت صادر می شود. مدت زمان دریافت ویزای ازدواج آمریکا به طور متوسط بین 1.5 تا 2 سال است و در بعضی موارد تا 3 یا 4 سال هم ممکن است به طور بینجامد.

موسسه حقوقی آوات می تواند در زمینه مشاوره حقوقی در زمینه مهاجرت به آمریکا، مشاوره ویزای نامزدی آمریکا، مشاوره ویزای ازدواج آمریکا
مراحل دریافت ویزا از طریق ازدواج مراحل اخذ ویزا از طریق ویزای نامزدی شما عزیزان را راهنمایی کند و اقدامات لازم را برای این کار انجام دهد.

مراحل تشکیل پرونده برای ویزای ازدواج آمریکا به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم I130بجای فرم I129F
 • ترجمه عقدنامه.
 • پرداخت هزینه 420 دلار

شرایط اخذ تابعیت آمریکا از طریق ازدواج

گرین کارت ازدواج آمریکا

گرین کارت ازدواج آمریکا

برای اخذ تابعیت آمریکا از طریق گرین کارت ازدواج باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • لزوم ازدواج با یک شهروند یا ساکن ایالات متحده آمریکا
 • عدم ازدواج همزمان با یک شخص دیگر و یا یک شهروند ایالات متحده که قبلا ازدواج کرده.
 • اثبات ازدواج واقعی، نه فقط یک شام عروسی برای گرفتن گرین کارت

در فرایند درخواست، باید تمام موارد بالا را ثابت کنید. ساده ترین روش برای اثبات ازدواج قانونی معمولا این است که فقط یک کپی از گواهی ازدواج خود را ارائه دهید.

مدت زمان گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج

به طور کلی، مدت زمان گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج معمولاً بین 10 تا 38 ماه است. این مدت زمان بستگی به این دارد که شما با شهروند ایالات متحده ازدواج کرده باشید یا خیر. همچنین به این بستگی دارد که محل زندگی کنونی تان در کجا باشد (داخل خاک ایالات متحده یا بیرون از آن).

گرین کارت ازدواج این امکان را به همسر شهروند آمریکایی یا همسر دارنده گرین کارت آمریکا میدهد که بتواند در ایالات متحده زندگی و کار کند.با داشتن گرین کارت آمریکا، اجازه اقامت دائم در آمریکا را دارید، اما اگر بخواهد، میتواند برای شهروندی آمریکا نیز درخواست دهد. پس از گذشت 3 سال، درخواست شهروندی تان تأیید خواهد شد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. سارا گفت:

  سلام‌ اگر داخل خاک آمریکا باشیم و با یک‌ شهروند ازدواج کنیم چه مدت ت دریافت خود گرین کارت طول میکشه؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   تقریبا یک تا دو سال طول خواهد کشید.

 2. مسعود گفت:

  سلام. گرین کارت دارم. سه ساله که ساکن واشنگتن هستم. سال قبل رفتم ایران و یه عقد انجام دادم و عکس مشترک هم گرفتم. خودم و خانمم هردو سابقه ازدواج و طلاق هم نداریم. خانوم بنده ساکن تهران هست. میخواستم بدونم واسه ویزا ازدواجی دقیقا چه چیزی لازم دارم و حداقل میزان درآمد که سفارت ازم انتظار داره چقدر هست

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   میتوانید با مشاوران موسسه یک وقت حضوری تنظیم کنید و راهنمایی لازم رو دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *