آمریکا, مهاجرت

شرایط دریافت ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

شرایط دریافت ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

یکی از روش های اخذ اقامت دائم کشورهای مختلف ازدواج و نامزدی است، که مراحل کار و قوانین مربوط به کشورهای مختلف نیز متفاوت می باشد. شرایط گرفتن ویزای ازدواج و نامزدی می تواند کاری آسان و یا از سخت ترین روش ها باشد در این روزها که ایرانیان به سختی می توانند به آمریکا مهاجرت کنند شاید ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا یکی از بهترین روش های موجود برای مهاجرت به این کشور باشد.
به همین دلیل در این مقاله قصد داریم از روش های مختلف اخذ ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا بگوییم و این که چطور می توان برای دریافت این ویزا اقدام کرد.

ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا درباره ی افرادی است که قرار است با فردی مقیم آمریکا ازدواج کنند مهم نیست که این فرد آمریکایی باشد یا فردی خارجی مقیم آمریکا، این فرد به واسطه ی ویزای ازدواج و نامزدی می تواند اجازه ی ورود نامزد خود به خاک آمریکا را دریافت کند و به این واسطه همسرش نیز گرین کارت آمریکایی دریافت کند.

موضوع مهم این است که فرد خارجی می تواند با استفاده از گرین کارت خود آزادانه در کشور آمریکا ( در تمامی ایالات) زندگی کند و یا مشغول به کار دلخواه خود شود اما آنچه که مهم است این است که گرین کارتی که از طریق ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا به دست آمده به معنی دریافت تابعیت آمریکا نمی باشد و برای دریافت تابعیت کشور آمریکا باید مراحل پیچیده تری طی شود اما قطعا وجود یک گرین کارت آمریکایی برای دریافت اقامت دائم آمریکا، کار را آسان تر خواهد کرد.

شرایط دریافت ویزای ازدواج آمریکا

موضوع مهم آن است که ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا دارای شرایط متفاوت است یعنی: گرفتن ویزا به هنگامی که دو نفر فقط نامزد می شوند و یا زمانی که رسما ازدواج خود را ثبت کنند دارای شرایط متفاوت می باشد و در هر دو مرحله باید مسیرهای جداگانه ای را طی کرد.

 ویزای نامزدی آمریکا

در ویزای نامزدی فردی که تابعیت کشور آمریکا را دارد می تواند به واسطه ی نامزدی با فرد دلخواه خود ( براساس قوانین هر ایالت در آمریکا ) نامزد خود را وارد کشور آمریکا کند، ویزای نامزدی دارای مدت زمان محدودی می باشد، ویزای نامزدی تقریبا دارای سه تا 18 ماه اعتبار است.
*لازم به ذکر است این مدت نیز با ارائه مدارک معتبر امکان پذیر است.

 ویزای ازدواج آمریکا

برای دریافت ویزای ازدواج فردی می تواند اقدام کند که دارای تابعیت و گرین کارت آمریکایی باشد. به این صورت می تواند با ازدواجش با یک فرد خارجی همسر خود را نیز به آمریکا ببرد، مدت زمان صدور این ویزا در حدود 2 تا 4 سال است.

قوانین کلی ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

برای دریافت هر دو ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا، تعدادی قوانین مشترک وجود دارد که در این جا ذکر می کنیم:

 •  هردو طرف باید به سن مناسب ازدواج در آمریکا رسیده باشند
 •  ارائه مدارک مبتنی بر تجرد هر دو نفر
 •  ارائه مدارک طلاق در صورت طلاق یکی از دو نفر
 •  اثبات شناخت دو طرفه نسبت به یکدیگر ( هر دو طرف باید ثابت کنند که حداقل دو سال است که نسبت به یکدیگر شناخت کافی داشته اند و در ارتباط با یکدیگر هستند و ازدواجشان از سر عشق و علاقه نسبت به یکدیگر است)

قوانین هر ایالت برای دریافت ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا متفاوت است و هر فردی باید متناسب با قوانین هر ایالتی که در آن زندگی می کند عمل کند.

کسانی که به قصد ازدواج وارد آمریکا می شوند تنها سه ماه فرصت دارند مراحل ازدواج خود را طی کرده و مراسم ازدواج خود را برگزار کنند زیرا بعد از گذشت سه ماه، این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

دریافت گرین کارت برای ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

"شرایط

همانطور که پیش از این گفتیم برای ازدواج رسمی در آمریکا با فرد خارجی نیاز به گرین کارت است.
فردی که تابعیت کشور آمریکا را دارد برای دریافت گرین کارت خود باید به سازمان USCIS مراجعه کند و پرونده ای برای دریافت گرین کارت خود در این سازمان تشکیل دهد؛ این فرد باید طی 14 روز تمامی مدارک خود را به USCIS تحویل دهد و منتظر جواب نهایی این سازمان باشد. اصولا مدت زمان پاسخگویی سازمان USCIS به درخواست گرین کارت 6 ماه می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای ازدواج آمریکا

 •  پر کردن فرم 130 برای فرد خارجی و همراه داشتن آن در هنگام مصاحبه
 •  پرکردن فرم G-325 توسط دو نفر
 •  ارائه پاسپورت معتبری که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 •  ارائه مدارک طلاق در صورت جدایی هر یک از دو طرف ازدواج
 •  ارائه نامه عدم سوء پیشینه هر دو نفر
 •  ارائه گواهی سلامت هر دو نفر
 •  گواهی تولد هر دو نفر
 •  تامین هزینه های مالی این مراحل
 •  دو قطعه عکس 5*5

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای نامزدی آمریکا

 1.  پرکردن فرم I-129F برای فرد خارجی و همراه داشتن آن در روز مصاحبه
 2.  پرکردن فرم G-325 برای هردو نفر و همراه داشتن در روز مصاحبه
 3.  ارائه مدارک طلاق در صورت جدایی هر کدام از دو فرد
 4.  کپی گذرنامه دو نفر
 5.  کپی تامین اجتماعی نامزد غیر آمریکایی
 6.  دو قطعه عکس 5*5
 7.  ارائه عکس هایی از گذشته که نشان دهد دو نفر حداقل دو سال گذشته را با یکدیگر در ارتباط بوده اند.
 8.  تامین هزینه های لازم برای طی کردن مراحل

مرجعی برای اطلاع از آخرین قوانین ویزای ازدواج

"شرایط

سایت USCIS مهم ترین سایت مرجع در زمینه دریافت ویزای ازدواج و نامزدی امریکا می باشد، افراد مختلف می توانند تمامی اطلاعات مهم و به روز در زمینه ویزای ازدواج و نامزدی را در این سایت بیابند.

شرایط مالی فردی که تابعیت آمریکا

شرایط مالی نیز نقش بسیار مهمی را برای دریافت ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا ایفا می کند به صورتی که اگر دولت آمریکا متوجه اوضاع مالی نامناسب فرد دارای تابعیت آمریکا شود اجازه ازدواج به او نخواهد داد، فرد باید بتواند همسر خود را از نظر هزینه های زندگی تامین کند.
حداقل درآمد فرد دارای تابعیت آمریکا، متناسب با ایالتی که در آن زندگی می کند مختلف است. ولی به طور میانگین باید درآمدی معادل 2000 دلار در ماه را بتواند تامین کند این مبلغ برای تامین هزینه های یک خانواده دو نفر کافی می باشد.

مقاله ی پیشنهادی: چگونه می توان ویزای ازدواج آمریکا را دریافت کرد؟

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *