تحصیلی, هلند

معرفی بهترین و مهم ترین دانشگاه های هلند

در حال حاضر آمار دانشجویان بین المللی که علاقه به تحصیل در دانشگاه های خوب هلند را دارند افزایش یافته است. در تمام دانشگاه های هلندی که در فهرست بهترین دانشگاه های هلند قرار گرفته اند، بیش از 40 رشته گوناگون در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در ادامه این مقاله با دانشگاه های هلند و شرایط آن ها آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

تحصیل در دانشگاه های هلند

تحصیل در دانشگاه های کشور هلند از مزیت های زیادی برخوردار می باشد. یکی از اصلی ترین مزیت هایی که توانسته کشور هلند را رقیب کشورهای انگلیسی زبان نماید، تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه های مقرون به صرفه در این کشور است. در ادامه با بهترین دانشگاه های هلند و شرایط آن ها آشنا خواهید شد.

لیست بهترین دانشگاه های هلند

لیست بهترین دانشگاه های هلند که از سطح آموزش بسیار بالایی برخوردار هستند و باعث شده افراد زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام کنند شامل:

 • دانشگاه اوترخت
 • دانشگاه اراسموس روتردام
 • دانشگاه لیدن
 • دانشگاه صنعتی دلفت
 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه واخنینگن
 • دانشگاه صنعتی آیندهوون (به هلندی ایندهوفن)
 • دانشگاه UV آمستردام
 • دانشگاه خرونینگن
 • دانشگاه ماستریخت
 • دانشگاه رادبود
 • دانشگاه توئنته

دانشگاه اوترخت هلند

شهر اوترخت چهارمين شهر بزرگ كشور هلند است كه در مركز اين كشور قرار دارد. شهرت اين شهر قرون وسطايي، به خاطر بناهاي تاريخي، كانال هاي آب قديمي، دانشگاه اوترخت و مخصوصا كليساي جامع واقع در مركز شهر و برج آن مي باشد.

دانشگاه اوترخت یکی از قديمي ترين دانشگاه هاي اين كشور است. اين دانشگاه كه در سال 1636 ميلادي تاسيس شد حدود 30449 دانشجو دارد. همچنين 5259 نفر اعضاي هيات علمي و استادان و كاركنان این دانشگاه مي باشند. بودجه ساليانه اين دانشگاه 765 ميليون يورو براورد شده است.

دانشگاه اراسموس روتردام هلند

شهر اراسموس روتردام از لحاظ جغرافيايي در ساحل درياي شمال قرار دارد و به همين علت موقعيت استراتژيكي بسيار مهمي را دارد. اين شهر دلتاي رودخانه راين است و تاريخچه بندر روتردام به سال 1270 ميلادي برمي گردد.

یکی از مهم ترین دانشگاه های هلند دانشگاه اراسموس روتردام می باشد فعالیت‌ های آموزشی این دانشگاه بیشتر روی رشته‌ های در پیوند با فرهنگ، بهداشت، حقوق، دانش‌ های اجتماعی، سیاسی، مدیریت و پزشکی متمرکز است. مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس به عنوان یکی از معتبرترین مراکز پزشکی اروپا به شمار می آید. این دانشگاه در بروکسل نیز دارای شعبه‌ ای است. این دانشگاه دارای 7 دانشکده است و در 4 حوزه زیر تمرکز دارد:

 • بهداشت، دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی /Erasmus MC و موسسه سیاست و مدیریت بهداشت (iBMG)
 • ثروت، مدرسه اقتصاد اراسموس و دانشکده مدیریت روتردام،
 • حکومتداری، مدرسه حقوق اراسموس و دانشکده علوم اجتماعی
 • فرهنگ، مدرسه تاریخ، فرهنگ و ارتباطات اراسموس، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده فلسفه

دانشگاه لیدن هلند

دانشگاه های هلند

دانشگاه های هلند

دانشگاه لیدن یکی از کهن‌ترین دانشگاه های هلند است. این دانشگاه در سده‌ های 16 و 17 میلادی یکی از بزرگ‌ ترین دانشگاه‌ های اروپا بود و چهره‌های علمی بزرگی هم‌چون رنه دکارت، کنستانتین هویگنس، و یوستوس لیپسیوس در این دانشگاه تحصیل کرده اند. این دانشگاه به هفت دانشکده اصلی تقسیم می شود که تقریبا 50 دوره کارشناسی و بیش از 100 برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهند.

دانشگاه صنعتی دلفت هلند

یکی از معتبر ترین و معروف ترین دانشگاه های هلند و اروپا در زمینه فنی مهندسی و فناوری دانشگاه صنعتی دلفت هلند می باشد که درجنوب کشور هلند واقع شده است. این دانشگاه هشت دانشکده و موسسات تحقیقاتی متعدد و بیش از 19،000 دانشجو (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)،و بیش از 2900 پژوهشگر و بیش از 2،100 نفر کارمندان پشتیبانی و مدیریت میزبان دارد.

همچنین این دانشگاه دارای هشت دانشکده در رشته های مختلف معماری، مهندسی عمران، زمین شناسی، مهندسی برق، ریاضیات، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی دریا، مهندسی مواد، مهندسی طراحی صنعتی هوا وفضا، فناوری، سیاست، مدیریت علوم پایه و کاربردی می باشد. تحصیل در کشور هلند درمقطع کارشناسی این دانشگاه، دربیشتر رشته ها به زبان هلندی اما در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

دانشگاه آمستردام هلند

این دانشگاه بعنوان برترین دانشگاه کشور هلند در سال 1634 میلادی در شهر آمستردام تاسیس شد و امروز در رتبه 57 دنیا قرار دارد. رشته ارتباطات و مطالعات رسانه بعنوان برترین رشته دانشگاه آمستردام شناخته می شود که در جایگاه ششم قرار دارد.

در حال حاضر حدود 27 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که 61% در مقطع کارشناسی و 36% در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. همچنین  در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت می باشد بصورتیکه از حدود 3500 دانشجوی بین المللی 27% در مقطع کارشناسی و 73% در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند.

دانشگاه واخنینگن هلند

واخنینگن شهر کوچکی است که در استان خلدرلند در شرق کشور هلند واقع شده‌است. جمعیت این شهر در حدود 300000 نفر است. بیشتر شهرت واخنینگن به سبب وجود دانشگاه و مرکز تحقیقاتی واخنینگن است. این دانشگاه حدود 10،000 دانشجو در زمینه های علوم زیستی، علوم کشاورزی و محیط زیست از بیش از 100 کشور دارد.

دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند

دانشگاه فنی آیندهوون دانشگاهی تحقیقاتی با محور تکنولوژی است که در سال 1956 در هلند و شهر آیندهوون تاسیس شده است و اکنون در حدود 8500 دانشجو و 3000 کارمند دارد. سیاستگزاران دانشگاه فناوری آیندهوون تاکید زیادی به فراگیری علم و نوع آموزش در این دانشگاه دارند،همچنین این دانشگاه از طریق نوآوری در نوع آموزش و تحقیقات موجب پیشرفت علوم مهندسی شده است. دانشگاه فنی آیندهوون در سال 2011 موفق به اخذ عنوان جامعه هوشمند در Brainport (مناطق فناوری و خلاقیت اروپا) شده است و همواره یکی از دانشگاه های معتبر در زمینه مهندسی و IT در سطح اروپا و جهان بوده است.

دانشگاه UV آمستردام هلند

دانشگاه VU آمستردام درسال1880 تاسيس شده است. آموزش در این دانشگاه در چندین دانشکده سازماندهی شده است. در مجموع 50 رشته کارشناسی، تقریبا 160 دانشجوی کارشناسی ارشد و تعدادی دانشجوی دکترا Ph.D در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشکده های دانشگاه UV آمستردام شامل:

 • دندانپزشکی
 • پزشکی
 • VUMC اقتصاد اقتصاد بازرگانی و مدیریت بازرگانی
 • علوم رفتاری و علوم حرکتی
 • علوم انسانی
 • قانون
 • علوم اجتماعی
 • الهیات

دانشگاه خرونینگن هلند

دانشگاه های هلند

دانشگاه های هلند

این دانشگاه در سال 1614 تأسیس شد یک دانشگاه پژوهشی علمی است و یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌ ها در هلند است. در این دانشگاه بیش از 200 هزار دانشجو فارغ‌التحصیل شده‌اند. این دانشگاه عضو برجستهٔ گروه دانشگاهی کویمبرای دانشگاه‌ های اروپا است و در 49 برنامه کارشناسی و 146 برنامه کارشناسی ارشد؛ 19 برنامه کارشناسی و 101 برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دانشگاه ماستریخت هلند

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌ های دولتی هلند است که در سال 1976 بنیانگذاری شده و به عنوان یکی از تازه‌تاسیس‌ترین دانشگاه‌ های هلند محسوب می‌شود. دانشگاه ماستریخت حدود 14400 دانشجو دارد که 43% آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. بیش از نیمی از دوره‌های کارشناسی این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و اکثر دوره‌های ارشد و دکتری این دانشگاه هم به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

دانشگاه رادبود و توئنته هلند

دانشگاه رادبود یک دانشگاه دولتی با تمرکز قوی بر روی تحقیقات واقع در نیمیخن هلند است. که در سال تأسیس 1923 شده است دانشکده های این دانشگاه شامل رشته های: هنر؛ حقوق؛ علوم پزشکی؛ دانشکده مدیریت نایمخن؛ فلسفه، الهیات و مطالعات دینی؛ علوم پایه؛ علوم اجتماعی است.

دانشگاه توئنته نیز در شهر انسخده در هلند است. این دانشگاه برنامه‌های پژوهشی و آموزشی در علوم رفتاری و اجتماعی و همچنین مهندسی ارائه می‌کند. اعضای این دانشگاه در راستای حفظ رسالت و دیدگاه‌های کارآفرینانهٔ خود، به مشارکت اقتصادی و اجتماعی در منطقه‌ای که دانشگاه در آن واقع است، متعهد هستند. دانشگاه توئنته در حال حاضر 20 برنامه کارشناسی و 31 کارشناسی ارشد در زمینه فن آوری های پزشکی بیوتکنولوژی، مهندسی، اداره عمومی اروپا، فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی بین المللی، علوم رفتاری و علوم و فناوری ارائه می دهد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *