توریستی, ویزا

چیزهایی که راجع به ویزای توریستی نمیدانید؟

ویزای توریستی

ویزا ها انواع مختلفی دارند که با توجه به هدف سفر و نحوه صدور آن، متفاوت هستند. ویزای توریستی یکی از انواع رایج ویزا ها است. از جمله ملزومات سفر های خارجی، ویزا می باشد. در واقع ویزا نوعی گواهی است که از سوی سفارت کشور های برای مردم سایر کشور ها صادر می شود تا از طریق آن اجازه ورود، عبور یا اقامت در آن کشور را داشته باشند. در ادامه با شرایط ویزای توریستی بیشتر آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

انواع ویزا

ویزاها از نظر هدف به چند نوع تقسیم می شوند که عبارتند از:

ویزاها از نظر تعداد دفعاتی که به شخص اجازه ورود و خروج به کشور مورد نظر را می دهند، به 2 نوع مختلف دسته بندی می گردند که عبارتند از:

ویزای Single که به شما تنها اجازه یک بار ورود به کشور مقصد را می‌دهد.

ویزای Multiple که به شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور مقصد را در طی مدت اعتبار ویزا می دهد. بنابراین چنانچه در فاصله زمانی کم قصد سفر مجدد به کشور مقصد را دارید، برای آنکه مجددا نیاز به اخذ ویزا پیدا نکنید، سعی نمایید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به صورت ویزای Multiple بگیرید.

انواع ویزا از نظر نحوه درج در گذرنامه

ویزاها از نظر نحوه درج در پاسپورت (گذرنامه)، به 2 نوع تقسیم می شوند که عبارتند از:

ویزا با برچسب

در این نوع ویزا، سفارت کشور مقصد برچسبی را در یکی از صفحات پاسپورت (گذرنامه) می چسباند.

ویزا با مهر

در این نوع ویزا، سفارت کشور مقصد مهری را در یکی از صفحات پاسپورت (گذرنامه) می زند و اطلاعات در داخل آن نوشته می شود.

انواع ویزای توریستی از نظر محل صدور

ویزاها از نظر محل صدور، به 2 نوع تقسیم می شوند که عبارتند از:

ویزای معمولی

در ویزای معمولی باید قبل از سفر به کشور مقصد، ویزا را ازسفارت آن کشور دریافت کنید.

ویزای فرودگاهی

در ویزای فرودگاهی، ویزا در لحظه ورود به کشور مقصد و در فرودگاه برایتان صادر می گردد.

انواع ویزای توریستی

 

ویزای توریستی

ویزای توریستی

ویزای توریستی به طور کلی به دو دسته یکبار ورود (Single) و چند بار ورود (Multiple) دسته بندی می شود. ویزای توریستی یکبار ورود و یا ویزای توریستی چند بار ورود، با توجه به درخواست شما صادر می شود.

ویزای یکبار ورود

ویزای توریستی یک بار مصرف یا سینگل، معمولا با اهداف گردشگری، بازدید از خانواده و مواردی از این قبیل صادر می شود. با داشتن این ویزا تنها اجازه یکبار ورود به کشور مقصد را برای شما صادر می کنند و مدت اعتبار آن نیز، تا 3 ماه پس از تاریخ صدور می باشد.

ویزای چند بار ورود

ویزای توریستی چند بار مصرف یا مالتیپل، به ندرت صادر می شود. ویزای توریستی چند بار ورود، به شما اجازه می دهد در طول دوره اعتبار ویزا، به کشور مقصد بدون محدودیت ورود داشته باشید. اعتبار ویزای توریستی مالتیپل، پس از صدور در حدود 90 روز و یا 3 ماه می باشد.

روش های صدور ویزای توریستی

صدور ویزا از راه های مختلفی امکان پذیر است که این راه ها شامل:

مراجعه حضوری

مراجعه حضوری، روشی است که اغلب در تمام کشور های جهان برای دریافت ویزا انجام می شود. مراحل این روش این گونه است که ابتدا به صورت حضوری، اینترنتی و یا تلفنی درخواست خود را به سفارت ارائه می دهید و سپس در زمانی که برای شما تعیین شده است با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به سفارت مراجعه خواهید کرد و سپس مراحل دیگر مثل نحویل مدرک، پرداخت هزینه صدور ویزا و … را انجام خواهید داد.

ویزای آنلاین

 

ویزای توریستی

ویزای توریستی

ویزای آنلاین و یا همان ویزای الکترونیک روشی جدید برای هر چه راحت تر و سریع تر شدن مراحل صدور ویزا می باشد در این روش هدف از راه اندازی آن پس از سهولت کار، فراگیر کردن دولت الکترونیک (e-government) در میان مردم می باشد. با وجود ویزای آنلاین دیگر نیازی نیست که به سفارت یا کنسولگری مراجعه کنید و می توانید از طریق اینترنت درخواست خود را به مراجع قانونی ارسال کرده و هزینه را نیز از همان جا پرداخت کنید و سپس در انتظار ویزای خود باشید. برخی کشور ها همچون استرالیا، نیوزلند، ترکیه، گرجستان و ایران از جمله کشور هایی هستند که ویزای الکترونیک را اجرایی کرده اند اگر قصد رفتن به این کشورها را دارید می توانید به راحتی اقدام کنید.

ویزا در زمان ورود

برای دریافت این نوع ویزا نیازی به هیچگونه مراجعه به سفارت و یا تعیین وقتی قبلی نیست و زمانی که شما به کشور مقصد می رسید، پس از ارائه مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه، برچست و یا مهر ویزا در پاسپورت شما درج می شود و این روش یکی از راحت ترین روش های دریافت ویزا است.

معاف از ویزا

برخی از کشور ها شرایطی دارند که برای رفتن به آن جا نیازی به ویزا برای رد شدن از مرز ندارید. همچنین در اروپا نیز شرایطی وجود دارد که کشور های اروپایی بر اساس پیمانی که با یکدیگر در راستای فعالیت های مرزی وضع کرده اند، شهروندان این کشور ها می توانند بدون نیاز به ویزای که با نام ویزای شنگن معروف است، به سایر کشور های اروپایی سفر کنند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *