آلمان, تحصیلی

دانشگاه‌های برتر آلمان

دانشگاه های برتر آلمان

آلمان ازجمله کشورهای جزء اتحادیه اروپا است که می‌توان دانشگاه‌های برتر آلمان را به عنوان فرصتی مناسب جهت ادامه تحصیل با بهترین امکانات دانشگاهی دانست. دانشگاه‌های آلمان جزء استانداردترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌ها در اروپا بوده و از حیث منابع و امکانات دانشگاهی بهترین گزینه برای علاقمندان مشتاق به تحصیل در اروپا است. ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی است که با انتخاب هریک و ارائه مدارک زبان می‌توان به راحتی عضوی از دانشگاه‌های محبوب آلمان شد. گفتنی است اگر درصدد شروع تحصیلات آکادمیک خود از سطح کارشناسی هستید، می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی آلمان ثبت نام کرده و تنها با پرداخت ماهیانه 250 یورو از تحصیل رایگان برخوردار شوید.

اگر درصدد ادامه تحصیلات تکمیلی خود از سطح کارشناسی ارشد هستید با ثبت نام در دانشگاه‌های خصوصی و پرداخت مبلغی در حدود 20.000الی 30.000 یورو بصورت سالیانه می‌توانید از امکانات دانشگاهی به راحتی استفاده نمایید. علاوه بر آن کشور آلمان دارای کلاس‌ها و دوره‌های متفاوتی جهت دریافت مدرک مرتبط با دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند که عضویت در کلاس‌ها، امتیازات مختص به خود را همراه دارد. در این مقاله قصد بر آن است که به شرح خلاصه‌ای از دانشگاه‌های برتر آلمان در شهرهای مختلف آلمان بپردازیم و سپس در رابطه با سایر دانشگاه‌های کشور آلمان توضیحی مختصر دهیم.

دانشگاه های برتر شهر برلین

دانشگاه فریه برلین (Freie University of Berlin)

دانشگاه‌های برتر آلمان

دانشگاه‌های برتر آلمان

دانشگاه فریه، یکی‌از بزرگترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های برتر آلمان، دانشگاه علوم تحقیقاتی کشور آلمان به‌شمار می‌آید که تعداد کثیری از دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است. دانشگاه فریه برلین رتبه 87 دنیا را در رتبه‌بندی کیو اس به خود اختصاص داده است. همچنین این دانشگاه با کشورهای آمریکا، بلژیک، روسیه، مصر، چین، هندوستان از طریق دفاتر رسمی در کشورهای فوق جهت جذب دانشجویان با استعداد، ارتباطی مستمر و دائمی دارد.

دانشگاه هومبولت برلین (Humbolt University of Berlin)

یکی‌از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین مراکز علمی برلین، دانشگاه هومبولت برلین است که ده درصد از دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است. همچنین این دانشگاه با رتبه 99 دنیا در رده‌بندی بهترین و درخشان‌ترین دانشگاه‌های آموزش عالی دنیا در سال‌های 2012 و 2013 شناخته شده است. این دانشگاه مشهور‌ترین و فرهیخته‌ترین اساتید را در حوزه‌های مختلف، اقتصاد، علوم تحقیقات، تاریخ، هواشناسی و حوزه‌های اینچنینی را شامل می‌شود. علاوه بر آن، این دانشگاه فرصت مناسبی برای علاقمندان تحقیقات علمی و پژوهشی است.

دانشگاه‌های شهر مونیخ (Technical University Munich)

دانشگاه تکنیکال، به‌عنوان دانشگاه فنی مونیخ شناخته شده است. در رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان رتبه ۵۳ را به خود اختصاص داده است. گفتنی است که این دانشگاه دارای 5000 دانشجوی بین المللی بوده و شانزده درصد از دانشجویان خود را از میان دانشجویان بین‌المللی برمی‌گزیند. همچنین فعالیت این دانشگاه در حوزه‌های فنی، مهندسی و تکنیکال است. علاوه بر آن همکاری‌های علمی، تحقیقی و پژوهشی با دیگر دانشگاه‌های سراسر اروپا بسیار چشمگیر و فراگیر می‌باشد. این دانشگاه نیز ازجمله دانشگاه‌های برتر آلمان محسوب می‌شود.

دانشگاه لودویگ (Ludwig Maximilian University of Munich)

دانشگاه لودویگ مونیخ، ازجمله قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود. ناگفته نماند که این دانشگاه در رتبه‌بندی و رده‌بندی بین‌المللی کیو اس دارای رتبه 60 دنیا است. همچنین دارنده رتبه سوم بعد از دانشگاه‌های مونیخ و هایدلبرگ به عنوان بهترین دانشگاه آلمان شناخته شده است.

گفتنی است که فعالیت این دانشگاه در حوزه‌های مختلف بازرگانی، مدیریت، فیزیک، روانشناسی و سایر حوزه‌ها است که بطور کلی بالغ بر صد رشته را در خود گنجانده و اغلب در زمینه‌های علوم تحقیقاتی بسیار پویا عمل می‌کند. همچنین این دانشگاه دارای رشته‌هایی است که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود که افراد می‌توانند با ارائه مدارک مربوطه آیلتس آکادمیک به راحتی در این دانشگاه در رشته‌های معتبر و مفید ادامه تحصیل دهند.

برای آگاهی بیشتر: شرایط تحصیل در آلمان

دانشگاه های برتر در شهرهای کوچک آلمان

دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

دانشگاه‌های برتر آلمان

دانشگاه‌های برتر آلمان

دانشگاه هایدلبرگ، ازجمله قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین دانشگاه ها است. نه تنها به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان، بلکه به عنوان یکی از دانشگاه های برتر اروپای غربی با رتبه 155 شناخته شده است. در این دانشگاه بالغ بر20% جمعیتی که همه دانشجویان بین‌لمللی از 130 کشور جهان هستند، در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل‌اند. علاوه بر آن، این دانشگاه پذیرش دانشجویان بین المللی در سطح دکترا را نیز دارد که قبولی در سطح دکترا در دانشگاه هایدلبرگ، می‌تواند بهترین گزینه انتخابی برای این سطح تحصیلی باشد. نکته قابل توجه آن است که رشته‌های مورد نظر این دانشگاه تماما به زبان آلمانی تدریس شده و دانشجو بایستی تسلط کامل بر زبان آلمانی داشته باشد.

دانشگاه شیلر (Schiller International University)

دانشگاه شیلر ازجمله دانشگاه‌های برتر آلمان است. در اوایل تاسیس این دانشگاه، تنها به هدف ادامه تحصیل دانشجویان آمریکایی ساخته شد اما در حال حاضر ازجمله دانشگاه‌های بین المللی است که بیشترین آمار دانشجویان بین‌المللی را از صد کشور جهان به خود اختصاص داده است. ناگفته نماند که مدرک ارائه داده شده به دانشجو جهت فارغ التحصیلی زیر نظر ایالات متحده آمریکا بوده و حتی سیستم آموزشی نیز بر حسب ایالات متحده آمریکا تنظیم شده است. امتیازی که این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی دارد، آن است که کلیه دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

دانشگاه فورت وانگن (Hochschule Furtwangen University)

این دانشگاه در ایالت بادر وورنمبرگ واقع شده است. این دانشگاه به عنوان یکی‌از دانشگاه‌های برتر آلمان بر علوم کاربردی فعالیت داشته و حوزه هایی مانند: مدیریت بازرگانی، مهندسی علوم کامپیوتر و نظایر این‌ها را شامل می‌شود. گفتنی است که دانشگاه فورت وانگن، رضایت کثیری از دانشجویان را به خود جلب کرده است و از این نظر دارنده رتبه اول در میان دانشگاه‌های برتر آلمان می‌باشد. این دانشگاه همکاری‌های فراگیر و گسترده‌ای نیز با بیش از صد دانشگاه مطرح جهان را نیز دارد.

دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)

این دانشگاه نیز در ایالت بادر وورنبرگ واقع شده است. یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر آلمان با بیش از 16% دانشجوی بین‌المللی که تحت پوشش نظام تحصیلی این دانشگاه قرار دارد. در این دانشگاه می‌توان علاوه بر تحصیل در رشته‌ای خاص در دوره‌های زبان آلمانی نیز شرکت کرد. لازم به ذکر است که سطح کارشناسی ارشد در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

مقاله پیشنهادی: اخذ ویزای تحصیلی آلمان

سایر دانشگاه ها

ردیف

نام دانشگاه

توضیحات

سایت رسمی

1

دانشگاه Karlsruher

 

دانشگاه کارلسروهه از دیگر دانشگاه‌های برتر آلمان است. دانشگاهی بین‌المللی با رتبه 4 در سطح دانشگاه‌های برتر آلمان را به خود اختصاص داده است. فعالیت این دانشگاه در حوزه‌های علوم تحقیقاتی و علوم مهندسی می‌باشد.

http://www.kit.edu

2

دانشگاه فنی و تکنولوژی Rheinisch-Westfälische Technische

 

زمینه فعالیت این دانشگاه در حوزه‌های فناوری، تکنولوژی، علوم پایه، علوم مهندسی و علوم تحقیقات است. این دانشگاه دارنده رتبه 146 از میان دانشگاه‌های برتر جهان بوده و مورد توجه جمع کثیری از دانشجویان بین‌المللی از نظر کیفیت قرار گرفته است. همچنین یکی‌از بزرگترین و برترین دانشگاه‌های آلمان از نظر فناوری و علوم کامپیوتری به به‌شمار می‌آید.

https://www.rwth-aachen.de/go/id/a/?lidx=1

3

دانشگاه Eberhard Karls

 

یکی‌از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین دانشگاه‌های برتر آلمان است که در رشته‌های پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی دانشجویان کثیری را از کشورهای سراسرجهان دارا می باشد. این دانشگاه در رتبه‌بندی، برترین دانشگاه های دنیا، رتبه 167را به خود اختصاص داده است.

https://uni-tuebingen.de

معرفی دانشگاه های پزشکی آلمان

دانشگاه هیدلبرگ پزشکی آلمان

دانشگاه هیدلبرگ یک بخش عالی پزشکی با برگزاری 6 دهه سنت در آموزش و تحقیق دارد.این بخش قصد دارد بر چالش های پزشکی در منطقه و فراتر از آن غلبه کند.

دانشگاه هایدلبرگ هم یک بخش بسیار عالی پزشکی و دندانپزشکی با بیش از 6 دهه سابقه در آموزش و پژوهش این رشته را دارا می باشد. این بخش با هدف غلبه بر چالش های پزشکی قرن 21 در منطقه کار خود را ادامه می دهد.

همچنین با ایجاد شرکت Renome، این بخش به عنوان مجموعه ای از مبارزات برای ایجاد یک نهاد علمی مرکزی، با تاکید بر تحقیق و حمایت و ترویج برنامه های پژوهشی شده است. امروزه، این دانشگاه یک محیط زنده و تعاملی از موسسات تحقیقاتی شناخته شده بین المللی است، و دانشجویان از سراسر جهان را به سمت خود جذب می کند.

این مجموعه به منظور ایجاد چنین شهرتی، یک سری از تلاش ها برای ایجاد یک موسسه علمی مرکزی، با تاکید بر تحقیق و پشتیبانی و ترویج برنامه های پژوهشی صورت گرفته است.

دانشگاه آخن آلمان

دانشگاه روستای آچن در سال 1966 تاسیس شده است و شامل نه دانشکده مختلف می باشد که از جمله آن‌ها بخش استثنایی پزشکی می باشد.

درمانگاه آچن شامل چندین کلینیک تخصصی، موسسات نظری و بالینی و سایر امکانات تحقیقاتی، سالنهای سخنرانی، مدارس پزشکی و سایر امکانات اجباری برای یک بیمارستان مناسب و معقول است. حدود 2،700 دانشجوی آینده نگر دارد که در دانشکده پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه لوبک پزشکی آلمان

دانشکده پزشکی لوبک به منظور آماده سازی شهرتش در پرونده ی تحقیقاتی برای مبارزه با شیاطین پزشکی آماده می شود.و تمرکز بر روی عفونت و التهاب، مغز، رفتار و متابولیسم، ژنتیک پزشکی و فن آوری های پزشکی دارد. این موسسه آموزشی با استانداردهای برتری مطابق شده است.

این دانشگاه برای شهرت خود در پژوهش شناخته شده است، دانشکده پزشکی لوبک آماده رقابت های پزشکی قرن 21 است. این دانشگاه تمرکز سختی صرفا بر روی 1) عفونت و التهاب، 2) مغز، رفتار و متابولیسم، 3) ژنتیک پزشکی و 4) فن آوری های پزشکی دارد این موسسه با استانداردهای عالی آموزشی همراه است.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ی بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان  نگاهی بیندازید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را برای شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. آیا دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان خارجی رایگان است؟

  • دانشگاه‌های دولتی آلمان برای تمامی دانشجویان پذیرفته شده در آن رایگان است و هزینه هایی جزیی دریافت خواهد شد.

2. در کدام یک از دانشگاه های آلمان زبان تدریس انگلیسی است؟

  • در دانشگاه‌های دولتی آلمان زبان تدریس دروس عموما آلمانی است ولی بعضی دروس در دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی تدریس می شود.

3. “هاروارد آلمان” لقب  کدام دانشگاه این کشور است؟

  • مانهایم نام شهری است در جنوب فرانکفورت. دانشگاه “Mannheim” به جهت فعالیت‌ها و سطح بالای دانش در زمینه ی هنر و اقتصاد به این نام شهرت دارد.

4. آیا در دانشگاه‌های آلمان به دانشجویان خوابگاه تعلق می گیرد؟

  • دانشگاههای آلمان برخلاف سایر دانشگاه‌ها به طور پیش فرض برای دانشجویان خوابگاه در نظر نمی گیرد و شما خود باید برای دریافت خوابگاه یا محل اقامت اقدام کنید.

5. بهترین دانشگاه پزشکی آلمان کدام است؟

  • به مقاله ی بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان نگاهی بیندازید. شاید بتوان گفت: دانشگاه پزشکی هیدلبرگ بهترین است.

6. با چه شرایطی می توان در دانشگاههای آلمان بورسیه شد؟

  • برای دریافت بورس تحصیلی در این دانشگاه‌ها باید رزومه ایی قوی داشته باشید. ریز نمرات اهمیت بالایی دارد و باید گفت دریافت بورسیه کار راحتی نخواهد بود.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *