تحصیلی, روسیه

وضعیت مسکن دانشجویی در روسیه

وضعیت مسکن دانشجویی در روسیه

یکی از دغدغه هایی که بسیاری دانشجویان برای تحصیل در روسیه دارند، اینکه آیا مسکن دانشجویی به آن تعلق می گیرد یا خیر؟ و در صورت تکمیل ظرفیت برای تهیه خانه دانشجویی چه باید کنند. در این مقاله اطلاعاتی ارائه می دهیم تا نگرانی های مربوط به مسکن دانشجویی در روسیه برطرف شود.

انواع مسکن دانشجویی در روسیه

در مجموعه سه نوع خوابگاه دانشجویی در روسیه وجود دارد که هر یک دارای شرایط و سبک مربوط به خود هستند.
خوابگاه های راهرویی: البته این اسم به صورت سمپل انتخاب شده است. خوابگاه های راهرویی به خوابگاه هایی گفته می شود که شامل حمام ها، توالت ها و آشپزخانه به صورت مشترک هستند.

این خوابگاه از نظر ظرفیت بالا هستند اما امکانات خوابگاهی راهرویی شاید آن‌طور که فکرش را کنید نباشد!
خوابگاه های بلوکی: خوابگاه های بلوکی به این صورت است که یک بلوک، شامل اتاق های راحت برای دانشجویان است این مدل از خوابگاه ها از نظر امکانات خوابگاهی وضعیت نرمالی دارد اما شاید باز هم آنطور که فکرش را کنید مجهز نباشد.

خوابگاه های آپارتمانی: بهترین مسکن دانشجویی در کشور روسیه، مشهور به خوابگاه های آپارتمانی است. محوطه زندگی در این مدل از خوابگاه ها بسیار عالی و پیشرفته است و حمام و آشپزخانه ویژه ای دیده می شود.

مقایسه دانشگاه های روسیه از نظر خوابگاه

"وضعیت

در یک بررسی کلی مشخص شد که اغلب دانشگاه های روسیه از هر سه نوع خوابگاه استفاده می کنند.
مثلاً دانشگاه فدرال اورال و فدرال سیبری دو مورد مهم هستند که هر سه نوع خوابگاه را دارا هستند و این موضوع سبب می شود که ظرفیت خوابگاهی خوبی داشته باشند.
دانشگاه تیومنونلی دارای خوابگاه اپارتمانی بسیار مجهزی است که توانسته نظر بسیاری از دانشجویان را جلب نماید. این دانشگاه به طور کلی بهترین رویکرد خوابگاهی را شامل شده است اما ظرفیت آن به نسبت سایر بخش ها کمتر است.

دانشگاه ایالتی اورال جنوبی خوابگاه های بلوکی را برای دانشجویان در نظر گرفته است اما در دانشگاه تحقیقات ملی ایالتی لباچفسکی از خوابگاه های راهرویی استفاده شده است که ظرفیت بالا اما امکانات نسبتاً محدودتری دارند. در راستای مسکن دانشجویی  بهتر است در ابتدا سطح انتظار خود را مشخص کنید و سپس تصمیم گیری کنید.

امکانات مسکن دانشجویی در روسیه

شرایط مسکن دانشجویی در روسیه به نسبت گذشته رشد خوبی داشته است به طوری که دانشجویان این امکان را دارند که طبق سلیقه خود انتخاب مناسبی بین خوابگاه ها داشته باشند. مثلاً: آپارتمان یا منزل شخصی را انتخاب کنند و یا به سراغ خوابگاه های راهرویی مشترک بروند. هر انتخاب بر اساس بودجه و توان مالی فرد متقاضی در نظر گرفته می شود.
دانشجویان بین المللی و خارجی دقت زیادی به امکانات دارند.

اتاق های دانشجویی با ظرفیت دو الی چهار نفره طراحی شده اند. تختخواب، میز ناهارخوری دو یا چهار نفره، صندلی، قفسه های کتاب، کمد و … همگی از موارد مهم اتاق های دانشجویی محسوب می شود.

آشپزخانه های خوابگاه اغلب به صورت مشترک استفاده می شود. یک سری امکانات رفاهی و تفریحی نیز در مسکن دانشجویی در روسیه وجود دارد که شامل سالن های ورزشی، اتاق های تفریحی و اتاق های قفل دار است. سوله های دوچرخه برای دانشجویان نیز وجود دارد که بخش مهمی از شرایط دانشجویی را در نظر می گیرد.

مسکن دانشجویی دارای یک فضای متفاوت برای مطالعه است که قوانین خاص خود را دارد. معمولاً خوابگاه ها به صورتی طراحی می شوند که دسترسی به دانشگاه از خوابگاه بسیار آسان تر باشد، اما در صورتی که مسیر طولانی باشد یک سری سرویس های حمل و نقل دانشگاهی فراهم می شود، برخی از اتاق ها دارای اینترنت جداگانه هستند و برخی دیگر فاقد اینترنت هستند.

مسکن دانشجویی در این کشور به چه کسانی تعلق می گیرد؟

اگر بگوییم روسیه به همه دانشجویان خوابگاه ارائه می دهد، اغراق کرده ایم! اولین گروهی که می توانند با هزینه بسیار کم از مسکن دانشجویی در روسیه استفاده کنند، دانشجویان بورسیه هستند. به طور کلی دانشجویانی که امتیاز عالی دارند می توانند از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند.

دانشگاه های روسیه هر ساله ظرفیتی برای دانشجویان بین المللی و بومی در نظر می گیرند تا بتوانند تعادل را برقرار کنند. کسانی که در طول ترم های اول نتوانستند از مسکن دانشجویی در روسیه استفاده کنند می توانند برای ترم های بعد اقدام به ثبت نام داشته باشند.

هزینه مسکن دانشجویی در روسیه

"وضعیت

هزینه مسکن دانشجویی در روسیه بر اساس رویکرد دانشگاه تعیین می شود. در واقع هزینه اقامت با توجه به شهری که در آن تحصیل می کنید نیز متفاوت خواهد بود.

اینطور که مشخص است هزینه 150 روبل آغاز شده و تا 5 هزار روبل خواهد بود. در صورتی که بخواهید آپارتمان اجاره کنید باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید. این‌طور که مشخص است پرداخت هزینه مسکن دانشجویی در روسیه به صورت ماهانه یا دوره ای است، اما اگر شرایط پرداخت سالانه را دارید می توانید از طرح های تخفیف استفاده کنید.

کمک دانشگاه برای اجاره مسکن

از آنجایی که برخی از دانشجویان این شانس را ندارند که از مسکن دانشجویی در روسیه استفاده کنند و باید به دنبال اجاره آپارتمان باشند. دانشگاه سعی به ارائه کمک هزینه اجاره ملک دارد تا بتواند خدمات تحصیلی را به خوبی دنبال کند. دقت کنید که پیدا کردن مسکن کار سختی نیست و بسیاری از خانه ها در زمان تحصیلی اطلاعیه اجاره دارند.

مسکن دانشجویی با قیمت ارزان

یک سری اتاق ها هستند که از نظر قیمت گزینه بسیار مقرون به صرفه ای محسوب می شوند. این مسکن های دانشجویی به طور کلی از نظر بلوک و راهرو شرایط خوبی دارند، هر یک از مسکن های دانشجویی در روسیه به واسطه بودجه ای که در نظر میگیرند به افراد شرایط پرداخت دوره ای را ارائه می دهند.

در صورتی که استفاده از حمام و آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک برای شما موردی ندارد. می توانید از مسکن دانشجویی در روسیه با قیمت ارزان استفاده کنید.

این‌طور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت مسکن دانشجویی به شکل روتین دنبال شده است.
در بهترین شرایط هزینه مسکن دانشجویی توسط دانشجویان مورد پوشش قرار می گیرد و چندان گران به نظر نمی رسد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی مزایای تحصیل در روسیه  مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *