مهاجرت, هلند

راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند چیست؟

کشور هلند در بالاترین سطح از میانگین شغل و درآمد، مسکن، آموزش و مهارت، ارتباطات اجتماعی، فضای زیست محیطی، امنیت شخصی، تعامل مدنی و وضعیت بهداشتی قرار دارد که این کشور را به کشوری مهاجر پذیر تبدیل کرده است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید به این کشور مهاجرت کنید در این مقاله با راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

راحت‌ترین راه های مهاجرت به هلند

مهاجرت به کشور هلند از راه های مختلفی امکان پذیر است که هر کدام شایط خاص خود را دارد. راه های مهاجرت به هلند شامل موارد زیر است:

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به هلند

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. ویزای سرمایه‌گذاری هلند برای افرادی با ارزش خالص بالا یا HNWI نامیده می‌شود. از بهترین و ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به هلند از طریق اخذ ویزای سرمایه‌‌گذاری است.

با داشتن این ویزا بعد از گذشت پنج سال زندگی مداوم در هلند می‌توانید اقامت دائم این کشور را نیز داشته باشید. دو قانون اصلی برای سرمایه‌گذاری در هلند وجود دارد

1. نداشتن سوءپیشینه

2. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت همچون خرید املاک، ثبت شرکت جدید و مشارکت در سهام شرکت‌های هلندی.

با داشتن ویزای سرمایه گذاری نیاز به ارائه مدرک زبان و مدرک تحصیلی برای دریافت اقامت این کشور را نخواهید داشت و حق تحصیل رایگان در کشور هلند برای فرزندان شما نیز مهیا می شود.در کشور هلند می‌توانید با آرامش خاطر و بدون هیچ ترسی از بی‌ارزش شدن حجم پولتان سرمایه‌گذاری کنید.

مهاجرت از طریق تمکن مالی به هلند

راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند

راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند

گواهی تمکن مالی سندی رسمی و معتبر است که بانک کشور مبدا آن را در اختیار فرد مهاجر قرار می‌دهد. در این گواهی گردش حساب شش ماه گذشته شما ثبت می‌شود. می‌توان این گواهی را برای حساب‌های مختلف تهیه کرد. این گواهی باید به زبان انگلیسی باشد.

یکی از راه های امن برای مهاجرت به هلند داشتن رفاه مالی به شرط اثبات آن از طریق اسناد بانکی است. اقامت شما با این روش بسیار امن و کم خطر خواهید بود و از راحت ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ گواهی تمکن مالی کشور هلند شامل: اصل کارت ملی، پاسپورت و فرم تقاضای این گواهی است که از طریق بانک در اختیار شما قرار داده می‌شود. زمان آماده‌سازی گواهی تمکن مالی معمولا یک هفته است.که باید آن را ترجمه کنید.

مزایای مهاجرت به هلند از طریق تمکن مالی

 • پس از یک سال زندگی در این کشور نگرانی برای تمدید مجوز اقامت نخواهید داشت چراکه با این روش زمان اقامت تان به راحتی تمدید می‌شود.
 • با مهاجرت به هلند به سادگی می‌توانید اعضای خانواده تان را نیز به همراه خود ببرید.
 • با روش مهاجرت به هلند از طریق تمکن مالی نیازی به هیچ سرمایه‌گذاری در کشور هلند ندارید.
 • در این روش مهاجرت از پرداخت مالیات نیز معاف هستید.
 • در این روش مهاجرت با ریسک پایینی جهت اخذ اقامت روبرو هستید.
 • هیچ محدودیت سنی برای متقاضیان مهاجرت تمکن مالی وجود ندارد.
 • اگر با این روش با خانواده خود به کشور هلند رفته باشید فرزند شما امکان تحصیل رایگان را در اختیار خواهد داشت. در مهاجرت از طریق تمکن مالی نیاز به داشتن مدرک زبان خارجی نیست اما شما برای برقراری ارتباط با مردم و انجام کارهای روزمره باید زبان کشور مقصد یا زبان انگلیسی را بلد باشید.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت به هلند

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند بهترین گزینه برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در این کشور محسوب می‌شود. ثبت شرکت از روش‌های پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور است.برای مهاجرت به هلند از این روش طرح تجاری شما باید جدید و از جنبه کارآفرینی دارای اهمیت باشد. لازم است قبل از ارائه طرح نیاز بازار را بررسی و تحلیل کنید و با در نظر گرفتن بودجه و امکاناتتان طرحی مناسب را ارائه دهید.

راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند

به طور کلی ثبت شرکت در هلند به دو صورت انجام می‌گیرد:

1.در این روش سرمایه‌گذار طرح تجاری خود را باید برای بررسی به اتاق بازرگانی کشور هلند ببرید. پس از بررسی‌های پی در پی در صورتی که این طرح تجاری شما از سوی دولت هلند مورد تایید قرار گرفت، به شما مجوز فعالیت در این کشور داده می‌شود و می توانید برای ثبت شرکت تان اقدام کنید.

2.در این روش می‌توانید از شرکت‌هایی استفاده کنید که از قبل ثبت شده‌اند.و در راه‌اندازی شرکت نقشی ندارید چون قبل از او فردی هلندی آن را انجام داده است. این روش ریسک کمتری دارد.مدارک طریق ثبت شرکت در هلند شامل: کپی پاسپورت و کارت ملی مدیرعامل و تمام سهام‌داران، ارائه نام مناسب با نوع فعالیت اقتصادی شما برای شرکت، کپی آخرین مدرک تحصیلی، فرم تایید مدیرعامل و آدرس محل سکونت شما در هلند است.

مهاجرت با روش ثبت شرکت در هلند مزایای بی‌نظیری همچون برخورداری از حساب بانکی بین‌المللی، امکان فعالیت اقتصادی در بازارهای اروپایی و داشتن برند تجاری در کشورهای اروپایی را به همراه دارد.

مهاجرت از طریق اقامت کاری در هلند

برای اقامت از طریق کار باید یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای هلندی داشته باشید سپس نسبت به اخذ ویزای کاری در این کشور اقدام کنید.با داشتن ویزای کار در هلند از همان بدو ورود به این کشور دارای شغلی با درآمد مشخص در ماه هستید که با آن به راحتی می‌توانید از پس هزینه‌های اقامت و زندگی روزمره تان برآیید.ویزای کار در هلند را می‌توان از طریق دعوتنامه شغلی، از طریق شعب شرکت‌های دیگر در هلند و یا از طریق فعالیت مشترک شرکت‌ها اخذ کرد.

مهاجرت از طریق تحصیل در هلند

دانشگاه های این کشور از سطح آموزشی بالایی برخوردار است. مهاجرت از این طریق علاوه بر فراهم آوردن امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپایی می‌تواند پیدا کردن شغل مناسب و دریافت اقامت دائم کشور هلند را نیز برای شما در پی داشته باشد.

اولین قدم برای گرفتن ویزای تحصیلی در کشور هلند، دریافت پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی معتبر در هلند است. در این مرحله هزینه درخواست پذیرش و ثبت‌نام بر عهده خودتان است. پس از ثبت‌نام دانشگاه باید درخواست ویزای MVV را دهید.

برای تحصیل در کشور هلند و دریافت ویزای کاری در این کشور باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • گواهی رسمی پذیرش یا ثبت‌نام در دانشگاه
 • چند قطعه عکس پرسنلی
 • گواهی تاییدیه مالی
 • کپی مدارک تحصیلی
 • بیمه مسافرتی و درمانی
 • پذیرش تحصیلی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های هلند انجام می‌شود. در هر دوره بسته به شرایط دانشگاه مورد نظر
 • ممکن است مدارک بیشتری درخواست شود.

مهاجرت از طریق ازدواج به هلند

راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند

راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند

این روش در این کشور به سادگی اما نه مثل قبل انجام می‌شود. در مهاجرت از طریق ازدواج مراحل اخذ اقامت با سرعت صورت می‌گیرد و پس از گذشت سه تا پنج سال از تاریخ ازدواج، فرد تابعیت کشور هلند را دریافت می‌کند که البته این به شرط دوام ازدواج است. در این روش از مهاجرت در صورت وجود پشتیبانی مالی و عاطفی همسر، مسیر مهاجرت هموار خواهد شد.

همسر آینده فردی که قرار است ویزای ازدواج دریافت کند (که این فرد باید تبعه هلند باشد) باید این شرایط را داشته باشد:

 • سن بیشتر از ۲۱ سال
 • ارائه مدارکی مبنی بر وجود رابطه عاطفی در دو سال گذشته همچون عکس مشترک، سفرهای مشترک و…
 • تعهد برای پشتیبانی مالی از همسر به مدت حداقل دوازده ماه
 • اثبات تهیه محل زندگی برای زندگی مشترک
 • همچنین همسر آینده فرد متقاضی باید از یک سال قبل از درخواست ویزا در کشور هلند حضور داشته باشد. این اقدام از طریق ویزای MVV امکان‌پذیر است.

مهاجرت از طریق تولد فرزند به هلند

یکی از روش های متداول دیگر که امروزه بسیاری از افراد برای مهاجرت استفاده می کنند مهاجرت از طریق تولد فرزند است.تولد فرزند در هلند مزایای مختلفی دارد اما از آنجا که دریافت تابعیت در کشور هلند بر مبنای خون است، فرزندی که از یک فرد غیر تبعه متولد شده باشد تابعیت هلندی دریافت نمی‌کند.

بنابراین سفر به هلند با هدف اخذ اقامت برای فرزند امکان‌پذیر نیست. تولد فرزند در هلند تنها می‌تواند فرآیند دریافت تابعیت کشور هلند را برای او و پدر و مادرش در آینده آسان‌تر کند. به زبان ساده‌تر در صورتی که مادر و پدر اقامت موقت داشته باشند، تولد فرزند و اقامت او شرایط اقامت دائم برای والدین را تسهیل می‌کند.

برای مهاجرت از طریق تولد فرزند در هلند مدارک زیر نیاز است:

 • گذرنامه
 • گواهی اقامت موقت
 • گواهی ازدواج
  والدین پس از تولد فرزند با ارائه گواهی تولد به اداره مهاجرت می‌توانند برای فرزند خود و همچنین خودشان اجازه اقامت موقت دریافت کنند تا زمانی که فرزند پس از رسیدن به سن قانونی برای خود و والدینش درخواست تابعیت هلند دهد.

مهاجرت از طریق پناهندگی در هلند

این روش سخت‌ترین راه مهاجرت به هلند است.در بین کشورهای اروپایی هلند نسبت به گذشته مهاجران بیشتری را می‌پذیرد. اگر به هر دلیلی قرار است به عنوان پناهنده به هلند بروید باید بدانید براساس قوانین سازمان مهاجرین و تابعیت کشور هلند IND تنها افرادی می‌توانند درخواست مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی داشته باشند که دارای شرایط زیر باشند:

 • فرد مورد نظر در کشورش به دلایلی همچون نژاد، قومیت، دین، ملیت و یا اعتقادات سیاسی تحت تعقیب باشد.
 • فردی که با ارائه دلایل واضح و مشخص، نگران حکم اعدام، شکنجه، از بین رفتن آبرو و سایر موارد غیرانسانی باشد.
 • فردی که دارای دلایل مستدل برای نگرانی بابت ترس از خشونت‌های غیرقابل پیش‌بینی مانند درگیری‌های مسلحانه و… باشد.
 • فردی که همسر، پدر، مادر یا فرزند زیر سن قانونی او از طریق پناهندگی اقامت کشور هلند را دریافت کرده باشد.

کسی که به عنوان پناهجو وارد کشور هلند می‌شود ابتدا باید خود را به پلیس معرفی ‌کند و دلایل مهاجرت خود را برای آنها شرح دهد. پلیس این فرد را به مرکز ثبت‌نام سازمان مهاجرت IND در شهر ترآپل معرفی می‌کند تا در آنجا پروسه پناهندگی در کشور هلند انجام شود. پس از تکمیل پرونده، فرد متقاضی از کمپ ترآبل به کمپ‌های دیگر برای بررسی تقاضای پناهندگی‌اش فرستاده می‌شود.

سازمان مهاجرت IND

سازمان مهاجرت IND در مدت هشت روز به تقاضای پناهندگی متقاضی رسیدگی خواهد کرد. این سازمان تصمیم می‌گیرد که آیا فرد پناهجو شرایط کسب اجازه اقامت پناهندگی در هلند را دارد یا خیر.

سازمان نیاز به زمان بیشتری برای تحقیقات پناهندگی دارد. این زمان شش ماه است. در غیر اینصورت اگر از نظر سازمان مهاجرت، فرد شرایط اخذ اجازه اقامت در هلند را نداشته باشد با ذکر دلایل به او اعلام می‌کند که باید خاک هلند را ترک کند. برای مهاجرت به هلند و طی کردن مراحل مهاجرت موسسه حقوقی آوات می تواند راهنمایی و کمک های لازم را به شما عزیزان ارائه دهد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *