آذربایجان

بررسی موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان

بررسی موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان

کشور آذربایجان یکی از کشورهایی است که جهت تامین نیروی کار متخصص خود از افراد خارجی استفاده می کند. همه ساله تعداد زیادی نیروی خارجی جهت کار در بخش های مختلف این کشور جذب بازار کار آذربایجان می شوند. در این میان موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان نقش مهمی در تامین و معرفی نیروهای خارجی با سابقه و ماهر به کارفرمای آذربایجانی را دارند.

این موسسات علاوه بر تامین نیروهای مورد نیاز شرکتها و سازمانها از افراد بومی داخل کشور نسبت به تامین و استخدام نیروهای کار خارجی اقدام می کنند. با توجه به شیوه استخدام افراد در جمهوری آذربایجان، تعداد زیادی موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان مشغول به فعالیت هستند. این موسسات از روش های مختلف مانند انتشار آگهی استخدام، تبلیغ در وب سایت موسسه و سایر سایت های معتبر مشاغل مورد نیاز خود را آگهی کرده و یا اینکه کاربران را به سوی سایت خود جذب می کنند.

مزیت مهم این موسسات داشتن بانک اطلاعاتی کامل از افراد متخصص در زمینه های کاری گوناگون است. از طرفی این موسسات در اغلب موارد همانند یک فیلتر عمل کرده و نیروهای متقاضی کار را گزینش اولیه می نمایند.

یافتن شغل ازطریق موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان

موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان با شرکت ها و سازمان های زیادی در ارتباط هستند. این موسسات همواره لیست بزرگی از انواع مشاغل مورد نیاز بازار کار را در اختیار دارند. مراجعه کارفرما و کارجویان به این موسسات دارای مزیت بزرگی برای هر دو طرف است. از یک طرف موسسات در مدت زمان کوتاهتری به نیروهای متناسب با موقعیت شغلی خود می رسند و از طرفی کارجویان شانس پذیرش بالاتری خواهند داشت. در این میان موسسات کاریابی در صورت عقد قرارداد کاری میان دو طرف، مبلغی به عنوان کمیسیون خود دریافت می دارند.

"بررسی

موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان یکی از مهمترین راههای ارتباطی افراد خارجی جهت یافتن شغل محسوب می شود. برای اینکار متقاضیان باید رزومه و مشخصات خود را به زبان آذری و یا انگلیسی به موسسه ارسال نمایند. معمولا این مرحله از کار رایگان است پس کاربران می توانند رزومه شغلی خود را به تعداد زیادی از موسسات ارسال کنند.

مرحله‌ی دوم

در مرحله بعد موسسات کاریابی بر اساس لیست مشاغل مورد نیازی که در بانک اطلاعات خود دارد اقدام به ارسال و معرفی رزومه متقاضیان کار به کارفرما می نماید. در برخی موارد موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان فرم های درخواست شغل مشخصی دارند. می توانید آنها را از سایت دریافت نموده و پس از تکمیل به همراه سایر مدارک برای کاریابی ارسال کنید.

در این مرحله معمولا موسسات کاریابی مصاحبه اولیه ای با کاندیدای پیشنهادی خود داشته و پس از تایید اولیه رزومه آنها را برای کارفرما ارسال می کنند. در برخی موارد کارفرما پس از دریافت رزومه و مشخصات متقاضیان خود به طور مستقیم اقدام به ارتباط با کارفرما می گیرد. در برخی موارد نیز موسسات کاریابی در آذربایجان نقش واسطه در هماهنگی و اقدام برای جلسه مصاحبه را دارند. در ادامه برخی از برترین موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان را معرفی می کنیم.

معرفی برترین موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان

"بررسی

در کشور آذربایجان روزنامه های پرتیراژی مانند بلوار اوراسیا. سان سان باکو، آ‌ذربایجان و باکینسکی همه روزه تعداد زیادی آگهی های شغلی منتشر می کنند. این روزنامه ها مرجع افراد آذری برای یافتن شغل بشمار می آیند. علاوه بر این سایت های مختلفی مانند سایت موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان لیست های طویلی از انواع فرصت های شغلی را آگهی می کنند.

افراد بومی و متقاضیان خارجی از سراسر کشورهای جهان می توانند با مراجعه به این وب سایت ها برای موقعیت شغلی خود درخواست نمایند. موسسات کاریابی نقش ارتباط میان کارجویان و کارفرما را بر عهده دارند. از جمله موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان می توان به سایتهایی مانند boss.az، Socar Career، Global Medical Career، Aznika، Jobsearch.az، Jobs.Days.az، Flight jobs، Carrerist. My expat Job، Day.az، First Croft، Orion، Air swift و Tiptop اشاره نمود.

هر کدام از این موسسات در زمینه های تخصصی فعالیت داشته و یا اینکه در تمام زمینه های شغلی فعالیت دارند. پس از ثبت رزومه متقاضیان در موسسات کاریابی در جمهوری آذربایجان می توان همه روزه فرصت های شغلی را بررسی و برای آنهایی که تمایل دارید درخواست ارسال نمائید. برخی آگهی ها به آدرس ایمیل کارفرما مرتبط است لذا با ارسال درخواست متقاضی امکان ارتباط مستقیم فراهم می گردد. در برخی موارد نیز موسسات کاریابی نقش واسطه و هماهنگ کننده را دارند.

مراحل دریافت پیشنهاد شغلی و اخذ ویزای کار آذربایجان

برای اخذ ویزای کار آذربایجان مهمترین روش مراجعه به موسسات کاریابی در  آذربایجان است. پس از تایید متقاضی توسط کارفرما، پیشنهاد شغلی برای متقاضی ارسال می گردد. کارفرما درخواست استخدام نیروی کار خارجی را به اداره کار، اداره مالیات، بیمه و اداره مهاجرت ارسال نموده و پس از صدور ویزای کار ملزم به پرداخت حق بیمه و مالیات است.

افرادی که دارای پیشنهاد شغلی هستند، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز سفارت برای درخواست صدور ویزا اقدام می کنند. متقاضیان پس از ورود به خاک آذربایجان باید با ارائه پاسپورت خود را به اداره پلیس ثبت نام انجام دهند. این کار در مدت زمان یک هفته پس از ورود باید انجام گیرد. در غیر اینصورت متقاضی با پرداخت جریمه و در برخی موارد اخراج از خاک آذربایجان مواجه می شود.

موسسات کاریابی در آذربایجان پس از عقد قرارداد کاری میان کارجو و کارفرما، دستمزد خود را از اولین حقوق متقاضی بر می دارد. بدین ترتیب متقاضی متعهد به پرداخت بخشی از اولین حقوق خود به موسسه کاریابی است.

اخذ ویزای کار آذربایجان از طریق آوات

برای اخذ ویزای کار کشور آذربایجان باید پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشید. موسسات کاریابی در کشور آذربایجان نقش کلیدی در یافتن شغل برای متقاضیان آذری و خارجی دارند. برای ارتباط با موسسات خارجی باید ثبت نام انجام دهید.

اگر تمایل به اخذ ویزای کاری آذربایجان دارید می توانید فهرست کاملی از موسسات کاریابی در آذربایجان، مشاغل مورد نیاز، فرصت های شغلی ویژه و چگونگی اخذ ویزای کاری را از موسسه آوات دریافت کنید.

کارشناسان متعهد و مجرب آوات با آگاهی کامل از قوانین و مقررات کشور آذربایجان در خصوص اخذ ویزای کاری و سایر روش های مهاجرتی خدمات تخصصی به شما ارائه می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های تماس درج شده در سایت تماس بگیرید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار مراجعه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *