نروژ

تحصیل دکتری در نروژ

تحصیل دکتری در نروژ

نروژ کشوری است که دانشجویان زیادی در مقطع دکتری تمایل دارند که در آنجا مشغول به تحصیل شوند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا نروژ؟ چرا تحصیل دکتری در نروژ طرفداران زیادی دارد؟ پاسخ این سوال شما ما در این مقاله به شما عزیزان خواهیم داد پس تا انتهای این مطلب با تیم آوات همراه باشید.

تحصیل دکتری در نروژ

تحصیل دکتری در نروژ به صورت رایگان و به زبان انگلیسی صورت می گیرد. که همین دو دلیل می تواند دانشجویان بین المللی را تشویق کند تا در دانشگاه های نروژ تحصیل کنند. برای ادامه تحصیل در دکترا شما باید حتما نمره آیتلس 7 به بالا را داشته باشید.

اگر دانشجویی بتواند بورسیه تحصیلی را از این کشور دریافت کند در این صورت دانشجو نه تنها شهریه پرداخت نمی کند بلکه ماهانه مبلغی در حدود 22 هزار کرون را می تواند به عنوان کمک هزینه از دولت نروژ دریافت کند.

 

چرا تحصیل دکتری در نروژ خواهان زیادی دارد؟

تحصیل دکتری در نروژ

• تحصیل رایگان و دریافت حقوق ماهیانه
• زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی.
• تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی
• امکان دریافت اقامت نروژ با تحصیل دکتری در نروژ
• امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان
• امکان تحصیل رایگان همسر و فرزندان او با دریافت ویزای شنگن
• برخورداری از خدمات رایگان بیمه

برای صرفه جویی در زمان و هزینه هایتان می توانید در سمینارهای گروهی آوات شرکت کنید. شرکت در سمینار فواید زیادی را برای شما خواهد داشت؛ می توانید اطلاعات بیشتر و دوستان مشترک زیادی را پیدا کنید.

چگونه از دانشگاه های نروژ پذیرش دریافت کنیم؟

 

پذیرش دوره دکتری معمولا در یک قرارداد کتبی امضا شده توسط کاندیدای دکتری ، سرپرست، واحد علمی و هیأت علمی است. این قرارداد حقوق و تعهدات طرفین را در دوره پذیرش (دوره قرارداد) تعیین می کند.

هر دانشگاه روش خاص خود را در ارتباط با پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر می گیرد. شما قبل از هر کاری باید اطلاعاتی را در این زمینه بدست آورید که هر دانشگاه برای پذیرش دانشجویان چه قوانینی را دارد.

می توانید برای تسریع کارها با آنها تماس گرفته و اطلاعاتی را در این زمینه جمع آوری کنید. اما به طور کلی برای اینکه بتوانید از دانشگا های نروز پذیرش بگیرید باید یک پروژه با یک موضوع خوب و به روز را تهیه کنید و فرم های درخواستی دانشگاه ها را پر کنید. مدارک دیگری که برای پذیرش در دانشگاه های نروژ باید به همراه داشته باشید در زیر به آنها پرداخته ایم.

• کپی گواهی شده از تمام اسناد مرتبط با زمینه تحصیلی قبلی شما.
• شرح پروژه تحقیقاتی
• یک برنامه بودجه برای کل دوره تحصیلی
• انتخاب یک سوپروایزر

 

هر آنچه که درباره تحصیل در نروژ باید بدانید می توانید با تماشای فیلم آقای جهانیان مدیر عامل آوات کسب نمایید. 

 

مراحل گرفتن مدرک دکتری در نروژ

 

پس از اتمام تحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر کشور و در دست داتشن مدرک زبان انگلیسی خود و پذیرش گرفتن از دانشگاه شما وارد دانشگاه می شوید.

برای گرفتن مدرک دکتری در نروژ حتما باید مقالات معتبر و کتابی را تالیف و به چاپ برسانید. در مقطع دکتری در کشور نروژ، می بایست برای دوره تحصیلی خود در مقطع دکتری، حداقل یک استاد راهنما. که باید از اعضای هیئت علمی دانشگاه مورد نظر متقاضی باشد، انتخاب نمایید.

استاد راهنما وظیفه نظارت بر امور آموزشی و تحقیقاتی شما را داشته و همچنین بر روند انجام پایان نامه شما نظارت دقیق و کامل داشته و به صورت دوره ای به دانشگاه گزارش ارائه می دهد. پایان نامه دکتری توسط کمیته ای متشکل از حداقل سه عضو. هیئت علمی دانشگاه محل تحصیل دانشجو به همراه حداقل یک داور علمی خارجی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

هزینه تحصیل و بورسیه در نروژ چگونه است؟

تحصیل دکتری در نروژ

طول دوره ی دکتری در کشور نروژ ۳ الی ۵ سال است. و در این مقطع نیز مثل مقاطع قبل تحصیل به صورت رایگان بوده و نیازی نیست که شهریه ای برای دانشگاه پرداخت کنید. ضمن اینکه در حال تحصیل در مقطع دکتری در نروژ از دانشگاه به صورت ماهیانه حقوق دریافت می کنید.

که اتفاقا از سال دوم همراه با افزایش حقوق خواهد بود. این مبلغ دریافتی حدود ۲۲ هزار کرون در ماه است. که البته می تواند هزینه های زندگی ازجمله خرید کتاب و… اقامت در نروژ را پوشش دهد.

اکثرا در مقطع دکتری در طول دوران تحصیلی دانشجو به استخدام دانشگاه مربوطه در خواهد آمد. و یا به صورت پاره وقت مشغول به کار می شود. با این وجود، تعداد محدودی از فرصت های بورسیه ای برای دانشجویان بین المللی در این کشور وجود دارد.

 

معرفی سه دانشگاه برتر نروژ

دانشگاه آگدر

 

دانشگاه تازه تاسیس آگدر با ۱۱ هزار دانشجو و هزار کارمند در سال ۱۹۹۴ برپا شده است و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد و حدود ۲۷ رشته ی تحصیلی در این مقطع در دانشگاه آگدر در حال تدریس است.

 

معرفی دانشگاه UMB و یا دانشگاه علوم زیستی نروژ

دانشگاه ۵ هزار نفری یو ام بی در سال ۱۸۵۹ در شهر آس تاسیس شد. این دانشگاه در مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد. ولی حدود ۲۵۰ نفر از این جمعیت در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند. این دانشگاه دارای سه دانشکده است که شامل دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده دامپزشکی، دانشکده تکنولوژی محیط زیست.

 

معرفی دانشگاه اسلو

دانشگاه سی هزار نفری اسلو در سال ۱۸۱۱ جز قدیمی ترین و وسیع ترین دانشگاه های نروژ به حساب می آید. این دانشگاه در مقاطع مختلف در حال تدریس است. این دانشگاه رنکینگ علمی بالایی دارد. تا جایی که ۴ جایزه ی نوبل در رشته های مختلف شیمی و فیزیک و اقتصاد در کارنامه ی خود دارد.نروژ انواع مختلفی از موسسات آموزش عالی جهت تحقیق و آموزش را در زمینه های مختلف ارائه می دهد.

امیدوارم از این مطلب اطلاعات کافی را به دست اورده باشید با آرزوی موفقیت برای شما همراهان گرامی.

 

مطالب مرتبط با تحصیل در نروژ

 

 

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =