تحصیلی, قزاقستان

با ویزای تحصیلی قزاقستان آشنا شوید

تحصیل در قزاقستان باعث شده این کشور به یکی از مقاصد عالی برای تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل شود. تحصیل در قزاقستان و دانشگاه های آن بهترین مکان های آموزش در جهان را به خود اختصاص داده اند. در ادامه با شرایط تحصیل در قزاقستان آشنا خواهید شد و با دانستن این شرایط می توانید به راحتی برای تحصیل در این کشور تصمیم بگیرید با ما همراه باشید.

تحصیل در قزاقستان

آموزش عالی در قزاقستان بر اساس آموزش متوسط صورت می گیرد به طور کلی آموزشگاه های عالی در این کشور شامل دانشگاه، آکادمی، دانشکده، هنرستان عالی و آموزشگاه عالی است.

براساس قوانین این کشور نظام آموزشی در قزاقستان به این صورت است که اگر فرد از اتباع قزاقستان باشد می تواند آموزش متوسط در آموزشگاه عالی دولتی را به صورت مجانی دنبال نماید. دولت سعی دارد استانداردهای عمومی آموزش را به طور دقیق اعمال نماید. برای ورود به آموزشگاه‌های قزاقستان به طور کلی نیاز است که در کنکور سراسری این کشور شرکت کنید.

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی این کشور به این صورت است که کودکان در کلاس اول از سن 6 یا 7 سالگی تحصیل را آغاز می کنند که کلاس های 1 تا 4 دوره ابتدایی محسوب می شود، پایه از کلاس 5 الی 9 و فارغ‌التحصیلی نیز از کلاس 10 و 11 به بالاتر است. برای رشد استعداد دانش آموزان یک سری ویژه برنامه های آموزشی نیز در نظر گرفته می شود که البته برای استفاده از آن ها نیاز به مدرسه های تخصصی و خصوصی است.

آموزش ابتدایی در قزاقستان طی دو الی سه سال در مدرسه‌های حرفه ای و آموزشگاه های حرفه ای بر اساس آموزش اصلی عمومی صورت می گیرد. آموزش متوسط حرفه ای نیز ظرف 3 الی 4 سال در کالج‌ها صورت می گیرد و بر اساس آموزش های اصلی عمومی دنبال می شود. به طور کلی آموزش های متوسط در این کشور دارای شرایط مخصوصی است. دانش آموزان برای ورود به دانشگاه عالی در قزاقستان باید از امتحانات نهایی فارغ شده باشند و همینطور در آزمون سراسری نیز شرکت نمایند.

بورسیه تحصیلی در قزاقستان

تحصیل در قزاقستان

تحصیل در قزاقستان

شاید برای شما سوال پیش آید که چطور می توان از کمک هزینه های تحصیلی در کشور قزاقستان استفاده نمود. اگر شما هم قصد تحصیل در این کشور را دارید و می خواهید در این کشور تحصیل کنید برای این کار باید سعی کنید باید موفقیت های تحصیلی خود را افزایش دهید. به طور کلی کشور قزاقستان توانسته بهترین کمک هزینه های ملی و بین‌المللی و بورسیه و همینطور بودجه های دانشگاهی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار دهد.

کمک هزینه های تحصیلی رایگان به طور کلی از سوی بودجه های دولتی نیز برای تحصیل در این کشور در نظر گرفته می شود. بورسیه های تحصیلی در کشور قزاقستان به صورت شهریه رایگان، خرید کتاب های رایگان، عدم نیاز به هزینه امتحان و… است. کالج های مختلفی در کشور قزاقستان وجود دارد که طرح کمک هزینه آموزش از راه دور BLOC را اجرا کرده اند.

هزینه بورسیه تحصیلی کشور قزلقستان

بورسیه تحصیلی که کشور قزلقستان برای تحصیل در نظر گرفته است هزینه ای حدود 100 الی 160 پوند که در حدود 80 درصد از هزینه دوره است را شامل می شود. تحصیل رایگان در کشور قزاقستان به طورکلی در چندین بخش مهم قرار دارد و همین طور شهریه دانشگاه‌های کشور قزاقستان نیز ارزان و مناسب هستند. برای استفاده از بورسیه های دانشگاهی کشور قزاقستان نیاز است که فرم درخواست تان را به طور دقیق تکمیل کنید و هزینه فرم پرداخت را نیز پرداخت کنید.

همچنین نمره های SAT و همین طور تافل شما نیز باید رضایت بخش باشد و همین طور نیاز به ریزنمرات بالا و همین طور سطح علمی بالا دارید. در نظر داشته باشید که اگر قرار است برای مقطع کارشناسی ارشد مدرک دریافت کنید نیاز به نمرات GMAT و یا GRE دارید که نشان دهنده وضعیت تحصیلی شما خواهد بود. در صورتی که واجد شرایط بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی باشید تا حداکثر 1250 یورو به مدت سه سال اول تحصیل دریافت می‌کنید که این مبلغ به صورت ماهانه به شما ارائه می شود.

بورسیه های تحصیلی برای بانوان

بورسیه های تحصیلی دیگر نیز در کشور قزاقستان برای بانوان وجود دارد. دولت کشور قزاقستان علاقه زیادی به تحصیل بانوان دارد در این راستا سعی کرده دو موضوع مهم را وارد بخش بورسیه های تحصیل کند. یک سری شرایط تحصیل رایگان برای بانوان در نظر گرفته شده است که اگر به طور دقیق دنبال شود می‌تواند رویکرد اقتصادی خوبی در پیش داشته باشد اول اینکه بانوان باید فرم مربوط به بورسیه تحصیلی را تکمیل نمایند این فرم ها خود شامل چندین پارت بسیار مهم هستند.

همچنین بانوان باید بتوانند در حیطه کاری خود دقیق و کاربردی عمل کنند یعنی مهارت آموزی بخش مهمی از این بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود. نوعی دیگر از بورسیه تحصیلی نیز در کشور قزاقستان وجود دارد مثلاً کسانی که کم شنوا هستند و یا مشکل تکلم دارند اما از نظر مغزی در سطح بالایی قرار گرفته اند می توانند به سادگی مسیر درستی در زمینه تحصیل قرار بگیرند و دولت کمک هزینه های مالی به این افراد خواهد داد. پس به را حتی با داشتن شرایط بالا می توانید بورسیه تحصیلی مناسب خود را دریافت کنید.

تحصیل مقطع لیسانس در قزاقستان

تحصیل لیسانس در قزاقستان 4 سال زمان نیاز دارد، در طول این 4 سال باید 8 بار در امتحانات نهایی شرکت کنید در نظر داشته باشید که امتحانات نهایی در این کشور به طور کلی به زبان های روسی و یا قزاقی است و باید سعی کنید تسلط لازم را بر این زبان ها داشته باشید. زبان تحصیل برخی از رشته ها برای مقطع لیسانس انگلیسی اعلام شده است که البته بسیار محدود هستند.

در این مقطع شما باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید این آزمون در وضعیت ملی و هماهنگ شده برگزار می شود. از دیگر شرط های ورود به مقطع لیسانس در قزاقستان داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5 و نیم است، در نظر داشته باشید که در این مقطع به طور کلی رویکردهای یادگیری دروس به طور دقیق و مشخصی دنبال می شود و این طور که ارزیابی ها نشان می دهد شما در مقطع لیسانس نیاز است که رشته تحصیلی مناسب با استعداد خود را انتخاب کنید.

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع لیسانس در قزاقستان به شرح زیر است:

  • مدرک دیپلم و همین طور ریزنمرات تحصیلی مناسب
  • مدرک پزشکی و سلامت جسمی
  • مدرکی که نشان دهنده سطح زبان انگلیسی و روسی شما باشد.
  • مدارک مالی که نشان دهد از پس هزینه های تحصیل در قزاقستان بر خواهید آمد.
  • مدارک تحصیلی مشخصی که نشان دهنده وضعیتی شما باشد.
  • گواهی پذیرش در یکی از دانشگاه های قزاقستان است که با مهر و امضا همراه است.
  •  پر کردن فرم های ثبت نام در قزاقستان که توسط دانشگاه مورد تأیید قرار گرفته است.
  • در صورتی که ریزنمرات این دوره شما در سطح خیلی خوب باشد و یک مقاله نیز به ثبت رسانده باشید به شما این امکان داده می شود که بتوانید برای مقطع فوق لیسانس از بورسیه تحصیلی استفاده کنید و به طور کلی مهم است که بتوانید از نظر علمی در وضعیت خوبی باشید.

تحصیل مقطع فوق لیسانس در قزاقستان

تحصیل در قزاقستان

تحصیل در قزاقستان

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در قزاقستان انواع مختلفی دارد. اگر قصد در این مقطع در قزاقستان را دارید باید بدانید که مدرک تحصیلی شما باید معتبر باشد و نیاز به مدرک دیپلم نیز دارید. طول تحصیل در این مقطع دو سال است و در طول این دوره باید از پایان نامه ارشد خود دفاع کنید. مدرک زبان آیلتس با نمره 6 بسیار مهم است و همین طور باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید.

طرح بورسیه های تحصیلی در این مقطع بسیار عالی است. Kazakh Abylai Khan University of International Relations and World Languages تا سطح کارشناسی ارشد فعالیت می کند و یکی از بهترین دانشگاه هایی است که می توانید از بورسیه تحصیلی آن استفاده کنید. این دانشگاه شرایط تحصیلی با هزینه بسیار کم را برای دانشجویان فراهم ساخته است.

تحصیل مقطع دکترا در قزاقستان

اگر قصد تحصیل در مقطع دکترا در قزاقستان را دارید باید دو موضوع مهم را مدنظر قرار دهید. اول این که باید مدرک تحصیلی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد شما هر دو معتبر و با معدل خوب باشد. باید پرونده انضباطی نامناسبی در دوره های تحصیلی قبلی نداشته باشید. نیاز است که به طور کلی مدارک لازم برای دکترا را مدنظر قرار دهید داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس با نمره بالای 6.5 نیز بسیار مهم است.

و همین طور نیاز است که در این مقطع بتوانید دو مقاله به ثبت برسانید. در نظر داشته باشید که دکترا در قزاقستان از رده های تحصیلی بالا بوده و دانشگاه به فرد حقوق خواهد داد. مشخص است که یادگیری دروس در این راستا به طور کلی در چندین بخش بندی مشخص پیش می رود و طرح های پژوهشی تحصیلی در این مقطع مهم است.

ورود به این مقطع با تست و آزمون و همین طور شرکت در دوره های مصاحبه صورت می گیرد. طول تحصیل دکترا 5 سال است و شما باید در نهایت از پایان نامه دکترای خود دفاع کنید تا بتوانید این مقطع را به خوبی پشت سر بگذارید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *