آمریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان در امریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان در امریکا

شاید بتوان گفت: شروع ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان در امریکا بهترین زمان است.چرا که دانش آموزان در این سن سریعتر و کاملتر زبان انگلیسی را می آموزند. مهمتر از همه اینکه با سیستم آموزشی آمریکا آشنا شده و در نتیجه با آمادگی خیلی بیشتری وارد مقطع دانشگاه می شوند.

سیستم تحصیل در مقطع دبیرستان در امریکا

آمریکا دارای دبیرستان های دولتی و خصوصی می باشد. دانشجویان بین المللی عموما در دبیرستان های خصوصی پذیرش می گردند. مدارس خصوصی نسبت به مدارس دولتی کوچکتر بوده این به علت این است که در مدارس خصوصی تعداد دانشجویان کمتر خواهد بود. یک حالت کاملا خصوصی دارد و خانواده هایی که تمایل دارند فرزندانشان از امکانات بیشتری استفاده کنند مدارس خصوصی را انتخاب می نمایند.

پیشنهاد می شود مقاله ای با نام مقایسه مدارس آمریکا با ایران مطالعه بفرمایید.

شرایط ورود به دبیرستان های آمریکا

  •  اتمام دوره راهنمایی با حداقل معدل 12
  •  آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی
  •  توانایی هوشی لازم جهت ورود به کلاس های آموزشی
  •  داشتن حداقل 14 سال سن
  •  در بعضی از مدارس خصوصی داشتن نمره مناسب در تست‌های استاندارد از شرایط ورودی به مدرسه است.

شرایط دیگر برای ورود به دبیرستان های امریکا

انگیزه برای تحصیل و سوابق تحصیلی دانش آموز در مقاصع تحصیلی قبلی و نوع شخصیت و دیگر استعدادهای شما در نتیجه اخذ پذیرش بسیار حائز اهمیت است. لازم به یاداوری است که برای اشتغال به تحصیل در آمریکا پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانید جهت دریافت گرین کارت آمریکا و ادامه تحصیل در دانشگاه ها اقدام نمایید. پس از گذراندن ۵ سال به شهروند آمریکا تبدیل شوید.

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های آمریکا

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های آمریکا به شرح ذیل می باشد.
• سن بالای ۱۶ سال
• معدل بالای ۱۲ در سال های دبیرستان و آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی
• معرفی یک نفر در آمریکا بعنوان قیم در هنگام تحصیل درصورتی که سن متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد

هزینه تحصیل در دبیرستان

تحصیل در مقطع دبیرستان در امریکا

هزینه تحصیل در دبیرستان ها بستگی به استان محل تحصیل و نوع خدمات رفاهی دبیرستان ها دارد.
• شهریه دبیرستان حدود ۱۴ هزار دلار در سال
• هزینه زندگی در پانسیون حدود ۷۵۰ تا ۹۵۰ دلار در ماه
• هزینه بیمه حدود ۶۰۰ دلار در سال
• سایر هزینه های آموزشی حدود ۳ تا ۴ هزار دلار در سال
شما متقاضیان می بایست دلایل علاقه به تحصیل خود در آن مدرسه را به صورت کتبی ارائه نمایید. از نظر اجتماعی به انداره کافی به بلوغ فکری برای ادامه تحصیل در کشور دیگر را داشته باشید.

سن لازم برای تحصیل در مقطع دبیرستان

سن لازم برای تحصیل در مقطع دبیرستان

سن تحصیل در دبیرستان بین 14 تا 19 می باشد. همچنین اگر بخواهیم دوره دبیرستان را به دوره های مختلف تقسیم کنیم.می توان گفت سنین بین 14 تا 16 سالگی در آمریکا مربوط به سال اول دوم و سوم دبیرستان است. بعد ازاین دوره وارد دوره ی آی بی می شوید که دو سال پایان تحصیلی دبیرستان ها در آمریکا می باشد.

دوره های آی بی

دوره های آی بی در آمریکا از رشته های گوناگونی تشکیل شده است که هر فرد با توجه به علایقی که دارد یکی از این رشته ها را انتخاب کرده و ادامه می دهد.شما در دوره ی آی بی مقاله ای در حدود 4000 لغت باید ارائه دهید.این نوع مقاله کاملا دلخواهی است. در پایان دوره ی آی بی شما در یک ازمون کلی شرکت می کنید. دانشگاه مورد نظرشما که در آن باید ادامه تحصیل بدهید مشخص می گردد و در نهایت پس از شرکت در آزمون و قبولی در آن وارد دانشگاه های مورد نظر آمریکا می شوید.

شرایط دریافت دیپلم

به شما بعداز فارغ التحصیلی، دیپلم دبیرستان اعطا می گردد. (grade 12) معمولا پس از اخذ پذیرش باید هزینه یک ترم تحصیل را (حدود هفت هزار دلار) به دبیرستان پرداخت نمایید. تا مدارک کامل پذیرش برای شما ارسال گردد. این سپرده در صورت عدم اخذ ویزای دانشجویی به طور کامل برگردانده می شود. شما متقاضیان همچنین باید بتوانید گواهی حساب بانکی با موجودی کافی برای یک سال تحصیل را به برخی دبیرستان ها هنگام اخذ پذیرش ارایه نمایند.

زندگی با خانواده های مورد تائید آمریکایی

دبیرستان در امریکا

همچنین می توانید اسکان خود را به این صورت انتخاب کنید که با یک خانواده ی معتبر آمریکایی زندگی کنید.به این صورت که به شما یک اتاق شخصی ارائه کرده و وعده های غذایی شما را نیز بر عهده بگیرند. حتی ساعت های رفت وآمد شما را نیز به صورت دقیق بر عهده می گیرند. این خانواده ها همگی مورد تائید کالج ها یا آمریکا می باشند.

دوره های کالج

اگر تمایل دارید در کشورآمریکا مشغول به تحصیل شوید. می توانید با داشتن مدرک دیپلم وگذراندن دوره کالج وارد دانشگاه های کشور آمریکا شوید. یک موضوع بسیار مهم در این زمینه این است که افرادی هم که در ایران هستند می توانند با داشتن مدرک دیپلم وارد این دوره و بعد از آن وارد دانشگاه بشوند. فرزندان شما میتوانند در بهترین دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. در واقع با اخذ یک امتحان از طرف کالج می توانید وارد این دوره شوید. بهترین کالج ها در آمریکا در وب سایت USnews آمده است م یتوانید به ان نیز سری بزنید.

مدت زمان دوره کالج

مدت زمان این دوره 2یا 3ترم می باشد. اگر مدت زمان 2 ترم را انتخاب میکنید. درس هایی که ازدانشگاه گذرانده می شود کمتر خواهد بود. اگر 3 ترم باشد واحد های بیشتری را می گذرانید.افرادی که در سنین 17 تا 21 هستند می توانند برای این دوره ها اقدام نمایند. از تمام امکانات مانند خوابگاه، غذا، امکانات تفریحی، هزینه رفت و آمد و بسیاری از موارد دیگر استفاده نمایند.

تحصیل در آمریکا یکی از آرزوهای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور است. بسیاری از متقاضیان تمایل دارند که حتی پیش از شروع دوره آکادمیک خود در دانشگاه تحصیل خود را از دوره دبیرستان در آمریکا آغاز کنند.

تحصیل در دوره دبیرستان در کشور آمریکا موجب آشنایی شما با سیستم آموزشی این کشور شده و با آینده بهتر می توانید خود را با نظام آموزشی این کشور وفق داده و در نتیجه در دانشگاه نیز کارایی بهتری داشته باشید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *