آمریکا

تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا

تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا

تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا برای یک فرد می تواند تجربه ای فوق العاده باشد چرا که فرد با بهترین دانشجویان از نظر تحصیلی و در محوطه ی علمی با اجتماعاتی از اقشار مختلف در تعامل علمی می باشد و آینده شغلی بسیار خوبی در انتظار فرد می باشد و تجربه ی تحصیل و کار در این کشور باعث افزایش استقلال و توانایی فرهنگی و اعتماد به نفس بالا در فرد می شود.

تحصیل در آمریکا

ایالات متحده آمریکا سرزمین تنوع فرهنگی و جغرافیایی نیز می باشد، کشوری است که همچنان مهاجران را جذب می کند و مکانی بسیار پویا از لحاظ علمی و رفاهی برای زندگی می باشد.

کشور آمریکا رتبه 1 را در تحصیلات آکادمیک به خود اختصاص داده است. در این کشور بیش از 1700 مرکز تحصیلات عالی وجود دارد که 75% از این مراکز دارای رتبه های برتر دانشگاهی در جهان هستند.

اکثر دانشگاه های این کشور مقطع دکترا را به دانشجویان ارائه می نمایند تحصیلی دکتری در این کشور 4-6 سال طول خواهد کشید. به همین دلیل دانشجویان زیادی برای تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا اقدام می نمایند.

اگر شما نیز به دنبال تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. درباره موضوعات زیادی از جمله: گرفتن ویزای تحصیلی در آمریکا هزینه های یک دانشجوی دکترا در یک ماه و بورسیه های تحصیلی در آمریکا را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

انواع ویزای تحصیلی در آمریکا

ویزای F1

ویزای F1 معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا استو برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند.

ویزای F2

دانشجویان خارجی برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود می توانند درخواست ویزای (F2) دهند. این نوع ویزای تحصیل در آمریکا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه می باشد.

ویزای B1

ویزای B1 مربوط به دوره های تحصیلی کوتاه مدت موقت، متناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی می شوند.

ویزای M1

شرایط ویزای M1 مانند ویزای F1 است، اما تنها تفاوتی که ویزای M1 دارد این است که فقط شامل برخی از رشته های خاص فنی حرفه ای می باشد.

ویزای M2

دانشجویان متقاضی این ویزای تحصیل در آمریکا می توانند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود رابا تقاضای ویزای M2 به همراه خود به کشور آمریکا بیاورند.

ویزای تحصیلی برای مقطع دکتری

ویزای J1

این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، برای متقاضیانی می باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند. مدت اعتبار ویزای J1 براساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است، اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید بعد از دو سال کشور آمریکا را ترک کند و دوباره برای ورود به کشور آمریکا دوباره اقدام کند.

فرد متقاضی جهت تحصیل در آمریکا می تواند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را با درخواست ویزای J2 وارد کشور آمریکا کند. برای این نوع ویزا باید فرم DS-160 پر شود. در تمامی این ویزا ها فرد باید تمکن مالی خود را نشان دهد و ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را پس از دوره تحصیلی دارد.

چه مدارکی برای پذیرش تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا نیاز است؟

مدارک برای ویزای تحصیلی آمریکا:

• ارائه تمامی مدارک تحصیلی دانشجو در مقاطع قبلی شامل 2 الی 3 نسخه از ریز نمرات و مدارک کارشناسی وکارشناسی ارشد.

تمامی مدارک فوق بایست به زبان انگلیسی ترجمه شده و از طرف دانشگاه مبدأ دانشجو به دانشگاه مورد نظر در آمریکا ارسال می گردد.

• تکمیل و ارسال فرم درخواست پذیرش تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا:
دانشگاه های آمریکا هر کدام دارای فرم های برای مخصوص می باشد. این فرم برای وارد کردن مشخصات دانشجو می باشد. شما دانشجویان می بایست مبلغی حدود 50-100 دلار جهت ارزیابی مدارک تحصیلی خود به حساب دانشگاه مربوطه واریز نمایید.

• ارائه توصیه نامه از اساتید دوره های قبلی تحصیلی:
ارائه توصیه نامه از سوی اساتید به دانشگاه های این کشور جهت تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا بسیار پر اهمیت است. در برخی مواقع بهتر است ارسال توصیه نامه ها توسط اساتید انجام پذیرد.

• ارائه رزومه تحصیلی:
دانشجو می بایست رزومه تحصیلی خود را که شامل تمامی موارد از جمله مشخصات هویتی، مهارت های تخصصی، ورزشی، هنری و مهارت های زبان دانشجو می باشد را به زبان انگلیسی ترجمه نموده و برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال نماید..

• ارائه مدرک زبان آیلتس برای تحصیل دکتری در آمریکا:
شما دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکتری در این کشور می بایست دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 یا 7.5 باشید.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا چقدر است؟

هزینه تحصیل آمریکا

تحصیل در مقطع دکتری در این کشور رایگان نیست. دانشجویان برای تحصیل در این دوره همانند سایر دوره های تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ملزم به پرداخت شهریه هستند.

میزان شهریه پرداختی توسط دانشجویان دکتری در دانشگاه های آمریکا 28000-40000 $ در سال تخمین زده شده است.

در این دوره در رشته های علوم مهندسی می توانید بعنوان استادیار دانشگاه فعالیت نمایید. در این صورت می توانید علاوه بر دریافت حقوق دستمزد از سوی دانشگاه از این فرصت برای کسب تجربه و پیشرفت رزومه های خود بهره مند گردید.

تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف در آمریکا اجازه انجام کار ضمن تحصیل را خواهند داشت. دانشجویان دکتری اجازه 20-30 ساعت کار دانشجویی در این کشور را خواهند داشت.

البته می توانید ساعات کاری خود را در ایام تعطیل تا 40 ساعت نیز افزایش دهید. پس از اتمام تحصیلات خود و ارائه پایان نامه به شما مدرک تحصیلی دکترا را خواهند داد. پیشنهاد می شود بورسیه تحصیلی آمریکا را نیز مطالعه بفرمایید.

بورس های دانشگاه های آمریکا در مقطع دکتری چگونه است؟

در کشور آمریکا دانشگاه ها به دو صورت خصوصی و دولتی هستند. شهریه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی بیشتر دانشگاه های دولتی است.

با توجه به شهریه های بالای تحصیلی در مقطع دکتری، بورسیه ها و کمک هزینه های مالی بسیاری در اختیار دانشجویان قرار داده شده است. از جمله مهم‌ترین بورسیه های تحصیلی در آمریکا بورسیه فلوشیپ، دستیار تحقیقاتی و دستیار تدریس یا استادیار می باشد.

شما در مقطع دکترا اجازه کار به صورت پارت تایم ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته را دارا هستید که در طول تعطیلات تبدیل به ۴۰ ساعت در هفته نیز می شود. پیشنهاد می شود مقاله ای با نام کار در آمریکا مطالعه بفرمایید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *