تحصیلی

ارزانترین کشورها تحصیل رشته دندانپزشکی

ارزانترین کشور های برای تحصیلی در رشته دندانپزشکی

ارزانترین کشورها برای تحصیل رشته دندانپزشکی: آلمان؛ بلژیک؛ اتریش؛ ایتالیا هستند که در ادامه توضیحات جامعی را راجب این کشورها و رشته پزشکی و دندانپزشکی برای شما بازگو خواهم کرد.

دندان‌پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تامین می‌کند. همچنین به یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری نمود.

رشته دندان پزشکی

ارزانترین کشورها تحصیل علوم پزشکی

ارزانترین کشورها تحصیل رشته دندانپزشکی

بهداشت عمومی دهان و دندان که یک تخصص غیربالینی در دندان‌پزشکی است و همان‌طور که از نامش پیداست به بهداشت عمومی دهان و دندان می‌پردازد.

ریشه‌درمانی یا اندودنتیکس در واقع علم و هنر تعمیر و ترمیم ریشه دندان قبل از خرابی و ایجاد سوراخ در آن است. اندودنتیکس با مغز دندان (پالپ) و بافت‌های پیرامون ریشه دندان سروکار دارد. اگر برای پالپ دندان مشکلی ایجاد شود، باید با عمل درمان ریشه معالجه گردد.

دندان‌پزشکی جرم‌شناسانه علم جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات دندان‌پزشکی در قانون. این کار توسط هر دندان‌پزشک باتجربه و کارکشته‌ای میسر است. کارکرد اصلی این حوزه، تشخیص هویت و تأیید یا تکذیب شواهد است.

دندان‌پزشکی سالمندان شامل مراقبت‌هایی است که برای بزرگ‌سالان مسن ارائه می‌شود. این مراقبت‌ها اعم از تشخیص، پیشگیری و درمان دهان و دندانی است که با افزایش سن ایجاد می‌شود. یک تیم شامل متخصصان رشته‌های مختلف در مراکز سلامتی به درمان این بیماران می‌پردازند.

آسیب‌شناسی دهان، فک و صورت، مطالعهٔ آسیب‌شناسانه و در برخی موارد درمان بیماری‌هایی که به این حوزه ارتباط دارند.

رادیولوژی دهان، فک و صورت، مطالعه و تفسیر رادیولوژی، شامل مبانی فیزیکی و تکنیک‌های تصویربرداری، تفسیر ضایعات دهان و فک و صورت در انواع تصویربرداری‌ها و حفاظت در برابر تشعشعات کاربردی است.

جراحی دهان و فک و صورت، همان‌طور که از نامش برمی‌آید، به جراحی و ترمیم و در بعضی موارد زیبایی دهان و فک و صورت پرداخته می‌شود.

زیست‌شناسی دهان، تحقیق و پژوهش در زیست‌شناسی دهان، دندان، سر و صورت.
کاشت دندان، علم و هنر جایگزین کردن جای خالی دندان کشیده‌شده.
بیماری‌های دهان، ارزیابی بالینی و تشخیص بیماری‌های مخاط دهان.

ارتودنسی (و ارتوپدی فک و دندان)، منظم کردن و قرار دادن دندان‌ها در محل مناسب و صحیح.
و همچنین چندین تخصص دیگر، مانند تخصص دندان‌پزشکی کودکان، لثه‌درمانی و ساخت پروتزهای دندانی (ثابت و متحرک) از این دسته هستند.

ارزانترین کشورها تحصیل رشته دندانپزشکی

 

کشور بلژیک

کشور بلژیک؛ پایتخت کشور بلژیک ، بروکسل و در واقع سراسر این کشور برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است. میانگین شهریه هر ترم تحصیلی در این کشور 884.622 یورو در هر ترم می باشد.در این کشور هزینه ی زندگی کم و کیفیت زندگی بالا می باشد.

دانشگاه Leuve ، دانشگاه Vrije در بروسل ( VUB ) و دانشگاه لیبر در بروکسل ( ULB ). میانگین شهریه دندانپرشکی : 3000 – 5000 یورو به ازای هر سال تحصیلی است.

 

مقاله پیشنهادی:بهترین کشورها برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی ؟

 

کشور ایتالیا

ارزانترین کشورها تحصیل علوم پزشکی

ارزانترین کشورها تحصیل رشته دندانپزشکی

 

دانشگاه بلگنا ، دانشگاه سپینزا روم ، دانشگاه پلی تکنیک میلان ، دانشگاه تورورگاتا در رم و غیره. متوسط شهریه دندانپزشکی : 1000- 3000 یورو در سال است.

کشور  اتریش

متوسط شهریه ی دانشگاه های دولتی در کشور اتریش سالیانه حدود 726.72 یورو به همراه مبلغ 17.50 یورو جهت بیمه و هزینه ی اتحادیه ی دانشجویان اتریش ، می باشد.

دانشگاه وین ، دانشگاه لئُپُلد – فرانزنز در اینسبروک، دانشگاه گراز و غیره.
متوسط شهریه ی دندانپزشکی: 884.622 یورو در سال است.

کشور آلمان ارزانترین برای تحصیل علوم پزشکی

دانشگاه فنی برلین ، دانشگاه رایگان برلین،دانشگاه هومبولت برلین ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ و دانشگاه فنی مونیخ میانگین شهریه دندانپزشکی : 1000 یورو به ازای هر ترم تحصیلی است.

در آلمان نیاز فوری به پزشکانی که آموزش دیده دوره کارشناسی ارشد به بالا هستند، دیده می شود. به متخصصین در تمام تخصص های پزشکی نیاز است.

اگر به دنبال شغلی بعنوان پزشک و یا آموزش برای متخصصین در بیمارستان را دارید و مهارت های زبان آلمانی خوبی دارید، از طریق کشور آلمان می توانید به اهداف خود برسید.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دندان پزشکی در آلمان:

حداقل 60 درصد در ترم 12 و یا ترجیحا در سال اول دانش آموختگی باشد.
مدرک زبان تافل یا آیلتس الزامی است.
سوابق عالی و یا پیشینه خوب
مهارت در زبان آلمانی امتیاز تلقی می شود.

روند پذیرش در این دوره:

10 مجموعه از مدارک تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی برای ارسال مدارک نیاز است:

  • رزومه فعلی
  • کپی برگه ها و مدارک و نمرات دوره دهم و دوازدهم
  • کپی گذرنامه
  • مدرک اتمام مدرسه
  • بیان هدف (500 کلمه) بیان پیشینه آکادمیک، منبع علاقمندی برای دوره MBBS، اهداف آینده
  • تصاویر در اندازه گذرنامه

هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی آلمان

ارزانترین کشورها تحصیل علوم پزشکی

ارزانترین کشورها تحصیل رشته دندانپزشکی

میانگین هزینه زندگی ، 400 یورو ماهیانه

آموزش زبان- 4000 تا 5000 یورو (7 ماه و نیم)

حقوق اولیه بر پایه اخذ مدرک در رشته پزشکی در اروپا 50000 یورو در سال است.

مشاغل پاره وقت 20 ساعت در هفته، یادگیری و شرایط زندگی براحتی فراهم است.

پروسه اخذ ویزای بسیار آسان
زمان اخذ ویزا 8 تا 12 هفته

موقعیت های شغلی دندان پزشکی در آلمان

در آلمان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی میانگین حقوق حداقل برای دانش آموختگان پزشکی در مقایسه با سایر رشته ها بیشتر است و اکنون حدود 49000 یورو بطور سالیانه است.

بطور میانگین، پزشکان در آلمان بیشتر از دانش آموختگان هر رشته دیگری حقوق دریافت می کنند. مزایا و شرایط کاری مانند ساعت کاری بسته به قرارداد پاداش با بیمارستان های مختلف اندکی متفاوت است.

در بیمارستان های همگانی، پزشکان بطور خالص بین 4.023 یورو بطور ماهیانه (سال اول آموزش) و 5.171.28 یورو (سال ششم آموزش) دریافت می کنند. حقوق خالص برای متخصصین از 5.309.81 یورو در سال اول تا 6.819.15 یورو از سال 13ام به بعد است. این حقوق ها برای 40 ساعت کار در هفته است.

 

مقاله پیشنهادی:تحصیل دندان پزشکی در ترکیه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *