آذربایجان, تحصیلی

بررسی تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان

تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان

شاخه ی تحصیلی فیزیوتراپی به عنوان یک حرفه ی گسترده بوده و این امکان را برای افراد متقاضی بین المللی و خارجی جهت ادامه تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان می دهد که بتوانند در آن رشته تحصیل کرده و بعد از فارغ التحصیل شدن کار کند. کشور آذربایجان به دلیل این که دارای دانشگاه های پزشکی معتبر و با کیفیت در سطح جهانی بوده هر سال تعداد زیادی دانشجوی متقاضی ایرانی و خارجی برای ادامه و تکمیل تحصیلات خود به این کشور مهاجرت می کنند. به صراحت می توان گفت که یکی از روش های رایجی که افراد متقاضی برای مهاجرت به آذربایجان انجام می دهند ادامه ی تحصیل در دانشگاه های این کشور است.

آذربایجان به دلیل دارا بودن به نظام آموزشی بالا و در سطح و کیفیت بین المللی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است. تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان نیز می تواند یکی از گزینه های انتخابی این افراد واقع شده و با رعایت شرایطی که برای این رشته موجود می باشد می توانند به کشور آذربایجان مهاجرت کنند. شرایطی که برای تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان وضع شده است و رعایت آن ها بسیار ضروری و الزامی است و همه ی این مدارک باید به دانشگاه مورد نظر ارسال شود.

این مدارک به شرح زیر است:

 •  ارائه ی فتوکپی از گذرنامه ی معتبر
 •  ارائه ی مدارک تحصیلی و ترجمه ی آن ها
 •  ارائه ی ریز نمرات تحصیلی و ترجمه ی آن ها
 •  ارائه ی مدرک معتبر زبان
 •  ارائه ی 8 قطعه عکس پاسپورتی

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان

"بررسی

دانشجویانی که دوست دارند به زبان های آذری یا روسی ادامه تحصیل دهند باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره های آموزش زبان را که به مدت زمان یک سال می باشند شرکت نمایند. در همین راستا افراد متقاضی که قصد ادامه تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان به زبان انگلیسی را دارند و تسلط کافی را بر روی این زبان ندارند بایستی حتما در دوره های آموزشی که برای آن ها در نظر گرفته شده است شرکت کنند.

در صورت موافقت دانشگاه مورد نظر با درخواست ادامه تحصیل فرد متقاضی بایستی اقدامات لازم و مورد نظر را برای اخذ پذیرش در این دانشگاه را به دست بیاورید که دارای اقدامات مخصوص به خود است.

بعد از دریافت پذیرش در دانشگاه مورد نظر نوبت دریافت ویزای تحصیلی جهت اقامت در این کشور می باشد که برای دریافت این ویزا باید مدارک مورد نظر را آماده کرده و در زمانی که برای فرد متقاضی معین شده است آن مدارک را به سفارت و یا کنسولگری کشور آذربایجان برده و بعد از انجام مصاحبه منتطر تایید مدارک خود شوند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان

 1.  دریافت و تکمیل کردن فرم مربوطه.
 2.  هزینه های دریافت ویزای تحصیلی را پرداخت کرده و رسید آن را ارائه دهید.
 3.  ارائه ی گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر.
 4.  ارائه ی مدارکی مبنی بر تایید عدم سوء پیشینه.
 5.  ارائه ی مدارک پزشکی جهت تایید صحت سالم.
 6.  ارائه ی بیمه ی درمانی.
 7.  ارائه ی گواهی تمکن مالی برای ثابت کردن توانایی های فرد متقاضی جهت تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلی.
 8.  ارائه ی مدارک پزشکی.
 9.  ارائه ی انگیزه نامه برای ادامه و تکمیل تحصیل در کشور آذربایجان.
 10.  ارائه ی دو قطعه عکس منطبق با عکس پاسپورت.

مقاله پیشنهادی: تحصیل پزشکی در آذربایجان

بازار کار فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی در باکو

"بررسی

بازار کار برای افراد فارغ التحصیل در رشته ی فیزیوتراپی در باکو بسیار خوب می باشد همین عامل موجب می شود که کشور آذربایجان به عنوان یک فرصت ایده آل برای افرادی که علاقه ی زیادی برای کار در این رشته را دارند شود. در ارتباط با کار در این رشته در کشور آذربایجان باید گفت که افرادی که قصد کار دارند بایستی مدرک تحصیلی رشته ی فیزیوتراپی و مدرک زبان روسی و انگلیسی و آذربایجانی و سابقه های کاری مرتبط را داشته باشند.

در صورتی که فردی ادامه ی تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان را نداشته و فارغ التحصیل از دانشگاه کشور دیگری باشد و قصد کار در آذربایجان را داشته باشد باید گفت که تمامی مدارک و استعدادهای شخص بررسی شده و زمانی که نیاز بود باید در دوره های آموزشی این کشور برای اخذ مجوز کار شرکت نماید.

مهارت ها و توانایی های لازم برای کار در رشته فیزیوتراپی:

1

پشتیبان و مثبت باشد

2

 مهارت (دانش) در آناتومی و فیزیولوژی انسان

3

 توانایی در تهیه و بررسی های برنامه درمانی برای بیماران

4

 بردبار، صبور و دلسوز

5

 مراقبت از سلامتی بیماران

6

 توانایی استفاده از ابتکار عمل

7

 بررسی روند پیشرفت و بهبود بیماران

8

 توانایی استفاده از دستگاه های فیزیوتراپی

9

 دارای مهارت های بین فردی

10

 دارای مهارت های ارتباطی خوب با طیف گسترده ای از بیماران

اشتغال و تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان دارای برخی مزیت ها و معایب برای افراد متقاضی است که اگر قصد بررسی مزیت های کار و تحصیل در آذربایجان را داشته باشیم بایستی به شهریه ی پایین و کم دانشگاه های این کشور اشاره کنیم که در صورت تحصیل در دانشگاه های دولتی باید هر سال میانگین 1000 دلار آمریکا تا 2500 دلار پرداخت کرد و در صورت تحصیل در کالج های دولتی بایستی سالانه شهریه ای مابین 600 دلار آمریکا و 2000 دلار پرداخت نمود.

هزینه زندگی درجمهوری اذربایجان

از دیگر مزایای تحصیل فیزیوتراپی در باکو آذربایجان در هزینه های پایین زندگی است که در شهر باکو هر ماه ما بین 300 تا 400 دلار آمریکا متغیر می باشد.

در صورت زندگی در شهر نخجوان هزینه ی هر ماه بین 200 دلار تا 350 دلار متغیر است. از دیگر مزیت های زندگی در این کشور فرصت های شغلی زیاد بوده و همچنین در ثابت بودن قیمت ها می باشد. از جمله معایب تحصیل و زندگی در کشور باکو در این است که آزادی اجتماعی در این کشور کم است و این کشور تک تابعیتی است و در حال توسعه, از دیگر معایب تحصیل و زندگی در کشور آذربایجان قدرت خرید پایین مردم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان نگاهی بیندازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول

1. با داشتن ویزای تحصیلی آذربایجان می توان به اقامت دائم این کشور دست یافت؟

 • خیر. اقامت دائم این کشور با ویزای دانشجویی محقق نخواهد شد.

2. امکان تحصیل در آذربایجان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

 • دانشگاه های آذربایجان به زبان روسی، انگلیسی و ترکی به تدریس دروس می پردازند.

3. هزینه ی تحصیل پزشکی در آذربایجان چه میزان خواهد بود؟

 • هزینه ی سالیانه ی تحصیل رشته های پزشکی در آذربایجان کمتر از 5 هزار دلار خواهد بود.

4. مقطع ارشد در دانشگاه های  آذربایجان چه مدت طول خواهد کشید؟

 •  این مقطع حدود 2 سال طول خواهد کشید.

5. تحت چه شرایطی می توان تابعیت آذربایجان را از طریق ویزای تحصیلی به دست آورد؟

 • در آذربایجان تابعیت تنها از طریق پدر و مادر به فرزندان منتقل می شود و افراد خارجی تحت هیچ شرایطی نمی توانند تابعیت دریافت کنند.

6. پس از پایان تحصیلات تا چه مدت اجازه ی جستجوی کار در این کشور وجود دارد؟

 •  متاسفانه در قانون آذربایجان چنین اجازه ای وجود ندارد و دانشجویان در صورت پیدا نکردن کار مناسب بلافاصله بعد از پایان تحصیلات باید این کشور را ترک کنند.

7. رشته ی فیزیوتراپی در آذربایجان چه مدت طول می کشد؟

 • مقطع کارشناسی فیزیوتراپی در کشور آذربایجان شامل دوره های حرفه ای است که حدود 5 سال به طول می انجامد.
4.8/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *