آفریقای جنوبی, مهاجرت

مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی

مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی

مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی

مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی را بررسی میکنیم.اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای پیشرفته انگلیسی زبان مهاجرت کنید و در رشته دانشگاهی مورد نظر خود در یکی از دانشگاه های معتبر دنیا به تحصیل بپردازید، کشور آفریقای جنوبی گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی شما خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی به علت مزایایی که این کشور در پذیرش دانشجویان خارجی از نقاط مختلف جهان دارد امری رایج و شناخته شده است. همه ساله دانشجویان زیادی از ملیت های مختلف دنیا به منظور تحصیل در مقاطع مختلف و در مهم ترین دانشگاه های این کشور راهی آفریقای جنوبی می شوند.

مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی چه مزیت هایی دارد؟

مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی به لحاظ شرایط و امکاناتی که در این کشور ثروتمند آفریقایی وجود دارد برای کسانی که این کشور را به قصد ادامه تحصیل انتخاب می کنند دارای جنبه های مزیتی بسیاری است که لازم است به آنها اشاره شود.

محاوره به زبان انگلیسی در کشور آفریقای جنوبی مساله ای فراگیر و عمومی است و به همین جهت در دانشگاه های این کشور شرایطی مهیاست که تدریس دوره های مختلف تحصیلی در این مراکز علمی به زبان انگلیسی انجام گیرد. این مساله سبب می شود تمایل متقاضیان خارجی برای مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی و تحصیل آسان طبق این زبان بین المللی افزایش یابد.

مقالات مرتبط با آفریقای جنوبی:

  1. مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی
  2. تحصیل داروسازی در کشور آفریقای جنوبی
  3. تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی
  4. اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی
  5. هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

دانشگاه ها ی آفریقای جنوبی

دانشگاه های آفریقای جنوبی به ازای ارائه انواع رشته های تحصیلی در مقاطع گوناگون آن، میزان شهریه کمتری در مقایسه با سایر دانشگاه های معتبر دنیا دریافت می کنند.

همچنین هزینه های معمول زندگی از قبیل محل اقامت، غذا و … در این کشور نسبت به کشورهای دیگر پایین تر است. کمتر بودن هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی به نسبت سایر کشورهای انگلیسی زبان از جمله آمریکا، کانادا و کشورهای پیشرفته اروپایی سبب می شود این کشور همه ساله متقاضیان زیادی از کشورهای خارجی را به سمت خود جذب کند.

به همین دلیل افرادی که توان مالی کمتری برای مهاجرت به یک کشور خارجی و پرداخت هزینه های دوره های تحصیلی خود را دارند با هدف عزیمت ارزان تر و کسب مدرک تحصیلی معتبر راهی آفریقای جنوبی می شوند.

دانشگاه های آفریقای جنوبی از نظر تنوع رشته های تحصیلی که در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به دانشجویان خارجی مقیم این کشور ارائه می دهد در وضعیت خوبی به سر می برد. افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی می توانند در هر یک از رشته های موجود در دانشگاه های این کشور متناسب با توان علمی و علایق شخصی خود مورد پذیرش رسمی قرار گرفته و با توجه به ضوابط تعیین شده از سوی این دانشگاه ها از بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های مربوطه برخوردار شوند. بدین ترتیب فرد متقاضی می تواند با ارائه آخرین مدرک تحصیلی خود به دانشگاه مورد نظر در آفریقای جنوبی با توجه به تطبیق و معادل سازی واحدهای تحصیلی در رشته انتخابی خود مشغول به تحصیل شود.

از نکات قابل توجه دیگری که در رابطه با تحصیل در آفریقای جنوبی وجود دارد امکانی است که این کشور برای دانشجویان خارجی مقیم خود فراهم کرده تا بتوانند در حین گذراندن دوره تحصیلی به کار دانشجویی مشغول شوند. بر این اساس دانشجویان خارجی اجازه دارند در مدت زمانی که در آفریقای جنوبی اشتغال به تحصیل دارند به مدت ۲۰ ساعت در هر هفته به کار پرداخته و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیلی و زندگی خود را از طریق کسب درآمد شخصی تامین نمایند. همچنین شرایطی ایجاد شده که دانشجوی خارجی می تواند نسبت به اخذ ویزا برای سایر اعضای خانواده خود اقدام نماید.

 

شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی

دوره تحصیلی در مدارس کشور آفریقای جنوبی دارای ۲ مقطع ابتدایی و دبیرستان است. مقطع ابتدایی از سن ۵ تا ۶ سالگی آغاز شده و حدود ۶ سال ادامه می یابد. دانش آموزان بعد از اتمام دوره ابتدایی به تحصیل در مقطع دبیرستان مشغول می شوند. تحصیل در مقطع دبیرستان نیازمند زمانی در حدود ۵ تا ۶ سال است. بعد از پایان دوره دبیرستان، افراد می توانند برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شوند.

دانشگاه های آفریقای جنوبی در هر سال ۲ مرتبه پذیرش دانشجو دارند که پذیرش ترم اول در ماه فوریه و ترم دوم آن در ماه جولای صورت می پذیرد. دانشگاه های معتبر آفریقای جنوبی در مهم ترین شهرهای این کشور از جمله کیپ تاون، ژوهانسبورگ، دوربان و پرتوریا در اکثر رشته های دانشگاهی مشغول فعالیت هستند.

افرادی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های آفریقای جنوبی هستند به منظور شروع دوره تحصیلی در این کشور باید مدرک زبان انگلیسی متناسب با مقطع تحصیلی خود را ارائه دهند.

مدرک زبان انگلیسی برای هر یک از مقاطع تحصیلی که فرد در آن پذیرش می شود متفاوت خواهد بود. افرادی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس دارند باید مدرک آیلتس ۶ داشته باشند. این مدرک برای مقطع فوق لیسانس کمی بالاتر بوده و دانشجویان باید مدرک آیلتس ۶.۵ را اخذ کرده باشند.

تحصیل در مقطع دکترای این دانشگاه ها نیز نیازمند داشتن مدرک آیلتس ۷ زبان انگلیسی است. کسانی که متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی هستند و به هر دلیل مدرک زبان مورد نیاز را ندارند می توانند از طریق شرکت در دوره های زبان انگلیسی که کشور آفریقای جنوبی به منظور آموزش زبان به مهاجران خارجی برگزار می نماید نسبت به اخذ مدرک مورد نیاز خود اقدام نمایند.

شایان ذکر است مراکز ارائه دهنده دوره های آموزش زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی از بالاترین کیفیت آموزشی در سطوح پیشرفته جهانی برخوردار بوده و همواره اشخاص زیادی از سراسر دنیا به منظور فراگیری زبان انگلیسی عازم این کشور آفریقایی می شوند. جهت شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی آفریقای جنوبی، اخذ ویزای تحصیلی همانند تحصیل در دانشگاه های این کشور امری ضروری است.

اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی را دارند برای اقامت در این کشور باید ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را اخذ نمایند. فرد متقاضی به منظور اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی باید از مرکز آموزشی یا دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارد تاییدیه یا دعوتنامه داشته باشد تا از این طریق موفق به دریافت ویزای تحصیلی شود.

افرادی که علاقه مند به اقامت دایم در آفریقای جنوبی پس از اتمام دوره تحصیلی خود هستند می توانند پس از فراغت از تحصیل و مشغول شدن به کار در این کشور به منظور اقامت دایم در این کشور اقدام کنند.

در صورتی که مدارک ارائه شده توسط این افراد مورد تایید آفریقای جنوبی قرار گیرد از آن پس اجازه اقامت دایم در این کشور را خواهند داشت.

راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *