امارات, ویزای تحصیلی

شرایط تحصیل در امارات چگونه است؟

تحصیل در امارات
یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت در امارات تحصیل در امارات است. از آن جایی که امارات یکی از کشورهای فوق پیشرفته حاشیه خلیج فارس است لذا سالیانه متقاضیان زیادی را برای مهاجرت به خود جذب می کند. تحصیل در امارات یکی از راه های مهاجرت به این کشور است که به دلیل آنکه دانشگاه های این کشور دارای اعتبار بین المللی هستند و از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند لذا سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.
تحصیل در امارات
این کشور به دلیل نزدیک بودن به ایران همواره مورد توجه و استقبال بسیاری از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل می باشد. ما در این مقاله تلاش می کنیم شرایط اقامت در امارات را از طریق تحصیل در این کشور مورد بررسی قرار دهیم. معمولا سوالاتی ذهن افرادی که متقاضی مهاجرت به امارات و ادامه تحصیل در این کشور هستند را به خود مشغول می کند. این سوالات می تواند موارد زیر باشد:
اولین سوالی که برای هر متقاضی به وجود می آید این است که آیا تحصیل در امارات منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می شود یا خیر؟ آیا هزینه های زندگی و تحصیل در امارات مقرون به صرفه است؟ و یا اینکه برای تحصیل در امارات می توان از بورسیه های تحصیلی استفاده نمود.

شرایط تحصیل

به دلیل موقعیت استراتژیک کشور امارات تحصیل در این کشور بسیار حائز اهمیت است. امارات کشوری است که در چند سال اخیر در حال پیشرفت سریع می باشد و به همین نسبت وضعیت تحصیل و آموزش مدارس و دانشگاه های این کشور هم جهت با این پیشرفت ها برای سرمایه گذاران می باشد. کشور امارات برای بالا بردن سطح کیفی و رشد آموزش و دانشگاه های کشور خود اقدام به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی نموده است.
با اینکه زبان رسمی این کشور عربی است ولی تحصیل در امارات هم به زبان عربی و هم انگلیسی می باشد به همین علت برای تحصیل در دانشگاه های این کشور داشتن مدرک آیلتس با نمره 6 الزامی می باشد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند و مدرک زبان ندارند می توانند قبل از شروع آموزش های خود در این کشور دوره های زبان خود را طی نمایند و سپس به ادامه تحصیل خود بپردازند. از دیگر مزایایی که دانشگاه های امارات دارند این است که بورسیه های تحصیلی در این کشور مهیا بوده و دانشجویان می توانند با استفاده از این بورسیه های هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهند.
از مزایای دیگر تحصیل در امارات که می توان به آن اشاره کرد این است که در این کشور علاوه بر دانشگاه های دولتی دانشگاه های بین المللی از کشور های آمریکا، کانادا، فنلاند و … وجود دارد که دانشجویان می توانند در این دانشگاه های مشغول به تحصیل شوند و پس از گذراندن یک یا دو ترم تحصیل در این دانشگاه ها به دانشگاه های اصلی در کشور مبدأ انتقالی بگیرند. همچنین به دلیل شرایط بسیار خوب اقتصادی کشور امارات بسیاری از مراکز آموزشی معتبر اعم از آموزشگاه های بازیگری، طراحی لباس و … مراکز آموزشی در این کشور افتتاح نموده اند.

تحصیل در امارات و شرایط اعزام دانشجو

بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به امارات از طریق تحصیل در امارات اقدام به این عمل می نمایند که پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی این کشور می توانند نسبت به اخذ تابعیت امارات اقدام نمایند. امارات دارای 6 دانشگاه در رنکینگ جهانی است که جزء دانشگاه های معتبر خاورمیانه محسوب می شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد. اکثر افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در امارات هستند و این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند برای گرفتن اقامت کشور های دیگری مانند: کانادا، انگلیس و آمریکا می باشد. دانشجویانی که 2 تا 3 سال را در این مقطع در دانشگاه های امارات سپری کرده اند می توانند به این کشور ها درخواست انتقالی و ادامه تحصیل دهند و تحصیلات خود را در این دانشگاه ها به پایان رسانند.

تحصیل به همراه بورس تحصیلی

از آنجایی که بسیاری از افراد هم علاقه مند و مشتاق به ادامه تحصیل هستند و هم تمایل دارند که تحصیلاتشان با حداقل هزینه یا رایگان تمام شود توجه داشته باشند که تحصیل در امارات می تواند همراه با بورس تحصیلی باشد و افراد می توانند با بورس تحصیلی در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. کشور امارات دارای انواع بورسیه های تحصیلی است و علاوه بر آن امکان دریافت وام دانشجویی نیز برای دانشجویان این کشور فراهم شده است.

ویزای تحصیلی

افراد متقاضی تحصیل در امارات پس از پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانند از طریق نامه پذیرش دانشگاه نسبت به اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. مدت زمان این ویزا ها به طول دوره تحصیل فرد متقاضی بستگی دارد به گونه ای که اگر دوره تحصیل فرد متقاضی کوتاه مدت باشد این ویزا 12 ماهه صادر می شود و اگر بلند مدت باشد این ویزا به میزان کل طول دوره تحصیلی صادر خواهد شد.
لازم به ذکر است که افراد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی کشور امارات بدانند که در این مقطع نمی توانند همسر و فرزندان خود را همراه خود به این کشور ببرند ولی در مقطع کارشناسی ارشد این امر امکان پذیر است که متقاضی همسر و فرزندان بالای 18 سال خود را با خود همراه داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی امارات

پس از گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر می توان برای اخذ ویزای تحصیلی امارات اقدام نمود. مدارک مورد برای اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات عبارتند از:
• پاسپورت معتبر که دارای حداقل 6 ماه اعتبار است و همچنین دارای دو صفحه خالی است و ارائه دو نسخه کپی از آن
• ارائه 12 قطعه عکس پاسپورتی
• پر نمودن فرم مخصوص برای گرفتن ویزا
• دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
• ارائه کپی فیش های واریزی
• ارائه آخرین مدرک تحصیلی
• در صورت گرفتن خوابگاه از دانشگاه باید نامه تاییدیه از سمت دانشگاه را ارائه دهید.
• ارائه یک اظهارنامه از بانک که نشان دهنده تمکن مالی است.
• ارائه یک کپی از مبالغ پرداختی و واریزی جهت هزینه های اخذ ویزا
• ارائه یک کپی از قبض پرداخت شهریه برای یک سال تحصیل
• گواهی پزشکی که این مورد باید در کشور امارات انجام گیرد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *