اتریش, تحصیلی

تحصیل در اتریش چه مزایایی دارد؟

شرایط تحصیل دراتریش

یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به اتریش، اخذ ویزای تحصیل در اتریش است. در این جا به مباحثی در ارتباط با تحصیل در کشور اتریش و تحصیل در اتریش چه مزایایی دارد می پردازیم، تا متقاضیان مهاجرت به این کشور بیشتر به این مباحث آشنا شوند.

کشور اتریش دارای فرهنگ بسیار غنی است، هم چنین این کشور از نظر اقتصادی و صنعتی یکی از قطب های مهم قاره سبز اروپاست. تمامی این عوامل باعث شده که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در اتریش شوند به همین دلیل ما بر آن شدیم تا تمامی نکات مربوط به این روش را به شما عزیزان اعلام کنیم.

اعزام دانشجو به اتریش

یکی از مهم ترین بخش هایی که تحصیل در اتریش به نسبت سایر کشورهای اروپایی بهتر است مهمان نوازی گرم اتریشی ها و هم چنین شرایط مناسب اقتصادی این کشور است. به طوری که دانشجو در هنگام فارغ التحصیلی و یا در زمان تحصیل می تواند مشغول به شغل مورد علاقه خود شود، البته انجام شغل مربوط به رشته تحصیلی بستگی زیادی به خود دانشجو دارد این که چقدر در خواندن دروس خود تلاش می کند و چقدر پیگیر کارهای خود است.

تمامی این عوامل باعث شده که اعزام دانشجوی خارجی به کشور اتریش بیشتر از هر کشور دیگری به چشم آید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش

اولین مقطع تحصیلی در اکثر دانشگاه ها و کالج های اتریش لیسانس است. مدت زمان اخذ مدرک تحصیلی لیسانس در اتریش معمولا 4 ساله است. اما در برخی از رشته ها در 3 سال هم می توان این مدرک را دریافت کرد.

دوره و تعداد واحد

به طور میانگین دانشجو در دوره های 4 ساله باید در هر ترم 30 واحد پاس کند و این تعداد واحد برای دوره های 3 ساله و 4 ساله ثابت است. هم چنین میزان تعداد واحد در دوره های تحصیلی 3 ساله در مقطع کارشناسی تقریبا 180 واحد است، این در حالی است که برای دوره های تحصیلی 4 سال 240 واحد باید گذرانده شود.

نکته ای که از اهمیت زیادی در زمینه تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی برخوردار است این می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیلی باید مرتب و منظم درس های خود را مطالعه خود تا حتی یک واحد نیفتد که در غیر این صورت طول دوران تحصیل وی بیشتر می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

اما شرایط تحصیل در اتریش در دوره کارشناسی ارشد در کشور اتریش یکی از دوره های محبوب برای دانشجویان سراسر دنیاست. زیرا شرایط پیدا کردن شغل مورد نظر در این دوره بسیار بهتر از دوره کارشناسی است و شخص می تواند با کمی پشتکار و زیرکی شغل مناسب و مورد نظر خود را در کشور اتریش پیدا کند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

معمولا دوره های کارشناسی ارشد در کشور اتریش سه یا چهارساله است و این هم بستگی به رشته مورد نظر دارد که چه تعداد واحد دارد. برای هر ترم دانشجو می بایست 30 واحد پاس کند و بعد از اتمام واحد تحصیلی خود مشغول به انجام پایان نامه و یا پژوهش خود شود. برخی از رشته ها 60 واحد دارند که در این دوره ها حتی 2 ساله می توان مقطع کارشناسی ارشد را سپری کند در رشته های دیگر تعداد واحد به 120 هم می رسد.

یکی از مهم ترین نکات در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هر چه بهتر انجام دادن پایان نامه است و نمره ای که در این واحد دریافت می کنید تاثیر بسیار زیادی در پیدا کردن شغل مورد نظر شما می شود.

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش

اما گذراندن دوره دکتری در کشور اتریش به نسبت اکثر کشورهای اروپایی به دو مرحله تقسیم بندی می شود. حالت اول زمانی است که شخص از مقطع تحصیلی لیسانس بلافاصله وارد مقطع دکتری می شود که این روش در بیشتر دانشگاه های اتریش وجود دارد، اما روش قدیمی است و بایستی شخص ابتدا دروس مقطع کارشناسی ارشد به مدت دو سال سپری کند و بعد از آن وارد فاز مقطع تحصیلی دکتری می شود.

روش دوم این که به صورت نرمال شخص بلافاصله بعد از اتمام دوره فوق لیسانس وارد مقطع دکتری می شود. شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری به این دو روش تقسیم بندی می شود.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری دارای دو فاز است، فاز اول گذراندن دروس تخصصی مربوط به رشته تحصیلی مورد نظر و فاز دوم گذراندن تز و یا همان پایان نامه دکتری است. در برخی مواقع دوره پایان نامه دکتری 3 سال به طول می انجامد و دانشجو مکلف است در طول این دوران تحقیقات گسترده ای را در زمینه تحصیلی خود به صورت علمی و پژوهشی آغاز کند، هم چنین بایستی تحقیقات قبلی را مطالعه کند و با بهره گیری از روش تحقیقی که خود تعیین کرده است یک نوآوری در تحقیقات قبلی انجام دهد یا این تحقیقات به بهینه ترین حالت ممکن نوشته شوند و بتوانند روشی جدید و نو را در زمینه تحصیلی مورد نظر پدید آورند.

شرایط بورسیه تحصیلی

اما دانشجو برای تحصیل در اتریش می تواند از شرایط بورسیه تحصیلی برخی از دانشگاه های این کشور استفاده کند. معمولا این بورسیه های تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد و شخص می توان با دریافت بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در این دانشگاه ها به تحصیل خود بپردازد.

معمولا بورسیه های تحصیلی به دانشجویانی تعلق می گیرد که از نظر علمی در سطح بالایی قرار داشته باشد و این که شرایط مناسبی در زمینه رزومه علمی مورد نظر داشته باشد.

تمامی این شرایط باعث می شود که دانشجو معاف از پرداخت شهریه دانشگاهی شود و حتی دولت این کشور کمک های مالی به دانشجو می کند، به همین دلیل برای افرادی که در زمینه علمی بالایی قرار دارند اطلاعات کاملی از دانشگاه های اتریش و چگونگی بورسیه دادن آن کسب کنند.

مدارک تحصیلی

قبل از هر کاری بایستی دانشگاه مورد نظر خود را که رشته تحصیلی شما را در مقاطع بالاتر دارد پیدا کنید و سپس وارد وب سایت این دانشگاه شوید و در امتحانات ورودی این مقاطع شرکت کنید.

پس از قبولی شما ملزم هستید که مدارک زیر را داشته باشید:

  • دانش نامه قبولی از دانشگاه مورد نظر
  • مدرک آیلتس و یا زبان آلمانی
  • شناسنامه و کارت ملی
  • پاسپورت
  • پرداخت شهریه دانشگاه

هم چنین دانشجو موظف است که محل زندگی خود را در کشور اتریش تعیین کند این که در خوابگاه می ماند یا خانه اجاره ای بستگی به نظر فرد و هم چنین شرایط مالی وی دارد.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانیدفرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *