اتریش, تحصیلی

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی یک سؤال مشترک و پرتکرار نزد هم‌ وطنانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. طبیعی است که سیستم آموزشی هر کشوری، الزامات و قواعد خاص خود را دارد و از آن جا که تحصیل با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی و آزاد در برخی کشورهای دنیا، از مدت‌ها قبل محل مناقشه بوده بسیاری از دانشجویان به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤال هستند که آیا تحصیل در اتریش برایشان امکان‌پذیر است یا نه؟ بنابراین در این مطلب پس از ارائه اطلاعات کلی درباره تحصیل در اتریش، مشخصاً به موضوع تحصیل در اتریش با مدرک غیرانتفاعی می‌پردازیم.

چرا تحصیل در اتریش؟

آیا قصد تحصیل در اتریش با مدرک غیرانتفاعی را دارید؟ کشور اتریش به دلیل برخورداری از مزایای متعدد که دارد، از نگاه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، یک گزینه مطلوب و ارزشمند است.

احتمالاً می‌دانید که تحصیل در اتریش، تقریباً رایگان بوده و این کشور زیبای اروپای مرکزی از نظر شاخص‌های رفاهی، هزینه‌های زندگی و اعتبار علمی دانشگاه‌هایش یکی از بهترین گزینه‌های ممکن جهت انتخاب است.

ضمن این که دانشگاه‌های اتریش بر عکس بسیاری از کشورهای دیگر، برای پذیرش دانشجو، مهارت‌های زبانی را به‌عنوان یک پیش‌نیاز در نظر نمی‌گیرند بلکه پس از پذیرش به دانشجو فرصتی دو ساله می‌دهند که با شرکت در دوره‌های یادگیری زبان، تدریجاً خود را به سطح موردنظر برساند.

گذشته از همه این‌ها، کشور اتریش به دلیل جاذبه‌های هنری و معماری متعددی که دارد، یکی از کشورهای زیبای اروپا است و پیشینه قدیمی و درخشان این کشور در حوزه‌های فرهنگی و هنری آن را در زمره با پرستیژترین کشورهای دنیا قرار می‌دهد.

این ویژگی‌ها سبب می‌شود که همه دانشجویان ایرانی که مایل به ادامه تحصیل در خارج هستند، چه با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی و چه با مدرک سایر نهادهای دانشگاهی به تحصیل در اتریش به شکل جدی و مشتاقانه فکر کنند. اما آیا تحصیل در اتریش با مدرک غیرانتفاعی امکان‌پذیر است؟

احتمال عدم پذیرش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

از آنجا که در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم باید با واقعیات کنار بیاییم و بدانیم که تحصیل در اتریش با مدرک غیرانتفاعی یک امر تضمین‌شده نبوده و احتمال بروز مشکل در این راه وجود دارد.

اگر فارغ‌التحصیل دانشگاه غیرانتفاعی هستید و با خواندن جمله قبل سگرمه هایتان را در هم کشیده‌اید، بهتر است لبخند بزنید و به خواندن ادامه دهید. قبل از هر چیز باید بدانیم که محل تحصیل شما، در بسیاری از مواقع، معیار صحیحی برای ارزیابی سطح و توان علمی شما نیست اما به هر حال خوب یا بد، کشور اتریش نسبت به مرجع آموزشی صادرکننده مدارک تحصیلی در ایران، حساسیت زیادی نشان داده و گاه با وضع قوانین خاص و ناگهانی، عملاً برای دانشجویان فارغ‌التحصیل از این مراجع آموزشی مشکلاتی را ایجاد کرده است که شاید بارزترین نمونه آن، اعلام موضع جدید نظام آموزشی این کشور نسبت به مدارک تحصیلی صادره از سوی دانشگاه‌های آزاد اسلامی ایران باشد که شاید به نوعی قربانی این حساسیت شده است.

فارغ‌ التحصیلان دانشگاه آزاد

در این راستا و بر مبنای قانونی جدید، کلیه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد از تاریخ دوم ژانویه سال 2018 جهت ادامه تحصیل در هیچ مقطعی مجاز به ورود به دانشگاه‌های کشور اتریش نبوده و این کشور، از تاریخ مذکور، دیگر مدارک صادره از سوی دانشگاه آزاد اسلامی را نخواهد پذیرفت.

اما قضیه در مورد تحصیل در اتریش با مدرک غیرانتفاعی قدری متفاوت از تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه آزاد است. فارغ‌التحصیلان دانشگاه غیرانتفاعی، برای تحصیل در اتریش از میزان شانس معقولی برخوردار هستند اما همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، هیچ تضمینی هم برای موفقیت در این مسیر وجود ندارد.

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

در واقع نمی‌توان برای امکان یا عدم امکان تحصیل در اتریش با مدرک غیرانتفاعی حالت یا گزاره‌ای را حتمی و قطعی دانست.

زیرا اگرچه تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی به لحاظ  قوانین نظام آموزشی این کشور مانعی ندارد و هنوز قانون رسمی و خاصی در این باره وضع نشده اما ترکش حساسیت‌های نظام آموزشی اتریش نسبت به دانشگاه‌های ایرانی و برخی تغییرات، ممکن است روند و مسیر ورود به دانشگاه‌های این کشور با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد و این یعنی اگر به تحصیل در اتریش به‌طور جدی فکر می‌کنید، باید با پذیرش کلیه تبعات مالی و زمانی تصمیمتان، حالتی را هم برای عدم موفقیت در نظر بگیرید تا بیش از حد توی ذوقتان نخورد.

بنابراین اگر با وجود همه این توضیحات جزء آن دسته از فارغ‌التحصیلانی هستید که مدرک دانشگاه غیرانتفاعی دارید و برای ادامه تحصیل، هنوز هم کشور اتریش یکی از اصلی‌ترین گزینه‌هایتان است و نمی‌توانید فکر تحصیل در این کشور را از سرتان بیرون کنید، به شما بابت روحیه ریسک‌پذیر و عزم راسختان تبریک می‌گوییم!

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *