اروپا, اقامت

اقامت اروپا

اقامت اروپا

اقامت اروپا از روش های مختلفی امکان پذیر است. در این مقاله در خصوص این روش ها و چگونگی انجام دادن آن ها اطلاعاتی کامل و مفید ارائه کرده ایم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید باشد. اقامت اروپا از 4 روش امکان پذیر است که شما عزیزان می توانید با توجه به شرایط خود هر یک از این روش ها را برای خود در نظر بگیرید. این روش ها شامل ثبت شرکت، سرمایه گذاری، تمکن مالی و ازدواج است.

اقامت اروپا

اقامت اروپا به چند روش ممکن است. در ذیل روش های اقامت در اروپا را برای شما عزیزان بیان کرده ایم.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های بسیار ساده برای مهاجرت به اروپا ثبت شرکت است. در این روش نوع شرکت و هم چنین صورت حساب های آن در مدت زمان اقامت می تواند تاثیرگذار باشد اما یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای اخذ اقامت اروپا ثبت شرکت با مسئولیت محدود است.

در این روش باید یک حساب بین المللی در بانک های اروپایی برای خود باز کنید و تنها با سرمایه 10 هزار دلاری می توانید صاحب شرکتی در اروپا شوید. البته برای ثبت شرکت در این قاره نیاز است که مدارکی دیگر نیز داشته باشید که یکی از این مدارک داشتن گواهی عدم سوء پیشینه افراد است. هم چنین برای این کار نیاز است که طرح تجاری خود را در زمینه کاری و شغلی مورد نظر که می خواهید از طریق آن ثبت شرکت انجام دهید را نیز به همراه داشته باشید. این مدارک می تواند در اقامت دائم شما در اروپا بسیار تاثیر گذار باشد.

معمولا این ثبت شرکت در ایتالیا انجام می گیرد و شما می توانید از این طریق ویزای شینگن دریافت کنید و به سایر کشورهای اتحادیه اروپا مسافرت کنید. به هر حال برای انجام دادن چنین کاری نیاز است تا هر ساله گزارشات مالی خود را در خصوص صورت حساب های سود و زیان به دولت ایتالیا تحویل دهید تا دولت این کشور تصمیم بگیرد که اقامت اروپا را برای شما صادر کند.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اما یکی از راحت ترین و بهترین روش ها برای اخذ اقامت اروپا، شرایط تمکن مالی برای متقاضی است. در این روش متقاضی باید به دولت کشور اروپایی نشان دهد که شرایط لازم را برای اداره کردن زندگی خود بدون کار کردن دارد. افرادی می توانند از این طریق اقدام کنند که گردش حساب بانکی آن ها موجود باشد و از طریق این گردش حساب نشان می دهند که ماهیانه سودی به حساب آن ها واریز می شود.

هم چنین اشخاصی که سهامدار یک شرکت هستند و یا در یک کار سرمایه گذاری کرده اند و ماهیانه سود آن را دریافت می کنند می توانند از این طریق اقدام کنند. در چنین شرایطی بایستی گردش حساب خود را تحویل کشور اروپایی دهید و سپس از این طریق این گردش حساب سه ماهه خود را تحویل دولت این کشور دهید و بعد از آن یک اقامت موقت سه ماهه به شخص تحویل داده می شود.

مزیت های اقامت تمکن مالی

مزایای اقامت اروپا از طریق تمکن مالی زیاد است به طوری که شخص بدون هیچ گونه کار کردن در کشورهای اروپایی می تواند صاحب اقامت دائمی شود. این روش یکی از سریع ترین راه حل ها برای دریافت اقامت اروپا به حساب می آید و شخص می تواند بدون گذاشتن زمان زیادی آن را دریافت کند. از طریق این روش می توان برای سایر اعضای خانواده خود اقامت را دریافت کرد و این یکی از بزرگ ترین مزیت های این روش به حساب می آید، هم چنین برای اقامت اروپا از این طریق نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی است و شاید این برای افراد مسن تر بسیار مطلوب باشد به شرطی که ماهیانه دارای گردش حساب و موجودی مناسبی باشند.

شرایط پرداخت مالیاتی

هم چنین فردی که از طریق روش تمکن مالی اقامت را دریافت می کند از کلیه پرداخت مالیاتی معاف می شود و این یکی از بهترین راه حل ها برای افرادی است که می خواهند از پرداخت مالیات ها معاف شوند. در آخر باید بگوییم که فرد از کلیه هزینه های درمانی و حقوق شهروندی در دولت های اروپایی بهره مند می شود.

مدارک لازم برای تمکن مالی

  • در مرحله اول باید پرینت حساب سه ماهه آخر فرد گرفته شود
  • کلیه اسناد شغلی و مدارک مورد نیاز باید ترجمه شود
  • نشان دادن کلیه دارایی ها و سهام فرد و اثبات آن ها
  • ارائه و بررسی مدارک شناسایی شامل شناسنامه و پاسپورت الزامی است

اما برای تمکن مالی شرایط مالی فرد مورد نیاز است که بررسی شود به طوری که برای سرپرست خانوار حدودا ماهیانه 2 هزار یورو الزامی است که گردش حساب داشته باشد.

اخذ اقامت از طریق ازدواج

اما اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج هم امکان پذیر است به طوری که فرد می تواند برای خود همسری در یکی از کشورهای اروپایی برگزیند و از طریق ازدواج با وی بتواند اقامت دائم کشور اروپایی را اخذ کند. در این حالت همسر وی باید حتما جزء شهروند کشور مورد نظر محسوب شود و هم چنین توانایی ساپورت مالی وی را عهده دار باشد.

برای این کار شرایطی لازم است که همسر و خود شخص داشته باشند به طوری که حداقل سن هر کدام از آن ها 18 سال باشد و این که همسر وی در کشور مورد نظر هیچگونه سابقه کیفری نداشته باشد. مدارک لازم و مورد نیاز برای اثبات رابطه واقعی آن ها باید تحویل اداره مهاجرت داده شود تا شخص بتواند وارد این کشور شود، هم چنین در زمان ورود شخص به کشور مربوطه همسر وی هم باید در همان کشور باشد.

ازدواج صوری

اما سوالی که از ما زیاد پرسیده می شود این است که آیا با ازدواج صوری هم می توان اقامت اروپا را گرفت برای پاسخ دادن به این سوال باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که برای انجام دادن چنین کاری باید عواقب ناشی از آن را نیز در نظر داشته باشید به طوری که اگر سفارت کشور مربوطه به ازدواج صوری شما شک کند بدون شک پرونده شما را رد می کند و برای شما امتیاز منفی لحاظ خواهد کرد و شاید کار به دادگاه هم کشیده شود. هم چنین بعد از این که با شخص مورد نظر ازدواج صوری کردید تا دو سال حق ندارید از همدیگر جدا شوید زیرا در غیر این صورت اقامت شما لغو می شود و از کشور مربوطه اخراج می شوید.

در این مقاله شرایط و موارد مورد نیاز برای اخذ اقامت اروپا را مورد بررسی قرار دادیم امیدوارم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. جهت کسب مشاوره در این زمینه با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید.

منبع: سایت سفارت اروپا

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *