انگلستان, تمکن مالی

اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی

اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی 

اخذ اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی روشی است که متقاضیان بسیاری را به خود جلب می کند. اقامت انگلستان از طریق خرید ملک و اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری و اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت را می توان به عنوان زیر مجموعه ای تمکن مالی در نظر گرفت. البته ذکر این نکته لازم است که تمکن مالی ریسک کمتری داشته و شرایط سهل تری برای اخذ اقامت انگلستان دارد. لذا جهت درک بهتر مطلب از روش مقایسه ای استفاده کرده و به نتایجی می رسیم تا متقاضی در انتخاب روش اخذ اقامت انگلستان با اطلاعات بیشتری تصمیم گیری نماید. به طور کلی انواع روش‌های مهاجرت به انگلستان بدین شرح است.

چرا اقامت  و تابعیت انگلستان؟

انگلستان کشوری است که در زمره کشورهای اقتصادی بزرگ در جهان شناخته شده و رتبه قابل قبولی در کسب و کار و تجارت بین الملل دارد. برای رسیدن به این جایگاه اقتصادی مطمئن در دنیا انگلستان برنامه ریزی اقتصادی دقیقی را طراحی کرده و  با قدرت پیش می برد. در اکثر روش‌های اخذ اقامت و تابعیت انگلستان سود و منفعت کشور انگلستان لحاظ شده است چه به صورت سرمایه گذاری و چه به صورت انتقال دانش و تکنولوژی و یا انتقال افراد نخبه و کارآفرین به انگلستان و … البته تنوع روش‌ها به متقاضیان اقامت، حق انتخاب با توجه به شرایط شخصی، تمک مالی، هدف و انگیزه شخصی و …  را می دهد

 انواع روش‌های جذب افراد متمول و جذب سرمایه گذار در انگلستان با هدف توسعه اقتصادی:

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی:

نام دیگرش (ویزای کارآفرینی انگلستان پس از تحصیل ) است. در واقع تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کارآفرینی انگلستان است. در صورتی که متقاضی فارغ التحصیل از یکی از دانشگاه های انگلستان باشد می تواند با ارائه طرحی خلاق به عنوان کارآفرین، موفق به دریافت اخذ اقامت انگلستان شود. در واقع از تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای سرمایه گذاری روند اخذ اقامت پیش می رود. و یا اگر شخصی با هر ویزای دیگری در انگلستان حضور دارد. می تواند با سرمایه گذاری 50 هزار پوندی متقاضی ویزای کارافرین شود.

شرایط و ضوابط سرمایه گذاری 50 هزار پوندی:

 • میزان سرمایه به مبلغ 50 هزار پوند به این مبلغ باید در کشور انگلستان در دسترس باشد.
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی حداقل 5 آیلتس
 • شرط سنی حداقل 16 سال
 • شواهدی دال بر تمکن مالی متقاضی

مزیت روش اخذ اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی نسبت به روش سرمایه گذاری 50 هزار پوندی:

در روش سرمایه گذاری 50 هزار پوندی اثبات دارایی متقاضی و انتقال دارایی متقاضی به کشور انگلستان قطعی است.  متقاضی را مجبور به خروج سرمایه از کشور مبدا و سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در انگلستان می کند، اما در روش مکن مالی اشاره به تمکن مالی متقاضی در داخل دارد و اجباری جهت خروج سرمایه دارد در نتیجه اخذ اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی ریسک کمتری می طلبد.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی:

متقاضی اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی، باید توانایی مالی انتقال این مبلغ را به انگلستان جهت سرمایه گذاری داشته باشد، به عنوان متقاضیان صاحبان تجارت نیازی به پیشنهاد شغلی و دعوتنامه کاری ندارند. در واقع هدف از طرح اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی جذب افراد ثروتمند در جهت بهبود و توسعه اقتصادی کشور انگلستان است.

شرایط و ضوابط اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی:

 • ارائه مدرکی دال بر وجود مبلغ سرمایه گذاری
 • ارائه طرح تجاری و کارآفرینی
 • حداقل 2 میلیون پوند سرمایه در خرید اوراق قرضه دولت انگلستان و یا خرید اوراق قرضه یک شرکت تجاری معتبر و ثبت شده در انگلستان
 • مبلغ 2 میلیون پوند باید در دسترس و قابل انتقال به انگلستان باشد.

مزیت روش تمکن مالی نسبت به  روش سرمایه گذاری 2 میلیون  پوندی:

در روش سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی اثبات دارایی متقاضی و انتقال دارایی متقاضی به کشور انگلستان قطعی است.  متقاضی را مجبور به خروج سرمایه از کشور مبدا و سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در انگلستان می کند، اما در روش اخذ اقامت انگلستان اشاره به تمکن مالی متقاضی در داخل دارد و اجباری جهت خروج سرمایه دارد در نتیجه اخذ اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی ریسک کمتری می طلبد. بنابراین اخذ اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی در اولویت است  نه نیازی به سرمایه گذاری دارد  و نه نیازی به خرید ملک است و نه حتی نیازی به پرداخت مالیات است.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری یک میلیون پوندی: این برنامه توسط دولت انگلستان در جهت جذب افراد متخصص با دارایی های زیاد به همراه خانواده است. این روش شباهت زیادی به روش اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی دارد.

ویژگی های اخذ تمکن مالی:

 • نیازی به ثبت شرکت و یا هزینه مالیات ندارد.
 • استفاده از افراد بومی اجبار نیست.
 • فاقد ریسک نسبت به سایر روش‌های سرمایه گذاری در انگلستان
 • نیازی به طراحی و ایجاد و کارآفرینی در کسب و کار نیست.
 • شرایط سنی و محدودیت سنی لحاظ نشده است.
 • سطح زبان و مدرک زبان برای متقاضی لحاظ نشده است.
 • اخذ اقامت خانواده و فرزندان زیر 18 سال به راحتی

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *