آفریقای جنوبی, تحصیلی

تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی

تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی

تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی را باهم بررسی می کنیم، امروزه کشور آفریقای جنوبی به لحاظ برخورداری از سیستم آموزشی فعال در زمینه برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی در بین کشورهای جهان زبانزد است. دوره های آموزش زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی بر جدیدترین روش های آموزش زبان انگلیسی در دنیا منطبق است.

از این رو، موسسات و مراکز آموزش زبان انگلیسی در این کشور از بالاترین سطوح کیفیت آموزشی جهت تدریس زبان انگلیسی به شرکت کنندگان در این دوره ها مجهز هستند.

به همین دلیل، مدارک زبان انگلیسی از جمله تافل و آیلتس که از سوی این مراکز آموزشی صادر می گردد از اعتبار جهانی برخوردار است. این مساله موحب شده همه ساله بسیاری از افراد علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی به آفریقای جنوبی سفر کنند و در دوره های پیشرفته آموزش زبان انگلیسی در این کشور ثبت نام نمایند.

 تحصیل در دوره های زبان انگلیسی آفریقای جنوبی چه مزایایی در بر دارد

آموزش زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی به چند دلیل دارای مزیت است که جا دارد برای آشنایی بیشتر علاقه مندان به آن‌ها اشاره کنیم:

انگلیسی زبان بودن کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی به لحاظ قرار گرفتن تحت استعمار کشور انگلستان و تاثیرپذیری از این کشور اروپایی از جهات گوناگون، نمونه ای از کشورهای آفریقایی انگلیسی زبان در دنیا شناخته می شود.

رواج محاوره به زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی این کشور سبب شده تا مردم آفریقای جنوبی به طور عموم به این زبان آشنایی داشته و در زندگی روزمره از آن استفاده نمایند. این مساله به خودی خود سبب می شود آفریقای جنوبی مکان مناسبی برای اقامت جهت تحصیل، کار و زندگی مهاجران خارجی باشد. بنابراین افرادی که به آفریقای جنوبی سفر می کنند با داشتن تسلط کافی به این زبان بین المللی می توانند با اطمینان خاطر در این کشور اقامت گزیده و ارتباط مطلوبی با شهروندان این کشور برقرار نمایند.

هزینه های پایین تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی:یکی از امتیازهای ویژه ای که مهاجرت به آفریقای جنوبی از آن برخوردار است پایین بودن هزینه های تحصیل و گذران زندگی در این کشور است. مهاجرت به آفریقای جنوبی از نظر هزینه های روزمره زندگی از جمله هزینه مسکن، غذا، پوشاک، حمل و نقل و … در مقایسه با آمریکا و کشورهای اروپایی بسیار مناسب می باشد. همچنین شهریه لازم به منظور تحصیل در مراکز آموزشی آفریقای جنوبی نسبت به کشورهای نامبرده کمتر است. این امر سبب تمایل بیشتر افراد در تقاضای سفر به آفریقای جنوبی و تحصیل در دوره های زبان انگلیسی این کشور می شود.

تنوع دوره های آموزش زبان انگلیسی

از آنجایی که تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی از میزان تنوع بالایی بهره مند است انتخاب مناسبی برای افرادی به شمار می رود که قصد شرکت در دوره های آموزش زبان و ارتقای سطح زبان انگلیسی خود را دارند. دوره های زبان آفریقای جنوبی در قالب دوره های کوتاه مدت و بلندمدت ارائه می شوند و متقاضیان می توانند بدون داشتن مدرک آیلتس در این دوره ها شرکت نمایند.

امکان تطبیق واحدهای درسی:

از جمله مزایای خوبی که تحصیل در آفریقای جنوبی دارد امکانی است که این کشور جهت تطبیق واحدهای درسی که فرد متقاضی قبلا موفق به گذراندن آن‌ها شده فراهم نموده است. افرادی که برای تحصیل در این کشور انگلیسی زبان اقامت می کنند می توانند با معادل سازی واحدهای درسی به ادامه تحصیل در رشته انتخابی خود مشغول شوند.

شرایط مطلوب در زمینه اخذ ویزا:

از ویژگی های مثبت تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی، شرایط مناسبی است که در این کشور برای صدور ویزای تحصیلی وجود دارد. افرادی که با هدف یادگیری زبان انگلیسی به آفریقای جنوبی مهاجرت می کنند می توانند زمانی که نسبت به اخذ ویزای خود اقدام می نمایند جهت صدور ویزا برای اعضای خانواده نیز درخواست دهند.

فرصت کاری در حین ادامه تحصیل:

برای متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی این فرصت فراهم شده تا قادر باشند در زمان ادامه تحصیل در این کشور به کار مشغول شوند.

اقامت در کشوری پیشرفته همراه با جاذبه های طبیعی فراوان:

کشور آفریقای جنوبی به عنوان منطقه ای سرشار از منابع طبیعی که اقتصاد آن در حال پیشرفت روزافزون است مکان دلپذیری جهت اقامت افراد علاقه مند به مهاجرت به این کشور ثروتمند آفریقایی به شمار می رود. امکان اقامت در آفریقای جنوبی با بهره مندی از استانداردهای روز دنیا به شکلی مطلوب و رضایت بخش فراهم است. مناطق طبیعی زیبا و شگفت انگیز و تنوع بالای آب و هوایی، سبب جذب خیل عظیم گردشگران و طبیعت دوستان از سرتاسر نقاط جهان به این کشور می شود.

امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا:

وجود دانشگاه های معتبر دنیا در شهرهای مختلف آفریقای جنوبی انگیزه خوبی برای کسانی است که آرزوی مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان و ادامه تحصیل در بالاترین سطوح آموزشی دنیا را در سر می پرورانند. مدارک تحصیلی که آفریقای جنوبی برای دانش آموختگان در این کشور صادر می کند از نظر اعتبار مورد تایید برترین دانشگاه های دنیاست. افرادی که موفق به تحصیل در آفریقای جنوبی می شوند این فرصت را خواهند داشت که در معتبرترین دانشگاه های موجود در آمریکا و اروپا به ادامه تحصیل مشغول شوند.

انواع دوره های زبان آفریقای جنوبی

جالب است بدانیم برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی بر طبق نظام آموزشی کشور انگلستان و به روش تعاملی و در محیطی کاملا دوستانه و صمیمی انجام می شود. در نتیجه افرادی که برای یادگیری زیان انگلیسی در دوره های زبان آفریقای جنوبی شرکت می کنند امکان آموزش زبان به شکلی سرگرم کننده، راحت و سریع را تجربه خواهند کرد. دوره های زبان آفریقای جنوبی به صورت کاملا حرفه ای برگزار می شود و بسته به این که دوره ها از نظر زمانی، کوتاه مدت یا بلندمدت بوده و چه مهارت هایی در آن‌ها آموزش داده شود دارای قیمت های مختلف است.

آموزش زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی برای افراد علاقه مند به شرکت در این دور ها  در قالب دوره های گوناگون برگزار می شود.

انواع دوره های زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی عبارتند از:

دوره زبان آکادمیک که به صورت فشرده برگزار می گردد و مدت زمان آن ۲۱ ساعت در هفته است.

دوره زبان آکادمیک که به صورت غیر فشرده برگزار می گردد و مدت زمان آن ۱۷ ساعت در هفته است.

دوره زبان تخصصی که ۲۱ ساعت در هفته و به منظور شرکت در آزمون آیلتس و تافل برگزار می گردد.

دوره آموزشی جهت آموزش زبان انگلیسی به کسانی که مشاغل خاص دارند مانند بازرگانان، بازاریاب ها و خلبانان

دوره آموزشی برای افرادی که مدرس زبان هستند (CELTA)

مقالات مرتبط با آفریقای جنوبی:

 1. مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی
 2. تحصیل داروسازی در کشور آفریقای جنوبی
 3. تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی
 4. اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی
 5. هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

این کشور به دو اقیانوس اطلس و اقیانوس هند متصل شده است، این کشور جمعیتی به معادل ۵۳ میلیون نفر در خود جای داده است.

زبان های اصلی این کشور افریکانز، انگلیسی، اندبله، حوسه، زولو، سپدی،  سسوتو، ستسواتا، سواتی، چیوندا، ایکستسا نگا می باشند.

مذهب این کشور در نقاط مختلف متفاوت است و اکثریت مذهبشان مسیحی و عقاید سنتی آفریقا، هندو، مسلمان و یهودی می باشد. در این کشور بیشتر مردم اصیلشان به صورت قبایلی زندگی می کنند، و نوع حکومت این کشور دموکراسی پارلمانی می باشد.

واحد پول این کشور راند می باشد . بیشتر اب و هوای این کشور در منطقه ی نیمه خشک قرار گرفته است، این کشور متشکل شده از سه پایتخت متفاوت با نام های پرتوریا، بلوم فونتین، کیپ تاون می باشد، که مهم ترین شهر زیبای این کشور کیپ تاون می باشد.

تحصیل دارو سازی در آفریقای جنوبی

دارو سازی یک رشته بسیار پر شغلی می باشد که هر ساله مبلغ حقوق قابل توجهی را شخص دریافت می کند. این رشته یکی از رشته های پزشکی آفریقای جنوبی می باشد که بیشتر در خدمات بهبودی بیمار می باشد، دارو سازی رشته ای می باشد که شما با شخص بیمار ارتباطی ندارید و بیشتر با نسخه ی بیمار سرو کار دارید.

طول دوره ی کارشناسی این رشته به مدت ۴ سال به طور تمام وقت می باشد. پس از گذراندن این دوره شما موفق به اخذ مدرک دارو سازی در مقطع کارشناسی می شوید، شما شخص  عزیز پس از اخذ مدرکتان باید یک دوره ی یک ساله کار اموزی را بگذرانید.

تحصیل دارو سازی در آفریقای جنوبی  مستلزم  کسب نمره ی قابل قبول در این درس ها می باشد، مانند: زیست شناسی، شیمی،، فیزولوژی انسان، شناسایی اقلام دارویی فارما کولوژی می باشد. یک دارو ساز باید تمام  مهارت های نسخه خانی و تعیین نسخه و از علائم بیماری مورد نظر اگاهی داشته باشد و متناسب با وضعیت بیمار دوز دارو ها را تعیین کند. کار آموزی دوره ی یکساله پس از اخذ مدرک کارشناسی در آفریقای جنوبی، پس از به اتمام رساندن دوره ی کارشناسی و تحصیل دارو سازی در آفریقای جنوبی و اخذ مدرک کارشناسی در این دوره شما باید به مدت یک سال در یک دارو خانه یا دارو خانه ی صنعتی در کشور افریقای جنوبی کار اموزی کنید.

شما در این دوزره یک ساله موفق به در یافت مهارت های بیشتر جهت ارتقا اگاهی خود می شوید، شما در حین کار آموزی باید گزارشات خود را ارائه کنید.

این گزارشات اعمم از

تکمیل نمونه کارها  CPD

تکمیل گزارشات پیشرفته از کار خود

نرم افزار پیش ثبت نام

تایید حضور شما در دارو خانه ی مورد نظر و تکمیل دوره ی یکساله کار اموزی

بعد از به اتمام رساندن دوره ی کار اموزی خود شما یک مدرک برای این دوره اخذ می نمایید.

و این مدرک نشان می دهد که شما در این کشور دوره ی تحصیلی ۴ ساله کارشناسی و دوره ی یک ساله ی کار اموزی خود را با موفقیت به اتمام رسانده اید و این مدرک به شما صلاحیت می دهد که در مقاطع بالاتر قادر به تحصیل در رشته دارو سازی می باشید.

مهارت هایی که یک متقاضی بعد از به اتمام رساندن تحصیل دارو سازی در آفریقای جنوبی و دوره ی کار اموزی خود کسب می کند:

 • مهارت و تخصص های فنی از مایشگاهی
 • مهارت های عمومی در رشته ی دارو سازی
 • تحلیل داده ها
 • مهارت های عمومی مربوط به ای تی
 • کار به صورت گروهی

هزینه هایتحصیل دارو سازی در آفریقای جنوبی: دانشجویان متقاضی تحصیل دارو سازی در آفریقای جنوبی، باید برای هر دوره ی تحصیلی خود ۳۸۷۲۸الی ۴۸۵۵۰ راند هزینه ی تحصیل خود کنند، هزینه های پر داختی دانشجو یان در کشور افریقا متغیر می باشد، اگر شما شهروند این کشور نباشید باید مبلغ بیشتری را برای تحصیل خود هزینه کنید.

بازار کار بعد از تحصیل دارو سازی در آفریقای جنوبی:

شما برای کار در این کشور بعداز به اتمام رساندن دوره ی تحصیلی خود باید مجوز کار در این کشور را اخذ نمایید.

شما فرد متقاضی باید ابتدا در شورای دارو سازی این کشور ثبت نام کنید و مدارک لازم اعم از مدارک تحصیلی خود ومدرک کار اموزی خود و نامه ی تایید شده، مدرکتان از سوی وزارت بهداشت این کشور را در اختیار داشته باشید و مدارک لازمه را به شورای دارو سازی این کشور ارسال نمایید.

بعد از تایید مدارکتان از سوی شورای دارو سازی از شما امتحانی گرفته می شود، اگر نمره ی کسب شده مناسب باشد به شما اجازه کار در این کشور داده می شود، شما باید کاملا به زبان افریقای جنوبی تسلط داشته باشید زیرا ارتباط با مردمان این کشور بدون داشتن تسلط زبان کاری غیر ممکن می باشد.

تحصیل دارو سازی در افریقای جنوبی از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد، سعی کنید اگر قصد مها جرت به این کشور را از طریق تحصیل در رشته دارو سازی دارید حتما اگاهی خود را ارتقا دهید.

از جمله دانشگاه های معتبر این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • RHODES
 • STELLENBOSCH
 • UNIVERSITY OF CAPE TOWN
 • UNIVERSITY OF KWAZULU NATA L
 • UNIVERSITY OF PRETORIA
 •  UNIVERSITY OF FREE STATE
 • UNIVERSITY OF FORTHARE
 • UNIVERSITY OF SOUTH AFRICA
 • UNIVERSITY OF VENDA
 • UNIVERSITY OF KWAZULU NATAL

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *