انگلستان, انگلیس, پناهندگی

مهاجرت قاچاقی به انگلستان

مهاجرت قاچاقی به انگلستان

مهاجرت قاچاقی به انگلستان  چگونه است؟

مهاجرت قاچاقی به انگلستان  یکی از خطرناک ترین روش های مهاجرت به این کشور است. در واقع مهاجرت قاچاقی به انگلستان  را باید همان مهاجرت به شیوه ی پناهندگی دانست.  کشور انگلستان  به دلیل جایگاه ویژه ای که در زمینه ی اقتصاد جهان دارد و همچنین به دلیل داشتن برترین دانشگاههای جهان همواره مورد توجه افراد بسیاری بوده است و تعداد زیادی از افراد تمایل دارند که به این کشور مهاجرت کنند. برای مهاجرت به این کشور راههای قانونی و مطمئن بسیاری وجود دارد مثلاً افراد می توانند از طریق درخواست ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به کشور انگلستان  نمایند ولی برخی افراد روش های غیر قانونی را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنند . شخصی که از روش غیر قانونی برای مهاجرت به کشور انگلستان  و برای بدست آوردن آوردن اقامت این کشور اقدام می کند بایستی تمامی خطرات و مشکلات این راه را بپذیرد.

موسسه مهاجرتی آوات روش های غیرقانونی را به هیچ وجه توصیه نمی کند. مطالعه مقاله راه های مهاجرت به انگلستان به صورت قانونی را قبل از مطالعه این مطلب پیشنهاد می کنیم.

اشخاصی که به روش مهاجرت قاچاقی به انگلستان  اقدام می نمایند باید مطلع گردند که در این کشور از هیچ نوع امکانات و خدماتی بهره مند نمی گردند و تا هنگامی که اقامت آنها قطعی نشود از هیچ گونه خدمات شهروندی در انگلستان  نمی توانند استفاده کنند.کشور انگلستان  در مورد افرادی که از راه مهاجرت قاچاقی به انگلستان  اقدام می کنند قوانین  بسیار سختگیرانه ای دارد و اگر درخواست پناهندگی افراد مورد تأیید دولت انگلستان  قرار نگیرد باید آنها سریعاً خاک انگلستان  را ترک کنند.

افرادی که از طریق مهاجرت قاچاقی به انگلستان  اقدام می کنند تا زمانی که از سوی دولت انگلستان  مورد تأیید قرار نگیرند حق هیچ گونه کار و تحصیلی در این کشور را نخواهند داشت.

انواع روش های مهاجرت قاچاقی به انگلستان

افرادی که به روش قاچاقی و غیرقانونی اقدام به مهاجرت به کشور انگلستان  می کنند از شیوه های متفاوتی استفاده می کنند در ادامه به معرفی و بررسی این شیوه ها خواهیم پرداخت:

1-   مهاجرت قاچاقی به انگلستان  با استفاده از روش مذهبی

فردی که از این طریق به کشور انگلستان  مهاجرت می کند و درخواست پناهندگی انگلستان  را دارد باید ابتدا اثبات کند که دین خود را تغییر داده است و به خاطر مشکلاتی که بدلیل تغییر دین در کشورش دارد خواستار اقامت در انگلستان  است. دولت انگلستان  هم پرونده ی وی را بررسی می کند و اگر مسئله یا مشکلی نباشد با درخواست پناهندگی او موافقت خواهد نمود.

2-   مهاجرت قاچاقی به انگلستان  با استفاده از روش اجتماعی

در این روش فرد باید به دولت انگلستان  ثابت کند که در کشورش به لحاظ اجتماعی با مشکلاتی مواجه بوده است و به همین خاطر قصد تغییر کشور خود را دارد و درخواست پناهندگی خود را به دولت انگلستان  ارائه می دهد و اگر درخواستش مشکلی نداشته باشد مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

3-   مهاجرت قاچاقی با انگلستان  با استفاده از روش سیاسی

فردی که از این روش استفاده می کند باید مدارکی را به دولت انگلستان  ارائه دهد که نشان دهد به لحاظ سیاسی و امنیتی در کشورش با مشکلاتی مواجه است و از همین رو کشور خود را ترک کرده و اگر به کشورش بازگردد امنیت جانی نخواهد داشت و مورد آزار و اذیت جسمی و روحی قرار خواهد گرفت.

مهاجرت قاچاقی به انگلستان  مشکلات بسیاری را برای افراد به همراه دارد و اگر در این راه با قاچاقچیان انسان هم مواجه شوند این مشکلات افزوده خواهد شد و در حقیقت افرادی که از این طریق اقدام می کنند به هیچ وجه امنیت جانی ندارند و از طرفی هم دولت انگلستان  دید خوبی نسبت به افراد پناهجو ندارد و برای این گونه افراد قوانین بسیار سختی را اعمال می کند.

اشخاصی که از طریق مهاجرت قاچاقی به انگلستان  وارد می شوند ابتدا باید به یک سری سؤالات اداره ی مرزبانی انگلستان  پاسخ دهند که این سؤالات عبارتند از:

1-   چرا درخواست پناهندگی در کشور انگلستان  دارند؟

2-   زمان ورود به انگلستان  و همینطور نحوه ی ورود با انگلستان  چه بوده است؟

3-   به چه دلایلی نمی توانند به کشور خود برگردند؟

همانطور که پیش از این گفتیم دولت انگلستان  در برابر افراد پناهجو و کسانی که به صورت غیر قانونی وارد این کشور می شوند قوانین سختگیرانه ای دارد . اگر درخواست پناهندگی افراد توسط دولت انگلستان  مورد پذیرش قرار نگیرد باید آنها سریعاً خاک انگلستان  را ترک کنند در غیر این صورت دولت انگلستان  هیچ گونه کمکی به آنها نخواهد کرد و این افراد با مشکلات بسیاری در این کشور مواجه خواهند شد البته دولت انگلستان  در قبال این افراد هیچ گونه اقدامی جهت آزار و اذیت جانی آنها نخواهد داشت ولی به هر حال  این افراد به هیچ وجه هم مورد حمایت این دولت نخواهند گرفت.

گاهی اوقات به افرادی که از طریق مهاجرت قاچاق به انگلستان  وارد این کشور می شوند، مهاجران نامشروع در انگلستان  گفته می شود .

چه افرادی به عنوان مهاجر نامشروع در انگلستان  شناخته می شوند؟

1-   افرادی که از طریق راههای مخفی غیر قانونی وارد کشور انگلستان  شده اند

2-   افرادی که به صورت کاملاً قانونی وارد انگلستان  شده اند مثلاً از طریق ویزای توریستی  یا کاری و تحصیلی وارد این کشور شده اند ولی بعد از تمام شدن مدت اعتبار ویزای خود انگلستان  را ترک نکرده اند

3-   افرادی که درخواست پناهندگی آنها توسط دولت انگلستان  رد شده ولی آنها همچنان در خاک انگلستان  حضور دارند

4-   کودکان متولد شده از مهاجران غیر قانونی

چه موانعی برای افرادی که از طریق مهاجرت قاچاقی به انگلستان  وارد شده اند وجود دارد؟

اغلب مردم انگلستان  از حضور غیر قانونی و قاچاق افراد در کشورشان ناراضی هستند طبق نظرسنجی که در سال 2013 انجام گرفت حدود 82 درصد مردم انگلستان  خواستار حذف مهاجران قاچاق در انگلستان  بوده اند.

از دیگر موانع عمده می توان به کمبود بودجه مهاجرت در کشور انگلستان  اشاره نمود . دولت انگلستان  در سال 2014 حدود 8/1 میلیارد پوند را برای کنترل مهاجرت در این کشور هزینه کرد که این مبلغ حدود 25/0 درصد کل هزینه های دولت انگلستان  بوده است.

یکی دیگر از مشکلات و موانع مهاجران غیر قانونی در انگلستان  اندازه ی بازداشتگاه در این کشور است. حدود 2500 نفر در هر زمان می تواند در بازداشت نگهداری شود.

یکی دیگر از موانع نداشتن توافق نامه بین دولت انگلستان  و کشور مبدأ است . افرادی که به صورت قاچاقی به انگلستان  مهاجرت می کنند اکثراً کشورشان با انگلستان  توافق نامه ندارد.

یکی دیگر از مشکلات مهاجران قاچاقی این است که اکثراً نمی توانند مدارک و اسناد قابل قبولی  جهت درخواست پناهندگی به دولت انگلستان  تحویل دهند.

با توجه به مطالب ذکر شده،پناهندگی در انگلستان  به هیچ وجه توصیه نمی گردد و بهتر است افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان  را دارند از سایر روش های قانونی مانند مهاجرت تحصیلی به انگلستان مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و…استفاده کنند.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *