آذربایجان

اعزام دانشجو به باکو

اعزام دانشجو به باکو
در این مقاله قصد داریم درباره نحوه اعزام دانشجو به باکو و هر انچه که در این راه نیاز است را برای شما عزیزان بیان کنیم. آذربایجان یا جمهوری آذربایجان کشوری مهم در قاره آسیا می باشد. این کشور بزرگ ترین و همچنین پرجمعیت ترین کشور در منطقه قفقاز می باشد. آذربایجان از نظر علمی پیشرفت های بسیاری داشته و دارای دانشگاه های معتبر بسیاری در سطح بین المللی می باشد که همه ساله افراد بسیاری از سراسر جهان جهت ادامه تحصیل مهاجرت می نمایند.
موضوعاتی که در این به آن‌ها پرداختیم عبارتند از:
 1. اعزام دانشجو به باکو
 2. زبان برای اعزام تحصیل در باکو
 3. شرایط اعزام
 4. مدارک لازم برای اعزام
 5. اعزام دانشجو به باکو برای تحصیل پزشکی
 6. اعزام دانشجو به باکو در رشته های مهندسی
 7. دانشگاه معماری و ساختمان جمهوری آذربایجان
 8. دانشگاه دولتی نفت جمهوری آذربایجان
 9. دانشگاه ملی علوم آذربایجان
 10. دانشگاه ملی علوم آذربایجان
 11. دانشگاه طب جمهوری آذربایجان (AMU)
 12. دانشگاه پلی تکنیک جمهوری آذربایجان
 13. دانشگاه نقاشی و مجسمه سازی جمهوری آذربایجان

اعزام دانشجو به باکو

اعزام دانشجو به باکو

 برای دانشجویانی که دارای مدارک تحصیلی معتبری در ایران هستند و در دانشگاه های معتبر در حال تحصیل هستند کار بسیار آسانی است. زبان رسمی در دانشگاه های باکو ترکی و انگلیسی می باشد. بیشتر دانشگاه های بزرگ آذربایجان و باکو پذیرش دانشجویان ایرانی را دارند و فقط کافیست متقاضیان مدارک تحصیلیشان را ترجمه کرده و برای این دانشگاه های ارسال کنند. تا بتوانند در یکی از این دانشگاه های ادامه تحصیل دهند.
اعزام دانشجو به باکو هزینه های زیادی نخواهد داشت و حتی می توانید پس از اعزام و شروع تحصیل در باکو در حین تحصیل اقدام به کار نیز بکنید.
ساعت های مجاز برای کار دانشجویی در حدود 30 ساعت در هفته است، معمولا در مناطق تحصیلی دانشجویان کار با این ساعت کاری پیدا خواهد شد که بتوایند بخشی از هزینه های تحصیلی خود را فراهم کنید.

زبان برای اعزام تحصیل در باکو

در باکو شرایط تحصیل برای بومیان و شهروندان خارجی یکسان است و تنها تفاوت در زبان است. باید ابتدا در زمینه یادگیری زبان اقدام کنید. پس از یادگیری می توانند وارد بخش آموزش های اصلی شوید. آموزش زبان در خود همان دانشگاه ها انجام خواهد گرفت و نیاز نیست در کلاس های جداگانه ای برای این منظور شرکت کنید.

شرایط اعزام دانشجو به باکو

اعزام دانشجو به باکو
کسانی که قصد دارند برای اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی آذربایجان اقدام کنند، باید حداقل نمره 15 در دروس علوم طبیعی ( فیزیک شیمی زیست شناسی) کسب کرده باشند. هم چنین داشتن مدرک و تسلط به زبان انگلیسی لازم و ضروری است.

مدارک لازم برای اعزام دانشجو به باکو

برای درخواست تحصیل در این دانشگاه ها باید مدارکی را مثل پاسپورت، کپی دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی، ترجمه شده مدارکتان، مدرک زبان و چند قطعه عکس 3*4 شخصا و حضورا به دانشگاه تحویل دهید.

اعزام دانشجو به باکو برای تحصیل پزشکی

در آذربایجان دانشگاه های زیادی به منظور تحصیل پزشکی وجود دارند. از جمله این دانشگاه های می توان به دانشگاه دولتی باکو،دانشکاه خزر، دانشگاه قفقاز و … اشاره کرد که تنها دانشگاه خزر است وزارت علوم ایران آن را تایید کرده است.

اعزام دانشجو به باکو در رشته های مهندسی

باکو در برخی رشته های مهندسی نیز دانشگاه های باکو می تواند پذیرای دانشجویان خرجی باشد. البته باید در نظر داشته باشید که در دانشگاه هایی تحصیل کنید که تاییدیه وزارت علوم ایران را داشته باشند. اعزام برای رشته های مهندسی خیلی سخت تر نسبت به رشته های پزشکی است.

انواع دانشگاه آذربایجان

اعزام دانشجو به باکو

دانشگاه معماری و ساختمان جمهوری آذربایجان

می توانید در این دانشگاه در رشته های متنوع معماری، عمران، ساختمان، مهندسی ساخت، مهندسی منابع آب و اقتصاد، اقتصاد ساخت، فناوری ساخت، مهندسی مکانیک و فناوری اطلاعات درمقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل نمایید، اما این نکته حائز اهمیت است که تحصیل در این دانشگاه به زبان آذری و روسی می باشد.

دانشگاه دولتی نفت جمهوری آذربایجان

می توانید در این دانشگاه در رشته های متنوع و مرتبط با نفت و گاز در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل نمایید، اما دقت نمایید تحصیل در این دانشگاه به زبان روسی و آذری می باشد. قبل از تحصیل در این دانشگاه باید یک دوره یک ساله آمادگی قبل از شروع ترم بگذرانید که هزینه آن سالانه 800 تا 1100 دلار می باشد.

 دانشگاه ملی علوم آذربایجان

این دانشگاه از دانشگاه های اصلی و به اصطلاح دانشگاه مادر در این کشور می باشد، زبان تحصیل در این دانشگاه آذری یا روسی می باشد، اما تفاوت آن با دانشگاه های دیگر در عدم وجود دوره های آمادگی پیش از شروع ترم می باشد. مقطع دکتری در این دانشگاه مورد تایید می باشد که طول آن سه ساله و شهریه ان سالی 3000 دلار است.

دانشگاه ملی علوم آذربایجان

 این دانشگاه از دانشگاه های اصلی و به اصطلاح دانشگاه مادر در این کشور می باشد، زبان تحصیل در این دانشگاه آذری یا روسی می باشد، اما تفاوت آن با دانشگاه های دیگر در عدم وجود دوره های امادگی پیش از شروع ترم می باشد. مقطع دکتری در این دانشگاه مورد تایید می باشد که طول آن سه ساله و شهریه آن سالی 3000 دلار است.

 دانشگاه طب جمهوری آذربایجان (AMU)

این دانشگاه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به متقاضیان دروس را به صورت مشروط ارائه می دهد که متقاضیان قبل از تحصیل باید دوره آمادگی یکساله قبل از شروع ترم را با مبلغ بین 250 تا 700 دلار بسته به رشته بگذرانند. زبان تحصیل در این دانشگاه به زبان آذری، روسی و انگلیسی می باشد.

دانشگاه پلی تکنیک جمهوری آذربایجان

تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و در رشته های فنی، مهندسی مانند: مهندسی مکانیک، برق، کامپیوتر، متالوژی و…. مورد تایید است ولی زبان تحصیل به زبان اذری و روسی می باشد. شهریه دوره آمادگی قبل از تحصیل سالی 500 تا 700 دلار و در دانشگاه سالی 800 تا 1500 دلار به مدت 4 سال برای مقطع کارشناسی می باشد.

دانشگاه نقاشی و مجسمه سازی جمهوری آذربایجان

دروس در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های نقاشی، مجسمه سازی، معماری داخلی، طراحی مد و لباس، شیشه، سرامیک و… به زبان اذری یا روسی ارئه می گردد که شهریه دوره آمادگی قبل از ترم 800 دلار، شهریه دوره کارشناسی به طور سالانه 1500 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد 1900 دلار می باشد.
 معمولا اعزام دانشجو به باکو برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی انجام خواهد شد، اما در برخی رشته های مهندسی نیز دانشگاه های باکو می تواند پذیرای دانشجویان خرجی باشد. البته باید در نظر داشته باشید که در دانشگاه هایی تحصیل کنید که تاییدیه وزارت علوم ایران را داشته باشند. اعزام برای رشته های مهندسی خیلی سخت تر نسبت به رشته های پزشکی است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *