انگلستان, تحصیلی

بورسیه تحصیلی در انگلیس

بورسیه تحصیلی در انگلیس

از آنجایی که همواره تعداد بورسیه تحصیلی در انگلستان نسبت به تعداد افراد متقاضی کمتر می باشد به همین خاطر بر سر دریافت بورسیه تحصیلی رقابت زیادی بین متقاضیان صورت می گیرد. با توجه به این که تحصیل و آموزش در کشور انگلیس ارزان نیست بهره مندی از بورسیه تحصیلی می تواند کمک شایانی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان نماید. دولت انگلیس با در نظر داشتن این موضوع شرایط لازم به منظور دریافت بورسیه تحصیلی را مشخص نموده است. برخورداری از بورسیه تحصیلی انگلیس مسیر را جهت مهاجرت به این کشور هموار نموده و شرایط بسیار مطلوبی را برای ادامه تحصیل در این کشور فراهم نموده است.

شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس

افرادی که تمایل دارند جهت ادامه تحصیل و استفاده از بورسیه اقدام نمایند می بایست نسبت به احراز شرایط لازم جهت اخذ بورسیه اقدام نمایند. بورسیه معمولا در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان بین المللی مقیم انگلیس اعطا می گردد.

چنانچه فرد متقاضی بخواهد در مقطع تحصیلی کارشناسی از بورسیه تحصیلی برخوردار شود می بایست در ابتدا وارد دانشگاه مربوطه در کشور انگلیس شده و به مدت یک ترم به تحصیل بپردازد و پس از آن که موفق به کسب نمرات بالا شد نسبت به درخواست بورسیه تحصیلی اقدام نماید. ولی افراد متقاضی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری قادر خواهند بود از طریق اخذ پذیرش دانشگاه و احراز شرایط لازم جهت اخذ بورسیه نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی این کشور مبادرت ورزند.

شرایط لازم جهت دریافت بورسیه شامل موارد زیر است:

زمانی که فرد متقاضی موسسه ای را به منظور دریافت بورسیه  انتخاب می کند و در نظر دارد نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس از موسسه مورد نظر اقدام به عمل آورد لازم است در رده سنی که مورد نیاز آن موسسه است قرار گیرد. بیشتر بورسیه های تحصیلی توسط موسساتی ارائه می شوند که رده سنی خاصی دارند.

افراد متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در هر یک از مقاطع تحصیلی که مشغول به ادامه تحصیل باشند می بایست ریز نمرات مربوط به رشته تحصیلی سال های قبل خود را همراه با ترجمه آن در اختیار داشته باشند.
در زمان اشتغال به تحصیل برنامه ای برای فرد متقاضی در نظر گرفته می شود که وی ملزم است به آن برنامه کاملا تعهد داشته باشد.
برخی اوقات نیاز خواهد بود که فرد متقاضی جهت تحصیل در رشته تحصیلی خود مدارک زبان تافل و آیلتس را ارائه نماید.

بهتر است فرد متقاضی در زمانی که درخواست خود را برای اخذ بورسیه تحصیلی ارائه می دهد یک برنامه تحصیلی برای خود در نظر داشته باشد.
در اکثر مواقع بورسیه تحصیلی بر پایه نمرات و معدل بالا اعطا می گردد. بنابراین بهتر است فرد متقاضی نسبت به این موضوع توجه کافی داشته باشد.
آن دسته از متقاضیانی که توانایی ارائه مقاله های علمی و تالیفی را دارند از فرصت بیشتری جهت اخذ بورسیه تحصیلی  برخوردار می باشند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس

 • افراد متقاضی جهت دستیابی به هدف خود در اخذ بورسیه تحصیلی می بایست مدارکی را ارائه نمایند. مدارک لازم جهت دریافت بورسیه تحصیلی عبارتند از:
 • فرد متقاضی باید یک تابعیت را دارا باشد.
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس بالای ۵.۵ می بایست توسط فرد متقاضی ارائه گردد.
 • فرد متقاضی باید اصل پاسپورت خود را به همراه داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید حداقل به میزان ۳ سال سابقه کاری در زمینه رشته تحصیلی خود داشته باشد.
 • فرد متقاضی مدرک تحصیلی کارشناسی را دارا باشد.
 • فرد متقاضی مدرک تحصیلی کارشناسی خود را به همراه ترجمه آن ارائه نماید.
 • فرد متقاضی می بایست جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های کشور انگلیس ثبت نام نماید و بعد از اخذ پذیرش مشروط در یکی از دانشگاه های کشور انگلیس با برخورداری از سایر شرایط لازم نسبت به درخواست بورسیه اقدام به عمل آورد.

مزایای اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس

اخذ بورسیه تحصیلی  برای دانشجویانی که در حال تحصیل در مراکز آموزش عالی کشور انگلیس هستند مزیت های قابل توجهی را به همراه دارد. از جمله مزیت های دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس شامل این موارد است:

 • بورسیه تحصیلی کلیه هزینه هایی را که دانشجوی مقیم این کشور جهت ادامه تحصیل بر عهده دارد در بر می گیرد.
 • مدت زمان دوره تحصیلی  نسبت به کشورهای دیگر کمتر و کوتاه تر است.
 • دانشجویان بین المللی مقیم کشور انگلیس از این امکان برخوردار می باشند که از بیمه درمانی این کشور استفاده نمایند.
 • دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های کشور انگلیس ادامه تحصیل می دهند بعد از اتمام تحصیلات و اخذ فارغ التحصیلی از دانشگاه های کشور انگلیس به آسانی قادر خواهند بود در سرتاسر نقاط دنیا مشغول به کار و فعالیت شوند.
  دانشجویانی که در کشور انگلیس تحصیل می کنند از امکان اشتغال به کار دانشجویی حین ادامه تحصیل در دانشگاه بهره مند می باشند.

نکات مهم در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی

یکی از مسائل مهمی که در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی باید به آن توجه کافی نمود آن است که بورسیه تحصیلی در انگلیس تنها به آن دسته از افراد اعطا می گردد که درخواست دریافت بورسیه تحصیلی را به مرکزی که بورس تحصیلی این کشور را ارائه می دهد واگذار نموده باشند. کشور انگلیس بورسیه تحصیلی را تنها به علت فقدان مالی فرد متقاضی به وی نمی دهد. همچنین اعطای بورسیه تحصیلی از سوی انگلیس تنها به این دلیل که فرد متقاضی در یکی از کشورهای جهان سوم زندگی می کند و از شرایط لازم جهت دریافت بورسیه تحصیلی برخوردار است انجام نمی گیرد بلکه فرد متقاضی می بایست تمامی توانایی ها و صلاحیت های مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس را از خود نشان دهد. به عبارت دیگر فرد متقاضی باید نشان دهد لیاقت دریافت بورسیه تحصیلی را دارد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *