تحصیلی, روسیه

تحصیل در دانشگاه پاولوف روسیه

تحصیل در دانشگاه پاولوف روسیه

دانشگاه پاولوف روسیه در سال 1897 در سن پترزبورگ، روسیه، تاسیس شد. پس از 118 سال سابقه دانشگاه پاولوف روسیه،تبدیل به یکی از دانشکده های پزشکی پیشرو در روسیه و جهان شده است.

دانشگاه پاولوف روسیه اولین پژوهشکده پزشکی دولتی سن پترزبورگ در 14 سپتامبر (26) سال 1897 به عنوان مؤسسه پزشکی زنان تاسیس شد.

اولین موسسه در اروپا بود که فرصتی برای زنان برای تحصیلات عالی پزشکی فراهم آورد. پس از تاسیس، موسسه پزشکی زنان (WMI) به موسسه معتبر تبدیل شد.

و به عنوان یک دانشگاه برای تحصیلات عالی و علوم پزشکی معرفی شد. درمانگاه ها و بخش های WMI پیشرفته ترین روش های تشخیص و درمان را توسعه داده و اجرا می کنند. در این مقاله شرایط تحصیل در این دانشگاه را برای شما توضیح خواهم داد.

زمانبندی پذیرش دانشگاه پاولوف

پذیرش دانشگاه سن پترزبورگ بر اساس زمانبندی از قبل تعیین شده پیش می رود. زمان پذیرش این دانشگاه در 2 بازه زمانی صورت می گیرد.

شرایط برای ورود به پادفک و کسانی که در حال گذراندن دوره پادفک در کالج خود دانشگاه می باشند به قرار زیر می باشد:

دانشگاه پاولوف روسیه در آخرین هفته ادیبهشت (25 ادیبهشت) تا تقریبا اواخر سومین هفته خرداد یعنی 26 خرداد تمام مدارک متقاضیان را جمع امری می کند و بعد از آن فرصت ارسال مدارک به پایان می رسد.

پس از بررسی مدارک ارسال شده از سوی شما بعد از یک دوره 35 روزه و در تاریخ 29 تیر لیستی از متقاضیان که درخواستشان مورد قبول قرار گرفته را انتشار می نماید.

دانشجویانی که در کالج پاولوف تحصیل نکرده اند ولی متقاضی ورود مستقیم به کورس اصلی هستند. فرصت دارند تا مدارک مورد نیاز را از تاریخ  30 خرداد ماه تا 20 تیر ماه.

برای دانشگاه ارسال نمایند و برای شرکت در آزمون ثبت نام کنند. آزمون های ورودی به مدت ۱۵ روز در محل دانشگاه برگزار شده و نتایج اعلام می شود.

دانشگاه پزشکی پاولوف روسیه

این دانشگاه دارای کتابخانه های بزرگ، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، بیمارستان ها و درمانگاه ها، خوابگاه های دانشجویی و… می باشد.

این دانشگاه یک درمانگاه دارد که در طول روز تعداد زیادی بیمار پذیرش می کنند و دانشجویانی که دوره های کارآموزی خود را سپری می کنند در آن باید مشغول به کار و فعالیت باشند.

دانشگاه پاولوف با دانشگاه های برتر دنیا همکاری می کند و برنامه های آموزشی خود را بر اساس سیستم آموزشی روسیه و سیستم به روز دنیا انجام می دهد. ابتدا دانشجویان بین المللی در سال 1945 میلادی در این دانشگاه قبول شده اند.

شرایط ثبت نام در دانشگاه پاولوف

برای ثبت نام در این دانشگاه باید مدرک دیپلم داشته باشید که در یکی از رشته های تجربی یا ریاضی با حداقل معدل 17 باشد.

امکان تحصیل این دانشگاه در شاخه های پزشکی به دو زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر می باشد، که در صورت نیاز باید دوره های یادگیری را از قبل وارد شدن به دانشگاه شرکت کرده باشید و در نهایت برای دانشگاه پاولوف روسیه اقدام کنید. این دوره تقریبا 9 ماه می باشد، این دوره یادگیری زبان بابت هر دو زبان روسی و انگلیسی می باشد.

مقاله پیشنهادی: حداقل معدل برای تحصیل در روسیه

تحصیل در دانشگاه پاولوف روسیه

تحصیل در دانشگاه پاولوف روسیه

دانشکده های دانشگاه پاولوف روسیه

در این دانشگاه 8 دانشکده تاسیس شده است که دروس تحصیلی متفاوتی تدریس می شود، که عبارتند از:

 •  دانشکده پزشکی دانشگاه پاولوف
 •  دانشکده دندان پزشکی پاولوف
 •  دانشکده پزشکی کودکان پاولوف
 •  دانشکده ورزش پزشکی پاولوف
 •  دانشکده روان شناسی بالینی پاولوف
 •  دانشکده ورزش توانبخشی پاولوف
 •  دانشکده پرستاری پاولوف
 •  دانشکده تحصیلات تکمیلی پاولوف

اهداف دانشگاه پاولوف در کشور روسیه

آموزش پزشکی: تحصیلات تکمیلی از جمله دکترا، برنامه های علوم پزشکی را شامل می شود. کتاب های درسی بابت دانشجویان، آثار هوشمند به صورت مرتب توسط تمامی ادارات انتشار می کند و در کتابخانه در دسترس می باشد.

کار بالینی: بخش های بالینی در درمانگاه و بیمارستان شهر های کوچک شروع می شود و همه دکتران و استادان بر آن نظارت کامل دارند و درمان را تشخیص می دهند.

کار علمی: اکثرا دکتران و پزشکان و اساتید در همه بخش ها فعالیت های علمی و پژوهشی انجام داده اند.
در این دانشگاه ها دانشجویانی که رزومه تحصیلی بالایی دارند بورسیه تحصیلی اخذ می کنند و می توانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند.

بورسیه تحصیلی در دوره بالاتر مانند: دکترا و فوق لیسانس صورت می گیرد و شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی پاولوف روسیه در دوره دکترا.

شرایط تحصیل در دوره فوق لیسانس راحت تر می باشد. توجه داشته باشید که در طول تحصیل می توانید در شغل های پاره وقت مشغول به کار شوید.

هزینه تحصیل

1

پزشكي به زبان روسي سالانه

٥٣٠٠ دلار

2

پزشكي به زبان انگليسي سالانه

٥٥٠٠ دلار

3

دندان به زبان روسي سالانه

٥٥٠٠ دلار

4

هزينه پادفك سالانه

٢٥٠٠ دلار

5

هزينه خوابگاه سالانه

١٠٠٠ دلار

6

هزينه بيمه سالانه

٢٠٠ دلار

دوره های دانشگاه

از زمان آغاز برنامه بین المللی SPSMU سنت پترزبورگ روسیه در سال 1947 بیش از 3500 فارغ التحصیل بین المللی از بیش از 50 کشور در این دانشگاه بوده است.

در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه بیش از 5000 نفر است.دانشگاه ها 112 بخش را تشکیل می دهند که در 9 دانشکده ادغام می شوند.

دانشکده پزشکی عمومی (متشکل از 24 بخش دانشکده پزشکی-پیشگیری (متشکل از 29 بخش)، دانشکده جراحی (متشکل از 13 بخش)، دانشکده درمانی (متشکل از 15 بخش).

دانشکده اطفال (متشکل از 10 بخش)، دانشکده پزشکی بیولوژیکی (شامل 10 دانشکده)، دانشکده دانشجویان خارجی، دانشکده پرستاری، مراقبت های بهداشتی و اجتماعی (متشکل از 5 بخش)، دانشکده دندانپزشکی (شامل 6 بخش) است.

مقاله پیشنهادی: تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ

آموزش در دانشگاه پاولوف روسیه چگونه است؟

تحصیل در دانشگاه پاولوف روسیه

تحصیل در دانشگاه پاولوف روسیه

SPSMU دارای سابقه طولانی و پر افتخار برای آموزش دانشجویان روسی و بین المللی است، که بیش از 350000 پزشک از این آکادمی فارغ التحصیل شدند.

کار آموزشی در دانشگاه بر اساس مفهوم سیستم چند مرحله ای آموزش متخصص در برنامه های سطوح مختلف آموزش پزشکی استوار است.

دوره های پزشکی در دانشگاه پاولوف روسیه به قرار زیر می باشد: پزشکی برنامه آموزشی 6 ساله، صلاحیت پزشک (Specialis t ،MD) برای دانشجویان خارجی.

برنامه MEDICINE به زبان روسی و انگلیسی در دسترس است، دندانپزشکی دانشگاه پاولوف، برنامه آموزشی 5 ساله اطفال، برنامه آموزشی 6 ساله دارد.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک از دانشگاه های روسیه

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک مهمترین و بزرگترین دانشگاه روسیه به شمار می آید که علاوه بر تحصیل در رشته های فنی و همچنین علوم پایه، امکان تحصیل در دانشکده علوم پزشکی این دانشگاه نیز فراهم می باشد.

در سال ۱۹۵۹ تاسیس شده است و از بقیه دانشگاه‌های برتر روسیه جوانتر می‌باشد.رتبه جهانی دانشگاه ۲۵۰ در جهان است.

در حال حاضر حدود ۷۰۰۰ دانشجو از جمله ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی که عمدتا از کشورهای همجوار روسیه به شمار می آیند در ۶ دانشکده این دانشگاه در حال تحصیل می باشند.

همچنین حدود ۲۲۰۰ استاد در آن مشغول به تدریس می باشند. رشته های تحصیلی علوم پایه و علوم پزشکی از مقبولیت بیشتری در این دانشگاه برخوردار هستند.

همچنین شهرک خوابگاهی این دانشگاه با امکانات مطلوبی نظیر وجود: مرکز ورزشی، پارک، رستوران ها و فروشگاه ها فضای مناسبی را جهت استراحت و تحصیل دانشجویان این دانشگاه فراهم می آورد.

شهر نووسیبیرسک NOVOSIBIRSK به عنوان سومین شهر بزرگ در کشور روسیه می باشد، ارزان تر از مسکو و یا ST PETERS-BURG از جهت هزینه های زندگی می باشد.

علاوه بر این امکان لذت بردن از مزیت های فرهنگی و سفر به شهر رقص باله نیز در این شهروجود دارد.

برای مطالعه ی بیشتر در مورد سایر دانشگاه های روسیه به مقاله ی لیست دانشگاه های روسیه مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.شرط ورود به دانشگاه پاولوف روسیه چیست؟

 • برای ورود و تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون ورودی پذیرفته شوید.

2.امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد؟

 • دروس ارائه شده در دانشگاه پاولوف روسیه هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

3.آیا این دانشگاه مورد تایید ایران می باشد؟

 • این دانشگاه برای تدریس رشته های پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید ایران می باشد، اما فقط بخش روسی آن. یعنی: بخش انگلیسی زبان آن مورد تایید نیست.

4.هزینه ی تحصیل در رشته ی دندانپزشکی این دانشگاه چه میزان است؟

 • شهریه ی رشته ی دندانپزشکی در روسیه حدود 5500 دلار در سال می باشد.

5.چرا پذیرش دندانپزشکی در دانشگاه پاولوف کار دشواری است؟

 • زیرا این دانشگاه به تعداد محدود دانشجو در این رشته پذیرش می کند.

6.چرا دوره های پادفک روسیه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؟

 • دوره های پادفک این دانشگاه به دلیل هزینه های پایین و سطح علمی خوب مورد توجه قرار گرفته است.

7.مقطع دکترا در این دانشگاه به چه زبانی ارائه می شود؟

 • در این مقطع دروس به زبان روسی ارائه می شود.

8.دوره ی پادفک چیست؟

 • یک دوره یپیش نیاز برای دانشجویان خارجی است که در طول آن باید یک سری دروس و زبان روسی را فرا بگیرند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =