تحصیلی, روسیه

بررسی دانشگاه ملی پسفیک روسیه

بررسی دانشگاه ملی پسفیک روسیه

دانشگاه ملی پسفیک روسیه یکی دیگر از مقاصد نهایی دانشجویان و متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل را در کشور روسیه را دارند، کشور روسیه همواره به دلیل دانشگاه های معتبر و سطح بالا آموزشی که در کل جهان دارد پذیرای دانشجویان بین المللی زیادی از سراسر دنیا است.

دانشگاه های کشور روسیه اساتید و وزرا و رئیس جمهورها و دانشمندها و سیاستدانان و فیلسوف های خبره ی جهان و پزشکان متخصص را در خود تعلیم و پرورش داده است. هرچند گفتن این موضوع در مورد انتخاب کشور روسیه توسط افراد متقاضی ایرانی برای ادامه ی تحصیل شایان به ذکر است که به دلیل فاصله ی نزدیکی که کشور روسیه با ایران دارد سالانه صد ها دانشجو برای ادامه تحصیل خود به آن کشور مهاجرت می کنند.

از دیگر دلایل انتخاب این کشور برای ادامه ی تحصیل به وسیله ی متقاضیان این است که اقتصاد کشور روسیه همواره در حال رونق گرفتن است و از اقتصاد پایدار برای خود برخوردار است و این کشور از آب و هوای خوبی برخوردار است و همچنین از لحاظ علمی دارای نظام آموزشی عالی بین المللی است و همواره بر توسعه و رشد دانشگاه های خود سالانه مقادیر زیادی هزینه را صرف کرده تا به این روش از متقاضیانی که برای ادامه تحصیل خود به کشور روسیه مهاجرت می کنند حمایت کرده باشد.

سطح علمی دانشگاه ملی پسفیک کشور روسیه

دانشگاه ملی پسفیک روسیه به عنوان یکی از موسسات نوآور کشور روسیه در رده ی 22 قرار دارد. بر همین اساس هر سال مبلغ نود میلیون روبل را از بودجه های دولتی دریافت می نماید. این دانشگاه به دلیل این که از برنامه های توسعه استراتژیک دانشگاه روسیه پشتیبانی می کند. سالانه مبلغی به مقدار نود میلیون روبل اضافی جهت توسعه امکانات پژوهشی و آموزشی دریافت می کند.

دانشگاه ملی پسیفیک روسیه در سطوح متفاوت اقدام به آموزش دانشجویان و متقاضیان در رشته های متفاوت تحصیلی و با ارائه دوره های با کیفیت و مقاطع مختلف لیسانس و فوق لیسانس و حتی پیش دانشگاهی و آموزش های تکمیلی می پردازد.

ذکر این موضوع در مورد دانشگاه ملی پسفیک کشور روسیه خارج از بحث نمی باشد که این دانشگاه از اهمیت بالایی برای افراد و دانشجوهای متقاضی برای ادامه تحصیل در کشور روسیه برخوردار است و برای همین علت این کشور در زمینه ی ارائه خدمات آموزشی دارای استاندارد بین المللی ایزو 2008 می باشد.

دوره های آموزشی دانشگاه ملی پسفیک کشور روسیه

بررسی دانشگاه ملی پسفیک روسیه

بررسی دانشگاه ملی پسفیک روسیه

دانشگاه ملی پسفیک ضمانت کیفیت بیشتر آموزشی را به همراه همکاری نزدیک با بخش های حمل و نقل و صنایع و حوزه های خدماتی و سایر قسمت های اقتصادی انجام می دهد و به همین علت دارای 68 دانشگاه و مرکزهای تحقیقاتی جهان را با رابطه آموزشی بسیار قوی دارد.

همچنین دانشگاه ملی پسفیک روسیه دارای دوره های آموزشی و تحصیلی بین المللی و تبادل دانشجو و دوره های کارآموزی می باشد. امید می رود که تا سال 2025 میلادی دانشگاه ملی پسفیک روسیه در منطقه به عنوان یکی از چهار دانشگاه برتر تبدیل شود، همواره تمامی مدیران در حال توسعه دادن به برنامه هستند که مقدار سرمایه و هزینه ای که برای این برنامه در نظر گرفته شده است چیزی در بین ده میلیارد روبل است.

رشته های تحصیلی در این دانشگاه

در دانشگاه ملی پسفیک روسیه می توان گفت که نزدیک به بیست دانشکده ی علمی آموزشی بین المللی احداث و تاسیس شده است که عمده ی تحقیقات علمی دانشگاه ملی پسفیک در زمینه های علوم فیزیک و ریاضی است که اگر بخواهیم برای شما رشته های تحصیلی و حوزه های آموزشی را نام ببریم:

 1.  فناوری اطلاعات و مخابرات
 2.  فیزیک هسته ای نظری
 3.  علوم مواد
 4.  معماری
 5.  برنامه ریزی شهری
 6.  مهندسی مکانیک
 7.  جامعه شناسی
 8.  اقتصاد
 9.  حقوق
 10.  فناوری نانو

تحقیقات بنیادی و کاربردی توسط دانشمندان این دانشگاه

دانشمندان دانشگاه ملی پسفیک روسیه در سال های خیلی گذشته در قالب تحقیق های بنیادی نتیجه های برجسته ای از این تحقیقات دریافت کردند که در زمینه های مدل سازی هدایت حرارتی و تئوری هسته ای و سینتیک فرایندهای احتراق و نظریه احتمال و نرم افزارهای ارتباط های داده و پدیده نوری مغناطیسی، ریاضیات بوده است.

همچنین از دیگر افتخارات و کشفیات دانشمندان این دانشگاه بعد از سال ها تحقیق و بررسی های انجام شده می توان به انواع مدل های ریاضی و الگوریتم ها و سایر ابزارهای نرم افزاری جهت پردازش دادن تصویر های زیر زمینی اشاره کرد و از دیگر بررسی های انجام شده بر روی خاصیت های فیزیکی آلیاژها اثربخشی یک پالس الکترومغناطیسی نانو ذره است.

زمینه های تحقیقاتی

بررسی دانشگاه ملی پسفیک روسیه

بررسی دانشگاه ملی پسفیک روسیه

همچنین برخی از زمینه هایی که برای انجام تحقیق های کاربردی دانشجویان دانشگاه ملی پسفیک روسیه وجود دارد به شرح زیر است که برای شما دسته بندی کرده ایم:

 •  اندازه گیری دستگاه های محاسبه و کنترل
 •  سیستم های پردازش اطلاعات
 •  طراحی سیستم های اطلاعاتی کامپیوتر
 •  توسعه سیستم رباتی مانند ربات های زیر دریایی
 •  علوم مواد کاربردی
 •  بهبود فرایندهای تکنولوژیکی و مکانیزم های مهندسی و ماشین آلات
 •  بهبود کارایی حمل و نقل با استفاده از بهتر کردن ویژگی های آن
 •  فرآوری های چوب و مهندسی فن آوری های چوب
 •  حفاظت از محیط زیست
 •  مشکلات استفاده ی پایدار از منابع طبیعی
 •  نگهداری و محافظت از جنگل ها
 •  تولید انرژی های جایگزین
 •  طراحی سازه های شهری و صنعتی
 •  توسعه فن آوری ساخت و ساز به روز و مدری
 •  بهره برداری از امکانات حمل و نقل

دانشکده های دانشگاه ملی پسفیک روسیه

دانشکده ی ملی پفیسک روسیه علاوه بر این که حضور فعال در تمامی تحقیقات بنیادی و کاربردی دارد و همواره در حال بهره برداری و کشف نظریه ها و تحقیق های جدید است دارای ده دانشکده به شرح زیر است:

1

موسسه مهندسی و ساخت و ساز

(IEC)

2

مدرسه حقوق

(SL)

3

دانشکده اقتصاد و مدیریت

( SEM )

4

دانشکده خودرو و مهندسی برق

(SAPE)

5

گروه آموزش فرا تحصیلی (آموزش پیشرفته)

_

6

موسسه معماری و طراحی

(IAD)

7

 دانشکده مطالعات اجتماعی و علوم انسانی

(SSSH)

8

دانشکده اتوماسیون و فناوری اطلاعات

(SAIT)

9

دانشکده علوم پایه و علوم کامپیوتری

(SFCS)

10

مدرسه زیست بوم شناسی و مدیریت طبیعت

(SENM)

سایت دانشگاه: www.pnu.edu.ru

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوالات متداول

1.چگونه می توان در رویه بورسیه ی تحصیلی دریافت کرد؟

 • با داشتن سطح علمی خوب و نمرات عالی می توانید برای تحصیل در روسیه بورسیه دریافت کنید.

2.با ویزای تحصیلی روسیه می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

 • خیر. امکان دریافت اقامت این کشور با ویزای تحصیلی وجود ندارد و در کل روسیه برای اعطای اقامت شرایط دشواری دارد.

3.چرا دانشگاه های پزشکی روسیه در سال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته اند؟

 • دانشگاه های پزشکی روسیه برای ورود داشجویان به این رشته ها شرایط سختی را در نظر نگرفته اند و هر عکس با داشتن حداقل شرایط می تواند به تحصیل بپردازد.

4.چگونه میتوان هزینه های تحصیل در روسیه را تامین کرد؟

 • برای تامین هزینه های تحصیل در این کشور دانشجویان می توانند به کار دانشجویی مشغول شوند و در صورت داشتن شرایط لازم بورسیه دریافت کنند.

5.دلیل استقبال روسیه از دانشجویان خارجی چیست؟

 • یکی از معیارهای اعتبار سنجی یک دانشگاه تعداد دانشجویان خارجی آن می باشد لذا دانشگاه های روسیه با فراهم کردن امکانات بسیار سعی در افزایش اعتبار خود و جذب داشنجویان خارجی دارند.

6.چه زمانی باید برای دریافت بورسیه اقدام کرد؟

 • برای دریافت بورسیه ی روسیه دو راه وجود دارد. یکی اینکه دانشجویان رشته هایی خاص میتوانند قبل از شروع به تحصیل برای دریافت بورسیه ی تحصیلی اقدام کنند. این نوع از بورسیه برای رشته هایی خاص است. دومین راه این است که فارغ از رشته ی تحصیلی پس از دو ترم تحصیل در دانشگاه های این کشور با توجه به معدل بالا برای دریافت بورسیه اقدام کنید.

7.آیا مدارک تحصیلی دانشگاه های روسیه در دنیا معتبر است؟

 • دانشگاه های این کشور طبق بیانیه بلونیا ز سیستم آموزشی اروپا پیروی می کنند و دارای اعتبار جهانی هستند.

8.کدام دانشگاه روسیه دارای تعامل بین المللی با سایر دانشگاه هاست؟

 • دانشگاه لوباچفسکی کشور روسیه با سایر دانشگاه های جهان همکاری های بین المللی برای افزایش دانش و علم دانشجویان و انجام تحقیق ها و پروژه ها انجام داده است.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *