تحصیلی, روسیه

بررسی دانشگاه فدرال شرقی روسیه

بررسی دانشگاه فدرال شرقی روسیه

یکی دیگر از پنج دانشگاه معتبر و شناخته شده در کشور روسیه از نظر آموزش و پرورش و آمار گرفته شده در مورد بهترین دانشگاه ها، دانشگاه فدرال شرقی روسیه است. البته ذکر این موضوع نیز شایان به ذکر است در آمار گرفته شده در چند سال اخیر این دانشگاه در رتبه ی دومی در دانشگاه های روسیه قرار گرفت. دانشگاه فدرال شرقی روسیه اولین دانشگاه موجود در شرق این کشور است که از طرف وزارت صنعت و علم و فناوری تحت عنوان دانشگاه علمی معرفی شده است. اکثر متقاضیان را جهت تحصیل در روسیه این دانشگاه به خود جذب کرده و با پیشینه ای که دارد موجب رشد آن ها در رشته های خود می شود.

جایگاه علمی دانشگاه فدرال شرقی

اعتبار کسب شده ی این دانشگاه مدیون تمامی دستاوردهای علمی آن است که مطابق شاخص های به دست آمده از ارجاعات علمی دانشگاه فدرال شرقی روسیه بیشتر از 80 درصد از مطالب علمی موجود در مجله های دارای اعتبار همه ی کالج های خاور دور را مختص خود کرده است.

دانشگاه فدرال شرقی روسیه به صورت دائم در تلاش بالا بردن جایگاه علمی خود در این کشور است به صورتی که نتیجه ی این تلاش در سال 2016 موجب شد تا این دانشگاه از گروه 601 به رتبه ی گروهی مابین 550 تا 600 در رتبه بندی QS انتقال یابد که این رتبه دارای اهمیت بالایی در نظام آموزشی و علم و صنعت و فناوری است ولی با این حال دانشگاه فدرال شرقی روسیه در برنامه ی خود قصد دارد که به رتبه ی 300 در دانشگاه های برتر رتبه بندی QS تا تاریخ 2020 وارد شده و به این ترتیب خود را به خوبی توسعه دهد.

البته در رتبه بندی وبومتریکس دانشگاه فدرال شرقی روسیه با داشتن امتیاز 487 موجب ارتقای رتبه ی خود شده که هم اکنون در این رتبه بندی در جایگاه و محل 3215 قرار گرفته است.

یکی از 100 دانشگاه برتر

هر چند که ذکر این موضوع خارج از بحث نیست که دانشگاه فدرال شرقی یا همان دانشگاه فدرالی خاور در بین 100 دانشگاه برتر در برزیل و هند و روسیه و چین و آفریقای جنوبی بوده و در بین صد دانشگاه برتر در اروپا و آسیای مرکزی قرار گرفته است که این جایگاه برای محصل ها و دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر و دارای مدرک با ارزش را دارند می تواند گزینه ی انتخابی خیلی مناسبی باشد.

از جمله عواملی که موجب می شود این دانشگاه در رتبه بندی بین المللی دارای جایگاه با ارزشی شود به شرح زیر است:

 1.  زیاد بودن دوره های آموزشی
 2.  به دلیل ماهیت به روز و نوآورانه فرآیند آموزشی
 3.  توسعه و به روز رسانی مرتب و مستمر حرفه ای کارمندان قسمت آموزشی
 4.  به روز رسانی شرکت های کوچک نوآور تاسیس شده در این دانشگاه فدرالی خاور دور

پردیس دانشگاه فدرال شرقی روسیه

بررسی دانشگاه فدرال شرقی روسیه

بررسی دانشگاه فدرال شرقی روسیه

طبق برگزاری جلسه ی اوپک در سال 2012 که در کشور ولادیوستوک انجام شد و اعضای آن که شامل تمامی کشورهای آسیایی اقیانوس آرام هستند و این دانشگاه قبل از این رویداد بسیار تاریخی تاسیس شد. چندین بخش از ساختمان های آموزشی در قسمت اصلی این دانشگاه قرار گرفته اند ولی هسته ی اصلی آن در جزیره ی ورسکی واقع است.

برای این که به دانشگاه فدرال شرقی روسیه بروید بایستی از روی پل ورسکی بگذرید و ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که طول پل ورسکی 3100 متر است. در قسمت پردیس این دانشگاه هتل ها و ساختمان های آموزشی بسیاری و همچنین خوابگاه ها و مراکز درمانی وجود دارد که از لحاظ متراژ باید گفت که بیشتر از 200 هکتار مساحت دارد و همچنین در خوابگاه های پردیس این دانشگاه بیشتر از هزاران دانشجو و اعضای هیئت علمی وجود دارد.

خوابگاه ها

خوابگاه های شمالی پردیس دانشگاه مانند هتل بوده و پنج ساختمان نزدیک به آب نما داشته و 3 ساختمان نزدیک به پیچ جاده و خوابگاه های جنوبی دارای 3 ساختمان است. در مرکز پردیس دانشگاه فدرال شرقی روسیه ساختمان های آموزشی قرار گرفته که ساختمان های آموزشی خود به دو قسمت ساختمان علوم انسانی و ساختمان علوم طبیعی تقسیم می شود.

همچنین ساختمان های آموزشی دارای مراکز دانشجویی که بین آن ها سازمان های و اتحادیه ها قرار گرفته است و این مرکز دانشجویی 11 طبقه از یک سالن کنفرانس تشکیل شده است که می تواند 900 نفر را در خود جای دهد و همچنین این مرکز دارای تمامی امکانات تفریحی و رفاهی مانند فروشگاه ها و باشگاه ها و کافه ها را در خود قرار داده که در قسمت چپ این مرکز یک ساختمان ورزشی که دارای استخر برای شنا و زمین های مختلف ورزشی برای دو میدانی و… وجود دارد.

دانشکده های دانشگاه فدرال شرقی

این دانشگاه شامل دانشکده های متفاوتی می باشد که به صورت زیر دسته بندی شده است:

1

دانشکده زیست پزشکی

2

  دانشکده مهندسی

3

دانشکده علوم انسانی

4

دانشکده آموزش

5

دانشکده علوم طبیعی

6

 دانشکده اقتصاد اطلاعات

7

دانشکده اقتصاد و مدیریت

8

  دانشکده حقوق

9

 موسسه مطالعات شرقی

10

دانشکده مطالعات منطقه ای

11

دانشکده مطالعات بین المللی

سال تاسیس دانشگاه فدرال شرقی روسیه 1899 می باشد که در سال 1930 تعطیل شد و بعد از بازسازی در سال 1956 به صورت مجدد شروع به کار کرد. دانشگاه فدرال شرقی روسیه قبلا به نام دانشگاه ایالتی و فارغ التحصیلی بوده که در سال 2000 به این نام تغییر کرده و فعالیت خود را آغاز کرد.

مزیت های انتخاب تحصیل در روسیه برای ایرانیان

 •  نزدیکی کشور روسیه به ایران
 •  امکان تحصیل در دانشگاه های پیشرفته و دارای اعتبار سطح جهانی
 •  هزینه های تحصیل مقرون به صرفه
 •  امکان تحصیل به زبان های انگلیسی

مدت زمان تحصیل در هر مقطع

بررسی دانشگاه فدرال شرقی روسیه

بررسی دانشگاه فدرال شرقی روسیه

 1. رشته ی بیوشیمی پزشکی مدت زمان 6 سال به طول می انجامد
 2. رشته ی داروسازی به مدت زمان 5 سال به طول می کشد.
 3. رشته ی پزشکی عمومی به مدت زمان 6 سال به طول می کشد.
 4. رشته ی بیوفیزیک به مدت زمان 6 سال طول می کشد.

سایت دانشگاه فدرال شرقی: www.dvfu.ru

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

سواهات متداول

1.معایب تحصیل به زبان انگلیسی در کشور روسیه چیست؟

 • از آنجا که بیشتر مردم بومی این ناحیه به زبان روسی صحبت می کنند و تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند در سال های اول ممکن است از لحاظ برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل باشید.

2.ایا دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران هستند؟

 • برخی دانشگاه ها مورد تایید هستند و برخی دیگر در مقاطعی خاص مورد تایید هستند که باید قبل از هر اقدامی تحقیقات لازم را انجام دهید.

3.آیا بورسیه ی دانشگاه های روسیه تامین کننده ی هزینه های زندگی در روسیه می باشد؟

 • برخی بورسیه ها تمامی هزینه های زندگی دانشجو را تامین می کند و برخی دیگر فقط هزینه های تحصیلی.

4.امکان کار دانشجویی در تمامی مقاطع تحصیلی روسیه وجود دارد؟

 • در تمامی مقاطع،, دانشجویان خارجی با داشتن مجوز می توانند کار کنند.

5.مجوز کار دانشجویی تا چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار مجوز کار دانشجویی در ابتدا یک ساله است که در صورت نیاز قابل تمدید است.

6.چرا دانشگاه های روسیه را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

 • تسهیلات خوبی که این دانشگاه ها به دانشجویان خارجی می دهند, هزینه ی پایین تحصیل در مقایسه با دانشگاه های اروپایی, بورسیه های متنوع و سطح علمی خوب دانشگاه ها از جمله مزایای تحصیل در روسیه است.

7.دوره های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای روسیه چه مدت طول می کشد؟

 • دوره ی پزشکی 6 و دوره ی دندانپزشکی 5 سال طول خواهد کشید.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *