آلمان, کاری

مدارک لازم ویزای کار آلمان

مدارک لازم ویزای کار آلمان

آیا به دنبال مدارک لازم ویزای کار آلمان هستید؟ آیا می خواهید از آخرین تغییرات را در مورد شرایط اخذ ویزای کاری آلمان با خبر باشید؟ برای پاسخ به این سوال ها می توانید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید. کشور آلمان با داشتن صنایع بسیار مختلف و پیشرفته در تمام حوزه ها، توانسته است یکی از بهترین و معروف ترین کشورهای صنعتی جهان باشد. افراد بسیار زیادی از کشورهای مختلف به دنبال کار در این کشور هستند و شما می توانید سالانه مهاجرت کاری هزاران فرد به این کشور را مشاهده نمایید.

یکی از پرطرفدارترین و قانونی ترین راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور، مهاجرت کاری می باشد. امروزه بسیاری از جوانان با استعداد و باتجربه کشور ما نیز برای به دست آوردند حقوق و مزایای خوب و آینده ی درخشان خود، درخواست مهاجرت کاری به این کشور را دارند.

موسسه مهاجرتی آوات نیز برای راهنمایی بهتر سعی بر آن دارد تا با مسئولان این کشور در ارتباط باشد و بتواند دقیق ترین و به روز ترین اطلاعات را برای متقاضیان ارائه دهد. شما نیز اگر قصد سفر کاری به این کشور را دارید و به دنبال مدارک لازم ویزای کار آلمان هستید، می توانید با همکاران ما در تماس باشید و از تمام مدارک لازم ویزای کار آلمان اطلاع داشته باشید.

نیاز کشور آلمان به نیروی جوان

کشور آلمان نیز در سال های اخیر به دنبال نیروی کار جوان و با استعدادی می باشد که بتواند چرخ های صنایع خود را بچرخاند و به همین دلیل از تمام متقاضیان که صلاحیت لازم را داشته باشند استقبال کرده و قوانینی را برای دفاع از حق و حقوق آن ها در نظر گرفته است. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد ویزای کار آلمان و مدارک لازم ویزای کار آلمان و نکات مورد توجه در مهاجرت کاری خود به آلمان اطلاعاتی را برای شما عزیزانی که به دنبال مهاجرت کاری به این کشور هستید، ارائه دهیم.

ویزای کار آلمان

برای مهاجرت کاری به کشور آلمان بایستی یک سری مدارک و شرایط را از قبل تهیه و آماده کنید که بی شک بدون داشتن مدارک و شرایط لازم اجازه پرواز و مهاجرت به شما داده نخواهد شد. یکی از مهم ترین و ضرورترین مدارک لازم برای درخواست کار در آلمان، ویزای کار آلمان می باشد و شما می توانید ویزای کار این کشور را از سفارت خانه آلمان دریافت نمایید. با توجه به اینکه مراحل و زمان لازم در صدور و اخذ ویزای کار این کشور بسیار طولانی و زیاد می باشد.

به همین دلیل توصیه می شود تا در بهترین زمان ممکن اقدام به اخذ و دریافت ویزای مربوطه داشته باشید. ویزای کاری کشور آلمان جزء ویزاهای شینگن می باشد و شما می توانید با اخذ و دریافت آن در حوزه ی کشورهای شینگن سفر کرده و از این کشورها نیز بازدید نمایید.

توجه داشته باشید که با توجه به بالا بودن درخواست های کاری به این کشور، چند ماه قبل از پروازتان درخواست کتبی خود را اعلام کنید.

راه های اخذ انواع ویزای کاری آلمان

راه های اخذ ویزای کاری آلمان متعدد می باشد که به اختصار توضیحی در خصوص آن‌ها خدمتان ارائه خواهیم داد و شما می توانید برای کسب اطلاعات جامع تر و داشتن هر گونه سوالی با موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما در خصوص ویزای کاری آلمان مشاوره شوید.

یکی از روش های اخذ ویزای کاری آلمان به این گونه است که افرادی که متقاضی این نوع ویزا باید یک پیشنهاد شغلی مناسب از یک کارفرمای آلمان دریافت نمایند، این روش در اکثر کشورهای اروپایی رایج می باشد و البته بهتر است بگوییم این امر کمی دشوار و زمان بر خواهد بود.

نیاز کارفرما به نیروی ماهر

در این روش کارفرمایی که برای شغل مورد نیاز خود نیاز به نیروی کار ماهر دارد باید طبق قوانینی که در اتحادیه اروپا حاکم میباشد باید در ابتدا یک آگهی استخدام در کشور آلمان منتشر نماید، مدت این آگهی سه ماهه می باشد و اگر در این مدت فرد مورد نظر از کشور آلمان یافت نشد باید مجدد این آگهی به مدت 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر گردد.

حال زمانی که در این مدت 6 ماهه فردی از کشور آلمان و اتحادیه اروپا یافت نشد کارفرما با ارائه مدارک و اسناد به اداره کار و مهاجرت آلمان رفته و با دریافت مجوز می تواند از دیگر کشورها برای جذب نیروی مورد نظر خود رد آن شغل اقدام نماید.

زمانی که فرد مورد نظر از دیگر کشورها یافت شد، کارفرما میببایست دعوتنامه ای برای فرد ارسال کند که این دعوت نامه به نشانه دعوت به کار می باشد. البته خاطر نشان کنیم که قبل از آن یک قرار دادی بین کارفرما و متقاضی منعقد می گردد که طبق آن کارفرما موظف می باشد تمام هزینه های فرد متقاضی و خانواده وی را تحت پوشش قرار دهد.

بعد از انعقاد قرار داد متقاضی با تکمیل مدارک و ارائه مدارک کارفرما برای اخذ ویزای کاری آلمان به سفارت آلمان درخواست ارسال می کند.

برای مطالعه ی بیشتر پپیشنهاد می کنیم به مقاله ی ویزای کار آلمان مراجعه کنید.

مدارک لازم ویزای کار آلمان

مدارک لازم ویزای کار آلمان

مدارک لازم ویزای کار آلمان

از مدارک لازم ویزای کار آلمان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم که البته شما می توانید برای اطلاع از شرایط کامل دریافت ویزای کاری آلمان وقت مشاوره از همکاران ما گرفته و از آخرین و به روزترین مدارک لازم ویزای کار آلمان اطلاع کسب نمایید:

مدارک لازم

1

نسخه ای از فرم درخواست ویزای کاری آلمان که توسط متقاضی پر شده باشد.

2

ارائه ویزاهای تاریخ گذشته ای که تا کنون توسط متقاضی اخذ شده است.

3

عکس با زمینه سفید، ترجیحا جدید باشد

4

شناسنامه به همراه کپی آن

5

بیمه پزشکی

6

گواهی مبنی بر نداشتن سوء سابقه

7

دعوتنامه در صورت وجود داشتن

8

ارائه آخرین مدرک تحصیلی

9

ارائه رزومه ی کاری

10

مدرک آلمانی

11

فیش واریزی

12

پرینت حساب بانکی

13

گرفتن وقت سفارت

هنگام مراجعه به کنسولگری می توانید تمام مدارک لازم را به همراه داشته باشید و آن ها را به مسئول مربوطه تحویل دهید. از دیگر مدارک لازم ویزای کار آلمان فیش پرداختی از بابت صدور ویزای کاری آلمان می باشد که بایستی ان را نیز به همراه داشته باشید.

یک نکته ی مهم

اشاره به این نکته الزامی است که در صورت عدم موافقت با درخواست شما، هیچ مبلغی به شما عودت داده نخواهد شد و شما نمی توانید هزینه ی را که پرداخت کرده اید را دریافت نمایید. به همین دلیل سعی کنید هیچ کم و کاستی در مدارک ویزای کاری آلمان نداشته باشید و هم چنین به هیچ وجه از مدارک فیک و تقلبی استفاده نکنید چرا که در این صورت نه تنها ویزای کاری شما صادر نخواهد شد، بلکه طبق قوانین نیز با شما برخورد خواهد شد.

یکی از مهم ترین مدارک ویزای کاری آلمان گرفتن وقت سفارت این کشور می باشد. توجه داشته باشید که بایستی به صورت حضوری وقت سفارت این کشور را اخذ کنید و در زمان مقرر شده بایستی در کنسولگری این کشور حضور داشته باشید.

نکات مورد توجه در مهاجرت کاری به آلمان

مدارک لازم ویزای کار آلمان

مدارک لازم ویزای کار آلمان

نکات بسیاری زیادی وجود دارد که بایستی در مهاجرت کاری خود به این کشور آن ها را لحاظ کنید. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  مطالعه درباره فرهنگ مردم کشور آلمان
 •  آشنا بودن با زبان رسمی این کشور
 •  احترام گذاشتن به فولکور و قوانین حاکم در این کشور
 •  رعایت کردن تمام قوانین و مقررات وضع شده در این کشور
 •  به همراه داشتن ویزای کاری در همه حال

شما می توانید با مهاجرت کاری خود به این کشور نه تنها درآمد و شغل خوبی را داشته باشید بلکه می توانید از یک زندگی بسیار لاکچری و مدرن نیز بهره مند شوید. شما با زندگی در این کشور می توانید از فرصت های بسیار زیادی استفاده کنید و از تمام جاذبه های گردشگری این کشور نیز بازدید نمایید، هم چنین می توانید بعد از مدتی برای وابستگان درجه یک خود دعوتنامه نیز ارسال کنید و آن ها را برای اقامت موقت به کشور آلمان دعوت کنید.

آیا می دانید ویزای job seeker آلمان چیست؟

ویزای جاب سیکر آلمان که نام دیگر آن ویزای جستجوی کار است به ویزایی گفته می شود که فرد با هدف کار کردن وارد آلمان می شود و به دنبال کار می گردد. این ویزا دارای بازه زمانی مشخص، شرایط خاص و قوانین مخصوص به خود است. اخذ ویزای job seeker آلمان برای افرادی که شغل مناسبی پیدا نکرده اند بهترین گزینه محسوب می شود.

انواع ویزای job seeker آلمان

بهتر است بدانیم که برلین پایتخت زیبای آلمان دارای مردمی آلمانی زبان است. واحد پول در این کشور یورو است. از نظر کاری به نسبت کشورهای دیگر بسیار پیشرفته است. آلمان یکی از قطب های صنعتی دنیا محسوب می شود که به جرأت می توان گفت که از ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا به شمار می رود. بنابراین اخذ ویزای جاب سیکر آلمان هرگز بی نتیجه نمی ماند.

به طور کلی در کشور آلمان دو نوع ویزای کار دیده می شود در نهایت هر دو گزینه می تواند تبدیل به bluecard شود.

افرادی که به دنبال ویزای جاب سیکر آلمان هستند. به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول اگر شما شهروند اتحادیه اروپا هستید می توانید به سادگی و بدون درخواست ویزا برای شهروندان این اتحادیه مجوز کار بگیرید، اما اگر فردی غیر از اتحادیه اروپا باشد باید برای ورود به آلمان ویزای job seeker آلمان را پیگیری کند. انگلیس، دانمارک و ایرلند در این مجموعه جایگاهی ندارند.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ی  ویزای جستجوی کار آلمان مراجعه کنید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوال های متداول

1. با داشتن ویزای جاب سیکر چه مدت زمان برای پیدا کردن کار دارم؟

 • ویزای جاب سیکر 6 ماهه است، به این معنی که شما 6 ماه فرصت دارید دنبال کار بگردید و در صورت پیدا کردن کار، ویزای کاری دریافت می کنید.

2. شرایط دریافت ویزای جاب سیکر چیست؟

 • باید حداقل مدرک دیپلم و 3 سال سابقه ی کاری و مدرک b1 زبان آلمانی و… داشته باشید.

3. آیا می توانم به راحتی در آلمان کار پیدا کنم؟

 • کافی است تخصصی داشته باشید تا در کشوری با اقتصاد قوی مثل: آلمان که پنجمین اقتصاد قدرتمند دنیاست بتوانید کاری برای خود پیدا کنید.

4. چه مهارت هایی نیاز این روزهای آلمان است؟

 • داشتن مدرک تحصیلی در هر یک از رشته های مهندسی مثل: مهندسی کامپیوتر، برق، مکانیک، خودرو و…نشان از آینده ی خوب شغلی برای شماست.

5. آیا شغلهایی در آلمان وجود دارد که فقط با  دانستن زبان انگلیسی بتوان آن‌ها را به دست آورد؟ 

 • بله وجود دارد، اما اگر نگاهی واقع بینانه داشته باشیم شما با دانستن زبان آلمانی فرصت های بیشتری در اختیار دارید.

6. هزینه ی ویزای کاری آلمان چقدر است؟

 • هزینه ی دریافت ویزای کاری این کشور حدود 65 یورو است.

7. ویزای (Job Seeker) با ویزای ( Job Offer) چه تفاوتی دارد؟

 • در ویزای جاب آفر شما پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در آلمان دارید، اما در ویزای جاب سیکر شما بدون پیشنهاد شغلی وارد آلمان می شوید و در این کشور به دنبال کار می گردید.

8. دریافت ویزای کاری آلمان چقدر طول می کشد؟

 • این موضوع بستگی به سفارتی دارد که از آن اقدام به دریافت می کنید، ولی چیزی حدود 6 تا 11 هفته را باید در نظر گرفت.
4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه ثبت کنید برای “مدارک لازم ویزای کار آلمان

 1. رضا گفت:

  سلام
  برای جستجوی کار و اخذ ویزای کاری با لیسانس و ۱۰ سال سابقه کاری مرتبط و مدرک زبان آلمانی ب۲، ترجمه ی دانشنامه لیسانس کافیست؟ نیاز به ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی است؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   خیر نیازی نیست. ترجمه لیسانس کافی است.

 2. رضا گفت:

  سلام مقاله خوبی بود ممنونم

  1. مدیر سایت گفت:

   خواهش میکنم. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *