کاری, نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

مهاجرت به کشور های اروپایی از جمله مهاجرت به کشور نروژ ،و اطلاع از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ متقاضیان زیادی دارد همان‌گونه که اطلاع دارید برای مهاجرت کردن راه‌های بسیار زیاد قانونی وجود دارد که از نمونه‌های آن مهاجرت از طریق کار است و برای این که از این طریق بتوانید مهاجرت کنید باید ، مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ را داشته باشید.
از عوامل مهم گرفتن ویزای کار در نروژ این است که 1.شرایط لازم را داشته باشید 2. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ راهم داشته باشید.
اشخاصی که این شرایط را به‌ویژه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ را داشته باشند ،
به‌راحتی می‌توانند برای گرفتن ویزای کاری خود اقدام کنند.

چگونه برای گرفتن ویزای کار در نروژ اقدام کنیم ؟

نروژ یک کشور توسعه یافته است که روز به‌روز پیشرفت بیشتری نسبت به گذشته می‌کند، و از این رو این کشور دارای اقتصاد بالاست و اصولاً در نروژ استخدام نیروی انسانی زیاد است ولی با آن که این کشور اقتصاد قوی دارد ، قوانین سختی نیز درزمینهٔ استخدام نیروی انسانی از جمله نیروهای خارجی اعمال می‌کند .

بنابراین اگر تصمیم دارید ویزای کار در نروژ را اخذ کنید باید به شرایط زیر هم توجه کنید :

• باید هزینه‌های درخواستی کشور نروژ را بپردازید .
• نیازاست شما یک پیشنهاد از طرف یک کار فرما در نروژ داشته باشید.
• برای مثال کاری که به شما ارائه می‌دهند اگر استخدام مهندسی باشد ، شما باید مهارت کافی و تخصص این کار را داشته باشید.
• شما باید در آموزش‌هایی که نروژ در خواست کرده است ، صلاحیت کافی را داشته باشید .
• باید بدانید تنها اموزش و مهارت برای استخدام در شرکت های نروژ کافی نیست بلکه باید در مدتی طولانی در حرفه ی مورد نظر کار کرده باشید یا به نوعی سابقه کاری خوبی را دارا باشید.

مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار وهزینه های زندگی نروژ

اشخاصی که قصد دارند در یکی از کشور های اروپایی ساکن شوند ، باید در ابتدا اجازه اقامت داشته باشند وبعد از ان جهت کار در این کشور اقدام کنند و اگر احتمالاً اجازه اقامت در نروژ را ندارند ، باید به دلیل کار اجازه اقامت را کسب کنند .
مهلتی که نروژ به اکثر افراد جویای کار می‌دهد بیشتر از سه ماه نیست . افرادی که ازکشورهای غیراز اتحادیه ی اروپا هستند و تمایل دارند در این کشور کار کنند و می خواهند بیش از سه ماه در نروژ اقامت کنند باید اجازه اقامت خود را کسب کرده باشند.
بدلیل اینکه کشور نروژ اقتصاد بسیار قوی دارد و همین باعث شده هزینه زندگی کردن در این کشور بالاباشد و شهروندان نروژی برای زندگی کردن در این کشور هزینه های نسبتاً بالایی رابرای زندگی کردن می پردازند.

در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را برای جذب نیروی کار دارد. پیشنهاد ما این است که مقاله ویزای کار آلمان یا شرایط کار در آلمان را هم مطالعه کنید.

مهم‌ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

نروژ کشوری است که به مهاجرین اجازه می‌دهد در ان مثل سایر شهروندان نروژی به کار بپردازند و امرار معاش کنند و یا حتی حقوق مناسب برای این افراد در نظر گرفته شده است.البته برای اینکه اشخاص بتوانند به راحتی در این کشور توسعه یافته کار و تحصیل کنند ویا حتی اقامت زندگی را در این کشور کسب کنند باید با قوانین این کشور آشنا باشند و به آن عمل کنند همانگونه که اشاره کردیم ، برای گرفتن ویزای کار در نروژ لازم است مدارک معین را داشته باشید. نروژ کشوری است که اگر بخواهد نیروی انسانی را در شرکتها یا در زمینه هایی که نیرو کم دارد استخدام کند ، کار مورد نظر را در وهله اول به متقاضیانی که واجد شرایط هستند پیشنهاد می دهد. اگر فردی بتواند کاری پیدا کند سال به سال ویزای کاری اورا تمدید می کنند تا پنج سال ، بعد از پنج سال دولت نروژ به او اقامت دائم می دهد.

گفتنی است که کشور نروژ در سالهای پایانی توانسته در زمینه علم و صنعت ، از نیرو های خارجی که در نروژ اقامت داشته اند بیشتر از نیرو های داخلی سود و بهره ببرد و این به این معناست که دولت نروژ با به کار گیری متخصصین زبده و ماهر به نفع کشور خودش کار می کند.
انواع ویزاهای کاریابی دیگری نیز در نروژ موجود است که از نمونه های ان این است که نروژ یک ویزای 6 ماهه به فرد متقاضی کار صادر می‌کند که در این مدت فرد فرصت پیدا میکند تا با توجه به مهارت خودش یک کار فرما و یا یک کار پیدا کند ، تا به این وسیله مهلت اقامتش مدام تمدید شود تا وی بتواند اقامت دائم را در این کشور بگیرد و اگر نتواند یک کارفرما و یا یک کار مناسب پیدا کند ملزم میشود که به کشور خودش برگردد.
در کل باید بگوییم گرفتن ویزای کار باید طبق قوانین پیش برود و مدارک مورد نظر هم باید موجود باشد.

مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ:

• داشتن سابقه کاری : این مورد از اهمیت بسیار بالایی برای گرفتن ویزای کار برخوردار است . فرد متقاضی باید حداقل دو سال کاری سابقه در زمینه رشته تحصیلی خودش ، داشته باشد.
• مدارک تحصیلی : از مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای کاری همین مدرک تحصیلی است اگر فرد متقاضی مدرک تحصیلی نداشته باشد نمیتواند ویزای کاری برای مهاجرت به نروژ را بگیرند.
• توانایی تأمین هزینه های زندگی: داشتن تمکن مالی برای زندگی در نروژ از اصلی ترین مواردی است که شما به ان نیاز دارید. برای مدت زمانی که در این کشور به طور موقت زندگی می کنیدباید پول کافی داشته باشید که بتوانید در این مدت زمان از پس هزینه های بالای مخارج ان بر آیید.

از نمونه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ:

1. داشتن شناسنامه
2. داشتن پاسپورت و ویزاست
3. مدارک لازم برای داشتن مهارت های اموزشی و خاص
4. داشتن بیمه
5. داشتن عکس

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت نروژ

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =