انگلستان, انگلیس, تحصیلی

مدارک لازم و هزینه های ویزایtier 4 انگلستان

مدارک لازم و هزینه های ویزایtier 4 انگلستان

مدارک لازم و هزینه های ویزایtier 4 انگلستان

در این فرصت بر آنیم به مدارک لازم و هزینه های ویزایtier 4 انگلستان اشاره ای داشته باشیم تا آن دسته از افراد متقاضی که به دنبال اطلاعات لازم در رابطه با نحوه دریافت ویزایtier 4 انگلستان هستند بتوانند با آگاهی از شرایط موجود نسبت به اخذ ویزای مورد نیاز خود اقدام به عمل آورند.

انواع ویزای tier 4 انگلستان

ویزای tier 4 انگلستان یک نوع ویزای تحصیلی انگلستان است و آن دسته از افراد متقاضی که موفق می شوند این ویزا را اخذ نمایند در حقیقت قادر می باشند از طریق بهترین شیوه تحصیلی وارد کشور انگلستان شوند. ویزای tier 4 انگلستان دو نوع دارد. نوع اول آن برای آن دسته از کسانی است که مابین ۶ تا ۱۷ سال سن دارند و نام آن tier 4 child است. نوع دوم ویزایtier 4 انگلستان به افرادی تعلق می گیرد که ۱۷ سال یا بیشتر سن دارند. نام این ویزا tier 4 general می باشد.

شرایط لازم جهت اخذ ویزایtier 4 انگلستان

افراد متقاضی به منظور اخذ ویزایtier 4 انگلستان علاوه بر این که باید به شرط سنی جهت اخذ این نوع از ویزای انگلستان توجه داشته باشند می بایست شروط دیگری را هم که برای اخذ این ویزا مورد نیاز است در نظر داشته باشند. به همین جهت کشور انگلستان در مسیر صدور هر یک از انواع دوگانه ویزایtier 4 انگلستان برای افراد متقاضی شرایطی را تعیین نموده است که جا دارد به بیان هر یک بپردازیم.

ویزای tier 4 child انگلستان

دارا بودن نامه پذیرش از سوی مدرسه برخورداری از تمکن مالی لازم به منظور تحت پوشش قرار دادن هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل فرد متقاضی
فرد متقاضی می بایست شهروند کشوری به غیر از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و یا کشور سوئیس باشد.

ویزای tier 4 general انگلستان

دارا بودن نامه پذیرش تحصیلی
داشتن تسلط کافی بر مهارت های ۴ گانه زبان انگلیسی
برخورداری از تمکن مالی لازم جهت پوشش دادن هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل فرد متقاضی. گفتنی است این مقدار با توجه به شرایط هر فرد متفاوت خواهد بود.
فرد متقاضی باید شهروند هر کشوری به غیر از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و یا کشور سوئیس باشد.

مدارک و هزینه های لازم جهت اخذ ویزایtier 4 انگلستان

فرد متقاضی جهت اخذ این نوع از ویزای کشور انگلستان این امکان را خواهد داشت که سه ماه قبل از آن که دوره تحصیلی وی در انگلستان شروع شود نسبت به درخواست صدور ویزای مورد نیاز خود اقدام نماید. هزینه درخواست هر دو نوع ویزای tier 4 انگلستان مبلغ ۳۲۸ پوند است. برای همراهان ویزای جنرال هزینه به همین میزان خواهد بود. والدین آن دسته از افراد متقاضی که ویزای tier 4 child را دارا می باشند می توانند نسبت به دریافت ویزا برای خود اقدام نمایند. هزینه درخواست ویزا برای این افراد به مبلغ ۴۰۵ پوند است.

هر یک از کسانی که متقاضی ویزا هستند می بایست مبلغ مشخصی را به عنوان healthcare surcharge پرداخت نمایند که میزان آن برای هر شخص ۱۵۰ پوند در هر سال است. این میزان برای هر یک از همراهان فرد متقاضی نیز ۱۵۰ پوند در هر سال است که می بایست برای کل سال های تحصیل به صورت یک جا پرداخت گردد. رسید پرداخت مبلغ نیز می بایست به مابقی مدارک جهت درخواست ویزا اضافه شود.

فرد متقاضی می بایست ثابت کند که از تمکن مالی لازم جهت پوشش دادن هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان برخوردار است. فرد باید مبلغی پول را در یک حساب به نام خود یا والدین یا سرپرستش واریز نماید که مقدار آن با توجه به شرایط هر شخص متفاوت خواهد بود. مبلغ مربوطه شامل هزینه های تحصیل و زندگی فرد متقاضی است. هزینه های تحصیل شامل هزینه یک سال تحصیل در انگلستان و یا کل هزینه (در صورتی که دوره تحصیلی کمتر از یک سال باشد) می باشد. هزینه ها با توجه به دانشگاه یا مدرسه، مقطع تحصیلی و رشته ای که فرد متقاضی در آن مشغول به تحصیل است متفاوت خواهد بود.

هزینه های زندگی نیز با توجه به این که شخص در کدامیک از شهرهای انگلستان سکونت دارد متغیر می باشد. هزینه برای افرادی که در شهر لندن به ادامه تحصیل می پردازند در هر ماه ۱۲۶۵ پوند و برای کسانی که در سایر شهرها تحصیل می کنند ۱۰۱۵ پوند است که می بایست مبلغی به میزان هزینه نه ماه در حساب بانکی فرد متقاضی موجود باشد. برای هر یک از همراهان فرد متقاضی ویزای جنرال مبالغ مربوطه به این صورت است: برای سکونت در شهر لندن ۸۴۵ پوند در هر ماه و برای سایر شهرها ۶۸۰ پوند در هر ماه.

چنانچه فرد متقاضی درخواست صدور ویزایtier 4 child را داشته باشد حساب بانکی می تواند به اسم خود شخص یا والدین (سرپرست) او باشد اما اگر فرد متقاضی درخواست صدور ویزایtier 4 general را داشته باشد و قصد آن را دارد که از تمکن مالی والدین خود استفاده نماید (به این معنی که حساب بانکی به اسم والدین (سرپرست) باشد می بایست نسبت به ارائه یکی از مدارک زیر اقدام نماید:

شناسنامه
گواهی مربوط به فرزندخواندگی
سند دادگاهی که نام سرپرستان در آن درج شده باشد.

علاوه بر آن می بایست نامه ای مبنی بر رضایت والدین یا سرپرست جهت استفاده از آن پول ارائه گردد.
چنانچه فرد متقاضی نشان دهد که هزینه مربوط به تحصیل و یا بخشی از آن را پرداخت نموده است مبلغی که پرداخت شده از آن مقدار پولی که می بایست به عنوان هزینه تحصیل در حساب او واریز گردد کسر می شود. همچنین در صورتی که محل اقامت فرد متقاضی یکی از خوابگاه های دانشجویی در انگلستان باشد وی می تواند از طریق پرداخت نهایتا ۱۲۶۵ پوند به خوابگاه دانشجویی مبلغ مذکور را از کل هزینه زندگی که می بایست در حساب خود نشان دهد کسر کند.

والدین آن دسته از افراد متقاضی که زیر ۱۲ سال سن دارند می توانند درخواست صدور ویزایی به نام Parent of a tier 4 child را داشته باشند. آنها به این منظور می بایست:
تمکن مالی کافی را داشته باشند.
اثبات نمایند که کار و زندگی اصلی آنها خارج از خاک انگلستان است.
اثبات نمایند که با اتمام مدت ویزایشان خاک انگلستان را ترک می کنند.
توان پرداخت هزینه های مربوط به خروج را دارا باشند.

همچنین فرد متقاضی که فرزند آنها است می بایست زیر ۱۲ سال سن داشته، در حال تحصیل باشد یا در شرف آغاز تحصیل در یکی از مدارس کشور انگلستان بوده و ویزایtier 4 child را دارا باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *