تحصیلی

شرایط تحصیل دندان پزشکی در خارج از کشور

در گذشته دندانپزشکی را مساوی با دندانسازی می‌دانستند. اما امروزه دندانسازی تنها بخشی از دندانپزشکی است. دندان‌پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تامین می‌کند.

همچنین به یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری نمود. رشته دندانپزشکی در مقطع دکترای عمومی نحوه رعایت بهداشت، پیشگیری و درمان بیماری‌ های دهان و دندان را آموزش می‌دهد.

شرایط تحصیل دندان پزشکی در خارج از کشور

دندان پزشکی در خارج از کشور

دندان پزشکی در خارج از کشور

زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

این سوال بری شما پیش می آید که باید به زبان انگلیسی تحصیل کنید یا غیر انگلیسی؟ همکاری های علمی بین دانشگاه های مختلف جهان و همچنین جذب دانشجویان بین المللی در دنیای امروز باعث شده است.

که بسیاری از دانشگاه های کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه دهند. حتی کشورهایی مثل چین و ترکیه نیز تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

هر چند که تحصیل به زبان اصلی خود کشور هزینه های کمتری دارد. اگر زبان تحصیل غیر انگلیسی باشد اکثر کشورها از متقاضیان تحصیل مدرک زبان می خواهند.

آزمون ورودی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

بسیاری از دانشگاه های خارجی برای جذب دانشجویان جهت تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیازمند قبولی در آزمون ورودی می باشند.
کشورهایی مثل ترکیه، مجارستان، اسلواکی، ایتالیا و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که باید آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر بگذارید تا بتوانید وارد دانشگاه برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی شوید.

معدل تحصیلات دبیرستان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

بعضی دیگر از کشورها براساس معدل و نمرات دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می نمایند.

مثلا برای پذیرش در دانشگاه های چین باید نمرات دروس تخصصی زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی بالایی داشته باشید.
تا بتواند بدون آزمون ورودی به دانشگاه وارد شوید. همچنین برای اخذ پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی بسیار مهم است.

دوره های کالج تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دندان پزشکی در خارج از کشور

دندان پزشکی در خارج از کشور

بعضی از کشورها دوره های اجباری کالج را برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در نظر می گیرند؛بعد از دوره کالج باید در آزمون ورودی شرکت کنید یا صرف گذراندن دوره کالج با نمرات خوب می توانید مستقیم وارد دانشگاه شوید.

مثلا در کشور روسیه شرکت در دوره های یک ساله کالج (پادفک) اجباری است. اما در مجارستان دوره کالج اجباری نیست با این که بسیاری توصیه می شود در دوره های pre-medical یا پیش پزشکی شرکت نمایید شرایط کشورها با هم متفاوت است.

مقاله پیشنهادی:بهترین کشورها برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی ؟

هزینه های تحصیل و زندگی برای تحصیل دندان پزشکی در خارج از کشور

یکی از موارد دیگری که باید در انتخاب مقصد در نظر بگیرید هزینه های زندگی و تحصیل است. در واقع شما در زمان تحصیل در یک کشور خارجی سه هزینه دارید:

شهریه دانشگاه؛ هزینه خوابگاه یا مسکن؛ هزینه خورد و خوراک. واقعیت این است که تحصیل حتی در دانشگاه دولتی یک کشور خارجی با شهریه رایگان مانند ایران خوابگاه و هزینه های سلف سرویس برای خورد و خوراک را رایگان نمی کند.

شاید شما بتوانید در فرانسه یا آلمان در دانشگاه با شهریه رایگان درس بخوانید اما هزینه خوابگاه و خورد و خوراک تان بعهده خودتان است.

بورسیه تحصیلی دندانپزشکی برای تحصیل دندان پزشکی در خارج از کشور

اخد بورسیه تحصیلی که برای این که بتواند هزینه ها یا صفر کند یا پایین بیاورد بسیار مهم است. در برخی کشورها مثل آلمان و فرانسه هرچند که شهریه دانشگاه رایگان است اما هنوز هزینه خوابگاه و خورد و خوراک می تواند هزینه های زیادی را شامل شود.

اما اگر بتوانید بورسیه تحصیلی بگیرید می توانید در هزینه ها بصورت بسیار زیادی صرفه جویی کنید. کشورهای ترکیه و ایتالیا جزو کشورهایی هستند که می توان از بورسیه تحصیلی آن ها در زمان تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی استفاده کرد.

تحصیل دندان پزشکی در آلمان

دندان پزشکی در خارج از کشور

دندان پزشکی در خارج از کشور

کشور آلمان در زمینه پزشکی در خارج از کشور، کشوری بسیار مناسب از نظر هزینه های تحصیل نسبت به سایر کشور های دیگر است.
همچنین شما هنگامی که کشور آلمان را برای تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور انتخاب می کنید.

می توانید پس از فارغ التحصیلی خود در حیطه بیمارستان و نیز در مطب شخصی خودتان مشغول به کار شوید. تحصیل پزشکی در آلمان شرایطی را برای شما فراهم می کند تا حقوق نیز دریافت نمایید این حقوق در طول سال حدودا 49000 یورو می باشد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش پزشکی آلمان

  • ارائه مدرک زبان تافل را ایلتس
  • سابقه تحصیلی بسیار عالی در طول تحصیل
  • در صورتی که زبان آلمانی را آموخته باشید دارای یک پوئن مثبت هستید

تحصیل دندان پزشکی در آلمان کشور بلاروس

نیز جزء سایر کشور هایی می باشد که در ارائه آموزش پزشکی از شرایط بسیار خوبی برخوردار بوده و هزینه های تحصیل نیز در آن بسیار پایین است.

در این کشور شما برای گذراندن دوره های پزشکی و یا دندانپزشکی نیازی به گذراندن دوره های پیش دانشگاهی و یا ارائه مدرک آن نخواهید داشت.
چرا که این دوره در کشور بلاروس نیز به صورت دوره ای برگزار خواهد شد.

و پس از این که این دوره را گذراندید با شرکت در آزمون ورودی می توانید به راحتی در این رشته تحصیل نمایید. نکته مهم برای تحصیل دندانپزشکی در بلاروس دارا بودن معدل بالای 16 می باشد.

طول دوره دندانپزشکی در بلاروس 5 سال می باشد. هزینه های تحصیلی در این رشته نیز در حدود 4500 الی 5000 دلار در سال است.

مقاله پیشنهادی: با ارزان ترین کشور ها برای تحصیل در رشته داروسازی آشنا شوید

تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی

پزشکی در خارج از کشور، کشور اسلواکی نیز در شمار کشور هایی قرار دارد که برای تحصیل رشته پزشکی بسیار مناسب می باشد. همچنین تحصیل در این رشته در کشور اسلواکی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

و این موضوع باعث جذب روز افزون بسیاری از افراد به این کشور است. از دیگر کشور هایی که برای تحصیل دندانپزشکی مناسب می باشد.
می توان به کشور هایی نظیر بنگلادش، استرالیا، انگلستان، ایتالیا، روسیه و… می باشد. این کشور ها در عین مناسب بودن تحصیل دندانپزشکی هزینه های کمتری را نیز دارا می باشند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *