تولد, نروژ

تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند

تابعیت نروژ از طریق تولد

تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند

تابعیت در نروژ به چند روش انجام می شود که از جمله روش های مهم ، تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند در این کشور است .نروژ یک کشور خوش آب و هوا و نیز پر جمعیت است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور مدرن و توسعه یافته وجود دارد، که مایل هستند از سرتاسر جهان از شهر و دیار خودشان دل بکنند و در این کشور اروپایی ثروتمند زندگی کنند . 

همانگونه که اشاره کردیم نروژ به تازگی پذیرای خیلی از مهاجرانی است که تمایل دارند در این کشور به زندگی شان ادامه دهند. دولت نروژ راه های زیادی با قوانین مربوطه ، برای اقامت خارجیان وضع کرده که ما به قوانین تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند اشاره می کنیم .
ما در این متن به تمامی نکاتی که در مورد تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند لازم است را به شما یاد آوری می کنیم .پس در ادامه این مقاله قواعد و قانون های کشور نروژ را برای کسانی که قصد گرفتن تابعیت نروژ از طریق فرزند ، دارند را کاملاً توضیح می دهیم :

چگونه تابعیت نروژ را از طریق تولد فرزند، اخذ کنیم ؟

همانطور که اطلاع دارید اشخاص زیادی ، تمایل دارند به کشور نروژ مهاجرت کنند و به همین دلیل از راه های گوناگونی اقدام می کنند که اقامت زندگی را در این کشور بسیار زیبا کسب کنند. از جمله راهکارهای مهمی که باعث می شود مهاجران از طریق آن اقدام به گرفتن تابعیت در کشورهای اروپایی از جمله کشور نروژ کنند، قانون خاک و خون در این کشور است.

اگر کودکی در خاک نروژ متولد شود، این مسئله به خودیه خود باعث گرفتن تابعیت برای کودک متولد شده نمی شود چرا که با توجه به قوانین وضع شده توسط دولت نروژ حداقل یکی از والدین کودک باید نروژی باشد تا کودک بتواند مقیم ان کشور شود و در غیر این صورت کودک نمی تواند تابع این کشور شود. ولی برعکس این موضوع، اگر یک والدین نروژی بیرون از خاک نروژ کودکی را به دنیا بیاورند آن کودک نروژی محسوب می شود و می تواند به راحتی در کشور نروژ زندگی کند.

با توجه به مواردی که ذکر کردیم ، قانون خون بیشتر از قانون خاک در این کشور حکم فرماست. البته این به این معنا نیست ، افرادی که به دنبال تابعیت در نروژ از طریق تولد فرزند هستند دیگر نمی توانند از این روش تابع نروژ بشوند ولی برای اینکه بتوانند از این روش یا روشهای دیگر تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند را بگیرند باید تمام قوانین مربوط به تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند را کاملاً یاد بگیرند و نسبت آن آشنایی کامل را داشته باشند .

شرایط تابعیت در نروژ از طریق تولد فرزند چیست ؟

گفتیم که کودکی که در خاک نروژ متولد شود و از قانون خون بی‌بهره باشد به خودیِ خود نمی تواند مقیم کشور نروژ بشود پس بنابراین به راهکارهای دیگر در این زمینه اشاره می کنیم:
قوانین مهمی هست که باید فرد متقاضی تابعیت ، در آن ها صلاحیت لازم را داشته باشد که نمونه های آن را برای شما بیان می کنیم :
 فرد متقاضی نباید هیچ‌گونه پرونده کیفری در هیچ کدام از دادگاه ها داشته باشد. در غیر این صورت فرد نمی‌تواند مقیم کشور نروژ شود.
 بستگی دارد فرد متقاضی از کدام کشور باشد. افرادی که اهل یکی از کشور های اروپایی باشند و تقاضای اقامت کنند، لازم است تنها دو سال در نروژ زندگی کنند تا تابع این کشور شوند ولی کشور های جهان سوم باید حداقل چهار سال در این کشور زندگی کنند تا بتوانند مقیم نروژ شوند.
 فردی که توانست تابعیت خود را در این کشور کسب کند باید مدرکی داشته باشد که اثبات کند که دیگر تابع کشور قبلی نیست.

چه کسانی می توانند بدون هیچ هزینه ای تبعه نروژ شوند؟

• کودکان دوازده ساله و نوجوانان هجده ساله که توسط یک خانواده نروژی به فرزند خواندگی پذیرفته شده اند.
• شخصی که مقیم یکی از کشورهای اروپایی می باشد. اگر این فرد به مدت زمان هفت سال در نروژ زندگی کرده باشد می تواند به راحتی و بدون هزینه تابعیت خود را در کشور نروژ کسب کند.
• و فردی که از نروژ مهاجرت کرده باشد و دوباره تصمیم داشته باشد به کشور خودش باز گردد می تواند اقامت کشور خود را کسب کند.

تابعیت در نروژ از طریق فرزند خواندگی

در نروژ افراد زیر هجده سال که توسط یک خانواده نروژی به فرزند خواندگی پذیرفته شوند به خودی خود جز تبعه های نروژی محسوب می شوند. اگر کودکی را خانواده نروژی خارج از خاک نروژ به فرزند خواندگی بپذیرند باید برای اقامت او از دولت نروژ اجازه بگیرند تا کودک به راحتی در این کشور به زندگیِ خود ادامه دهد.

اگر یک فردکه اهل نروژ نباشند با یک فرد نروژی ازدواج کنند می‌توانند بعد از سه سال مقیم کشور نروژ شود.
البته کسانی که تمایل دارند تابعیت در نروژ را از طریق فرزند بگیرند باید در مورد هزینه های زندگی در این کشور هم باید مطالبی بدانند. در نروژ با توجه به امکانات ارائه شده توسط دولت و اینکه اقتصاد قوی دارد باعث شده هزینه های زندگی در این کشور نسبتاً بالا باشد و البته گفتنی است هزینه ها در شهرهای مختلف نروژ متفاوت است. اگر می خواهید هزینه های شما بعد از تابعیت در نروژ از طریق تولد فرزند ، کمتر باشد به شما پیشنهاد می دهیم در یکی از شهر های نروژ غیر از شهری که پایتخت نروژ است سکونت داشته باشید چرا که هزینه های زندگی در شهرهای مختلف به مراتب کم تر از پایتخت نروژ است .

اشخاص متقاضی ای که برای تابعیت در نروژ از طریق تولد فرزند ، اقدام می کنند بسیار راحت می توانند تابعیت خود را در کشور نروژ کسب نمایند البته به شرطی که با آگاهی های لازم نسبت به قوانین و شرایط ویژه ی این کشور اروپایی اقدامات مورد نظرشان را انجام دهند تا بتوانند هرچه زودتر به هدف مورد نظرشان دست یابند.
ما در این مقاله سعی براین داشتیم تمام نکاتی که شما را با چگونگی اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند، آشنا می کند را بیان کنیم. امیدواریم مطالب ذکر شده مفید واقع شده باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت نروژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *