مهاجرت, هلند

بهترین شرایط مهاجرت به هلند

همیشه افراد به دنبال کشوری با شرایط مناسب برای زندگی، تحصیل و کار می گردند. یکی از کشورهای مورد تقاضا که امروزه در اولویت مهاجرت بسیاری از افراد قرار گرفته کشور هلند است. هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان است که شما می توانید از روش های مختلفی به این کشور بروید در ادامه این مقاله با بهترین شرایط مهاجرت به هلند آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

بهترین شرایط مهاجرت به هلند

مهاجرت به کشور هلند از راه های زیادی امکان پذیر است اما بهترین و متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه گذاری، پناهندگی و مهاجرت از طریق ازدواج است که شرایط هر کدام از این روش ها به شرح زیر است:

مهاجرت تحصیلی در هلند

یکی از بهترین و آسان ترین راه مهاجرت به کشور هلند٬ از طریق تحصیل می باشد. این راه مهاجرت نه تنها آسانترین راه برای مهاجرت به هلند بلکه آسان ترین راه برای مهاجرت به اروپا برای ایرانیان شناخته می شود. موسسات آموزشی فراوانی در هلند وجود دارد که از سطح آموزشی بالایی برای تحصیل برخوردارند که امکان تحصیل را برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، در حال حاضر متداول ترین و پرطرفدارترین مهاجرت از سوی ایرانیان برای رفتن به این کشور است. جالب است بدانید تحصیل در هلند برای دانشجویان ایرانی رایگان نیست و برای تحصیل در دانشگاه های هلند باید هزینه ای حدود 8000€ (یورو) تا 15000€ (یورو) بابت شهریه پرداخت کنید که این هزینه ها برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است.

مهاجرت کاری در هلند

شرایط مهاجرت به هلند

شرایط مهاجرت به هلند

در این روش باید یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما داشته باشید یا در یک مهلت 6 ماهه می توانید به این کشور بروید و در طی این 6 ماه به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید و سپس نسبت به اخذ ویزای کاری هلند اقدام نمایید.

بلوکارت هلند

بهترین ویزای کار در هلند ویزای بلوکارت  Blue Card است. این ویزای کاری نیازمند  ارسال دعوتنامه و قرارداد کاری از سوی کارفرماست. همچنین نیاز است که شما یک مدرک تحصیلی آکادمیک با دوره زمانی حداقل 3 سال را نیز داشته باشید و مدت قرارداد کاری تان نیز کمتر از 12 ماه نباشد. برای دریافت کارت آبی هلند باید دارای حقوق ماهیانه 5000€ (یورو) در هلند باشید.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند

از شرایط  مهم مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت شامل:

برای مجوز اقامت از طریق ثبت شرکت برای خود اشتغالی در هلند درصورتی که شما  از تمکن مالی بسیار بالایی برخوردار باشید، می توانید به هلند مهاجرت کنید. همچنین می توانید برای اجازه اقامت به عنوان یک کارآفرین مستقل در هلند نیز درخواست دهید. این نوع درخواست بر اساس سیستم امتیازی می باشد این فعالیت اجتماعی یا اقتصادی باید برای کشور هلند سودمند باشد.

شرایط ثبت شرکت در هلند

شرایط ثبت شرکت در هلند مراحلی دارد که شامل:

 • تکمیل فرم KVK فعالیت تجاری شما، شرح فعالیت های تجاری، باید به هلندی ترجمه شود.
 • تکمیل صفحه انتصاب (afspraak maken): پس از اتمام فرم، قرار ملاقات برای بازدید از شعبه محلی KvK در صفحه انتصاب تان
 • ارائه مدارک پس از دریافت قرار ملاقات در کسب و کار KVK: پرداخت مبلغ تعرفه 50 € (یورو)، شناسه معتبر، آدرس کسب و کار و جزئیات تماس تان
 • هنگامی که شما ثبت نام می کنید، یک شماره کسب و کار منحصر به فر دریافت می کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در هلند

شرایط مهاجرت به هلند

شرایط مهاجرت به هلند

کشور هلند برای توسعه اقتصاد کشورش سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی را جذب می نماید. سرمایه گذاری در کشور هلند شامل شرایط زیر است:

 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور حدود 1.250.000€ (یورو) است.
 • سرمایه گذاری در یکی از بانک های هلندی: برای سرمایه گذاری در این کشور باید مبلغی به حساب بانک هلندی یا یک بانک از یک کشور عضو اتحادیه اروپا با شعبه ای در هلند سرمایه گذاری کنید.
 • سرمایه گذاری ارزش افزوده برای اقتصاد هلند

مهاجرت از طریق ازدواج در هلند

برای مهاجرت از طریق ازدواج و ازدواج با یک شهروند هلندی باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ازدواج شما با شریک زندگی تان باید ثبت شده باشد.
 • طرفین ازدواج حداقل 21 ساله باشند.
 • طرفین ثابت کنند که مدتی با هم زندگی کرده اند.
 • شریک زندگی شما دارای ملیت هلندی باشد یا اجازه اقامت معتبر هلند را داشته باشد.
 • فردی که دعوت نامه را ارسال می کند، حداقل یک سال اجازه اقامت در کشور هلند را داشته باشد.
 • شریک زندگی شما دارای درآمد کافی باشد.
 • همسر هلندی شما اعلام کند که پشتیبان همسر خارجی خود است.

مهاجرت پناهندگی در هلند

چنانچه در پی درخواست پناهندگی و مهاجرت غیر قانونی به هلند و کسب اقامت آن از این طریق هستید، باید به عنوان یک پناهجو در مرکز درخواست در Ter Apel ثبت نام کنید. Ter Apel یک روستا در شمال شرقی هلند است. اما به شما پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنید چون خطرات زیادی را برای شما به همراه دارد به جای آن از راه های قانونی که در بالا ذکر شد استفاده کنید تا بتوانید به راحتی اقامت کشور هلند را کسب کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *