فرانسه, کاری

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه، یکی دیگر از راه‌های قانونی مهاجرت و ورود به خاک کشور فرانسه است. منتهای مراتب از آنجایی که کشور فرانسه به دلیل جمعیت زیادی که دارا می‌باشد، نیازی به نیروی کار خارجی ندارد. درنتیجه اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به فرانسه بصورت مستقیم، کمتر موفقیت‌آمیز خواهد بود. لازم به ذکر است افرادی که ازطریق ویزای دانشجویی واردکشور فرانسه شده و به ادامه تحصیل می‌پردازند، پس از فارغ‌التحصیلی به راحتی می‌توانند وارد بازار کار کشور فرانسه شوند و در حقیقت شانس بیشتری نسبت به کسانی دارند که تحصیلات خود را خارج از کشور فرانسه گذرانده‌اند.

بنابراین توصیه می‌شود، افراد در ابتدای امر از طریق ویزای تحصیلی و اخذ اقامت موقت وارد کشور فرانسه شوند. چراکه فرانسه مانند دیگر کشورهای اروپایی نظیر آلمان و یا اتریش نیازمند نیروی انسانی و نیروی کاری خارجی نیست. اگرچه می‌توان با توجه به ارائه مدارک معتبر و سوابق کاری همزمان به تحصیل و انجام کار پاره‌وقت در کشور فرانسه پرداخت و بدین صورت موفق به اخذ اقامت موقت شد. دانشجویان در کشور فرانسه دارای حق قانونی کار به میزان بیست ساعت در هفته بصورت پاره‌وقت هستند. در ادامه به شرح چگونگی مهاجرت کاری به فرانسه می‌پردازیم

شرایط مهاجرت کاری به فرانسه

همانطور که از پیش بدان اشاره شد، صدور ویزای کاری بصورت مستقیم، به اشخاص صورت نمی‌پذیرد. بنابراین متقاضیان بایستی در ابتدا، جهت اخذ ویزای تحصیلی در کشور فرانسه اقدام نمایند. درواقع از دانشگاه‌های فرانسه موفق به دریافت پذیرش شوند. دانشجویان در مقاطع کارشناسی و یا لیسانس اجازه قانونی کار به مدت 20 ساعت در هفته و دانشجویان سطوح دکترا حق قانونی کار به مدت 30 ساعت در هفته را دارا می‌باشند. درامد دانشجویان با توجه به نوع کار خدماتی‌شان از ساعتی 8 الی 10 یورو نوسان دارد. اخذ اقامت دائم درصورتی امکانپذیر است. دانشجو پس از اتمام تحصیل و فارغ‌التحصیلی بتواند کاری پیدا کند. کارفرما فرد را بیمه کرده و از این طریق جایگاه خود را در کشور فرانسه ثبیت کند. موفق با اخذ اقامت دائم شود.

مهاجرت کاری به فرانسه از طریق فعالیت‌های تجاری

ازآنجایی که مهاجرت کاری به فرانسه از طریق کار در فرانسه به هیچ عنوان انجام نمی شود، راه‌های دیگر فعالیت‌های کاری و اقتصادی را می‌توان در فرانسه جویا شد. در سال 2016 مهاجرت ازطریق اخذ ویزای کاری به فرانسه امکان پذیر بود. اما طبق قوانین مهاجرت در سال‌های اخیر، فرانسه از به کار گماشتن نیروهای خارجی سرباز می‌زند. مگر انکه فرد خارجی در دانشگاه‌های فرانسه مشغول به تحصیل باشد. بتواند در حین تحصیل و همچنین پس از فارغ التحصیلی استخدام رسمی در ارگان‌ها و فضاهای کاری شود. بنابراین بایستی جایگزینی جهت مهاجرت به فرانسه یافت.

در این حیطه معمولا ثبت شرکت و سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شود. آن که افراد بایستی با درخواست ویزای تحصیلی وارد خاک فرانسه شده. در حین تحصیل مشغول به کار بصورت نیمه وقت شوند. بدین جهت می‌توان برای درخواست اقامت دائم، ازطریق ثبت شرکت و اشتغال‌زایی در کشور فرانسه اقدام کرد

قوانین مهاجرت کاری به فرانسه

گفتنی است که؛ در سال 2016 قوانین کار در فرانسه بسیار متفاوت بوده. درواقع از نیروهای کاری خارجی استقبال و به آن ها مجوز استعداد ارائه می‌داد. مجوز استعداد جهت ورود به کشور فرانسه بر اساس رزومه تحصیلی، تسلط بر زبان فرانسه، سوابق کاری، مهارت و فنون بوده است. به دانشمندان، سرمایه گذاران، محققان، کارکنان خدماتی، هنرمندان، ورزشکاران و فارغ التحصیلان تعلق می‌گرفت. که در این بین در قوانین کنونی کشور فرانسه تنها تمرکز بر سرمایه گذاران مالی و اقتصادی، دانشجویان و فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های برتر فرانسه لحاظ شده است.

بنابراین ویزای کار بصورت مستقیم برای متقاضی صادر نشده. جهت مهاجرت کاری به فرانسه بایستی از دیگر راه‌های قانونی به کشور ورود پیدا کرد. اگرچنانچه افراد بتوانند با دردست داشتن ویزای تحصیلی بطور همزمان مشغول به کار شوند. می‌توانند پس از اتمام تحصیلات تکمیلی خود وارد بازار کار شده. درآمد قابل توجهی را متناسب با تحصیلات خود به دست آورند.

چرا که یکی‌از شروط اساسی در وارد شدن به بازار کار فرانسه، تسلط کامل به زبان فرانسوی است. فردی که بتواند در حین تحصیل حتی با وجود انتخاب دانشگاه‌های انگلیسی زبان در کنار دروس دانشگاهی کار کرده. دوره‌های کلاس زبان فرانسه را پشت سر بگذارد، از شانس بسیاری برای کسب در آمد و انتخاب شغل مناسب در آینده برخوردار خواهد بود.

دولت فرانسه نیز بر علم آنکه بتواند کارکنان آینده‌ی خود را در زمینه‌های مختلف اعم‌از خدماتی، مدیریتی، علمی _ تحقیقاتی و سایر زمینه‌ها، در دانشگاه‌های برتر خود آماده کند. از دریافت نیروی انسانی خارج از مرزهای خود جلوگیری به عمل آورده و مدبرانه نیروی انسانی خود را از دانشگاه‌های معتبر کشور برمی‌گزیند. بدین ترتیب با داشتن اقامت تحصیلی، فرد می‌تواند از بطن قوانین و استانداردهای کاری کشور فرانسه آگاه شود. با آگاهی و اطلاعات کافی در دنیای کسب و کار فرانسه دخیل شود.

ویزای تحصیلی نیز به راحتی قابلیت آن را دارد، پس از طی دوران تحصیلی و یافتن شغلی مناسب به ویزای کاری فرانسه تبدیل شود. دولت فرانسه از نظر قوانین و استانداردهای کاری مستقل از کشورهای اروپایی عمل می‌کند. درنتیجه راهیابی به دنیای اقتصادی فرانسه ازطریق درخواست ویزای کاری و یا مهاجرت کاری به فرانسه با دشواری روبرو بوده، مگر آنکه فرد متعلق به کشورهای حوزه اتحادیه اروپایی باشد که آن هم روند قانونی خاص خود را در پی دارد. توصیه می‌شود جهت دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر در رابطه با مهاجرت کاری به فرانسه از راهنمایی‌های سودمند کادر مجرب سازمان مهاجرتی آوات، بهره‌مند شوید

بطورکلی اگرچنانچه از دسته سرمایه گذاران نیستید. پیشنهاد می‌شود، ازطریق ویزای تحصیلی جهت ورود به کشور فرانسه اقدام نمایید. بدین صورت پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی مستقیما وارد بازار کار فرانسه شوید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

3.2/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *