بلژیک, مهاجرت

قوانین و مقررات مهاجرت کاری به بلژیک

مهاجرت کاری به بلژیک

مهاجرت کاری به بلژیک یکی از راه های مهاجرت به کشور بلژیک می باشد. امروزه مهاجرت از طریق کاری به کشورهای مختلف بسیار افزایش یافته است به طوری که شما می توانید به راحتی از آمار مهاجران به این موضوع پی ببرید.

البته بایستی این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مهاجرت های کاری به سادگی امکان پذیر نمی باشد و افراد برای رسیدن به مرحله مهاجرت کاری بایستی از فیلتر های زیادی رد شوند. هر کشوری با توجه به قوانین و مقررات خود دارای شرایط بسیار خاصی برای مهاجرت کاری دارد که شما می توانید با توجه به کشوری که انتخاب کرده اید، در مورد قوانین و مقررات آن اطلاعات کامل را کسب کرده و سپس اقدامات لازم را جهت مهاجرت خود انجام دهید.

مهاجرت کاری بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای صنعتی در قاره اروپا می باشد که با داشتن شرکت های خصوصی بسیار بزرگ و تولید محصولات متنوع، توانسته است به یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان تبدیل شود. کمبود نیروی انسانی جوان در این کشور زنگ خطر را برای مسئولان به صدا درآورده است و این امر سبب شده تا مستولان کشور بلژیک برنامه ریزی ها و اهداف بلند مدتی را برای جذب نیروی جوان کشورهای دیگر در نظر گرفته اند تا بتواند کمبود نیروی انسانی خود را تا حدودی جبران نمایند.

از طرفی نیز بسیاری از افراد در کشورهای دیگر به دنبال شغال شدن در یک شغل مناسب با درآمد بهتری می باشند و به خاطر آن مهاجرت های مختلفی به کشورهای پیشرفته و صنعتی دارند. که کشور بلژیک می تواند بهترین گزینه برای مهاجرت کاری برای افرادی که می خواهند برای کار به کشور دیگری سفر می کنند.

شرایط مهاجرت

کشور ایران نیز یکی از کشورهای می باشد که برای مهاجرت های کاری خود کشور بلژیک را در اولویت های خود قرار می دهند. کشور بلژیک نیز زیر ساخت ها و تسهیلات بسیار خوبی را برای مهاجرانی که به این کشور سفر می کنند، دارند. یکی از مهم ترین مراحل در مهاجرت کاری به بلژیک، دریافت دعوتنامه معتبر از یک شرکت بلژیکی می باشد که وجود این دعوتنامه باعث اخذ راحت تر و سریع ویزای کاری شده و افراد می توانند به راحتی به مهاجرت و سفر خود بپردازند.

با دریافت دعوتنامه می توانید حمایت یک کارفرمای بلژیکی را دریافت نمایید که این امر برای شما مزیت های بسایر زیادی را خواهد داشت. شما بعد از سه سال اقامت موقت در کشور بلژیک می توانید درخواست اخذ اقامت و تابعیت دائمی خود را اعلام نمایید و بعد از گذشت سه سال متوالی به عنوان یکی از هم وطنان کشور بلژیک در آمده و حتی بتوانید خانواده ی خود را نیز به این کشور ببرید. با مهاجرت کاری به بلژیک می توانید اقامت موقت خود را نیز در این کشور به دست بیاورید.

در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را برای جذب نیروی کار دارد. پیشنهاد ما این است که مقاله ویزای کار آلمان یا شرایط کار در آلمان را هم مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به بلژیک

مهاجرت کاری به بلژیک همان طور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد از مهاجرت های پر طرف داری بوده و امروزه بسیار مورد توجه افراد و جوانان واقع شده است.

برای مهاجرت کاری به بلژیک بایستی قبل از سفرتان یک سری مدارکی را تهیه و آماده کنید که طبق آن بتوانید با دریافت ویزای کاری بلژیک، به این کشور سفر کنید. تمام این مدارک برای هر متقاضی که از هر کشوری باشد یکسان بوده و هیچ گونه تبعیض نژادی و زبانی برای مهاجران خود قائل نیستند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

  • دریافت دعوتنامه کاری از یک کارفرمای بلژیکی و حمایت و پشتیبانی کامل از کارفرمای مربوطه
  • کپی و اصل مدارک شناسایی
  • ارائه پاسپورتی که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد
  • دریافت ویزای کاری بلژیک
  • ارائه گواهی پزشکی و بیمه نامه
  • ارائه گواهی مبنی بر داشتن هیچ گونه سوء پیشینه
  • ارائه مدارک تحصیلی و رزومه کاری معتبر

شما می توانید با ارائه مدارک ذکر شده به اقدام به مهاجرت کاری خود داشته باشید. نکته ای که در این مورد بایستی به آن توجه داشته باشید این است که حتما در ارائه مدارک نهایت توجه و دقت را حاصل فرمایید تا در صدور ویزای مربوطه به مشکلی بر نخورید.

مدارکی که برای مسئولان مربوط ارسال می شود با دقت بسیار زیادی مورد توجه قرار می گیرد و در صورت هر گونه مغایرتی طبق قوانین با فرد اقدام کننده رفتار خواهد شد. بنابراین سعی بر آن داشته باشید تا مدارک اصل و معتبری را ارائه دهید.

نکات مورد توجه در مهاجرت کاری به بلژیک

  • آگاهی و اطلاع از قوانین و مقررات کاری مربوط به کشور بلژیک
  • احترام گذاشتن به فرهنگ و آداب و رسوم کشور بلژیک
  • در صورتی که کارفرما به هر دلیلی از شما حمایت نکند و شما کار خود را از دست دهید. فقط 88 روز فرصت دارید تا کار جدیدی را پیدا کنید در غیر این صورت بایستی کشور بلژیک را ترک نمایید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *