استرالیا, مهاجرت

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

در این مقاله می پردازیم به بررسی مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل. اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای خارجی پیشرفته را دارید انتخاب کشور استرالیا به منظور مهاجرت تحصیلی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. تحصیل در استرالیا با صرف نظر از هزینه های بالای آن، مزیت های خوبی برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در این کشور خواهد داشت. بنابراین در صورت وجود تمکن مالی خوب با اقامت در این کشور می توانید از این مزایای ارزشمند برخوردار شوید.

استرالیا

طبق آمارهای اعلام شده 5 شهر استرالیا در فهرست 30 شهر دانشجویی برتر در دنیا قرار دارند. دانشگاه های استرالیا به لحاظ امتیاز در میان دانشگاه های معتبر دنیا موفق به کسب رتبه چهارم شده اند.

کیفیت بالای آموزشی و توجه به امر تحقیق و پژوهش در این دانشگاه ها سبب آن شده که افزون بر 15 جایزه نوبل، صدها جایزه علمی و هنری و اختراعات ارزشمند جهانی توسط دانش آموختگان در این مراکز علمی پیشرفته کسب گردد.

دستاوردهایی همچون جعبه سیاه هواپیما و اینترنت بیسیم نمونه هایی از نتایج درخشان فعالیت های علمی و تحقیقاتی در این دانشگاه های بزرگ و معتبر است.

کسانی که از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل می شوند این امکان را به دست می آورند که در صورت تمایل نسبت به اخذ اقامت دایم و اشتغال در این کشور مبادرت ورزند. طبق آمارهای اعلام شده 86 درصد از دانشجویانی که در دانشگاه های استرالیا تحصیل کرده اند از تحصیل در این کشور رضایت کامل داشته اند.

کشور استرالیا از نظر تعداد دانشجویان خارجی که مشغول تحصیل در این کشور هستند رتبه سوم جهان را دارا است. بر اساس گزارشی که موسسه QS منتشر کرده است 7 دانشگاه از دانشگاه های استرالیا در فهرست 100 دانشگاه معتبر دنیا به چشم می خورند.

دلایل مهاجرت تحصیلی به استرالیا

افرادی که مهاجرت به استرالیا را از طریق ادامه تحصیل انتخاب می کنند دلایل بسیار محکم و ثابتی را برای این انتخاب خود دارند که از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کشور استرالیا یکی از جوان ترین کشورهای جهان بوده و با داشتن ظرفیت بسیار بالا می تواند از چند میلیون دانشجو به خوبی استقبال کند.
 • داشتن دانشگاه هایی با سطح علمی بسیار بالا و برترین استادان و مدرسان دانشگاهی
 • این کشور با داشتن دانشگاه های عالی خود توانسته است جزء 100 دانشگاه برتر جهان می باشد.
 • داشتن هزینه های زندگی و تحصیلی مناسب و معقولانه برای دانشجویان
 • استرالیا توانسته است طی سال های اخیر جایزه های نوبل را در رشته های مختلف را کسب کند.
 • شرایط راحت و آسان دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

عوامل ذکر شده سبب شده است که نظر و توجه بسیاری از دانشجویان و افراد به این کشور جلب شود و برای مهاجرت تحصیلی خود این کشور را در اولویت های خود بگذارند.

دوره های تحصیلی جهت مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

افراد علاقه مند به تحصیل در استرالیا می توانند جهت شرکت در دوره های زیر از استرالیا ویزا درخواست کنند:

 • دوره های زبان انگلیسی شامل دوره های عمومی زبان انگلیسی، کمبریج، آماده سازی آیلتس و …
 • دوره های حرفه ای مانند توریسم، ورزش، کسب و کار، بازاریابی و …
 • دوره های تحصیلات دانشگاهی شامل مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر استرالیا را دارند باید برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا درخواست دهند. با اخذ ویزای دانشجویی استرالیا فرد متقاضی می تواند به صورت تمام وقت به امر تحصیل در این کشور مشغول باشد و نیز افراد وابسته ای که او را همراهی می کنند به عنوان مثال افراد خانواده او قادر خواهند بود در این کشور همراه او باشند.

فرد متقاضی تحصیل در استرالیا باید قبل از آن که برای اخذ ویزای استرالیا اقدام کند در یکی از مراکز آموزشی این کشور مورد پذیرش قرار گرفته و از تمکن مالی لازم جهت تحصیل و زندگی در استرالیا برخوردار باشد.

 اخذ ویزای دانشجویی استرالیا دارای چند مزیت است:

1

امکان مطالعه و کار در استرالیا

2

امکان اخذ ویزای کوتاه مدت و بلندمدت

3

امکان دریافت دیپلم استرالیا

4

امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه ها ( کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری )

5

امکان پذیرفته شدن به عنوان شهروند و تبعه کشور استرالیا

6

اقدامات لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

 

فرآیند اخذ ویزای دانشجویی استرالیا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان آسان تر است. جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا انجام اقدامات زیر ضروری خواهد بود:

فرد متقاضی تحصیل در استرالیا به منظور اخذ ویزای دانشجویی این کشور باید در یکی از دانشگاه های استرالیا مورد پذیرش قرار گرفته و ثبت نام کند. ارائه تاییدیه ثبت نام در دانشگاه مربوطه جهت صدور ویزا الزامی است.

فرد متقاضی باید توانایی اثبات تمکن مالی لازم جهت تامین هزینه های مربوط به تحصیل و اقامت در استرالیا را داشته باشد.

فرد متقاضی باید مدرک زبان مورد نیاز که بیانگر تسلط کافی او به زبان انگلیسی باشد ارائه نماید. همچنین فرد متقاضی نیازمند استفاده از بیمه های درمانی کشور استرالیا خواهد بود.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل:تحصیل در مقطع کارشناسی

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

افراد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های استرالیا ملزم به گذراندن یک دوره فاندیشن هستند. همچنین مدرک زبان مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع کارشناسی آیلتس 6 می باشد. مقطع کارشناسی در استرالیا بین 3 تا 4 سال زمان می برد و هزینه تحصیل در این دوره ها در حدود 20 هزار تا 30 هزار دلار استرالیا است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی دارند شرکت در دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه های استرالیا انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. فرد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید معدل خوبی داشته و مدرک زبان وی آیلتس 6.5 باشد.

تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های استرالیا

فرد متقاضی تحصیل در دوره دکتری به یک سوپر وایزر نیاز خواهد داشت که تمایل به همکاری با وی جهت انجام یک پروژه علمی را داشته باشد. فرد متقاضی باید تمام ریز نمرات مربوط به مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را ارائه نماید. داشتن مدرک زبان آیلتس 7 جهت پذیرش در مقطع دکتری ضروری می باشد. دانشگاه های استرالیا بورسیه های تحصیلی خوبی به کسانی که متقاضی تحصیل در مقطع دکتری هستند اعطا می کنند. کشور استرالیا از جمله کشورهایی به شمار می رود که بودجه تحقیقاتی مناسبی جهت فعالیت های پژوهشی در نظر می گیرد.

تحصیل در رشته های پزشکی

افرادی که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های استرالیا هستند می بایست یک دوره فاندیشن یکساله را بگذرانند. همچنین این افراد موظف خواهند بود دوره های پیری مدیکال را طی کنند که برای شروع آن نیاز به مدرک آیلتس 5.5 خواهند داشت.

مزایای تحصیل پزشکی در کشور استرالیا

 • اولین مزیت تحصیل در این کشور این است که شما بعد از پایان تحصیلات و اشتغال به کار میزان درآمد و حقوق زیادی را نسبت به سایر کشور ها در یافت خواهید کرد.
 • اجازه ی کار به مدت 20 ساعت در هفته برای شما در هنگام تحصیل وجود دارد.
 • امکان تحصیل در دانشگاه های برتر با سیستم آموزشی بسیار با کیفیت برای شما وجود دارد.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مختلف برای شما وجود دارد.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله‌ شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا مراجعه کنید.

تحصیل رایگان در استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

در صورتی که شرایط لازم جهت تحصیل رایگان برای فرد متقاضی وجود داشته باشد وی قادر خواهد به صورت رایگان در استرالیا به تحصیل بپردازد. چرا که نظام آموزشی در کشور استرالیا به صورت خصوصی بوده و امکان تحصیل رایگان برای اتباع این کشور وحود دارد.

از جمله شرایطی که سبب ایجاد فرصت برای تحصیل رایگان در استرالیا می شود عبارتند از:

 • مدرک زبان فرد متقاضی حداقل آیلتس 7 باشد.
 • فرد متقاضی دو توصیه نامه از طرف اساتید دانشگاه محل تحصیل ارائه دهد.
 • رزومه تحصیلی فرد متقاضی بسیار قوی باشد.

 

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

منبع : سایت استرالیا

سوال های متداول

1.با ویزای تحصیلی در استرالیا میتوان اقامت دائم دریافت کرد؟

 • ویزای تحصیلی به تنهایی نمیتواند منجر به اخذ اقامت دائم شود. در صورتی که این ویزا به ویزای کاری تبدیل شود امکان این کار وجود دارد.

2.آیا دانشگاههای استرالیا مورد تایید ایران هستند؟

 • در رتبه بندی های صورت گرفته دانشگاه های کشور استرالیا توانسته است گرید و رتبه بندی بسیار خوبی را به دست بیاورد. کشور ما نیز مدارک تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور استرالیا را قبول دارد و آن ها تایید می کند. بنابراین هیچ گونه نگرانی از بابت آینده ی شغلی خود نداشته باشید.

3.مقطع دکترا در استرالیا چه مدت طول میکشد؟

 •  دوره دکتری در استرالیا 3الی5 سال زمان می برد که بستگی به نوع رشته انتخابی و توانایی های دانشجو خواهد داشت.

4.در حین تحصیل دکترا میتوان به کار نیز مشغول شد؟

 • یکی از راه های جبران هزینه های مالی دانشگاه کار کردن در بخش هایی از دانشگاه می باشد. همچنین می توانید در خارج از دانشگاه نیز به کار  بپردازید. البته این امر محدود خواهد بود و دانشجو امکان کار کردن نامحدود نخواهد داشت اما این امر می تواند کمک بسیاری در تامین هزینه ها نماید.

5.کدام یک از  دانشگاه های استرالیا شهرت جهانی دارند؟

 • دانشگاه های معروف استرالیا شامل دانشگاه های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا از جمله دانشگاه های مطرح دراسترالیا می باشند.

6.تحصیل پزشکی در استرالیا چه مدت طول میکشد؟

 • مدت زمان تحصیل پزشکی در استرالیا بین 5 تا 7 سال می باشد

7.کدام دانشگاه های پزشکی استرالیا مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

 • اکثر دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم هستند.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *