اتریش, پناهندگی

مهاجرت قاچاقی به اتریش

مهاجرت قاچاقچی به اتریش

مهاجرت قاچاقی به اتریش به دلیل ورود غیرقانونی و طی کردن مسیرهای خطرناک و دردسرساز به هیچ عنوان به افراد پیشنهاد نمی‌شود. این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی درخصوص فرایند و شرایط مهاجرت قاچاقی به اتریش است و تنها جنبه‌ی اطلاع رسانی دارد.

طبیعتا مهاجرت غیرقانونی به هر کشوری پیامدها و مشکلات روحی، روانی، اجتماعی و سیاسی خود را داشته و نبایستی مهاجرت را از طریق پناهندگی یک گزینه دانست. چه بسا حتی اگر از راه غیرقانونی به مقصد رسیدید، معمولا نگاه خوشایندی به پناهندگان نخواهند داشت و بایستی مشکلات بسیاری را اعم‌از چگونگی محل زندگی، هزینه‌های روزانه، چگونگی وفق پذیری با محیط و مسائلی از این نظر را تحمل کنید.

می‌توان راه‌های بسیاری را از راه قانونی جایگزین مهاجرت قاچاقی به اتریش کرد و درواقع مسیر مهاجرت را از راه‌های قانونی در نظر گرفت. مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی، اخذ ویزای کاری اتریش، سرمایه‌گذاری، اقامت خود حمایتی و غیره تماما راه‌های قانونی هستند که متقاضیان می‌توانند با طیب خاطر ازطریق مشاوره با کادر مجرب سازمان مهاجرتی آوات، اطلاعات سودمندی را در خصوص مهاجرت به اتریش کسب نمایند.

قاعدتا راه مهاجرت قاچاقی به اتریش درواقع همان پناهندگی است که بیانگر ورود غیرقانونی فرد به مقصد مورد نظر است. نکته دیگر آنکه موضوع پناهندگی و پناهنده بودن در کشورهای اروپایی و عضو پیمان شینگن با مشکلات بسیار پیچیده‌ای همراه بوده و به طبع پروسه‌ای زمان بر و طولانی است. بنابراین مهاجرت بصورت غیر قانونی به کشورهای خارجی ازجمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا نظیر اتریش، به هیچ‌وجه به افراد توصیه نمی‌شود.

روند مهاجرت قاچاقی به اتریش

  • ازطریق مدارک شناسایی جعلی
  • ازطریق ارائه پاسپورت جعلی
  • ازطریق استفاده از مسیرهای خطرناک برای رسیدن به کشور مقصد

مدارک شناسایی جعلی جهت مهاجرت قاچاقی به اتریش

درواقع فرد قاچاقچی مدارکی که سفارت جهت اخذ ویزای توریستی برای متقاضی درخواست می‌کند را بصورت جعلی مهیا می‌کند. مدارکی اعم از مدارک هویتی، گردش حساب بانکی، فیش حقوقی، سابقه بیمه، گواهی اشتغال و سایر مدارک. دراین خصوص اگر کنسولگری به جعلی بودن مدارک پی ببرد، تبعات سنگینی را اعم از جریمه نقدی تا ممنوع الخروج بودن مادام العمر را برای فرد در پی دارد. همچنین از آنجایی که ویزای توریستی مستلزم دعوتنامه از سوی بستگان شما در کشور مقصد است، هزینه‌ها و جرایم سنگینی بر آن فرد نیز محول می‌شود.

پاسپورت جعلی جهت مهاجرت قاچاقی به اتریش

فرد قاچاقچی پاسپورتی را با مشخصات یک فرد دیگر از نقطه دیگر اروپا آماده می‌سازد. فرضا از مشخصات یک فرد ایتالیایی سوء استفاده کرده و درواقع پاسپورت را با اطلاعات هویت آن فرد برایتان مهیا می‌سازد. مسیری است که فرد با به همراه داشتن پاسپورت جعلی یک فرد ایتالیایی از فرودگاه عبور می‌کند که در این بین اگر دقت کرده باشید، ماموران اطلاعاتی با نکته سنجی بسیار زیاد پاسپورت، عکس و محتویات آن را با شخص مقایسه می‌کنند.

ازطریق استفاده از مسیرهای خطرناک جهت مهاجرت قاچاقی به اتریش

مسیرهای خطرناک ازسوی برخی قاچاقچیان پیشنهاد می‌شود که جان بسیاری از مهاجرین را به خطر می اندازد. اینگونه مسیرها اغلب زمینی و یا دریایی بوده و فرد با مشکلات بسیاری درگیر خواهد بود. عدم رعایت مسائل بهداشتی، عدم امنیت، عدم اطمینان از وضعیت موجود، آینده‌ای مبهم و دیگر مسائل مرتبط با آن که به نوعی آرامش روحی و روانی فرد را به خطر می‌اندازد.

شاید برای بسیاری از افراد سوال پیش بیاید که چرا مسیرهای پُرپیچ و خم ازسوی قاچاقچیان پیشنهاد می‌شود. جواب این پرسش آن است که در حین مهاجرت و استفاده از راه‌های زمینی و یا دریایی، اطلاعات شخص در هیچگونه سیستم امنیتی ضبط و ثبت نمی‌شود. طبیعتا اگر فرد ازطریق هواپیما به راحتی خود را به مقصد برساند، مسلما اطلاعات او جعلی یا اصلی در سیستم حفاظتی بین‌المللی ثبت می‌شود.

ازسوی دیگر اولین و مهمترین سوالی که از پناهجویان در کنسولگری کشور مقصد پرسیده می‌شود، آن است که از چه طریقی خودشان را به مقصد رساندند و طبیعتا اگر به معنای واقعی شخص پناهجو باشد نمی‌تواند مستقیما با مدارک اصل خود به راحتی از کشور مبداء خارج شود. درنتیجه در مصاحبه‌ای که از پناهجویان به عمل می‌آید، پاسخ به این قبیل سوالات بسیار مهم هستند.

کارت های قابل استفاده جهت مهاجرت قاچاقی به اتریش

پس از ورود پناهجو به کشور اتریش و مصاحبه‌ای که از فرد در کنسولگری به عمل می‌آید، برای پناهنده‌ها کارت‌هایی را در نظر گرفته و به آنها تحویل می‌دهند که این کارت‌ها به قرار زیر است؛
کارت سبز؛ جهت ارزیابی شرایط پناهندگان به پناهجویان کارت سبز داده می‌شود که البته دلیل بر رسیدگی همه جانبه و صد در صد به پرونده پناهجو نیست.
کارت سفید؛ زمانی که بررسی پرونده شخص را دولت اتریش بر عهده می‌گیرد به او کارت سفید می‌دهند. این کارت مبنی بر آن است که شخص می‌تواند به راحتی در اتریش ماندگار شود.
کارت خاکستری؛ کارت خاکستری امتیاز ویژه‌تر و خاص‌تری نسبت به دیگر کارت‌ها داشته و با دارنده این کارت مانند شهروند اتریشی برخورد و رفتار می‌شود.
کارت زرد؛ ارائه کارت زرد بدان معناست که حتی اگر با درخواست پناهندگی فرد موافقت نشود و با عدم تائید روبرو شود، می‌تواند مجدد خود را به مرحله‌ای برساند که کارت زرد دریافت کند. منتهای مراتب کارت زرد یک وضعیت ویژه را برای فرد حاصل می‌کند و قبولی و یا عدم تائید او تماما به اظهارات و پاسخ‌های او به پرسش‌های کنسولگری بستگی دارد.

نکات مورد نظر در رابطه با مصاحبه در کنسولگری اتریش

همان‌طور که از پیش بدان اشاره شد، شرایط مهاجرت قاچاقچی به اتریش بسیار دشوار بوده و به هیچ عنوان به افراد توصیه نمی‌شود و این مقاله تنها جنبه اطلاع رسانی را دارد. زمانی که فرد وارد خاک اتریش می‌شود، پس از معرفی خود به کنسولگری و انجام روند قانونی شرایط مهاجر، به او وقت مصاحبه داده می‌شود. در زمان مصاحبه شخص بایستی نکاتی را در نظر گیرد که بدان در این قسمت اشاره خواهیم کرد؛

نکته اول: بهتر آن است که متقاضی با خود یک همراه داشته باشد. منتهای مراتب شخص همراه نبایستی خود پناهجو باشد
نکته دوم: در زمان مصاحبه، فرد فرصت نامحدود داشته و هر آنچه را که بگوید ثبت و ضبط می‌شود و در پایان به او گزارشی از بیانات و اظهارات شخص داده می‌شود.
نکته سوم: اگرچنانچه به زبان آلمانی مسلط نیستید، روز مصاحبه برایتان مترجم می‌آورند. بنابراین بهتر آن است که زبان اصلی خود را عنوان کنید تا مترجم مربوطه در روز مصاحبه حاضر باشد.
نکته چهارم: گزارشی که در پایان مصاحبه آماده می‌شود به امضای متقاضی درخواهد آمد و اگر چنانچه درصدد مطالعه گزارش بودید، می‌توانید از مترجم بخواهید که برایتان متن آلمانی گزارش را مجدد ترجمه نماید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانیدفرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *