فرانسه

مدرک پزشکی فرانسه بدون مدرک زبان

مدرک پزشکی فرانسه بدون مدرک زبان

قبلا در مقاله شرایط تحصیل در دوره های زبان فرانسه نکاتی را در این زمینه شرح داده ایم ولی بسیاری از  دانشجویان به دنبال این هستند  که مدرک پزشکی فرانسه بدون مدرک زبان دریافت کنند  موسسه آوات خبر خوشی که به این افراد می دهد.

در دانشگاه ها در کشور فرانسه برنامه های دو زبانه به غیر از زبان فرانسوی ارائه می دهند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند، اما افرادی که مایل به یادگیری یا بهبود زبان فرانسوی خود هستند در حالی که متخصص در یک رشته تحصیلی دیگری هستند، می توانند از کورس های زبان فرانسه از شرکت در کالج ها استفاده نمایند.

مدرک پزشکی فرانسه بدون مدرک زبان

با این حال، اگر تصمیم به دنبال مدرک پزشکی فرانسه بدون مدرک زبان هستید. باید حداقل سطح متوسطی از فرانسوی را بلد باشد. بسیاری از دانشگاه ها نیاز به گواهی B2 (متوسط) در Diplôme d’Études en Langue Française (DELF) یا گاهی اوقات C1(پیشرفته) گواهینامه (Diplôme Approofonddi Langue Française یا DALF بسته به دوره تحصیلی دارند.

بسیاری از مردم فرانسوی به زبانهای غیر از زبان خود صحبت می کنند. با این حال، برای ارتباط موثر و تحصیل در فرانسه، فرد دانش زبان فرانسوی را داشته باشد. دانشجویان بین المللی که به زبان فرانسوی مسلط هستند، با تحصیل و زندگی روزمره بسیار راحت تر هستند.

طبق آماری که به دست آمده از نظرسنجی تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان  که بیش از 14 هزار دانشجو در آن شرکت داشتند، فرانسه دومین مقصد ایده آل برای تحصیل از دید دانشجویان می باشد و تنها کشور کانادا است که با 69 % بالاتر از فرانسه و در رده اول قرار گرفته است،

سال تحصیلی در فرانسه از اواسط ماه سپتامبر شروع می شود و تا اواخر ماه ژوئن سال بعد ادامه خواهد داشت البته بعضی دانشگاه ها و موسسات آموزشی امکان دارد در طول سال نیز دانشجو ثبت نام کنند.

هر چند به عنوان یک دانشجوی بین الملی برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان تنها در صورتی می توان درخواست پذیرش داد که تمام الزامات تعیین شده توسط دانشگاه را در رزومه خود داشته باشد و علاوه بر این از دو ماه جلوتر از ددلاین ( Deadline ) تعیین شده توسط دانشگاه فرم درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال نماید.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که دانشگاه های فرانسه بسیار پر متقاضی هستند و در نتیجه هر چه زودتر فرم درخواست پذیرش و رزومه برای آنها ارسال شود، سریع تر به درخواست متقاضی رسیدگی می کنند و نظر نهایی خود را در مورد این که آیا با ثبت نام وی موافقت بکنند یا خیر اتخاذ می نمایند.

هزینه  گرفتن مدرک پزشکی فرانسه بدون مدرک زبان

قبلا در مقاله هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه و مقاله هزینه های زندگی در فرانسه به تفصیل در این مورد صحبت کرده ایم ولی به طور خلاصه کالج های زبان در فرانسه برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان بین 2000 یورو تا 6000 € یورو در تناوب است.

اما دوره های زبان آلمانی در اتریش سالیانه بین 10 تا 15 هزار € یورو می باشد. یک مزیت دیگر تحصیل در دوره های زبان فرانسه، این است که بر خلاف کشور هایی مثل، مجارستان، اتریش، ایتالیا و مالتا، دوره های زبان در کشور فرانسه همراه با ویزای همراه می باشند یعنی همسر و فرزندان فرد نیز می توانند وی را همراهی کنند و به عنوان یک مزیت بزرگ دیگر باید به این نکته اشاره کرد که همراه نیز اجازه کار خواهد داشت.

با این کار، یعنی اقدام از طریق دوره های زبان در فرانسه، فرد لازم نیست هیچگونه مدرک زبانی را از کشور مبدا ارائه دهد زیرا قرار است زبان را در کشور مقصد یعنی فرانسه فراگیرد و این مزیت بزرگی به لحاظ صرفه جویی در زمان است.

هزینه های زندگی در فرانسه بین 500 تا 700 € یورو به طور ماهیانه است هر چند دانشجویان می توانند از یک سری تخفیفات استفاده کنند و این هزینه را به طوری کاهش دهند که ماهیانه تنها 300 تا 400 € یورو بابت هزینه های زندگی خود صرف نمایند.

دانشگاه های پزشکی فرانسه

اگر مقاله تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان ایرانی  و همچنین مقاله تحصیل پزشکی در فرانسه  را خوانده باشید پس حتما اطلاعات کافی در زمینه تحصیل در فرانسه را بدست آورده اید. در ادامه قصد داریم به معرفی دانشکده های پزشکی این کشور بپردازیم.

Aix-Marseille

مدرک پزشکی فرانسه بدون مدرک زبان

دانشگاه که به صورت رسمی با نام Université d’Aix-Marseille خوانده می شود، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در پرونس در جنوب فرانسه قرار دارد. این دانشگاه در سال 1409، زمانی که کنت پرونس لوییس دوم از Anjou، اجازه ی ساخت دانشگاه پرونس را به Pisan ضد پاپ، الکساندر پنجم داد، تاسیس شد.

دانشگاهی که امروز دیده می شود، از ادغام سه دانشگاه پرونس، دانشگاه مدیترانه و دانشگاه Paul Cézanne شکل گرفته است. این ادغام در تاریخ 1 ژانویه ی 2012 اتفاق افتاد و این دانشگاه را به بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان جهان، با حدود 70000 دانشجو، تبدیل کرد. AMU بیش ترین حمایت مالی را در بین موسسات آکادمیک فرانسوی زبان دارد، به طوری که ارزش مالی این موسسه به 750 میلیون یورو می رسد.

Angers

دانشگاه فرانسه

دانشگاه  به فرانسوی: ( Université d’Angers) یک موسسه ی آموزش عالی واقع در شهری به همین نام در غرب فرانسه است. این دانشگاه در سال 156 تاسیس شد، در سال 1793 تعطیل و در سال 1971 بازگشایی گردید.

این دانشگاه متعلق به دوره ی پیش از انقلاب، گاهی به عنوان اولین دانشگاه کاتولیک غرب یاد می شود اما از آنجا که هردو گروه پاپ ها و پادشاهان به دانشگاه قدیمی توجه نشان داده اند، نمی توان به روشنی گفت که این دانشگاه گفته شده، نیای هیچ کدام از دانشگاه های امروزی واقع در Angers است.

Antilles-Guyane

دانشگاه هندی های غربی فرانسوی به فرانسوی: univ-ag.fr/ Université des Antilles به معنی دانشگاه جزایر آنتیل یک دانشگاه فرانسوی است که در هند غربی فرانسه قرار دارد و عموما مناسب تحصیل در فرانسه می باشد.

این دانشگاه 3 کمپ و محوطه دارد:

2 کمپ در Guadeloupe: Fouillole (Pointe-à-Pitre) و Saint-Claude
یکی در Martinique: Schœlcher البته کمپ IUFM هم در Fort-de-France و n Le Lamentin وجود دارد
این دانشگاه پیش از این بخشی از یک موسسه ی بزرگ تر و به صورت ترکیب شده با دانشگاه دیگری در گیانای فرانسوی بود و با نام دانشگاه گیانا و هند غربی فرانسوی شناخته می شد. به دلیل مشکلات مالی، دانشگاه گفته شده به دو موسسه ی جدا واقع در گیانای فرانسوی و آنتیل کوچک، تقسیم شدند. پروسه ی جدایی دانشگاه ها در تاریخ 1 ژانویه ی 2015 کامل شد.

Victor Segalen 2

پزشکی در فرانسه

دانشگاه Segalan بندر بردو به فرانسه و با نام پیشین دانشگاه ویکتور سگالن بندر بردو چهارم)، یکی از چهار دانشگاه در بندر بردو (در کنار دانشگاه بندر بردو 1، Michel de Montaigne Bordeaux 3 و Montesquieu Bordeaux IV) و پنج دانشگاه در اکویتن (در کنار دانشگاه Pau و Pays de l’Adour) است. Segalen بندر بردو یک مرکز پزشکی و علوم حیاتی در سیستم دانشگاه های بردو است که تحت نظر آکادمی بردو فعالیت می کند.

Segalen بردو همچنین شامل موسسه ی می شود که یک انیستیتوی شناخته شده ی سرطان شناسی است و در سال 1880 توسط Ulysse Gayon تاسیس گردیده است؛ دقیقا همان سالی که موسسه ای مشابه در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس افتتاح شد.

از سال 200 تا به حال، تیمی به مدیریت دومینیک مارتین از بیمارستان دانشگاه بردو، در حال تمرین برای انجام اولین جراحی روی انسان در جاذبه ی صفر با استفاده از هوابردهای بدون جاذبه هستند.

این عمل جراحی بخشی از پروژه ی ساخت روبات های جراح در فضاست. این روبات ها به وسیله ی ماهواره توسط پزشکان ساکن زمین هدایت خواهند شد. این پروژه تحت حمایت آژانس فضایی اروپا (ESA) دنبال می شود.

Bourgogne

دانشگاه برگاندی به فرانسه همچنین دانشگاه دیژان، Université de Dijon، دانشگاهی است که در شهر دیژان فرانسه واقع شده است. دانشگاه برگاندی در یک کمپ بزرگ به نام کمپ Montmuzard واقع شده است که با اتوبوس 15 دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد. رشته های علوم انسانی و علوم طبیعی، حقوق، پزشکی و ادبیات همگی در کمپ اصلی و در ساختمان های جداگانه ارائه می شوند.

IUT (انیستیتوی تکنولوژی) هم در همین کمپ قرار دارد و دیپلم عالی تخصص در رشته های تجارت، زیست شناسی، ارتباطات و علوم رایانه را به فارغ التحصیلان خود اعطا می کند.

این دانشگاه 10 گروه آموزشی، 4 دانشکده ی مهندسی، 3 انیستیتوی تکنولوژی برای دوره های زیر لیسانس و دو مرکز حرفه ای برای دوره های تکمیلی پس از فارغ التحصیلی دارد.

کمپ دانشگاه برگاندی با جوامع متعدد دانشجویی و سیستم خدماتی فوق العاده ی حمایت از دانشجویان خارجی و دانشجویان معلول، محیطی گرم و صمیمی با رستوران های بی شمار CROUS و رستوران های غذاهای فوری و اسنک را فراهم می کند. امیدواریم که از مدرک پزشکی فرانسه بدون مدرک زبان لذت برده باشید.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *