آمریکا, اقامت

گرفتن گرین کارت آمریکا

گرین کارت آمریکا

گرین کارت آمریکا به دلیل کشور به دلیل شرایط مناسبی که این کشور دارد مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار دارد. با استفاده از آن می‌توان به طور قانونی در آمریکا به کار و زندگی مشغول شد. مزایای زندگی در آمریکا باعث شده که هر ساله تعداد زیادی از مردم جهان در سرتاسر کره خاکی به دنبال اخذ گرین کارت آمریکا و ورود به این کشور باشند. در ادامه با شرایط این گرین کارت آشنا خواهید شد.

گرین کارت چیست؟

کارت سبز یا گرین کارت به کارتی گفته می‌شود که نشان دهنده اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا است. به کارت‌های اقامت در دیگر کشورها نیز گاهی کارت سبز گفته می‌شود. در واقع اجازه اقامت دائم، کار، تحصیل، زندگی و مسافرت به آمریکا بدون استفاده از سایر مزیت‌های شهروندی آمریکا، نظیر حق رأی را به افراد دارنده این کارت می‌ دهد.

دریافت این کارت از طریق خانواده، پناهندگی، شغلی و قرعه‌کشی امکان‌پذیر است. یکی دیگر از راه‌های این دریافت اثبات برجستگی علمی یا ورزشی، مثلاً از طریق داشتن رکوردهای بین‌المللی است.

ثبت‌نام در قرعه‌کشی ویزای گوناگونی صرفاً به صورت اینترنتی و از طریق تنها وب‌گاه رسمی لاتاری گرین کارت آمریکا انجام می‌شود. برای ثبت نام هیچ هزینه‌ای نباید پرداخت کنید و به جز اطلاعات فردی و یک قطعه عکس دیجیتال در فرمت و اندازه مناسب، چیز دیگری در زمان ثبت‌نام مورد نیاز نیست. معمولاً ثبت‌نام در ماه‌های اکتبر و نوامبر انجام می‌شود و نتایج قرعه کشی نیز در اوایل ماه می سال بعد اعلام می‌گردد.

گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد؟

برای زندگی در آمریکا باید گرین کارت آمریکا را داشته باشید. در واقع این کارت به شما این امکان را می دهد که از همه حقوق شهروندی این کشور به جز حق رای بهره مند شوید. شما با داشتن این کارت می توانید در هر کدام از ایالت های کشور آمریکا زندگی کنید، کاری پیدا کنید و کسب درآمد کنید و به تحصیل رایگان در آمریکا بپردازید. برای دریافت این گرین کارت بر طبق قوانین مهاجرت و اقامت ایالات متحده از طریق چند سال اقامت و زندگی و کار در این کشور می توانید اقدام کنید.

راه های اقامت از طریق اخذ گرین کارت آمریکا

"<yoastmark

انواع راه های اقامت آمریکا از طریق اخذ گرین کارت آمریکا شامل موارد زیر است:

 اعضای خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده تان شهروند آمریکا است یا اقامت دائم این کشور را دارد شما می توانید گرین کارت خود را دریافت کنید و مهاجرت کنید، در این روش اعضای خانواده شما برای حمایت از شما باید فرم l-130T Petition for Relative را پر کند.

شما در صورت زیر می توانید از طریق اعضای خانواده خود به آمریکا مهاجرت کنید:

  • همسر، پدر و مادر یا فرزند یک شهروند ایالات متحده آمریکا هستید.
  • فرزند مجرد (بالای 21 سال)، فرزند متأهل و یا خواهر و برادر یک شهروند ایالات متحده آمریکا هستید.
  • یا فرزندی که به سن قانونی نرسیده است هستید.

 دریافت پیشنهاد کاری

یکی از روش های دیگر مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای EB3 است. می توانید از طریق یافتن شغل به آمریکا مهاجرت کنید و این گرین کارت را دریافت کنید.برای مهاجرت از طریق ویزای EB3 باید مهارت های شغلی داشته باشید و یک کارفرما مایل به استخدام شما باشد.

برای دریافت گرین کارت از این روش شما باید در یک شغل تخصصی مدرک دانشگاهی داشته باشید و کارفرمای آمریکایی که به شما پیشنهاد کار دائم داده باشد. اگر کارفرمای آمریکایی اسپانسر شما باشد، شما به راحتی می توانید این گرین کارت را دریافت کنید.

 سرمایه گذاری

"<yoastmark

در این روش اگر یک سرمایه گذار باشید و یک میلیون دلار یا 500,000 دلار آمریکا در یک بیزینس آمریکایی سرمایه گذاری کنید می توانید از طریق ویزای EB5 اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. این یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به آمریکاست.

 ورزشکاران، هنرمندان

این گرین کارت برای ورزشکاران ، هنرمندان و “خارجیانی با توانایی های خارق العاده” است. این اشخاص می توانند درخواست دهند و این گرین کارت دریافت کنند.

 شرکت در لاتاری

یکی از راه های دیگر دریافت این گرین کارت از طریق لاتاری می باشد. هر ساله 50,000 گرین کارت در آمریکا برای افرادی که در لاتاری شرکت کرده و برنده شده اند صادر می شود. اگر نمی توانید برای گرین کارت شغلی یا خانواده اقدام کنید می توانید گرین کارت لاتاری را امتحان کنید.

 از طریق ازدواج

راه دیگری که که اکثر مردم برای دریافت این گرین کارت انتخاب می کنند ازدواج است، که یکی از آسان ترین راه هاست. اتباع خارجی که با شهروندان آمریکایی ازدواج می کنند به راحتی می توانند گرین کارت دریافت نمایند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *