استرالیا, تحصیلی

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

با توجه به بالا بودن کیفیت زندگی و سطح رفاه اجتماعی، هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به بسیاری از کشورها از جمله کشورهای آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی بالاتر است. به همین دلیل کشور استرالیا از دید افراد خارجی کشوری گران قیمت جهت مهاجرت و زندگی به حساب می آید. برای مهاجرت به استرالیا راه هایی از قبیل کار در استرالیا تحصیل در استرالیا و سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد.

البته این موضوع بیشتر در مورد آن دسته از افرادی صدق می کند که به قصد ادامه تحصیل در مراکز آموزشی به زندگی در استرالیا مبادرت می ورزند. زیرا این افراد علی الخصوص در شروع دوره تحصیلی خود اشتغال به کار نداشته و نمی توانند جهت تامین هزینه های شخصی درآمدی کسب کنند.

اما در نقطه مقابل افرادی که در استرالیا شاغل هستند  نسبت به سایر کشورها حقوق و دستمزد بیشتری به ازای کار خود دریافت می کنند. از این بابت می توانند هزینه های بالای زندگی در استرالیا را تامین نمایند.

هزینه های زندگی در ایالت های مختلف کشور استرالیا

هزینه های زندگی در ایالت های مختلف کشور استرالیا با هم متفاوت است. این هزینه ها حتی در بخش های مختلف یک ایالت نیز با هم فرق می کند. به عبارت دیگر، هزینه های زندگی در استرالیا به این مساله بستگی دارد که شما قصد دارید. در کدام منطقه زندگی کنید و سبک زندگی شما به چه شکلی خواهد بود.

به طور مثال، سیدنی گران ترین و آدلاید ارزان ترین شهر جهت سکونت و زندگی در کشور استرالیا هستند. در استرالیا هزینه تامین احتیاجات ضروری زندگی مانند: خوراک و پوشاک نسبت به سایر موارد پایین تر است، اما تولیدات صنعتی از آنجایی که اکثرا وارداتی هستند گران بوده و از همین رو تهیه آن‌ها دشوارتر است.

هزینه مسکن در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

بهترین و ارزان ترین روش سکونت در کشور استرالیا از طریق اجاره کردن خانه در این کشور است. افرادی که تمایل دارند برای زندگی در استرالیا به این کشور مهاجرت کنند باید حداقل30% از درآمد ماهیانه خود را جهت تامین هزینه اجاره بهای خانه کنار بگذارند.

اجاره مسکن در استرالیا به صورت مشارکتی قابل انجام است. به این شکل که فرد متقاضی می تواند خانه ای را به طور شریکی با یک یا چند نفر اجاره کند و از این بابت هزینه کمتری را جهت اجاره بها متقبل شود. این روش کمک خوبی به منظور صرفه جویی در هزینه های زندگی در استرالیا خواهد بود.

در کشور استرالیا اجاره بهای مسکن به صورت هفتگی پرداخت می شود. میزان اجاره بهای خانه ها به این بستگی دارد که خانه مورد نظر به لحاظ موقعیت مکانی در کدام قسمت از شهر قرار گرفته باشد و نوع واحد و تعداد اتاق های آن چگونه باشد.

در استرالیا خانه ها به طور کلی یا بدون اتاق خواب هستند و یا یک یا چند اتاق خواب دارند. طبیعتا خانه های بدون اتاق خواب اجاره بهای کمتری خواهند داشت. اجاره بهای خانه در استرالیا به طور متوسط مبلغی در حدود 200 تا 500 دلار در هفته است.

هزینه غذا در استرالیا

به طور میانگین می توان گفت هزینه غذا در استرالیا در طول یک هفته برای زوجی که با هم زندگی می کنند بین 100تا 150 دلار است. بیشتر افرادی که در کشور استرالیا زندگی می کنند برای تهیه مایحتاج زندگی خود از فروشگاه های زنحیره ای خرید می کنند.

هزینه شارژ در استرالیا

هزینه های مربوط به آب و برق در کشور استرالیا کم است. به نحوی که بعضی از خانه ها در این کشور گاز شهری ندارند و کلیه وسایل منزل با برق کار می کنند. هزینه آب، برق و گاز در استرالیا به صورت ماهیانه بین 100 تا 300 دلار برآورد می شود. هزینه اجاره تلفن در هر ماه مبلغی در حدود 30 دلار می باشد و هزینه هر تماس داخلی حدود 20  سنت است.

هزینه حمل و نقل در استرالیا

وضعیت سیستم حمل و نقل و وسایل نقلیه عمومی در استرالیا بسیار خوب و مناسب است و می توان از هر یک از این وسایل جهت سفرهای درون شهری به آسانی استفاده کرد. وسایل نقلیه عمومی در استرالیا شامل اتوبوس، تاکسی و قطار شهری است. هزینه استفاده از اتوبوس و قطار شهری به طور میانگین ما بین 1دلار و 20  سنت تا 3 دلار متغیر می باشد. در نتیجه می توان گفت: هزینه حمل و نقل از این طریق به صورت هفتگی بین 50 تا 80 دلار خواهد بود. هزینه استفاده از خودروی شخصی با توجه به مخارج آن ( سوخت، بیمه خودرو، سرویس و …) بین 200 تا 320 دلار در هر ماه برآورد می شود.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دیگر رشته ها متفاوت است. در همه جای دنیا دندانپزشکی یکی از مهم ترین و گران ترین رشته های تحصیلی است.

لذا به همین خاطر در طول دوره تحصیل دندانپزشکی در استرالیا هزینه دانشگاه برای دانشجویان مبلغی حدود 30000 تا 80000 دلار استرالیا در سال می باشد. این مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنین امکاناتی که در این زمینه ارائه می دهند متفاوت است.

هزینه دندان پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

بر طبق StudyMove.com، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی 30.840 دلار استرالیا ( حدود 210.00 یورو) در سال وبرای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد 31.596 دلار استرالیا (حدود 22.700 یورو) می باشد.

تحصیل در استرالیا ،بخش رسمی دولتی به دانشجویان بین المللی، به طور معمول هزینه های تحصیلی سالانه برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی را پرداخت می کند.

کارشناسی ارشد 20.000 دلار استرالیا ( 14.400 دلار آمریکا ). تا 37.000 دلار استرالیا ( 26.600 دلار آمریکا ) و دکتری 14.000 دلار استرالیا ( 10.060 دلار آمریکا) است.

برای مطالعه ی بیشتر در زمینه ی هزینه تحصیل دندانپزشکی نگاهی به مقاله ی هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا بیندازید.

هزینه بهداشت و درمان در استرالیا

در کشور استرالیا هزینه های مربوط به بخش مراقبت های پزشکی و بهداشتی از طریق پرداخت مالیات توسط مردم تامین می گردد. این موضوع امکان بهره مندی از خدمات مرتبط با مراقبت های بهداشتی به صورت رایگان را برای افرادی که به طور دایمی در این کشور ساکن هستند فراهم می سازد.

همچنین استفاده از خدمات مربوط به مشاوره پزشکی برای این افراد رایگان است، اما کسانی که به صورت موقت در استرالیا زندگی می کنند مشمول این طرح نمی باشند و در نتیجه قادر نخواهند بود شرایط لازم جهت دریافت چنین خدماتی را کسب نمایند. از همین رو خدمات مراقبت پزشکی در استرالیا برای کسانی که جزو ساکنان موقت در این کشور هستند گران و پرهزینه خواهد بود.

متاسفانه باید گفت: در حال حاضر افرادی که به صورت موقت در استرالیا زندگی می کنند با صرف نظر از این که از خدمات بیمه های خصوصی استفاده می کنند راه دیگری جز پرداخت هزینه های بالای درمانی در استرالیا نخواهند داشت. به این دلیل که پرداخت چنین هزینه هایی قادر است به مثابه سرمایه گذاری ارزشمند و گران قیمتی تلقی گردد و برای کشور استرالیا یک فرصت مالی مناسب محسوب شود.

 هزینه زندگی در این کشور در حالت کلی به شرح زیر است:

 • هزینه های زندگی یک نفر مجرد که به تنهایی در استرالیا زندگی می کند در حدود 18 هزار و 500 دلار استرالیا در هر سال خواهد بود.
 • هزینه های زندگی همسر در استرالیا مبلغ 6 هزار و 500 دلار استرالیا در هر سال خواهد بود.
 • هزینه های زندگی هر یک نفر از فرزندان در استرالیا در حدود 3 هزار و 500 دلار استرالیا در هر سال خواهد بود.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق کار می باشد. در این روش افرادی که علاقمند به کار هستند می توانند با اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت نمایند. از آنجایی که کشور استرالیا یک کشور مهاجر پذیر بوده است همواره افرادی که برای کشور مفید هستند را جذب می کند. در تلاش است تا شرایطی را برای این افراد آسان تر کند تا بتوانند به راحتی به این کشور خدمت کنند. اما از آنجایی که تعداد متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق کار روز به روز در حال افزایش می باشد. دولت استرالیا کمی سختگیرانه تر نسبت به این موضوع رسیدگی می کند و امکان دارد که این موضوع کمی زمان بر باشد.

هر ساله دولت استرالیا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می کند. تا افرادی که در آن شغل مهارت داند بتوانند با کسب شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام نمایند. برای آنکه بتوانید مهاجرت به استرالیا از طریق کار را انجام دهید باید یک سری شرایطی را داشته باشید.

شرایط لازم

این شرایط به این شرح می باشد: در مرحله اول باید شرایط سنی داشته باشید. یعنی سن متقاضی نباید کمتر از 18 سال و بیشتر از 45 سال باشد، رشته ای که در آن تخصص دارید باید در لیست مشاغل مورد نیاز در استرالیا باشد. شما باید حتما مدرک زبان آیلتس را کسب کرده باشید. باید حتما در رشته تخصصی میخواهید در استرالیا به کار مشغول شوید حداقل یک سال سابقه کار داشته باشید. در صورتی که این شرایط را داشته باشید می توانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار خود را آماده سازید.

بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا شرایط کار و اوضاع بازار کار و زندگی را در کشور استرالیا بسنجید و با کسب اطلاعات بدست آمده یک برنامه ریزی دقیق در این راسا انجام دهید.

برای مطالعه ی بیشتر نگاهی به مقاله ی مهاجرت به استرالیا بیندازید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1.هزینه ی اجاره ی یک خانه در استرالیا چه میزان است؟

 • به عنوان مثال در شهر ادلاید و هوبارت هزینه اجاره یک خانه مستقل بین 320 تا 350 دلار استرالیا. هزینه اجاره یک واحد آپارتمان نیز بین 250 تا 300 دلار استرالیا می باشد.

2.کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا چیست؟

 • مهاجرت کاری ارزان ترین روش مهاجرت به استرالیاست که متناسب با ویزای مورد پذیرش هزینه ها متفاوت است.

3.هزینه ی تحصیل مقاطع مختلف در دانشگاه های استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه به مبلغ 35000 دلار استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد سالانه به مبلغ 37000 دلار استرالیا و در مقطع دکتری نهایتا به 40000 دلار استرالیا در سال می رسد.

4.هزینه تحصیل داروسازی در استرالیا چه میزان است؟

 • شهریه ی رشته داروسازی برای دانشجويان بين المللي بصورت ساليانه معادل 30000 دلار  است.

5.میانگین هزینه ویزای کار در استرالیا برای فرد متقاضی چه میزان است؟

 • هزینه ی کلی فرد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا کمتر از 4000 دلار این کشور می باشد.

6.پس از چه مدت کار در استرالیا می توان برای اقامت دائم اقدام کرد؟

 • یکی از مزایای مهاجرت کاری به استرالیا این است که متقاضی از ابتدای دریافت ویزای کار این کشور اقامت دائم را دریافت می کند.

7.شهریه ی مدارس در استرالیا چه میزان است؟

 • مدارس در استرالیا مبلغ قابل توجهی جهت پذیرش طلب می نمایند که این مبلغ را در حالت میانگین می توان 15 هزار دلار برای یک سال در نظر گرفت، اما خدمات کاملی به شاگردان ارائه می دهند و از سطح علمی بالایی برخوردارند.

8.آیا با کار دانشجویی میتوان هزینه های تحصیل در استرالیا را تامین کرد؟

 • کار دانشجویی تنها تامین کننده ی بخشی از مخارج زندگی دانشجویی می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *