اتریش, اقامت

هزینه زندگی در اتریش

زندگی در اتریش

در ارتباط با شرایط زندگی در اتریش با مهاجرین زیادی صحبت کرده ایم و آن ها توانسته اند که اطلاعات بسیار خوبی از این کشور و موقعیتی که در میان جهان دارد به ما بدهند. هم چنین یکی از مهم ترین موارد در ارتباط با این شرایط چگونگی برخورد مردم این کشور در قبال افراد و مهاجرین خارجی است که این شرایط را هم مورد بررسی قرار دادیم.

همگی ما می دانیم که کشور اتریش یکی از پیشرفته ترین و مرفه ترین کشورهای دنیا به حساب می آید. این کشور به دلیل همسایگی زیاد با سومین قطب اقتصادی جهان یعنی آلمان از شرایط بسیار ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل شاهد آن هستیم که تعداد افراد زیادی هستند که خواهان رفتن و مهاجرت به این کشور اروپایی می باشند.

مردم کشور اتریش بر خلاف تصورات غلط انسان های خونگرم و مهمان نوازی هستند به طوری که اگر با زبان رسمی آن ها یعنی آلمان آشنایی داشته باشید بعد از چند گفت و گوی ساده با آن ها رفیق می شوید. همگی این موارد باعث شده است که شرایط زندگی دراتریش برای مهاجرین خارجی بسیار مناسب باشد و به همین دلیل سالیانه تعداد زیادی از افراد خارجی برای ادامه تحصیل در اتریش و یا پیدا کردن شغل مناسب به این کشور می آیند.

امکانات زندگی در اتریش

در ارتباط با هر کشوری و زندگی در آن نخست به امکانات زندگی این کشور پرداخته می شود، در ارتباط با شرایط زندگی در اتریش هم اولین عاملی که از همه بیشتر برای مهاجرین خارجی اهمیت دارد امکانات زندگی در اتریش است.

از نظر امکانات رفاهی و تفریحی شهر وین سرآمد شهرهای اروپای مرکزی است. هم چنین تفریحات بسیار مهیجی برای فصل های سرد و گرم در این کشور مهیا می شود و شخصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد مطمئن باشد که از نظر امکانات تفریحی و رفاهی این کشور در میان 5 کشور برتر اروپا است.

این کشور به دلیل نزدیکی به رشته کوه آلپ از طبیعتی بی نظیر برخوردار است و همین عامل باعث شده که برای فصل سرد از امکانات ورزش های زمستانی این رشته ها کوه‌ها استفاده شود و آدم در فصول بهار و تابستان از دیدن طبیعت این ناحیه سیر نمی شود.

هم چنین از نظر امکانات دانشگاهی این کشور سرآمد کشورهای اروپایی است به طوری که در خود شهر وین دو دانشگاه وجود دارد که از نظر رتبه بندی جهانی و بین المللی دانشگاه های برتر جهان همیشه مقام زیر 100 را کسب می کنند.

جامعه دانشگاهی اتریش ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با جامعه صنعتی این کشور دارد و همین عوامل باعث می شود که دانشجویان بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی به رشته مورد علاقه خود مشغول شوند. شرایط زندگی در اتریش برای اشخاصی که خواهان ادامه تحصیل در این کشور هستند بسیار مهیاست و تمامی این شرایط دست در دست هم داده که کشور اتریش به یکی از بهترین کشورهای اروپایی در زمینه علمی و اقتصادی تبدیل شود.

بهتر است با مردم کشور اتریش مانند: خودشان رفتار نکنید. مردمان اتریش از انسان های چاپلوس و دورو بسیار بدشان می آید و زمانی که نزدیک آن ها می شوید این شخصیت رفتاری آن ها را متوجه می شوید. اتریشی ها از کمک به هم نوعان خود سیر نمی شوند و همین عامل باعث شده که شرایط زندگی در اتریش بسیار مهیا باشد.

مهاجرت به اتریش

از طریق راه های مختلفی می توان به این کشور مهاجرت کرد. این عوامل شامل:

  • ویزای تحصیلی
  • ویزای شغلی
  • ویزای سرمایه گذاری
  • ویزای ازدواج
  • ویزای تولد فرزند

همگی این موارد بستگی به شرایط شخص دارد که بخواهد از کدام یک از این روش ها اقدام کند. به هر حال با توجه به شرایط مناسب تحصیلی در این کشور به نظر می رسد که گرفتن ویزای تحصیلی در این کشور یکی از مناسب ترین راه حل ها برای رفتن به خاک این کشور است. هم چنین برای اشخاصی که سرمایه دار هستند و می خواهند بقیه زندگی خود را در کشوری مانند اتریش سپری کنند.

گرفتن ویزای سرمایه گذاری پیشنهاد می شود. شرایط زندگی در اتریش به گونه ای است که همیشه این کشور را جزء 4 کشور برتر اروپا به حساب می آوریم و شهر وین به عنوان قلب تپنده این کشور نقشی بسزا در این رتبه بندی دارد.

یکی از مهم ترین شرایط زندگی در اتریش هزینه های مربوط به اقامت در این کشور است.

به طور طبیعی این هزینه برای اشخاص که از طریق راه های مختلف ویزا گرفته اند متفاوت است.

مثلا برای شخصی که از ویزای تحصیلی استفاده می کند بایستی هزینه های تحصیلی و شهریه دانشگاهی را به هزینه های زندگی این فرد اضافه کرد و یا برای شخصی که از ویزای شغلی استفاده می کند فقط باید هزینه های زندگی را مورد لحاظ قرار داد.

به هر حال متوسط هزینه های زندگی در کشور اتریش حدود 800 یورو تا 1200 یورو متغیر است و این شرایط زندگی در اتریش را بسیار مهیا می کند چون همان طور که مشخص است هزینه های زندگی در این کشور به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است و این در حالی است که کیفیت زندگی در این کشور به نسبت بسیار بالاتر است.

تمامی این عوامل و هزینه های زندگی در اتریش باعث شده که شرایط زندگی در اتریش برای مهاجرین خارجی بسیار مهیا باشد و به همین دلیل این کشور از محبوبیت زیادی میان مهاجرین خارجی برخوردار است و سالیانه تعداد بسیار زیادی از خود ایرانی ها برای رفتن به این کشور تلاش می کنند.

هزینه های مربوط به زندگی در این کشور را در سه دسته مواد غذایی، رفت و آمد و تفریحات و سرگرمی لحاظ کرده ایم و هر شخصی با توجه به علایق خود بیشتر یا کم تر از این موارد استفاده می کند.

شرایط زندگی در اتریش به خصوص برای دانشجویان خارجی به گونه ای رقم خورده است که سال به سال شاهد افزایش ورود دانشجویان خارجی به این کشور هستیم و این ممکن است در سال های آینده شرایط سخت گیرانه تری را برای ورود اتباع خارجی به این کشور لحاظ کنند.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *