اقامت, انگلستان

شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان

شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان

اغلب افراد انگلستان را برای زندگی و ادامه تحصیل و اشتغال انتخاب می کنند و به همین خاطر دانستن شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان مورد توجه افراد زیادی می باشد. کشور انگلستان به لحاظ جغرافیایی و امکانات آموزشی مدرن یکی از معروف ترین کشورهایی است.

کشور انگلستان در بخش غربی با ولز و در بخش شمالی با اسکاتلند هم مرز می باشد و اصلی ترین قسمت کشور بریتانیا است، دریای ایرلند در قسمت شمال غربی و دریای سلتیو در قسمت جنوب غربی و دریای شمال در قسمت شرق، مرزهای آبی انگلستان هستند و در قسمت جنوبی نیز کانال مانش آن را از کشور فرانسه و اروپای قاره ای مجزا می نماید.

کشور انگلستان از یکصد جزیره‌ی بزرگ و کوچک برخوردار است که جزیره‌ی وایتو یکی از این جزیره هاست، پایتخت این کشور شهر لندن می باشد که پایتخت پادشاهی کشور بریتانیا نیز محسوب می گردد، رود تیمز پر آب ترین رود در کشور انگلستان است که از وسط شهر لندن گذشته و به دریای شمال جاری می شود.

کشور انگلستان دارای مساحت 130395 کیلومتر مربع و جمعیت این کشور نیز 51446000 نفر می باشد.

 سیستم حقوقی در کشور انگلستان

سیستم حقوقی در کشور انگلستان از سه سیستم مجزا تشکیل شده است به این صورت که سیستم حقوقی مربوط به انگلستان به ویلز و انگلستان محدود می باشد، سیستم حقوقی مربوط به ایرلند شمالی که محدود به خود این کشور است و سیستم حقوقی مربوط به اسکاتلند که فقط در اسکاتلند حاکم است.

در سال 1707 قانونی وضع شد که باعث اتحاد میان پادشاهی انگلستان و اسکاتلند شد و پادشاهی بریتانیای کبیر را تشکیل داد و موجب شد سیستم حقوقی اسکاتلند از مابقی کشور بریتانیا مستقل شود.

 اطلاعاتی مربوط به کشور انگلستان

با توجه به شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان افرادی که در این کشور اقامت دارند با در نظر گرفتن استاندارد جهانی در رتبه‌ی بالایی از جهت زندگی، سرگرمی و آموزش قرار دارند، مخصوصا از لحاظ سیستم آموزشی این کشور دارای مقام ویژه ای در دنیا می باشد.

اغلب افراد مقیم در کشور انگلستان بیشتر به کتابخانه های عمومی مراجعه می کنند تا اینکه به سینما بروند و همچنین اکثرا از موزه ها دیدن می کنند تا به کنسرت و پارک برای سرگرمی بروند.

در این کشور امکانات ورزشی برای عموم مردم با قیمتی مناسب قابل استفاده می باشد و از طریق مسئولان منطقه ای ایجاد می گردد و همچنین باشگاه های ورزشی به صورت خصوصی نیز در حال گسترش می باشد.

ورزش گلف یکی از ورزش های مورد علاقه‌ی مردم مقیم انگلستان می باشد که به این منظور تعداد زیادی زمین مخصوص به این ورزش در انگلستان وجود دارد.

 وضعیت مسکن در کشور انگلستان

یکی از موارد اصلی مربوط به شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان تأمین مکان سکونت می باشد که اولین دغدغه‌ی فردی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارد و به این صورت است که اگر دانشجویی خارجی که اهل اتحادیه‌ی اروپا نیست به کشور انگلستان وارد شود باید طبق قانون مهاجرت بدون نیاز به کمک های دولت، هزینه های مربوط به مسکن را در مدت زمان تحصیلش پرداخت نماید و چنانچه خانواده‌ی وی مقیم انگلستان باشند لازم است که آن‌ها مقدور باشند مکان سکونتش را تامین نمایند و کلا برای دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور انگلستان می روند دو نوع مسکن برای سکونت دارند:

نوع اول مکان های مسکونی هستند که از طریق کالج و یا دانشگاهی که افراد قصد ادامه تحصیل در آن را دارند مدیریت می شود و یا شرکت های خصوصی نیز با این مراکز آموزشی در این امر شریک هستند.

نوع دوم مکان های مسکونی هستند که فقط به شرکت های خصوصی تعلق دارند و فردی که به انگلستان مهاجرت می کند خودش آن‌ها را پیدا می کند و یا از طریق قسمت مسکن مؤسسه‌ی آموزشی که قصد تحصیل در انگلستان را دارد به آنجا معرفی می شود.

وضعیت بهداشت در کشور انگلستان

خدمات مربوط به بهداشت و درمان از جمله مواردی است که مربوط به شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان می باشد.

اغلب افرادی که اقامت کشور انگلستان را دارند می توانند از خدمات درمانی و مراقبتی به صورت رایگان بهره ببرند که از طریق پزشک متعلق به خانواده و یا پزشک عمومی انجام می گیرد و در صورتی که شرایط فردی اورژانسی باشد بدون در نظر گرفتن نوع موقعیت اقامتی، فرد آسیب دیده را رایگان مورد معالجه قرار می دهند.

سیستم بهداشتی در کشور انگلستان با سرمایه‌ی عمومی تشکیل شده است و تلاش می نماید که همراه با بخش خصوصی که در حال گسترش می باشد به همه‌ی افراد نیازمند به صورت رایگان سرویس بدهد.

هزینه های زندگی در کشور انگلستان

شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان باید قبل از اقدام به اقامت به این کشور مورد محاسبه‌ی فرد قرار بگیرد تا ببیند قادر به تأمین مخارج مربوطه هست یا نه.

هزینه‌ی موبوط به زندگی در کشور انگلستان با در نظر گرفتن شهر محل سکونت و انواع زندگی مربوط به هر فرد متمایز می باشد اما به طور کلی برای اینکه بتوان محاسبه‌ی کلی از این موضوع به دست آورد به مواردی کلی اشاره می شود:

‌می توان گفت به طور کلی هزینه‌ی مربوط به زندگی در انگلستان بر اساس شهر محل سکونت به دو نوع قابل تقسیم می باشد:

 هزینه‌ی زندگی در شهر لندن

هزینه‌ی مربوط به زندگی در شهر لندن که پایتخت انگلستان می باشد از دیدگاه سفارت انگلستان به صورت تقریبی 1000 پوند در هر ماه می باشد و دانشجویانی که قصد اقامت در انگلستان را دارند باید حساب بانکیشان را به سفارت مربوطه نشان داده تا ثابت کنند که توانایی تأمین مخارج زندگی در این کشور را دارند.

 هزینه‌ی زندگی در خارج از شهر لندن

هزینه‌ی مربوط به زندگی در خارج از شهر لندن از دیدگاه سفارت انگلستان به صورت تقریبی 800 پوند در هر ماه می باشد و دانشجویانی که قصد اقامت در انگلستان را دارند باید بر همین اساس حساب بانکی‌شان را به سفارت مربوطه نشان داده تا ثابت کنند که توانایی تأمین مخارج زندگی در این کشور را دارند.

فاصله و اختلاف زمانی میان شهر تهران و شهر لندن مسافت شهر تهران تا شهر لندن 44021 کیلومتر می باشد و مدت زمان پرواز از شهر تهران به مقصد شهر لندن حدودا 6 ساعت است.

شهر لندن از نظر زمانی سه و نیم ساعت از شهر تهران عقب تر می باشد به طور مثال: ساعت 12 در شهر تهران همزمان با ساعت 30 : 8 در شهر لندن است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *