انگلستان, تحصیلی

یادگیری زبان در کشور انگلستان

یادگیری زبان در کشور انگلستان

سالانه بیش از 500 هزار نفر از سراسر جهان برای یادگیری زبان در کشور انگلستان به این کشور مهاجرت می کنند. برای یادگیری زبان انگلیسی آموزشگاههای متعدد با اساتید خبره وجود دارد ولی یادگیری زبان در انگلیس دارای مزیت های بسیاری است چرا که زبان رسمی این کشور انگلیسی است و فرد با زندگی در این کشور به راحتی می تواند زبان انگلیسی را فرا گیرد.

کشور انگلستان در حقیقت به عنوان اولین مرجع زبان انگلیسی و با داشتن بهترین تسهیلات جهت تحصیل، مقصد بسیار مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. فردی که متقاضی یادگیری زبان است ابتدا باید یک مرکز زبان انگلیسی را در این کشور بیابد. در کشور انگلستان بیش از 500 هزار مرکز زبان انگلیسی وجود دارد.

مزایای یادگیری زبان در کشور انگلستان

 • تسریع در یادگیری زبان به دلیل معاشرت با افراد انگلیسی زبان و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان
 • یادگیری زبان انگلیسی با کیفیت بالا و صرف کمترین هزینه
 • یادگیری زبان با صحیح ترین لهجه
 • یادگیری فرهنگ محلی انگلستان همزمان با یادگیری زبان
 • پیدا کردن فرصت های شغلی مناسب به خاطر ارتباطات در زمان یادگیری
 • فراهم شدن فرصت های مناسب برای ادامه ی تحصیل در انگلستان و در نهایت کسب اقامت انگلستان
 • هزینه ی یادگیری زبان انگلیسی در کشور انگلستان

شهریه ی دوره های آموزشی زبان انگلیسی در اقصی نقاط کشور انگلستان با هم دیگر فرق دارند و هر فرد بسته به دوره ای که انتخاب می کنند باید مبلغی بین 2000 الی 8000 پوند را در سال پرداخت نماید و هزینه ی کالج های دولتی بین 4000 تا 5000 پوند در سال است. این شهریه ها در کشور انگلستان به صورت هفتگی محاسبه می گردند.

متقاضیان شرکت در دوره های زبان در کشور انگلستان باید شهریه ی خود را پیش از صدور پذیرش به حساب کالج واریز نمایند .کمترین زمان برای یادگیری زبان در کشور انگلستان حدود 3 ماه است. ایرانیان متقاضی در این دوره ها بهتر است جهت دریافت ویزا، در دوره های 24 هفته به بالا شرکت نمایند. این دوره ها به جز هفته ی آخر سال و دو هفته ی اول در کل سال برگزار می گردند.

انواع ویزای دوره ی زبان انگلیسی

در حال حاضر برای یادگیری زبان در کشور انگلستان دو نوع ویزا وجود دارد:

ویزای دانشجویی عمومی یا GSV

به طور معمول از این نوع ویزا جهت دوره های آکادمیک استفاده می کنند و در حقیقت دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه این دوره را بگذرانند.

این نوع ویزا معمولاً برای دوره های بالاتر از 6 ماه صادر می گردد، البته یکی از مزیت های این ویزا  این است که دانشجو بدون خارج شدن از کشور انگلستان می تواند آن را تمدید کند.

از طرفی با استفاده از این نوع ویزا، دانشجویان می توانند در کشور انگلستان مشغول به کار شوند. در صورتی که دانشجویان نمره ی قابل قبولی در این دوره دریافت کنند، می توانند جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

افرادی که می خواهند از طریق ویزای GSV برای یادگیری زبان در کشور انگلستان اقدام نمایند باید حتماً مدرک آیلتس داشته باشند و حداقل نمره ی آن‌ها در این مدرک باید نمره ی 4 باشد.

ویزای کوتاه مدت تحصیلی یا SHORT TERM

مدت اعتبار این ویزا محدود است و به دو دوره ی 6 ماهه و 11 ماهه تقسیم می گردد. البته دوره ی 11 ماهه مناسب افراد بالای 16 سال می باشد، برای دریافت این نوع ویزا داشتن هیچ نوع مدرک زبانی الزامی نیست.

بعد از اتمام مدت این نوع ویزا دانشجو باید خاک انگلستان را ترک کند و این نوع ویزا به هیچ وجه قابل تمدید نیست. این نوع ویزا معمولاً برای دوره های تابستانی صادر می شود که از طریق آن دانش آموزان و نوجوانان زیر 23 سال جهت یادگیری زبان اقدام می کنند.

از طریق ویزای تحصیلی کوتاه مدت نمی توان با خود شخصی را به عنوان همراه به انگلستان برد و همچنین شخص با این ویزا اجازه ی کار کردن در انگلستان ندارد.

سفارت کشور انگلستان برای دوره های آموزش زبان در این کشور قوانین سختگیرانه ای دارد و اغلب صرفاً به خاطر شرکت در دوره های زبان، ویزایی صادر نمی کند. علاقه مندان برای شرکت در دوره های زبان در انگلستان باید همراه سایر دوره ها اقدام به اخذ ویزا نمایند. به طور مثال: دانش آموزان می توانند با شرکت در دوره های تابستانه ی آموزش فوتبال، تنیس، موسیقی و …  به طور همزمان به یادگیری زبان در کشور انگلستان نیز مبادرت ورزند.

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان دارند ولی نمره ی قابل قبولی در مدرک آیلتس ندارند می توانند با شرکت در دوره های زبان قبل از دوره ی اصلی دانشگاه، نمره ی قابل قبول برای ورود به دانشگاه ها را کسب نمایند.

مدارک مورد

جهت شرکت در دوره های آموزش زبان در کشور انگلستان باید مدارکی را ارائه داد از جمله:

 • ارائه ی گذرنامه ی متقاضی(حداقل باید شش ماه اعتبار داشته باشد).
 • داشتن مدرک زبان آیلتس(حداقل نمره ی قابل قبول برای کلیه ی مهارت ها 4 می باشد).
 • پرینت حساب بانکی فرد متقاضی
 • واریز شهریه به حساب کالج پیش از صدور پذیرش

البته عوامل دیگری هم نظیر سن متقاضی و میزان تحصیلات او در روند پذیرش در دوره های زبان در انگلستان مؤثر می باشد همچنین برای دریافت این نوع ویزا داشتن مدارک دیگری مانند سند ملکی،سابقه بیمه،مدرک تحصیلی و … تأثیر بسزایی دارند.

انواع دوره های یادگیری زبان انگلستان

 • دوره های زبان انگلیسی عمومی
 • دوره های زبان انگلیسی خصوصی
 • دوره های تابستانه ویژه افراد 5 الی 17 ساله
 • دوره های کوتاه مدت ویژه بزرگسالان
 • دوره های تخصصی(دوره های تخصصی جهانگردی، پزشکی،روزنامه نگاری و …)
 • دوره های فشرده و نیمه فشرده برای بیزینس
 • دوره های ویژه ی اساتید و معلمان زبان و …

همانطور که ملاحظه نمودید یادگیری زبان در کشور انگلستان دارای مزیت های فراوانی است و به طور کلی کشور انگلستان بهترین مکان برای یادگیری زبان است چرا که زبان اصلی این کشور انگلیسی است و یادگیری زبان در این کشور نسبت به سایر نقاط جهان سریعتر و کم هزینه تر خواهد بود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *