کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

برای دریافت اقامت کانادا از طریق مهاجرت کاری، برنامه‌های بسیاری وجود دارد. آشنایی به روش‌های مهاجرت کاری به کشور کانادا می‌تواند شما را برای دست‌یابی به هدف، بهتر راهنمایی کند. کانادا کشوری است که هدف مهاجرت و اقامت بسیاری از متقاضیان است که هریک بر اساس شرایط و نیازهای مورد نظر خود، در این زمینه اقدام می‌کنند. یکی از این روش‌های مهاجرت کاری از طریق داشتن تخصص در یک حرفه خاص است. روش دیگر اقدام برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق استفاده از برنامه‌های استانی در این کشور است.

هریک از استان‌های کانادا در هر سال، فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را با توجه به تخصص و مهارت خود ارائه می‌کنند. روش دیگر مهاجرت کاری به کانادا از طریق خوداشتغالی است.

در این روش نیز فهرستی ارائه می‌شود که شخص متقاضی در یکی از مشاغل حرفه‌ای خود موفق به دریافت اجازه کار در کانادا و اقامت در این کشور می‌شود. در سیستم جدیدی که در این کشور ارائه شده است. از طریق کارفرما، پیشنهاد کار داده می‌شود که شانس گرفتن ویزا را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. هر فردی که قصد مهاجرت برای کار به کانادا را دارد. می‌تواند بر اساس رزومه کاری خود یکی از برنامه‌های مهاجرت کاری را برای خود انتخاب کند.

شیوه های مهاجرت کاری به کشور کانادا

مهاجرت کاری به کشور کانادا در سال 2022 از دو طریق امکان‌پذیر است. از طریق تخصص و از طریق مهاجرت به روش استانی. در این نوشتار سعی بر این است که این دو روش به طور واضح‌تر مورد بحث قرار گیرند.

کسی که قصد کار در کانادا را دارد باید بداند که نرخ بیکاری در این کشور چقدر است و حقوق و دستمزد کارمندان کانادا برای رشته‌های مختلف چگونه است.

علاوه بر این، دانستن اینکه هزینه زندگی برای یک نفر به چه میزان بوده و هزینه خرید یا اجاره مسکن چقدر است نیز از دیگر شرایطی است که در این زمینه مطرح است. در ادامه باید دانست که شرایط و کیفیت زندگی در این کشور برای مهاجرین کاری چگونه است و آیا فرهنگ آن برای کار مناسب است؟ دانستن اطلاعاتی در مورد قوانین کار در این کشور ضروری بوده و می‌تواند به فرد مهاجر برای انتخاب درست کمک کند.

واضح است که عدم آگاهی از این شرایط، با وجود داشتن تخصص، می‌تواند یک فرد را با مشکل مواجه کرده و آگاهی از آن می‌تواند شرایط بهتری را برای فرد رقم بزند.

مهاجرت کاری به کشور کانادا از طریق تخصص

سیستم کار در کانادا از طریق تخصص، یک فرایند آنلاین است که بر اساس پارامترهای مختلف، سبب کسب امتیاز می‌شود. این پارامترها بستگی به سن متقاضی، تحصیلات وی، سابقه کاری فرد مهاجر و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی و نمره آن دارد. فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار است باید حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در شغل‌های مربوط به مدیریت و تخصص مربوط به آن را داشته باشد.

نمره زبان فرد متقاضی باید نمره 6 آیلتس باشد. حداقل مدرکی که از فرد متقاضی خواسته می‌شود مدرک دیپلم است که با مدرک کانادایی قابل تطبیق است. دریافت حداقل نمره 67 امتیاز در آزمون ارزیابی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در نظر گرفته می‌شود.

مقاله پیشنهادی: شرایط کار در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار زمانی امکان پذیر خواهد بود که کشور کانادا نسبت به مشاغلی اعلام نیاز نماید که معمولا شغل های مرتبط به مهندسی عمران، صنایع، برق و کامپیوتر، جوشکاری، مکانیک، آشپزی، نجاری، حسابداری، خدمات دولتی از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا در اکثریت مواقع می باشند البته می توانید مشاغل مورد نیاز کانادا را از طریق وب سایت کار و سرمایه کانادا مشاهده نمائید.

مهاجرت از طریق پیشنهاد کار به گونه ای خواهد بود که شما باید متعهد شوید که برای اسپانسر خود کار کرده و نیاز های وی را برطرف نمائید. معمولا کارفرمایان کانادایی به دلیل کمبود نیروی کارآمد اقدام به پیشنهاد کار به کشور های خارجی می نمایند پس باید تمام توان خود را بکار بگیرید تا تمامی اعمال خواسته شده را به درستی انجام دهید.

مراحل اخذ ویزای کانادا از طریق پیشنهاد کار

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

باید بدانید که جهت ثبت نام 3 روش وجود خواهد داشت:

در ابتدا باید فرمی را پر نمائید که در این فرم تمامی مهارت های کاری شما به همراه میزان تحصیلات، میزان آشنایی با زبان بر حسب مدرک، سوابق کاری و عواملی مشابه درخواست خواهد شد که حتما باید فرم را با صداقت کامل پر نمائید چرا که تمامی اطلاعات ذکر شده باید همراه مدرک باشد و همچنین صحت اطلاعات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

باید در نظر داشته باشید که جهت تکمیل این فرم باید در کمتر از 60 روز اقدام نمائید و در صورت عدم توجه باید تمامی مراحل را از اول طی کنید پس از تکمیل اطلاعات می توانید تمامی مشاغل مورد نیاز کانادا را مشاهده نمائید که با هر بار به روز رسانی وب سایت امکان وجود شغل های جدید خواهد بود. البته داشتن امتیاز کافی در انتخاب شما بسیار موثر خواهد بود چرا که افرادی که امتیاز بالاتری کسب نموده اند در ابتدا برگزیده خواهند شد.

همچنین داشتن دعوتنامه از طرف یکی از ایالت های کانادا و یا پیشنهاد شغلی از یک اسپانسر قوی و داشتن مدرک تحصیلی بالا نیز در امتیاز دهی تاثیر گذار خواهد بود که پس از تایید اطلاعات و کسب امتیاز کافی دعوتنامه ای از طرف کانادا برایتان ارسال خواهد شد که باید کمتر از 3 ماه اقدام به مهاجرت به کانادا نمائید و در صورت عدم توجه به تاریخ ویزا لغو خواهد شد.

این افراد باید پشتوانه مالی مهاجرت کاری به کانادا را نیز داشته باشند. مهاجرت کاری به کشور کانادا از طریق تخصص، مزایایی نیز برای فرد متقاضی دارد. این مزایا عبارت از کاهش زمان فرایند اخذ ویزا برای اقامت دائم، داشتن مراحل آنلاین و عدم نیاز به مراجعه حضوری و ثبت اطلاعات متقاضی کار در کانادا در بانک اطلاعاتی مشاغل این کشور است.

شرایط لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار

داشتن شرایطی جهت پذیرش کشور کانادا مورد نیاز خواهد بود که باید ابتدا به شرایط مورد نیاز توجه کرده و سپس اقدام به دریافت این ویزا نمائید. در ادامه به بررسی برخی از شرایط مورد نیاز این ویزا پرداخته ایم:

 • سن متقاضی تاثیر بسزایی در مورد قبول قرار گرفتن وی خواهد بود چرا که هر چه سن متقاضی مناسب تر بوده باشد امتیاز بیشتری کسب نموده و شانس انتخاب بیشتری نیز خواهد داشت در حالت کلی می توان 30 سال را به عنوان بهترین امتیاز در نظر گرفت.
 • داشتن مدرک زبان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و حداقل مدارکی که فرد متقاضی باید ارائه دهد موارد زیر می باشد:

در آیلتس حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد و یا در تافل حداقل 12 امتیاز گوش کردن، 13 امتیاز خواندن، 21 امتیاز نوشتن و18 امتیاز صحبت کردن را گرفته باشد و حتما باید clb7 را که مدرک دانایی زبان می باشد کسب نمائید.

 • میزان تحصیلات نیز حائز اهمیت خواهد بود که باید میزان تحصیلات خود را همراه با مدرک فارق التحصیلی ارائه نمائید.
 • برای ویزاهای کانادا باید بضاعت مالی خود را نشان دهید اما چون این ویزا از طریق پیشنهاد کار می باشد نیازی به این امر نخواهد بود و قرار داد و یا کاغذی از اسپانسر شما کافی خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: ویزای کار کانادا

نحوه امتیازدهی به ویزای پیشنهاد کار کانادا

همانطور که در بخش های قبلی به آن اشاره شد از مهمترین عوامل پذیرش امتیاز کسب شده فرد خواهد بود که توسط آزمون نمی باشد و توانایی ها و مقبولیت فرد سبب گرفتن امتیاز بالا تری خواهد شد، در زیر به بررسی ریز تر انواع امتیاز دهی پرداخته ایم:

1

امتیاز دهی از طریق مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی از جمله عوامل تاثیر گذار در امتیاز دهی می باشد که از 2 تا 26 امتیاز متغییر می باشد که بستگی به مدرک تحصیلی و محل تحصیل و نمره قبولی خواهد داشت. بایستی آخرین مدرک طی 5 سال اخیر گرفته شده باشد و در غیر این صورت باید شواهدی برای کار کردن خود در 12 ماه اخیر در این دوره 5 ساله ارائه نمائید.

2

سابقه کاری فرد

داشتن سابقه کاری کمک بسیاری به بالا بردن امتیاز شما خواهد کرد. سابقه کاری 5 ساله شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت که تا سقف 8 امتیاز خواهد بود.

3

سن متقاضی

سن متقاضی سبب متفاوت بودن امتیاز ها خواهد شد. از 2 تا 16 امتیاز قابلیت تغییر خواهد داشت.

4

مهارت های زبان

مهارت زبان انگلیسی جهت پذیرش ضروری می باشد و بر حسب رده های زبان انگلیسی نمره های متفاوتی نیز کسب خواهید نمود. البته لازم به ذکر است که کسی امتیاز کامل از این بخش را خواهد گرفت که به زبان فرانسوی نیز تسلط داشته باشد. در این صورت شرایط دریافت امتیاز کامل یعنی 22 امتیاز را خواهد داشت.

5

پیشنهاد شغلی معتبر

داشتن پیشنهاد شغلی که با اهمیت بوده باشد و به کشور مقصد سود آور باشد. امکان دریافت امتیاز کامل یعنی 10 امتیاز از این بخش را مهیا خواهد نمود.

6

همراه بودن خانواده

وجود همسر نیز امتیازی برای متقاضی خواهد داشت، که مهارت های وی نیز حائز اهمیت می باشد و مدرک تحصیلی و محل تحصیل همسر8 امتیاز سن او 3 امتیاز و مهارت های زبان فرانسوی وی 6 امتیاز به همراه خواهد داشت و بودن نوزاد نیز سبب اخذ 8 امتیاز خواهد شد.

مهاجرت کاری به کشور کانادا از طریق برنامه‌های استانی

از دیگر راه‌های مهاجرت کاری به کشور کانادا، مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی است. اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی، در نظر گرفتن شرایط و قوانین استان مورد نظر است.

در این نوع مهاجرت دو روش موجود است. یک روش از راه غیراکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است. در کانادا استان‌هایی وجود دارند که در لیست استان‌های مهاجرپذیر هستند که استان البرت، استان مانیتو، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک و استان نیوفالند و لابرادور از مهم‌ترین این استان‌ها هستند.

بعد از انتخاب استان مورد نظر برای مهاجرت پرونده خود را به هر یک این استان‌ها که انتخاب کرده‌اید ارسال ‌کنید. این پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شده و آزمایش و سوء پیشینه فرد بررسی می‌شود. فاکتورهایی که در نتیجه بررسی این پرونده موثر هستند بررسی می‌شوند، بعد از آن تایید اقامت دائم فرد بررسی شده و تغییرات مورد نظر در پرونده بررسی می‌شوند.

مشاغل موجود برای مهاجران کاری کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

متقاضیان مهاجرت کاری به کشور کانادا باید بدانند که حقوق این مشاغل متفاوت بوده و بر اساس دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود. میانگین حقوق این مشاغل ممکن است کمی کم‌تر یا بیشتر در نظر گرفته شود.

مشاغلی که در کانادا متقاضی بیشتری دارد مشاغل مربوط به پزشکی و داروسازی، مشاغل مربوط به رشته‌های مهندسی در گرایش‌های مختلف، مشاغل مربوط به رشته مدیریت با گرایش‌های مختلف، مشاغل مربوط به محیط زیست، مشاغل حقوقی بخصوص مشاغل مربوط به وکالت، مورد نظر هستند.

مشاغل ساختمانی و مشاغل حرفه‌ای مثل جوشکاری، لوله‌کشی، رانندگی و آشپزی نیز از مشاغلی هستند که در این کشور مورد نیاز هستند. آنچه در این مورد جالب است این است که حقوقی که برای این مشاغل در کشور کانادا پرداخت می‌شود. چندان متفاوت از هم نیستند. یعنی تفاوت خاصی از لحاظ میزان پرداخت بین مشاغل تخصصی و مشاغل حرفه‌ای وجود ندارد.

شرایط خود اشتغالی کانادا

فرد متقاضی مهاجرت به کانادا یک فرد خارجی محسوب می‌شود که دارای تجربه کاری بوده و با راه‌انداختن یک پیشه در کانادا، می‌تواند اقتصاد این کشور را یاری کرده و در آن دخیل شود.

خوداشتغالی شامل متقاضیانی می‌شود که تجربه کاری خوداشتغالی و توانایی کار و خدمت در فرهنگ، اجتماع و ورزش کانادا را دارند. ضرورت دارد که فرد متقاضی خوداشتغالی ارزش خالص مالی خود را برای کشور کانادا مشخص کند. که مقدار این سرمایه باید تا حدودی با سرمایه یک کارآفرین در سطح محدود مطابقت داشته باشد. اگرچه قانون خاصی که مشخص کند حتما باید یک مبلغ مشخص در این زمینه ارائه شود وجود ندارد.

مزایای خود اشتغالی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی مزایایی دارد که شاید نسبت به نوع دیگر مهاجرت‌ها کار را برای فرد متقاضی آسان‌تر کند. نیاز نداشتن مدرک زبان و کوتاه بودن فرایند بررسی پرونده‌ها از مهم‌ترین موارد موجود در این زمینه است.

فرد متقاضی مهاجرت از طریق خوداشتغالی برای مهاجرت به کانادا، باید توانایی ایجاد کار را برای خود به صورت مستقل داشته باشد و باید ثابت کند که می‌تواند شغلی ایجاد کند که درآمد آن برای تامین زندگی وی کفایت می‌کند.

خود اشتغالی کانادا گزینه‌ای است که افراد اهل فن و کسانی که در یک حرفه به جایگاه استادی رسیده‌اند به راحتی می‌توانند آن را دنبال کرده و در این زمینه موفقیت‌های بسیاری کسب کنند.

تنها موضوع مطرح شده در این زمینه این است که فرد تحقیق کند که حرفه وی با آنچه که در مورد این نوع از مهاجرت در کانادا در نظر گرفته شده است. همخوانی داشته باشد. بهتر است بدانید افرادی که دارای شغل رسمی هستند و یا حرفه‌ای می‌دانند. اما در زمینه جهانی شهرتی به دست نیاورده‌اند و در سطح جهانی شناخته شده نیستند. شرایط لازم را برای مهاجرت به کانادا را نداشته و ممکن است درخواست آن‌ها در این زمینه مورد توجه قرار نگرفته و مردود شناخته شوند. بنابراین مطرح کردن حرفه در سطح جهانی موضوعی است که افراد متقاضی باید به آن توجه کنند.

برای آگاهی بیشتر: مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

هزینه‌ زندگی مهاجران کاری به کانادا

برای مشخص کردن هزینه زندگی در کانادا باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت. بیشتر این هزینه‌ها شامل هزینه خرید یا اجاره مسکن، هزینه خرید اتومبیل، هزینه خوراک، پوشاک، تفریح و انرژی، درمان، بیمه و مالیات هستند. به طور کلی هزینه زندگی یک فرد، بدون در نظر گرفتن مسکن در حدود 850 الی 900 دلار در کانادا است. برای یک خانواده 4 نفره چیزی در حدود 3 هزار دلار در ماه متفاوت است. که باید با شهر و استانی که در آن زندگی می‌کند تطبیق داده شود و میزان متفاوت آن مشخص شود.

برای اقدام در زمینه کار در کانادا تمام شرایط و مدارک مورد نیاز خود را با شرایط موجود در کشور دیگر بررسی کرده و تطبیق دهید تا بتوانید انتخاب موفقی داشته باشید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. مهاجرت خوداشتغالی شامل چه کسانی می‌شود؟

 • خوداشتغال به کسی می‌گویند که تجربه کاری مرتبط داشته و توانایی اشتغال‌زایی برای خود در کانادا را داشته باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید امتیازهای لازم و فاکتورهای تجربی را در زمینه کاری خود داشته و در تست پزشکی سلامت وتست امنیتی کانادا پذیرش شود.

2. زمان لازم برای روند مهاجرت با روش خوداشتغالی فدرال چه مدت است؟

 • مدت زمانی که پروسه این روش مهاجرت به کانادا  طول می کشد معمولاً 10 الی 12 ماه است. البته در گذشته بررسی پرونده ها و نتیجه گیری دو سال طول می کشید.

3. برای کاریابی در کانادا داشتن مدرک دانشگاهی ضروری است؟

 • برای بیشتر شغل های مورد نیاز کانادا ارائه ی مدرک دانشگاهی ضروری است اما در مشاغل پیشنهادی ممکن است مشاغلی وجود داشته باشند که برای آن‌ها نیازی به مدرک دانشگاهی نباشد.

4. مزایای اخذ ویزای کار کانادا از طریق Express Entry چیست؟

 • از مهمترین مزایای این روش سرعت بالای آن است در درجه ی دوم امکان دریافت اقامت دائم بلافاصله با ورود به کشور کانادا خواهد بود.

5. چه سوابق کاری در این روش مورد پذیرش نیست؟

 • سوابق در کارهای غیرمجاز، سوابق کاری که فرد در هنگام کار، دانشجو بوده است، کاری که به عنوان کارورزی شخص بوده باشد./کارهای خوداشتغالی و … .

6. متقاضی دارای پیشنهاد کار میتواند همراه داشته باشد؟

 • بله. توصیه ی ما به این افراد این است که با فاصله و پس از ورود به خاک این کشور اقدام به بردن همراه کنند.

7. پس از چه مدت کار در کانادا میتوان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

 • یکی از مزیت های کار درکانادا این است که به محض ورود به این کشور برای کار، اقامت دائم این کشور به شما تعلق می گیرد.

8. چه مشاغلی بیشترین درخواست نیرو در کانادای 2022 را دارد؟

 • مشاغلی از جمله /آشپزها/تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی، مهندسان نرم افزار،‌ برنامه نویسان کامپیوتر، استادان دانشگاه.
5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه ثبت کنید برای “مهاجرت کاری به کانادا

 1. Shahin گفت:

  با عرض سلام بنده ۳۲ سالمه گواهینامه پایه یک دارم از همه نظر پزشکی و پیشنه ای سالم هستم خانمم هم لیسانس روانشناسی داره در ضمن ما هنوز فرزند نداریم و الآنم دوتا مغازه بزرگ دارم ولی دوست دارم مهاجرت کنم لطفاً راهنمایی کنید

 2. شیرزاد دباغی گنگچین گفت:

  باسلام خدمت شما دوست عزیز، من شیرزاد دباغی گنگچین 35 ساله از شهرستان ارومیه، مجرد هستم و مدرک گواهینامه پایه یکم-ویژه لودر هستم و سابقه کار با تریلی و لودر در کشور عراق دارم، گواهینامه بین المللي هم دارم، برحاصل خیلی دلم میخواد برم کانادا کار کنم اگه بتونین ویزای مشاغل رانندگی در کانادا رو برام درست کنین ممنون میشم.

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *