اتریش, کاری

مهاجرت کاری به اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

همان طور که می دانید مهاجرت کاری به اتریش به معنای این است که شما می توانید از این طریق اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید و این بدان معنا است که می توانید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید و این یعنی ورود به بازارهای جهانی
کشور اتریش یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپای مرکزی است. این کشور با دارا بودن اقتصادی مستقل و قوی و هم چنین سیستم یکپارچه مدیریتی در سطح کلان، خود را به سطح کشورهای پیشرفته ای هم چون آلمان برساند. تمامی این شرایط باعث شده که بحث مهاجرت کاری به اتریش مطرح شود. موضوعی که امروزه در کشور ما هم به محبوبیت زیادی رسیده است و افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم در اتریش هستند.

شرایط مهاجرت کاری به اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که تعداد متقاضیانی برای مهاجرت به اتریش تقاضا می دهند در حال حاضر کارشناسان فعال در زمینه مشاوره مهاجرتی، کشور اتریش را به عنوان یکی از بهترین و مطمئن ترین راه ها برای اخذ ویزای کاری می دانند، به همین دلیل لازم است که شرایط کار در اتریش را برای شما عزیزان بیان کنیم.

بسیار طبیعی است که دانشجویانی که در خود کشور اتریش فارغ التحصیل هستند بسیار ساده تر می توانند ویزای شغلی دریافت کنند، ولی به هر حال برای برخی از افراد به دلیل مسائل سن و سال امکان چنین کاری وجود ندارد و آن ها می خواهند مستقیما و برای کار وارد کشور اتریش شوند، به هر حال برای این افراد هم راه حل هایی وجود دارد.

زمانی که در کشور اتریش شاغل می شویم می توانیم درآمدهای بالا کسب کنیم و از این طریق هم هزینه زندگی خود را در بیاوریم و هم این که مالیات دولت را پرداخت کنیم و در آخر پس اندازی هم برای خود داشته باشیم. این شرایط راضی کننده است و دولت اتریش از هر نظر می تواند شما را در زمینه شغلی مورد نظر ساپورت کند.
یکی از بهترین راه حل ها برای مهاجرت کاری به اتریش، دریافت دعوتنامه از کارفرمای مورد نظر است به طوری که این کارفرما دارای شرکت و یا مجموعه معتبر باشد و از طریق سایت های کاریابی با وی آشنا شده باشید و پس از تایید مدارک شما برایتان دعوتنامه بفرستد. این مرسوم ترین روش قانونی برای مهاجرت به کشور اتریش است که البته قدم گذاشتن در چنین مسیری سختی های خاص خود را دارد، هم چنین زمانی که برای چنین فرآیندی گذاشته می شود بیش از آن چیزی است که تصور می کنید و شاید یک سال برای این کار وقت بگذارید تا بتوانید شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید.

به طوری طبیعی زمانی که یک کارفرما آگهی استخدامی منتشر می کند، این آگهی در خود کشور اتریش منتشر می شود به همین دانشجویان و فارغ التحصیلان اتریشی، شانس بسیار بیش تری را برای به دست آوردن کار مورد نظر دارند. به دلیل فقدان نیروی کار متخصص در کشور اتریش احتمال دارد که کارفرمای مربوطه نتواند شخص مورد نظر خود را در کشور اتریش پیدا کند و این آگهی به 28 کشور عضو اتحادیه اروپا منتشر می شود. با توجه به رکود اقتصادی که برخی از کشورهای اروپایی را گریبان گیر خود کرده است به احتمال خیلی زیاد کارفرما می تواند شخص مورد نظر خود را پیدا کند به همین دلیل این روش برای مهاجرت کاری به اتریش، جزء سخت ترین روش های موجود است.

امتیازات مورد نظر برای مهاجرت کاری به اتریش

برای پیدا کردن شغل مورد نظر در کشور اتریش 100 امتیاز مدنظر گرفته شده است و افراد برای این که بخواهند اقامت دائم و یا موقت کشور اتریش را از طریق مهاجرت کاری به دست بیاورند باید حداقل از این 100 امتیاز، 70 امتیاز را داشته باشند. زمانی که برای مهاجرت کاری به اتریش اقدام می کنید، یک کارت موقت 6 ماهه به شما داده می شود و شما می توانید از طریق همین کارت حتی اعضای خانواده خود را به مدت 6 ماه به کشور اتریش ببرید. در صورت تمایل خود شخص شما و رضایت کارفرما از نحوه کار کردن شما این کارت دوباره به مدت 6 ماه دیگر تمدید می شود، البته باید این مسئله را بگوییم که در این هنگام حتما باید مالیات دولت را پرداخت کنید که در غیر این صورت تمدید کردن کارت موقت بسیار سخت خواهد بود، به همین دلیل یکی از شرط های اصلی در این رابطه پرداخت به موقع مالیات است.

اما چگونه می توانید امتیازات مورد نظر را کسب کنید خود تابع شرایط و قوانینی است که اداره کار دولت اتریش این شرایط را تعیین کرده است. این عوامل را در زیر آورده ایم:

• برای مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس حداقل 20 امتیاز داده می شود و برای مدرک دکتری 40 امتیاز تخصیص می یابد.
• اگر رشته تحصیلی شما با کار مورد نظر هماهنگ باشد برای این شرایط 10 امتیاز داده می شود.
• اگر وضعیت شغلی شما در ایران با شغل مورد نظر در کشور اتریش هماهنگ باشد 20 امتیاز داده می شود.
• به میزان سابقه کار افراد هم امتیاز داده می شود و ربطی ندارد که شغل مورد نظر با کار مربوطه در کشور اتریش هماهنگ باشد یا خیر. برای هر سال سابقه کار در ایران 2 امتیاز به شخص تعلق می گیرد.
• برای مهاجرت کاری به اتریش حتما شخص باید دارای مدرک زبان باشد و به این مدرک 10 امتیاز تعلق می گیرد. البته برای مدرک زبان مبتدی 5 امتیاز در نظر گرفته می شود.
• یکی از موضوعات مهم برای مهاجرت کاری به اتریش وضعیت سن افراد است چون اداره کار این کشور دوست دارند که نیروهای جوان و با انگیزه وارد خاک این کشور شود برای وضعیت سنی متقاضیان هم امتیازاتی در نظر گرفته است به طوری که به اشخاص کم تر از 35 سال 20 امتیاز داده می شود. تا 40 سال 15 امتیاز داده می شود و تا 45 سال 10 امتیاز.
• اما برای اشخاصی که در خود کشور اتریش فارغ التحصیل شده باشد و از دانشگاه های این کشور مدرک خود را دریافت کرده باشند 10 امتیاز داده می شود.

اداره کار این کشور برای مهاجرت کاری به اتریش این امتیازات را با توجه به وضعیت فرد جمع می بندد و زمانی که جمع این امتیازات به بالای 70 درصد مجموع برسد یک کارت سفید- قرمز به معنای کارت موقت اقامت به مدت 6 ماه به شخص داده می شود و شخص می تواند با توجه به این کارت در کشور اتریش رفت و آمد کند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *