ژاپن, کاری

شرایط جذب نیروی کار در ژاپن به چه صورت است؟

شرایط جذب نیروی کار ژاپن

شرایط جذب نیروی کار ژاپن

شرایط جذب نیروی کار ژاپن
کسانی که علاقه مند به مهاجرت به ژاپن هستند اولین چیزی که ذهن آن ها را درگیر می کند شرایط جذب نیروی کار ژاپن است. شرایط جذب نیروی کار ژاپن به چه صورت است؟ آیا برای اینکه نیروی کار جذب کنند سختگیری می شود؟
امروزه برای کار کردن و همین طور استخدام شدن شرایط و مقرراتی را اعمال کرده اند که ممکن است در بعضی از کشور ها سخت تر و در بعضی دیگر آسان تر باشد.
 در چند ساله اخیر ژاپن با کمبود نیروی کار مواجه شده است، به همین دلیل دولت این کشور تصمیم دارد در شرایط جذب نیروی کار ژاپن کمتر سختگیری کند تا بتواند نیروی کار بسیاری را استخدام نماید.
تا سال 2025 میلادی ژاپن قصد دارد حدود 500هزار کارگر ساده در تمامی بخش های اقتصادی کشور استخدام نماید. به همین دلیل از تمامی کشور ها حتی ایران جهت استخدام به ژاپن می روند. طی سال های اخیر ایرانی های زیادی به ژاپن مهاجرت کرده و مشغول کار کردن در این کشور هستند.
برای اینکه به ژاپن از طریق کار مهاجرت کنید اول از همه باید لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی کنید. نیروی جوان برای کار در این کشور کم بوده و سن اکثر افراد بالا است از جهت امروزه ژاپن بیشتر نیروی کار جوان جذب می کند. دولت ژاپن گفته است به جهت کم بودن نیروی کار، از نیروی کار خارجی در این کشور استقبال می شود.
مقاله پیشنهادی:ویزای کاری ژاپن

شرایط جذب نیروی کار ژاپن

شرایط جذب نیروی کار ژاپن به این صورت است که فقط مشاغلی که احتیاج به نیروی کار دارد را جذب می کند.جذب نیروی کار به این صورت بیان شده است که اگر شما مهارت لازم در انجام مشاغل مورد نظر را داشته باشید.
در مرحله ی اول به صورت آزمایشی در آنجا مشغول به کار می شوید. در غیر این صورت شما را در آن شغل مورد نظر جذب و یا استخدام نمی نمایند. شرایط جذب نیروی کار برای خارجی ها متفاوت است.
به این صورت که اگر فرد خارجی بخواهد در ژاپن مشغول به کار شود ، بهتر است از طریق ویزای کار اقدام نماید به این دلیل که بعد از مدتی بتواند اقامت موقت و در آخر اقامت دائم بگیرد.

ویزا در ژاپن

شرایط جذب نیروی کار ژاپن
 مدت زمان این ویزا 5ساله است و این ویزا ها بستگی به نوع مشاغل دارد. اکثر شرکت های ژاپنی خواهان نیروی کار ماهر می باشند. این شرکت ها خواهان بیش از 60درصد نیروی کار ماهر و 39 درصد نیروی کار غیر ماهر نیازمند اند.
شرایط جذب نیروی کار ژاپن برای نیروی کار غیر ماهر بسیار ساده و همینطور ارزان است زیرا بر این عقیده اند که نیروی کار غیر ماهر هیچ مهارتی ندارند اما اگر به این دسته از نیروی کار آموزش داده شود حتی ممکن است به نیروی کار ماهر هم تبدیل شود.

شرایط جذب نیروی کار ژاپن

دولت این کشور شرایط جذب نیروی کار ژاپن را به این صورت گذاشته است که فقط برای یک سری شغل های خاص نیروی کار جذب می کنند. این دولت به شغل هایی نظیر:
برق کار، حوزه کشاورزی، حوزه پرستاری ، حوزه کشتی سازی، تهیه و نصب تجهیزات ساختمان ، مدیریت پروژه ، طراحی و معماری ساختمان ، مهندسی شیمی و مواد ،  متخصص خودرو های سنگین ، مهندسی پزشکی ، حسابداری ، بخش نگهداری از افراد سالمند و حوزه مکانیک جامدات و سیالات احتیاج به نیروی کار دارد و شرایط جذب نیروی کار برای این شغل ها این است که نیروی کار در این زمینه ها باید ماهر باشد.

سن، یکی دیگر از شرایط جذب نیروی کار ژاپن

یکی دیگر از شرایط جذب نیروی کار ژاپن سن افراد است. آن ها برای اینکه نیروی جدیدی جذب و یا استخدام نمایند سن آن ها را ملاک قرار می دهند. طبق آنچه که گفته شد جمعیت این کشور رو به پیری است و تعداد نیروی جوان مشغول به کار بسیار کم می باشد.
به همین دلیل دولت این کشور مجبور است که نیروی کار جوان را جذب نموده تا جمعیت رو به پیری مفرط نرود.اگر قصد مهاجرت به ژاپن را دارید اول از همه شرایط جذب نیروی کار ژاپن را در نظر بگیرید و با مشاهده لیست مشاغل ببنید که آیا در شغلی مهارت دارید؟
 آیا واقعا از پس این شغل ها بر می آیید؟ آیا مهارتی که هر یک از این شغل ها می خواهند را دارا هستید؟ این ها شرایطی است که باید بسنجید و باید تصمیم درستی در این مورد بگیرید که در آینده منجر به پشیمانی شما نشود.

زبان و یکی دیگر از شرایط جذب نیروی کار ژاپن

شرایط جذب نیروی کار ژاپن
یکی دیگر از شرایط جذب نیروی کار برای خارجی ها زبان است. ژاپنی ها به زبان کشور خود بسیار اهمیت می دهند و شما باید زبان ژاپنی را بلد باشید. کسانی که به زبان ژاپنی تسلط بسیار کمی دارند در آکادمی هایی که زبان ژاپنی تدریس می کنند شرکت کرده و دوره ی یادگیری این زبان را طی می نمایند.
در گذشته شرایط جذب نیروی کار سخت بود و چه بسا افراد بسیار زیادی را در مصاحبه ها به دلیل خطای کوچک رد کرده اند. این سخت گیری ها باعث شده که این کشور رو به پیری برود و نیروی کار جوان کمتری نسبت به دیگر کشور ها داشته باشد.
این ها فقط به این دلیل بود که نیروی کار ماهر و متخصص جذب کنند و به آینده فکر نکردند که ممکن است جمعیت پیر و پیر تر شود.در تمام دنیا شرایطی را برای جذب نیروی کار در نظر می گیرند که این شرایط در کشور های دیگر متفاوت است و برای هر کشوری یک سری شرایط حائز اهمیت است.
  برای مثال فرهنگ ، زبان ، رفتار ، موقعیت مکانی ، وضعیت مالی و …. اگر شما علاقه مند به کار کردن در کشوری خارجی هستید اول از همه با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید. درباره ی کشور مورد نظرتان به درستی و با دقت مطالعه نمایید.
 شرایط کاری و کارکردن یکی از مهم ترین دلایل در زندگی خارج از کشور است. وقتی که قصد زندگی در کشور خارجی را دارید باید یک منبع درآمدی داشته باشید تا بتوانید زندگی خود را بگردانید. اگر سرمایه ای داشته باشید می توانید شروع به راه اندازی کسب و کار کنید و آینده ی خود را بار کار جدید بسازید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *