قبرس

معرفی مشکلات خرید ملک در قبرس

معرفی مشکلات خرید ملک در قبرس

مشکلات خرید ملک در قبرس یکی از عوامل بسیار مهم در تصمیم گیری سرمایه گذاران خارجی می باشد. بهتر است بدانید که خرید ملک و سرمایه گذاری در قبرس نیازمند دانستن کامل قوانین کشور قبرس می باشد. توصیه می‌کنیم با گرفتن یک وکیل معتبر و مجرب در حیطه امور ملکی مراحل اخذ اقامت و سرمایه گذاری خود را با خیال آسوده طی کنید. در اینجا قصد داریم برخی از مشکلات خرید ملک در قبرس را برای شما بازگو کنیم. با دانستن مشکلات خرید ملک در قبرس قطعا سرمایه گذاری امن تری را انجام خواهید داد.

مشکلات خرید ملک در قبرس

یکی از مقصدهای ایرانیان برای سرمایه گذاری ملکی کشور قبرس می باشد. از طرفی هزینه زندگی در قبرس بسیار زیاد است. یکی از مشکلات خرید ملک در قبرس برای ایرانی ها این است که اجازه خرید ملک مرغوب و با کیفیت را ندارند. از دیگر مشکلات خرید ملک در قبرس این است که اجازه اقامت در قبرس به منزله اخذ مجوز شهروندی و داشتن اجازه کار برای متقاضیان نمی باشد. با وجود یک سری مشکلات خرید ملک در قبرس اما خرید ملک در قبرس مزایای مخصوص به خود را دارد. متقاضیان با خرید ملک می‌توانند از مزایای مالیاتی برخوردار شوند.

همچنین بیشتر واحدهای مسکونی قبرس وام های کم بهره دارند. از طرفی کشور قبرس اخیرا از جهت های مختلف از قبیل آموزش، بهداشتی، بانکداری، صنعتی و فناوری پیشرفت بسیاری داشته است. توصیه ما به شما این است که موقع خرید ملک در قبرس بدون داشتن اطلاعات کافی و مشاوره با وکیل مجرب اقدامی نکنید. زیرا در صورت ایجاد مشکل ملکی بازنده واقعی خریدار می باشد.

جلوگیری از ایجاد مشکل خرید ملک در قبرس

معرفی مشکلات خرید ملک در قبرس

معرفی مشکلات خرید ملک در قبرس

از آنجایی که تبلیغات بسیار فراوانی جهت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی از قبیل کشور قبرس وجود دارد. توصیه ما به شما این است که قبل از خرید ملک در قبرس با افراد با تجربه مشورت کنید. مشاوره با افراد مجرب مانع از مواجه شدن شما با مشکلات خرید ملک در قبرس خواهد شد. با وجود اینکه دولت قبرس پیگیری‌های قانونی را برای افراد سرمایه‌گذار انجام می دهد اما در برخی موارد ممکن است با خرید ملک در قبرس مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار بگیرید.

کمک گرفتن از یک وکیل مجرب

برای مثال در برخی مواقع ممکن است متقاضی هزینه ملک را پرداخت کند اما فروشنده به تعهدات خود عمل نکند. در این شرایط خریدار می تواند به دادگاه شکایت کرده و خواستار انتقال ملک به نام خود شود. بهتر است بدانید که در صورت نبود مدارک مورد نیاز خریدار نمی‌تواند ملک را به نام خود بزند.
خرید ملک هایی که مجوزهای مورد نیاز را قبلاً دریافت کردند املاک بی خطر به حساب می آیند.

با داشتن وکیل مجرب می توانید صحت این مجوزها را بررسی کنید. از طرفی برخی از متقاضیان بر این باورند که خرید ملک در روستاهای قبرس نسبت به خرید ملک در مرکز شهر قبرس کم خطر تر است. در صورتی که قصد خرید ملک در روستا را دارید بهتر است به یک سری نکات توجه کنید. برای مثال خرید مکان هایی که در روستا در زمین همسایه ساخته شده است مشکلات جدی برای خریدار به وجود می آورند. توصیه می‌کنیم موقع خرید ملک در روستا حتماً تصویری که توسط نقشه بردار از مرزهای زمین ثبت شده است را با دقت بررسی کنید.

نکات مراحل خرید ملک در قبرس

یکی از نکات مهم خرید ملک در روستا و یا شهر قبرس این است که با یک وکیل با تجربه مشورت داشته باشید. وجود وکیل مجرب شما را از هر گونه خطر و مشکلات خرید ملک در قبرس محافظت می کند. متقاضیان با خرید ملک در قبرس می‌توانند به اخذ اقامت در قبرس و تابعیت یک کشور اروپایی دست پیدا کنند. اما باید متقاضیان به یک سری نکات مهم توجه داشته باشند تا با مشکلات خرید ملک در قبرس روبرو نشوند.

از نکات مهم خرید ملک در قبرس می‌توان به قیمت ملک، میزان رشد آن در بخش‌های مختلف قبرس، ریسک مصادره اموال، نرخ تورم، رشد اقتصادی کشور و سلامت نظام قضایی کشور قبرس اشاره کرد. البته از زمانیکه قبرس به اتحادیه اروپا وارد شده است برنامه هایی برای محدود کردن بخش مسکن املاک توسط دولت قبرس در نظر گرفته شده است. دولت قبرس قصد دارد تمامی املاک بدون سند را برای جلوگیری از بروز مشکلات خرید ملک در قبرس کنترل کند.

شرایط خرید ملک در قبرس

سرمایه گذاران با تامین تنها ۳۰ درصد از هزینه خرید ملک می‌توانند مابقی هزینه ملک را به صورت تسهیلات بانکی ۵ ساله با نرخ سود 7 و یا 8 درصد پرداخت کنند. قیمت آپارتمان مرکز شهر قبرس حداکثر ۲۷ هزار یورو می باشد. در حالی که قیمت خانه های ویلایی یک میلیون تا یک میلیون و دویست هزار یورو است. در اینجا این سوال پیش می آید که با وجود قیمت بالای ملک چرا ایرانی ها متقاضی خرید ملک در کشور قبرس هستند؟

سرمایه گذاران ایرانی با دو هدف نسبت به خرید ملک در قبرس اقدام می کنند. هدف اول سرمایه گذاران دریافت اقامت دائم قبرس می باشد. هدف دوم سرمایه گذاران تحصیل فرزندان آنها در دانشگاه های خارجی است.

معرفی مشکلات خرید ملک در قبرس

معرفی مشکلات خرید ملک در قبرس

بنابراین افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور قبرس را دارند باید از شرایط سیاسی و اقتصادی این کشور مطلع باشند. اخیراً تغییرات ایجاد شده در قانون خرید و فروش مستغلات سبب کاهش خطرات خرید ملک در قبرس شده است. بهتر است بدانید که حداقل سرمایه گذاری ملکی جهت اخذ اقامت موقت قبرس ۳۰۰ هزار یورو است، اما اقامت دائم شرایط خاص تر و سخت تری دارد. متقاضیان برای اخذ اقامت دائم باید ثابت کنند که حداقل درآمد سالانه آن ها۳۰ هزار یورو است.

ارائه ی مدارک به سازمان مهاجرت

متقاضیان باید فرم تقاضا را به همراه سند مالکیت به مبلغ ارزشی بازار روز ۳۰۰ هزار یورو و یا مدرک پرداخت حداقل ۲۰۰ هزار یورو را به سازمان مهاجرت ارائه دهند. از دیگر شرایط اخذ اقامت دائم قبرس ارائه تایید نامه صادره از بانک قبرس با حداقل مبلغ ۳۰ هزار یورو است. این مبلغ باید حداقل سه سال بلوکه باشد. همچنین متقاضی باید تعهد دهد که به اشتغال یا انجام تجارت در قبرس هیچ گونه نیازی ندارد.

مقاله ی پیشنهادی برای مطالعه ی بیشتر؛شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

در پایان

اگر تمایل به دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان و وکلای حرفه ای آوات را دارید، می توانید همین حالافرم ارزیابی مهاجرتی ما را کامل کرده و ارسال نمایید. ما بعد از بررسی تمامی شرایط با شما تماس خواهیم گرفت. همچنین می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایان این مقاله سوال های خود را  از ما بپرسید. ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ سوالات شما را خواهیم داد.

1.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *