پناهندگی, سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

مهاجرت به سوئيس از طريق پناهندگي

یکی از راه های اقامت به کشور سوئیس، مهاجرت از طریق پناهندگی می ­باشد. سوئیس یک کشور مرفه با هزینه ­های زندگی بسیار بالا می­ باشد. بالا بودن سطح فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و درمانی در این کشور افرادی زیادی را مجذوب این کشور کرده است و همه ساله افراد زیادی از طریق راه های مختلف وارد این کشور مهاجر پذیر شده و اقدام به اقامت دائم می­ کنند.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

کشور سوئیس جاذبه­ های توریستی و صنعتی زیادی دارد و امنیت بالای این کشور باعث سرازیر شدن سرمایه­ گذاران به این کشور شده است. کارآفرینی در سوئیس، یک مقوله بسیار با اهمیت می­ باشد و به طور کلی کارها و ایده­ های اقتصادی، با بهترین کیفیت مورد توجه سرمایه ­گذاران قرار می ­گیرد و به فرد دارای ایده بها داده می ­شود. ارزش دادن به کیفیت زندگی افراد در این کشور و اعتماد مردم و سرمایه ­گذاران به سیستم قضایی این کشور باعث ایجاد آرامش برای شهروندان و سرمایه ­گذاران آن شده است.

مذاهب کشور سوئیس

کشور سوئیس دین خاصی را به طور رسمی اعلام نکرده است، اما مسیحیت دینی است که بیشتر مردم به آن گرویده ­اند. اگر بخواهیم میزان روی آوری مردم به ادیان مذاهب مختلف را بررسی کنیم به این ترتیب خواهد بود: 9 درصد شهروندان سوئیسی کاتولیک، 3.5 درصد شهروندان پروتستان، 8 درصد از جمعیت شهروندان ارتدکس هستند. 3.5 درصد از جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می­ دهند. در آخرین آمار از این کشور مشخص شده است 27 درصد از مردم سوئیس آتیست شده­ اند. کشور سوئیس دارای 4 زبان اصلی می­ باشد: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانش از جمله این زبان ها هستند.

این زبان­ ها در هر منطقه از سوئیس متفاوت است. مثلا در مرز ایتالیا بیشتر مردم بومی، ایتالیایی صحبت می­ کنند. در مرز آلمان و فرانسه نیز مردم زبان بومی آلمانی و فرانسوی دارند. راه های زیادی برای مهاجرت به سوئیس وجود دارد، اما یکی از آنها مهاجرت به کشور سوئیس از طریق پناهندگی می ­باشد.

راهکارهای مهاجرت به سوئیس

روش ­های زیادی برای اقامت در کشور سوئیس وجود دارد که در ذیل با انها آشنا خواهید شد و توضیحاتی مختصر در مورد هر یک از روش ها داده شده است.

مهاجرت از طریق تحصیل در سوئیس

‌افرادی که قصد ادامه تحصیل در سوئیس را دارند باید:

  • فرد متقاضی باید پشتوانه­ مالی و یک حساب بانکی با موجودی حدود 50 میلیون تومان هزینه­ زندگی برای یکسال را داشته باشد.
  • مدارک لازم از جمله مدرک زبان آلمان B2 یا B1 یا یکی از زبان­ های رسمی این کشور را ارائه دهد.
  • اجازه کار ضمن تحصیل در سوئیس را دارد و دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می­ توانند با 20 ساعت کار در هفته و دانشجویان دکترا با 30 ساعت کار در هفته حدود 700 یورو ضمن تحصیل خود بدست آورند.

مهاجرت از طریق ازدواج

فرد خارجی می ­تواند از طریق ازدواج با یک تبعه سوئیس اقامت سوئیس را پس از 5 سال زندگی مشترک دریافت کند. مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی زمان بیشتری از مهاجرت از طریق ازدواج می برد. حتی پس از 5 سال گذشت از ازدواج فرد می ­تواند تقاضای تابعیت کند. اما اگر فرد متقاضی از همسر خود با تابعیت کشور سوئیس طلاق بگیرد. آن وقت پلیس گذرنامه، درباره وضعیت فرد خارجی تصمیم می­ گیرد.

البته اگر فرد دارای اقامت نوع C باشد، می­ تواند در اقامت کشور سوئیس بماند.

مهاجرت کاری به سوئیس

از طریق سرمایه گذاری

برخی افراد به دلیل وضعیت امن و پویای اقتصادی کشور سوئیس، تصمیم به سرمایه­ گذاری در این کشور را می­ گیرند که یکی از مزایای آن اعتماد متقابل و افزایش سرمایه و سودهی می­ باشد. مهاجرت از طریق کارآفرینی افراد می ­تواند به روش ­های مختلف اقدام به دریافت سرمایه و استفاده از ایده خود در جهت ایجاد کسب و کار داشته باشد. افراد باید به کشور سوئیس اثبات کنند که می­ توانند این کسب و کار را به هدف سود دهی برسانند و موجب بهبود بخشی از اقتصاد این کشور و ایجاد شغل در این کشور شوند.

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت از طریق کار: افرادی می­ توانند با جستجوی آگهی­ های استخدام کاری در وبسایت­ ها، آگهی­ ها، روزنامه­ های سوئیسی، اتاق بازرگانی و مراجعه به سایت­ های آنلاین، کار انتخاب نموده و بعد رزومه خود را ارسال کرده و پس از تأییدیه کارفرما بتواند برنامه را در کانتون مطرح کرده و موافقت پذیرش فرد متقاضی را بگیرد و در غیر این صورت، موفق به اخذ پذیرش از طریق کار نمی ­باشد.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی: یکی از راه هایی که می­ توان پذیرش در سوئیس را گرفت و نسبتا زمانبر است مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی می ­باشد. مهاجرت قاچاقی به سوئیس زیاد به افراد متقاضی مهاجرت به سوئیس توصیه نمی ­شود.

پناهندگی

ماده 3 قانون پناهندگی بیان می­ دارد که پناهنده کسی است که به دلیل وضعیت نامناسب و یا قرار گرفتن در سختی و خطر از کشور مادری خود به کشور دیگری پناه ببرد. این وضعیت نامناسب ممکن است به دلایل نژادی، مذهبی، ملیتی، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا داشتن عقاید سیاسی باشد، که در معرض چنین وضعیت ­های نامناسبی چون: تهدید برای زندگی، سلامت جسمانی و یا آزادی، همچنین اعمال فشارهای روحی غیر قابل تحمل صورت می ­گیرد.

قانون پناهندگی در سوئیس به این صورت است که فرد پناهنده در وضعیت اورژانسی مورد حمایت قرار بگیرد و دارای یک اقامت موقت می­ شود و بعد که مشکل برطرف شد می ­تواند به کشورخود برگردد. پناهندگی می­ تواند در فرودگاه، مرز، یا در داخل کشور سوئیس در مرکز پردازش پذیرش پناهندگی درخواست شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی بسیار حساس صورت می ­گیرد و همه چیز بسته به دلایل پناهنده شدن فرد به آن کشور دارد.

شرایط شخص پناهجو

در مرکز پلیس پذیرش، اطلاعات شخصی فرد ضبط می ­شود و بعد از او عکس و امضا گرفته می­ شود و این اطلاعات با پایگاه داده ­های ملی و اروپایی مورد مقایسه قرار می­ گیرند. بعد از طرف دولت یک مصاحبه صورت می­ گیرد تا مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی بتوانند نتیجه بخش باشد.

اگر فرد پناهنده بتواند از این مصاحبه سربلند بیرون بیاید همانند تمامی افراد تبعه سوئیس می­ تواند از مزایای امنیت اجتماعی کشور سوئیس بهره­ مند شود. قابل ذکر است قوانین پناهندگی در سوئیس طبق قوانین کنوانسیون ژنو در خصوص پناهندگی اعمال می­ شود. مهاجرت به سوئیس از طریق پناهدگی می تواند مورد مناسبی برای کشورهای جنگ زده یا افراد در خطر باشد. اما همان طور که گفته شد مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی کار بسیار دشواری است و از آن طرف زمانبر خواهد بود. بنابراین اگر مجبور به دریافت چنین اقامتی نیستید می توانید از گزینه­ های دیگری برای مهاجرت به کشور سوئیس استفاده کنید.

منبع: سفارت سوئیس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *