آفریقای جنوبی, کاری

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

در اینجا به بررسی مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی می پردازیم. کشور آفریقای جنوبی از جمله کشورهایی است که به واسطه وجود شرایط و امکانات مناسب در زمینه رشد و پیشرفت اقتصادی، پتانسیل بسیار بالایی برای شکوفایی در جنبه های گوناگون عرصه کار و اقتصاد دارد. این کشور تحت حمایت قدرت های بزرگ اقتصادی نظیر آمریکا و انگلستان بوده است.

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی چه مزیت هایی در بر دارد؟

آفریقای جنوبی به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته در حوزه های مختلف مانند: انرژی، صنعت توریسم و گردشگری، بازار بورس، سیستم حمل و نقل و ارتباطات از سرمایه گذاری های ویژه ای برخوردار است.

در عین حال کمبود کارگران و نیروهای متخصص داخلی برای فعالیت در زمینه های شغلی موجود در بازار کار این کشور سبب آن شده که دولت آفریقای جنوبی سیاست های مرتبط با به کارگیری نیروهای ماهر و توانمند خارجی را در برنامه ریزی های اقتصادی خود به طور جدی در پیش گیرد. دارا بودن چنین ویژگی هایی موجب شده آفریقای جنوبی به یکی از کشورهای مهاجرپذیر در زمینه مهاجرت کاری تبدیل گردد.

بنابراین اگر شما تمایل داشته باشید به قصد کار کردن به کشور آفریقای جنوبی سفر کنید قادر خواهید بود با داشتن دانش و مهارت کاری خوب در مشاغلی که در این کشور فرصت شغلی مناسبی دارند به هدف خود دست پیدا کنید.

در همین راستا دولت آفریقای جنوبی همه ساله فهرستی از مشاغلی که در بخش های گوناگون اقتصاد و صنعت خود برای تامین نیروهای مورد نظر به آنها نیازمند است تهیه کرده و در معرض دید متقاضیان کار در این کشور قرار می دهد.

بدین ترتیب افراد متقاضی مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی می توانند با مشاهده فهرست مشاغل موجود و شناسایی موقعیت های کاری که در مناطق مختلف این کشور مورد نیاز است نسبت به جستجوی کار و درخواست آن متناسب با شرایط خود اقدام به عمل آورند.

راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی:

اگر بخواهیم مهم ترین مزیت های کار در آفریقای جنوبی را برشمریم باید به این موارد اشاره کنیم:

انگلیسی زبان بودن آفریقای جنوبی:

۱۱ زبان رسمی در کشور آفریقای جنوبی توسط مردم محلی صحبت می شود که یکی از این زبان ها، زبان انگلیسی است. آشنایی اکثریت جمعیت آفریقای جنوبی با زبان انگلیسی سبب آسان شدن امکان برقراری ارتباط با شهروندان این کشور شده است. از همین رو اگر قصد دارید برای کار در آفریقای جنوبی به این کشور عزیمت کنید می توانید با یادگیری این زبان در حد لزوم، به اقامتی راحت و مطمئن در این کشور انگلیسی زبان دست پیدا کنید. همچنین خوب است بدانید بر خلاف مهاجرت تحصیلی، برای آن که اجازه مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی پیدا کنید نیاز به ارائه مدرک زبان ندارید.

شما جهت اقامت در آفریقای جنوبی به منظور اشتغال به کار، فرآیند ساده ای را پیش رو خواهید داشت. فرآیند این کار برای شما کوتاه مدت بوده و در حدود ۳ تا ۶ ماه زمان می برد.

امکانات خوب و مدرن و تسهیلات رفاهی که در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد این کشور را به مکانی مناسب و در خور برای زندگی مبدل می سازد. از آنجایی که آفریقای جنوبی از نظر شرایط اقتصادی، کیفیت رفاه اجتماعی، سطح امنیت و فرهنگ کشوری غنی و ثروتمند به شمار می رود مقصد خوبی برای کسانی است که جهت بهبود وضعیت کاری و زندگی خود به فکر مهاجرت به کشورهای خارجی هستند.

کشور آفریقای جنوبی علیرغم بهره مندی از ذخایر طبیعی فراوان و گرانبها در زمینه نیروی کاری متناسب با نیاز خود دچار کمبود می باشد. به همین جهت این کشور به حدود ۳۵۰۰۰ نفر نیروی کار خارجی به منظور پر کردن موقعیت های شغلی موجود در بازار کار خود نیازمند است. اگر شما تخصص و تجربه بالایی در یکی از رشته های شغلی مورد نیاز در کشور آفریقای جنوبی داشته باشید می توانید برای پیدا کردن کار مناسب و ایده آل در آفریقای جنوبی امیدوار باشید. افرادی که در زمینه مشاغل تخصصی از میزان مهارت بالایی برخوردار هستند این فرصت را خواهند یافت که در بهترین موقعیت های کاری این کشور به کار گرفته شده و از حقوق و دستمزد و مزایای خوب آن بهره مند شوند.

شرایط کار در آفریقای جنوبی

یکی از راه هایی که برای مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی در اختیار افراد متقاضی قرار دارد مهاجرت از طریق کار است. افراد متقاضی کار در آفریقای جنوبی می توانند بعد از اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی به فعالیت در داخل خاک این کشور مشغول شوند.

شایان ذکر است برای این که بتوانید به عنوان متقاضی کار در آفریقای جنوبی به جستجو و یافتن شغل مناسب برای خود پرداخته و در این مسیر به موفقیت برسید باید با قوانین کار کشور آفریقای جنوبی آشنایی پیدا کنید. بنابراین لازم است قبل از شروع هر کار، تحقیقاتی در این زمینه انجام دهید. همچنین شما می توانید در صورت مهاجرت تحصیلی به کشور آفریقای جنوبی در صورت تمایل در حین ادامه تحصیل در این کشور در یکی از موقعیت های شغلی متناسب با شرایط خود شروع به فعالیت کنید. آفریقای جنوبی با توجه به شرایط تحصیلی دانشجویان مقیم این کشور اجازه کار تمام وقت یا پاره وقت را برای آنها صادر می کند.

آفریقای جنوبی برای تمامی افرادی که قصد مهاجرت به این کشور برای کار را دارند ویزای کاری صادر می کند. شما بسته به این که تحت چه ضوابط کاری قصد ورود به خاک آفریقای جنوبی را داشته باشید یکی از انواع ویزای کاری آفریقای جنوبی را دریافت خواهید کرد. برای آشنایی بهتر شما به توضیح شرایط لازم جهت اخذ انواع ویزای کار آفریقای جنوبی می پردازیم.

ویزای کار عمومی:

این نوع از ویزای کار آفریقای جنوبی مختص کسانی است که از سوی یک کارفرما در آفریقای جنوبی پیشنهاد کاری دریافت می کنند و از آنها جهت کار در آفریقای جنوبی دعوت رسمی به عمل می آید. در این صورت، آفریقای جنوبی با توجه به قرارداد کاری که بین دو طرف منعقد گشته است ویزای کار مورد نیاز برای شخص را تهیه می کند. جهت درخواست صدور ویزای کار آفریقای جنوبی ضروریست که فرد متقاضی مدارک معتبر در زمینه قرارداد کاری را به مقامات این کشور ارائه دهد.

ویزای انتقال کار کشور آفریقای جنوبی:

نوع دیگری از ویزای کار آفریقای جنوبی برای کسانی صادر می شود که قرار است برای کار به دفتر کار واقع در آفریقای جنوبی و یا شرکت های چندملیتی در این کشور منتقل شوند.

ویزای کار انتقادی:

صدور این ویزای کار به منظور فعالیت افرادی است که مهارت فوق العاده در تخصص های مختلف دارند. فرد متقاضی برای اخذ این ویزا باید حداقل به میزان ۵ سال تجربه کاری داشته باشد، با در اختیار داشتن این ویزا و اشتغال به کار در آفریقای جنوبی می توان به اقامت دائم در این کشور نیز دسترسی آسان تری پیدا کرد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *